Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.936.969
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi 13t ili Honor 90? 

12 Xiaomi 13t
0 Honor 90
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 9:38 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ovisi koji UI vise preferiraš
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
Ovisi koji UI vise preferiraš

 S Honorovim nemam iskustva ...

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deepshitcro kaže...
Danas mi je stigao HyperOS na xiaomi 12 pro, ima li netko ovdje da je vec obavio update ? Zanima me da ne bi bilo nekih kriticnih gresaka, necu ni napraviti update onda... XD

 Malo kasnim, al što je tu je :D

Meni na 13 Pro stigao prije koji tjedan.

Dodali su opciju "ugasi u pozadini"ili tak nešto na svaku aplikaciju, koja je po defaultu uključena. Nisu mi stizale poruke na Viber i Whatsap kad mi je mob bio u džepu. Na njima sam to ugasio.

Temperatura Xiaomieve aplikacije za prognozu mi se nikad ne refresha, moram ulaziti u samu aplikaciju (ugašeno je "zaustavi ažuriranje po noći" i tak neke opcije, i dalje ne radi)

Baterija dulje traje. U samoj brzini nema nikakvih razlika.

Defaultne SMS i poziv aplikacije su postale Googleove, a ne one Xiaomieve i moram priznati da je Google užasan u mobitelima s dvije kartice. Samo zove s one kartice podešen u sustavu, nema promjene prije samog zvanja ili slanja SMSa

Ako netko zna kako ovo srediti, nek napiše! Thanks

Steam and EA: CyberDemonVZ
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Svida mi se Ios ali me mami S24U.
Imam i Airpods Pro 2 pa razmisljam isplati li se skroz mijenjati i mobitel i slusalice.

 

Sto bi vi odabrali? (Iphone vec imam,prodao bih ga i uzeo S24U)

 

5 15 Pro Max
9 S24 Ultra
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 14:26 (nixa2210).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nixa2210 kaže...

Svida mi se Ios ali me mami S24U.
Imam i Airpods Pro 2 pa razmisljam isplati li se skroz mijenjati i mobitel i slusalice.

 

Sto bi vi odabrali? (Iphone vec imam,prodao bih ga i uzeo S24U)

 

 

 

Sve zavisi koji su prioriteti, koji OS preferiras, koristis li neke ozbiljnije aplikacije, koliko ti je bitna kamera. 

Sto se mene tice ja bih isao na iPhone zbog kamere a OS mi nije presudan toliko, mogu biti i na iOS i Android. 

Dugorocnije gledano, iPhone bolje drzi vrijednost pa ni to nije za zanemariti. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

Xiaomi 13t ili Honor 90? 

 Ova dva mobitela nisu ista klasa po specifikacijama i cijeni. Xiaomi 13T je oko 470 eura, na akcijama za 450 se nađe. Honor 90 oko 370 eura novi.... Xiaomi 13T je općenito bolji, iako vidim da Hyper OS ima početnih bugova. Valjda će to riješiti.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti se sviđa IOS, već imaš odgovor. Ostani na iPhone. To je u principu jedan od zaista malo razloga zašto bi netko danas koristio iPhone a ne Android flagship.
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Cura nakon 4 godine korištenja mijenja Xiaomi Redmi Note 8 za novi mob. RN 8 je dao svoje pa gledamo što je najbolje uzeti u budžetu 300-350 eura. Bitno je da je mobitel dobar all-round (dobra autonomija, okej kamera). Gledamo ponudu novih uređaja i naišli smo na sljedeće opcije koje nam se nude.

 

Je li među njima Poco F4 GT (8+128) za 220 eura best buy ili ima nešto bolje za tu cifru?

 

3 Poco F4 GT 8+128GB (~220 eura)
2 Samsung A54 8+256 (~320 eura)
0 Redmi Note 13 8+256 (~220 e)
6 Redmi Note 13 Pro 8+256(~300e)
 
0 0 hvala 0
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Poco je po meni najbolji izbor, samo ne znam baš hoćeš li ga naći za 220 eura, ta akcija je prošla.

Imaš ga sad po oglasima za oko 300e što je i dalje predobra cijena...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 19:29 (bmx65).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pogledajte i Motorolu edge 40 npr. Ako može i oglasnik, onda bi Xiaomi 13t bio super izbor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 20:13 (hardcoree).
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prvotno išao da čekam flagship od Viva, onda se urazumio i bacio dvojbu između 13t i s21 fe....na kraju uzeo S21 fe za 250e nov neotvaran sa garancijom....no brainer

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bmx65 kaže...

Poco je po meni najbolji izbor, samo ne znam baš hoćeš li ga naći za 220 eura, ta akcija je prošla.

Imaš ga sad po oglasima za oko 300e što je i dalje predobra cijena...

 Stvaro ne razumijem ovaj Hype koji se ovih dana stvorio oko tog Poco F4?

 

Zar je to stvarno toliko bolje od recimo Moto G84 za 245€
https://aloalo.hr/motorola-g84-bangkok-12-256mag-proizvod-23121/

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mata94 kaže...

Cura nakon 4 godine korištenja mijenja Xiaomi Redmi Note 8 za novi mob. RN 8 je dao svoje pa gledamo što je najbolje uzeti u budžetu 300-350 eura. Bitno je da je mobitel dobar all-round (dobra autonomija, okej kamera). Gledamo ponudu novih uređaja i naišli smo na sljedeće opcije koje nam se nude.

 

Je li među njima Poco F4 GT (8+128) za 220 eura best buy ili ima nešto bolje za tu cifru?

 Poco F4 GT ti od navedenih ima najbrži chipset i najbrže punjenje i to je to, ostalo ništa nije bolji od ovih nekih nego je i "lošiji". Ali to sve uvjetno rečeno govorim, jel, jer nije loš ni jedan. Dakle ovako ti ja preporučam. Ako ti je bitno da je chipset najbrži za pare, onda traži Poco. Ako ti to nije presudno, jer i ovi rade fluidno i bez problema, onda bi ja gledao rađe Redmi Note 13 Pro radi dulje software podrške ili je isto jako lijepa alternativa Motorola Edge 40. Vrlo lijep i elegantan telefon. I Galaxy A54 je u obziru, ako ga ima za taj novac. I ako ti je cura imala sada 4 godine Redmi Note 8, onda će bit prezadovoljna koji god ov voh uzmete. 

 

 A evo i za Motorolu G84 mogu reći da je isto super za budget mob i jako lijep i elegantan. Taman sam ga bio preporučio kolegici i kako je došao prije par dana, oduševljena je. To nisu top performanse, nije takav chipset, ali to relano 90% "običnih" usera i ne konta, nit ih zanima.  I još jedna preporuka, odite po dućanima i nek proba sve te telefone u ruci, kako joj se koji čini i kako joj paše jer je i to jako bitno. Jer svi su oni dobri, imaju svoje karakteristike ali nije da ne valja bilo koji od tih. Važno je i kako joj se koji dopada ili leži u ruci.

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BinHex kaže...
bmx65 kaže...

Poco je po meni najbolji izbor, samo ne znam baš hoćeš li ga naći za 220 eura, ta akcija je prošla.

Imaš ga sad po oglasima za oko 300e što je i dalje predobra cijena...

 Stvaro ne razumijem ovaj Hype koji se ovih dana stvorio oko tog Poco F4?

 

Zar je to stvarno toliko bolje od recimo Moto G84 za 245€
https://aloalo.hr/motorola-g84-bangkok-12-256mag-proizvod-23121/

 Brate mili Poco je jedno 2x jači po surovoj snazi.

Daj malo prouči hardver u Pocu, njegove fičere i za što je taj mobitel namjenjen.

Uspoređuješ kruške i jabuke.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

 iako vidim da Hyper OS ima početnih bugova. Valjda će to riješiti.

 Kojih bugova? Koristim ga tek kraće vrijeme (jer je na mobitel došao tek nedavno) i nisam primijetio ništa radikalno loše.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam primjetio jos da se nekad desi bug za svjetlinu, bude na najjace a na zaslonu mi pokazuje kao da je najslabija. Onda ga moram zakljucat otkljucat i bude dobro. Kada izlazim iz messenger aplikacije animacija kao da se prelomi na pola pa na milisekundu ostane crta i donji dio messengera vidljiv, ne ide glatko kao na MIUI. Meni je osobno MIUI dosta ljepse radio, nema svatko isto iskustvo, nekome bolje radi jedno, nekome drugo.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tko hoće stvarno povoljno odličan mobitel, neka uzme u obzir Samsung Galaxy S21 FE. Pun je oglasnik novih, zapakiranih mobitela, idu uglavnom za 250 €, iako se traži 300. Ipak je to Samsungova najviša, S klasa...
Kupio sam si jednog i jako sam zadovoljan svime, a odnos cijene i dobivenog - nemjerljiv :-)
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Darko150 kaže...
Tko hoće stvarno povoljno odličan mobitel, neka uzme u obzir Samsung Galaxy S21 FE. Pun je oglasnik novih, zapakiranih mobitela, idu uglavnom za 250 €, iako se traži 300. Ipak je to Samsungova najviša, S klasa...
Kupio sam si jednog i jako sam zadovoljan svime, a odnos cijene i dobivenog - nemjerljiv :-)

 

 

Istina, za 250E je no-brainer tko hoce novo. 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Ja sam primjetio jos da se nekad desi bug za svjetlinu, bude na najjace a na zaslonu mi pokazuje kao da je najslabija. Onda ga moram zakljucat otkljucat i bude dobro. Kada izlazim iz messenger aplikacije animacija kao da se prelomi na pola pa na milisekundu ostane crta i donji dio messengera vidljiv, ne ide glatko kao na MIUI. Meni je osobno MIUI dosta ljepse radio, nema svatko isto iskustvo, nekome bolje radi jedno, nekome drugo.

 Svjetlina - uvijek ju namještam ručno jer mi se nikada nije sviđalo kako to mobitel sam namjesti ako je na automatici. Za sada nisam primijetio taj problem na HyperOS-u

 

Ni ovaj drugi problem nisam imao. Kako ti je podešeno osvježavanje ekrana? Meni je na automatici, dok ručno može biti 60 i 120Hz. Možda se tu skriva problem?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nije mi upaljena automatska svjetlina nego je sam podesavam. Osvjezavanje mi je podesno isto automatski znaci 120hz ali nekada ga sustav spusti na 60hz, nije fixno jedno niti drugo.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Defaultne SMS i poziv aplikacije su postale Googleove, a ne one Xiaomieve i moram priznati da je Google užasan u mobitelima s dvije kartice. Samo zove s one kartice podešen u sustavu, nema promjene prije samog zvanja ili slanja SMSa

Ako netko zna kako ovo srediti, nek napiše! Thanks

 Mislim da je sada Googleov dialer glavni i jedini nakon instalacije HyperOS-a. Tako je kod mene. Uvijek možeš dodati neki s Google Playa.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz svima. Trenutni mob koji imam Xiaomi Mi 11 Lite 5G je poceo zajebavat, upali se, dobijem powered by Android sliku i onda se ekran skroz zacrni. Nemam pojma koji vrag. Ako netko zna kako pomoci slobodno neka napise na PM da ne spamamo ovdje. Posto mi je mob dosta potreban, mislio sam uzeti nesto do 300 eura pa ovog popravit nakon sto narucim novu bateriju jer pretpostavljam da ga hebe baterija.

 

-> Ontopic, molim preporuka moba do 300 eura. Odgovara mi i polovni neraspakiran u kutiji s njuske ili tu nesto s foruma pa moze bit i koristen.               

Ne treba mi gaming stroj kakav vidim da je ovaj Poco F4 GT. Htio bih da ima opticki stabilizator, ok bateriju, dual SIM, 8GB RAM, integriranu 128GB karticu (moze i vise, ali 128GB mi je skroz ok) i po mogucnosti da nije preko 200g.

 

Naviko sam na Xiaomi i prije ovog sam imao Mi 8 koji starog jos sluzi, tako da mi nije jasno kako se model s kraja 2021. mogao prije razhebati, ali ok. Mozda zbilja ima necega u tome kad se kupuje Lite model naspram flagshipa.. Moze naravno i nest drugo, mozda Samsung A54.. Btw. ne znam napamet ima li Samsung, tj. svaki Android onu opciju da se ne koristi gumbicima dolje za navigiranje, nego da se pokretima prstiju vraca ili ide naprijed u aplikaciji. Ne znam je li to to MIUI ili Android feature. Taj feature mi treba svakako :D


Isprike na romanu. Nisam dugo pisao :P Glavni dio posta je oznacen sa ->

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_Fichek kaže...

Trenutni mob koji imam Xiaomi Mi 11 Lite 5G je poceo zajebavat.

Naviko sam na Xiaomi i prije ovog sam imao Mi 8 koji starog jos sluzi.

 Imao sam Mi8, buraz ima Mi10, žena Mi11, a ja sam prije pola godine uzeo Mi12, tj. sada ga zovu Xiaomi 12, jer sam na svome Mi11 polupao ekran - ali je funkcionalan i dalje. Pogledaj specifikacije, meni se pokazao top naspram Mi11 (glomazan) te mi je trebalo tjedan dana da se naviknem na kompaktnu veličinu 12-ke. Evo nekoliko oglasa:

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-12-oglas-41895657

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-12-256gb-plavi-kao-nov-koristen-garancija-oglas-42815332

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-12-8gbram-256gb-blue-oglas-41689768

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-12-oglas-42749472

Ponudi im cijene €250~270 pošto su rabljeni i uživaj 

Neki od 13T oglasa:

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-13t-pro-512gb-12gb-ram-satom-s1-oglas-42819515

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-13t-pro-black-1-tb-oglas-42820048

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-13t-oglas-42788228

Preporučam dodatnu opreznost oko 13T, da nisu slučajno prijevare.

 

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

S21 FE je puno njuškalo i idu ispod 300 eura novi.

Ako želiš Xiaomi, novi Poco X6 se može naći za 300 eura

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam otkud tolika opsesija uređajem (s21 fe) koji u prosjeku izvuče 4, 4.5h ukljucenog zaslona i da se ta mana gotovo nikad ne spomene. Srecom, tu je super brzi 25W punjac (nije jer ga nema u pakiranju). 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
S21FE je sad već 2god. star i realno vrijedi oko 200-250 polovni-novi. Njegove mane s baterijom su odavno poznate kao i to sporo punjenje...
Da li je dobar izbor? Po meni jeste, još uvijek ima odličan ekran, solidne kamere iznad srednje klase i dobre stvari poput IP68 i wireless punjenja. Bilo bi dobro više memorije, ali nema. 8/256 je rijedak. SD888 i dalje dominira ispred novih midrange procesora.
Najveći konkurent je Motorola Edge 40, ali Motorole ni približno nisu popularne kao Samsung i imaju lošiju softversku podršku....
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Ja sam primjetio jos da se nekad desi bug za svjetlinu, bude na najjace a na zaslonu mi pokazuje kao da je najslabija. Onda ga moram zakljucat otkljucat i bude dobro. Kada izlazim iz messenger aplikacije animacija kao da se prelomi na pola pa na milisekundu ostane crta i donji dio messengera vidljiv, ne ide glatko kao na MIUI. Meni je osobno MIUI dosta ljepse radio, nema svatko isto iskustvo, nekome bolje radi jedno, nekome drugo.

 napravi factory reset. poželjno g aje napraviti nakon svake android nadogradnje jer se mogu desiti ovakve stvari...

9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_Fichek kaže...

Pozz svima. Trenutni mob koji imam Xiaomi Mi 11 Lite 5G je poceo zajebavat, upali se, dobijem powered by Android sliku i onda se ekran skroz zacrni. Nemam pojma koji vrag. Ako netko zna kako pomoci slobodno neka napise na PM da ne spamamo ovdje. Posto mi je mob dosta potreban, mislio sam uzeti nesto do 300 eura pa ovog popravit nakon sto narucim novu bateriju jer pretpostavljam da ga hebe baterija.

 

-> Ontopic, molim preporuka moba do 300 eura. Odgovara mi i polovni neraspakiran u kutiji s njuske ili tu nesto s foruma pa moze bit i koristen.               

Ne treba mi gaming stroj kakav vidim da je ovaj Poco F4 GT. Htio bih da ima opticki stabilizator, ok bateriju, dual SIM, 8GB RAM, integriranu 128GB karticu (moze i vise, ali 128GB mi je skroz ok) i po mogucnosti da nije preko 200g.

 

Naviko sam na Xiaomi i prije ovog sam imao Mi 8 koji starog jos sluzi, tako da mi nije jasno kako se model s kraja 2021. mogao prije razhebati, ali ok. Mozda zbilja ima necega u tome kad se kupuje Lite model naspram flagshipa.. Moze naravno i nest drugo, mozda Samsung A54.. Btw. ne znam napamet ima li Samsung, tj. svaki Android onu opciju da se ne koristi gumbicima dolje za navigiranje, nego da se pokretima prstiju vraca ili ide naprijed u aplikaciji. Ne znam je li to to MIUI ili Android feature. Taj feature mi treba svakako :D


Isprike na romanu. Nisam dugo pisao :P Glavni dio posta je oznacen sa ->

 probaj ući u fast boot, ako se i tu ekran zacrni onda se očito mob ugasi, znači nešto s baterijom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice