Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.933.388
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zakaj niti jedan provider kod nas već godinama nema Sonyeve mobitele u ponudi? Di su? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Visoka cijena i specijalizirani su za posebnu skupinu tržišta kojeg je udio kod nas premalen da bi se ostvarila zarada.
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gocc01 kaže...

Zakaj niti jedan provider kod nas već godinama nema Sonyeve mobitele u ponudi? Di su? 

 Evo, dobio si već odgovor. Ima ih još jedino u slobodnoj prodaji, ali su im i cijene visoke (za modele I i V). Tako da onaj najskuplji sada slovi kao model za entuzijaste, pogotovo one koji se bave fotografijom i videom, jer se u njegovom softveru može štošta ručno podesiti.

 

Kada se samo sjetim kako je Sony bio popularan s Xperijama... Onda su operaterim "smrdili" kineski mobiteli, a zadnjih par godina ih nemilice nude.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zaboravili ste da i određene im države imaju i smrtnu kaznu te doživotne kazne zatvora a političari i funkcioneri manje kradu nego naši gusani....za neka djela bi se pržili na stolici ili ležali u prdekani 2 doživotne za primjer drugima pa bi možda i naše gospodarstvo bilo bolje stajalo.

 

Pardon za Off topic....Sony, pa i Pixeli....nema ih, mada da ih i ima nebi uzimao kod tih lopina, još malo nudit će i doživotne pretplate a za povjerenje nudit kineske aute koji će sad isto tako nemilice doči na EU tržište....i neka nam...naučili su se kinezi raditi, odnosno masa eu i usa tvornica i stručnjaka koje su prebacili u kinu kako bi imali jeftinu radnu snagu ih je naučila  a sada im odjednom smetaju

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 14:01 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung A14 5G ili Honor 90 lite, ako ima netko može neka iskustva?

Hvala 

3 Samsung A14 5g
3 Honor 90 Lite
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marxone kaže...

Samsung A14 5G ili Honor 90 lite, ako ima netko može neka iskustva?

Hvala 

 Honor 90 lite nema NFC, ako ti je to bitno

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
marxone kaže...

Samsung A14 5G ili Honor 90 lite, ako ima netko može neka iskustva?

Hvala 

 Honor 90 lite nema NFC, ako ti je to bitno

 Pod speckama pise da ima Specifications of HONOR 90 Lite - HONOR Global (hihonor.com)

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marxone kaže...
tomislav10 kaže...
marxone kaže...

Samsung A14 5G ili Honor 90 lite, ako ima netko može neka iskustva?

Hvala 

 Honor 90 lite nema NFC, ako ti je to bitno

 Pod speckama pise da ima Specifications of HONOR 90 Lite - HONOR Global (hihonor.com)

 Moj Honor X8 je bazni model i ima NFC...

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marxone kaže...
tomislav10 kaže...
marxone kaže...

Samsung A14 5G ili Honor 90 lite, ako ima netko može neka iskustva?

Hvala 

 Honor 90 lite nema NFC, ako ti je to bitno

 Pod speckama pise da ima Specifications of HONOR 90 Lite - HONOR Global (hihonor.com)

 

 

Ovdje: https://www.hihonor.com/hr/phones/honor-90-lite/spec/  se navod da samo model CRT-NX1  podržava NFC

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
marxone kaže...

Samsung A14 5G ili Honor 90 lite, ako ima netko može neka iskustva?

Hvala 

 Honor 90 lite nema NFC, ako ti je to bitno

 Imam ga i ima NFC.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Pardon za Off topic....Sony, pa i Pixeli....nema ih, mada da ih i ima nebi uzimao kod tih lopina,

 Cijena Sonyja je poput Samsunga Ultra ili nekog srednjeg modela Iphonea (1200 EUR-a). Kada bi Sony pružao bolju softversku podršku duže od 1,5-2 godine, možda bih se odvažio kupiti model I. Ali... Imao sam već 2 Sonyja, jedna mid ranger i jedan flagship koji se fizički raspao, tako da nisam previše lud dati velik novac za nešto što sam proizvođač "podržava".

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Te nadogradnje od 7 godina koje sad furaju, to su marketinške priče. Npr. jedan Google koji ima povijest ubijanja proizvoda i usluga nakon par godina ili mjeseci, sad kao nudi 7 god nadogradnji Pixel 8 liniji - tko normalan njima vjeruje?

A druga stvar, taj pojam "7 years of upgrades, feautres drops" itd. je neodređeno naveden, što znači da ono što dobije eventualni pixel 13 ili 14 ne znači da će dobiti i pixel 8, ali sigurnosne nadogradnje su svakako bolje išta nego ništa i doprinose dugovječnosti korištenja mobitela.

Ista stvar vrijedi  za Samsung ili bilo koju drugu tvrtku.

 

I dok mobiteli nemaju lako izmjenjive baterije, kakve su bile pravilo do pred 10 godina, ta dugovječnost soft nadogradnji nema puno smisla, jer će prosječni korisnik jednostavno prodat ili spremit mob u ladicu kad bateriju bude trebalo punit 2x dnevno.

 

 

 

 

Halo Bing! Kako bratec?
 
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav društvo.

 

Molim nekakvu preporuku (iliti top 3) mobitela do 300 EURA.

Tnx

 

P.S. za kolegice s posla tak da nema nekakvih posebnih zahtjeva.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako igra oglasnik Samsung S21 FE ili dodati koji euro pa ima iz dućana. 

Isto tako Motorola edge 40.

 

Samsung A54,Samsung A34 iz dućana...

Tim nekim redoslijedom. 

 

 

 

 

9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lovator1973 kaže...

Pozdrav društvo.

 

Molim nekakvu preporuku (iliti top 3) mobitela do 300 EURA.

Tnx

 

P.S. za kolegice s posla tak da nema nekakvih posebnih zahtjeva.

 za 50-ak eura više na njuškalu možeš pronaći Xiaomi 13T novi s jamstvom.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Tnx, ali radi se o uzimanju tarifa/aparata u firmi.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lovator1973 kaže...

Tnx, ali radi se o uzimanju tarifa/aparata u firmi.

 Onda nađi broj prodajnog agenta telekoma kod kojega želite uzeti mobitele i tarife ili im se prijavite da vas netko kontaktira i da vam složi ponude. Uz poslovne tarife idu i niže cijene mobitela nego za pojedince tj. privatne korisnike.

 

Ovo je ponuda do 300 EUR-a (koji podržavaju 5G) i mnogi modeli se spominju ovdje u ovoj temi na zadnjih x stranica: https://www.gsmarena.com/results.php3?nPriceMax=300&s5Gs=0

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 10:50 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lovator1973 kaže...

Tnx, ali radi se o uzimanju tarifa/aparata u firmi.

To je onda sasvim druga priča. Napiši mobitele koje nudi operater u toj cifri pa će se nešto izabrati. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 16:07 (hardcoree).
14 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa, trenutni mi je mobitel krepao pa gledam novi. Pošto mogu produžiti ugovor, dvoumim se između Honor 90 i Motorola Edge 40 pa trebam vašu pomoć što izabradi od ta 2, a da je best buy.

Ukratko, nisam prezahtjevan korisnik, kamera mi je ponekad bitna. Bitno mi je da baterija može izdržati 1 dan minimalno, a performanse uređaja da budu dovoljne za naredne 2-3god.

    2 Honor 90
    8 Motorola Edge 40
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    online
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    Nocio kaže...

    Pozdrav ekipa, trenutni mi je mobitel krepao pa gledam novi. Pošto mogu produžiti ugovor, dvoumim se između Honor 90 i Motorola Edge 40 pa trebam vašu pomoć što izabradi od ta 2, a da je best buy.

    Ukratko, nisam prezahtjevan korisnik, kamera mi je ponekad bitna. Bitno mi je da baterija može izdržati 1 dan minimalno, a performanse uređaja da budu dovoljne za naredne 2-3god.

    Oba su odlična. Imam nekoliko Honora u kući, a imao sam i tu Motorolu. Edge 40 ima nekoliko prednosti, a najveće su punjač koji dobiješ u kutiji, IP68 i jači procesor. Ne sviđa mi se Motorolin UI. Fali dosta toga iako su napredovali. Honor je fludniji, sve glatko  radi i milina ga koristiti. Čak i stariji Honor 50 radi vrhunski...MagicOS je daleko bogatiji opcijama iako me jako živcira što ne podržava swipe za control centar. To stiže na MagicOS 8.

     

    Po specifikacijama Motorola, po ugodnosti korištenja Honor. Bilo bi dobro oba isprobati pa onda odlučiti. Svoj glas dajem Honoru, ali i Motorola je jako jako dobra...

     

     

    Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 21:33 (vepar).
    14 godina
    online
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela

    Supruga mi ima Honor 90 pa sam jako dobro upoznat kakav je i što može.

    Što se tiče UI-a preferiram Huawei (i honor ima isti) i čisti Android kakav je kod Motorole.

    Zanimaju me iskustva ljudi sa Motorolom edge 40.

    K Motoroli me za sada vuče šta se dobije punjač i maskica uz nju, a uz honora sam USB C kabel. Najradije bi imao oba uređaja i po želji mijenjao povremeno 😅

    14 godina
    offline
    Pomoć pri odabiru mobitela

    Mislim to da je danas izborom mobitela spao na punjač? Kupi si onaj koji ti više odgovara a punjač i ostale stvari su nebitne. To ti je bitno kod jeftinih telefona. Ionako sutra više neće niti jedan dolazit sa punjačem.

    Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 8:36 (Memphis).
     
    0 1 hvala 0
    14 godina
    offline
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    Miro62 kaže...
    Memphis kaže...

    Ionako sutra više neće niti jedan dolazit sa punjačem.

     Ta floskula se priča već godinu dana, pa opet hrpa njih dolazi s punjačem i dolazit će uvijek, i to sve jačim.

    Osobno ću uvijek gledati mobitel koji dođe s punjačem, pogotovo ako su im ostale stavke slične kao ovdje gore.

    Kvalitetan 65w punjač košta 30-40 eura, ne planiram ga kupovati solo niti podržavati proizvođača koji ga je izbacio.

    A koja je to floskula? I koja je to hrpa mobitela? Onog zadnjeg šljama koji malo tko kupuje? Ne pričaj gluposti o nečemu čemu nemaš pojma. Već i Motorola ne isporučuje punjač, ostali su još BBK i Xiaomi di je samo pitanje dana jer i oni već lagano opipiavaju teren. Osim ako je tvoj target mobiteli tipa Nokije HMD i Alcatela ili nekakvih glupih telefona...

     

    Najprodavaniji model Samsung A14 dolazi bez punjača. A to kaj buš ti je tak nebitno jer si samo još jedno blijedo lice u masi. A da ne pričam o tome kak je isto ekipa srala za 3,5 mm jack pa danas više nitko ne pita za njega ...

    Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 14:44 (Memphis).
     
    0 5 hvala 0
    9 godina
    offline
    Pomoć pri odabiru mobitela

    Nikako da napišem...

     

    Prije nekih mjesec-dva tražio sam preporuku za novi mobitel za sestru i predložili ste Moto Edge 40. Njega je i uzela te joj je jedine "zamjerke" što se morala naučiiti na drugi OS (prešla je sa Xiaomija) i manjak maskica/kaljenih stakala u našim trgovinama. Pohvaljuje punjač i brzinu punjenja, kameru (koja je nekad odlična, nekad malo manje) i samu fluidnost.

     

    Zahvaljujem se u svoje i njeno ime!

    Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
    Moj PC  
    6 0 hvala 1
    12 godina
    suspendiran
    offline
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    LLAMABOY kaže...

    Nikako da napišem...

     

    Prije nekih mjesec-dva tražio sam preporuku za novi mobitel za sestru i predložili ste Moto Edge 40. Njega je i uzela te joj je jedine "zamjerke" što se morala naučiiti na drugi OS (prešla je sa Xiaomija) i manjak maskica/kaljenih stakala u našim trgovinama. Pohvaljuje punjač i brzinu punjenja, kameru (koja je nekad odlična, nekad malo manje) i samu fluidnost.

     

    Zahvaljujem se u svoje i njeno ime!

    Može instalirat Xiaomi Launcher sa trgovine play, i imat će skoro isto /slično.

    Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 16:42 (Cryogenic).
    8 godina
    offline
    Pomoć pri odabiru mobitela

    Pozz, dobio sam ponudu od frenda Vivo Iqoo 11 Pro mobitel za 325 EUR, koristen 7 mjeseci, vrlo ocuvan. Jel se isplati uzimati to ili ima nesto bolje polovno za te pare kao npr xiaomi 13t. Kakva je razlika 13t i taj iqoo 11 pro ako ga je itko koristio

    Kaze da Iqoo 11 pro ima 200W punjac i ide od 0 do 100 za 10min

    Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 23:05 (HolyPotato).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    9 mjeseci
    online
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    HolyPotato kaže...

    Pozz, dobio sam ponudu od frenda Vivo Iqoo 11 Pro mobitel za 325 EUR, koristen 7 mjeseci, vrlo ocuvan. Jel se isplati uzimati to ili ima nesto bolje polovno za te pare kao npr xiaomi 13t. Kakva je razlika 13t i taj iqoo 11 pro ako ga je itko koristio

    Kaze da Iqoo 11 pro ima 200W punjac i ide od 0 do 100 za 10min

    nije to loš mob, ali ja bi radije dodao 25 eura i uzeo novi 13T ili njemu ponudio maksimalno 250 eura za taj Vivo. on je koštao nešto preko 700$ kad je izašao, ali to je bilo prije više od godinu dana, a kod moba cijena ide nizbrdo jako brzo.

    5 godina
    offline
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    LLAMABOY kaže...

    Nikako da napišem...

     

    Prije nekih mjesec-dva tražio sam preporuku za novi mobitel za sestru i predložili ste Moto Edge 40. Njega je i uzela te joj je jedine "zamjerke" što se morala naučiiti na drugi OS (prešla je sa Xiaomija) i manjak maskica/kaljenih stakala u našim trgovinama. Pohvaljuje punjač i brzinu punjenja, kameru (koja je nekad odlična, nekad malo manje) i samu fluidnost.

     

    Zahvaljujem se u svoje i njeno ime!

     Dakle, ja mijenjam mobitele uzasno rijetko, tako da sam vjerojatno u njenom rangu i presao sam sa xiaomija na edge 40 i doslovno nisam imao potrebu da se ucim na drugi OS.

    Stvarno se radi o sitnicama. I to vecinom kod samih postavki. Stovise motorola mi je sjela kao budali samar, jer joj je OS cak i jednostavniji/prirodniji za mene.

    14 godina
    offline
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    Miro62 kaže...
    Memphis kaže...

     A koja je to floskula? I koja je to hrpa mobitela?

     Punjači dolaze uz Huawei, Xiaomi, Realme, OnePlus, Poco, Oppo... to je onako iz glave što znam i meni osobno je to i više nego dosta proizvođača koji ionako poseru sve druge.

    I ne samo da daju punjač nego gotovo svi navedeni ubace i masku i adapter 3.5 na usb-c.

    Pa ne znam odakle izvlačiš nebuloze kako "sutra" neće nitko isporučivat punjač.

    Određeni proizvođači uz neke modele daju punjač, a uz neke ne daju, pa i tu treba gledati što se kupuje.

     

    Memphis kaže...
    Onog zadnjeg šljama koji malo tko kupuje?

     Što je po tebi točno "šljam" ako ti je honor 90 lite kojeg imaš dobar? 

    Pa ja bi to bacio iste sekunde u kantu za smeće, kad smo već kod "šljamova" jel...

     

    Memphis kaže...
    Najprodavaniji model Samsung A14 dolazi bez punjača. A to kaj buš ti je tak nebitno jer si samo još jedno blijedo lice u masi. A da ne pričam o tome kak je isto ekipa srala za 3,5 mm jack pa danas više nitko ne pita za njega ...

     Samsung A14? 

    A ništa, ako taj crap dolazi bez punjača onda se svi moramo njemu prilagoditi.

    Nedavno sam kupio Poco F4 GT, dobio u kutiji 120W, samsung i ostali ni ne znaju da postoje tako jaki punjači, a kamoli da ih stavljaju u kutiju, tako da ne laprdaj gluposti u svakom postu.

    Izbora ima, bilo je i bit će, a tko želi biti ovca nek bude.

     

     

    Nema potrebe raspraljvat sa tako nekim nepismenim. Sve to kaj si ti nabrojao sam ja već spomenuo u dvije riječi. A ovo da bbk smeće posere iphone i samsung ...najprodavanije telefone ...  to samo pokazuje tvoje ne znanje na razini nekog buntovnog deteta i privženost smeću od telefona. Samo si zaboravio da ih kod nas još uvijek službeno ne možeš ni kupit tak da ti je izbor ostao na smeće od žaomija i huawei kojeg nitko ne želi te koji se suptilno povlači sa EU tržište te je spao na svega 2 modela. Ne moraš se prilagodit ali masa odlučuje kako će biti a ne ti kao pojedinac tako je u svemu. Pa tako ni najprodavajniji i najpoželjniji telefoni ne isporučuju punjač. To što imam Honor 90 lite ne znači da imam samo jedan telefon, a to kaj bit je tak i tak nebitno jer tebe nitko ništa ne pita. Al vrijeme će pokazat tko je na kraju bio u pravu. Do tad se drži tog smeća i sam sebi tepaj kak si si pametan i prebiraj po onima koji isporučuju punjač dok ću ja i svi ostali beskompromisno birat one najbolje.

    Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 10:20 (Memphis).
     
    0 9 hvala 0
    13 godina
    offline
    Re: Pomoć pri odabiru mobitela
    HolyPotato kaže...

    Pozz, dobio sam ponudu od frenda Vivo Iqoo 11 Pro mobitel za 325 EUR, koristen 7 mjeseci, vrlo ocuvan. Jel se isplati uzimati to ili ima nesto bolje polovno za te pare kao npr xiaomi 13t. Kakva je razlika 13t i taj iqoo 11 pro ako ga je itko koristio

    Kaze da Iqoo 11 pro ima 200W punjac i ide od 0 do 100 za 10min

     Uzmi. Pogotovo ako nema nikakvih ograničenja uređaja u vezi nepodržavanja određenih bandova, NFC plaćanja...

    U svakom slučaju mnogo jači i bolji od 13T.

    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice