Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.933.852
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
amd freak kaže...
 

Za veliku vecinu publike su dovoljni mobovi od prije 4 godine.

 

Evo ti primjer, note 10 plus, ogroman amoled ekran, 4k slikanje i video. 12/256gb najslabija verzija. Proc melje sve osim onih graficki nalucanih igara nejde sve na ultra. Lakši je čak i od npr A54.

 

Uz to izgleda fenomenalno i moze se kupit rabljeni za 200e.

 

Međutim bez obzira se i dalje predlažu svojekakvi novi telefoni.

 

Ako hoces da ti dokazem da su zapravo danas neki telefoni zapravo unazadovali pogledaj samo npr a54 screen-to-body-ratio kao boljeg midrange telefona. Jedan A71 je po ekranu avion za njega. Telefon od 50eura.

 

Zapravo danas...telefoni ne napreduju puno...zadnji pri.jer ti je s23 ultra i s24 ultra...gotovo isti telefoni...osim kaj je ovaj noviji skuplji podosta.

 

 Istina, ja prodao svoj note 10 plus prije dvije godine samo zbog baterije, predobar mob, ali baterija se prebrzo crpila.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 11:03 (Cryogenic).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam s10 lite zamjenio prije mjesec/dva. Da nije sprašio ekran (izblijedio ful), možda bi zamjenio bateriju i nastavio ga koristiti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 19:51 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je također nejasno zašto neki mobiteli nazaduju ili se ništa ne događa. Primjerice Realme 8 nije ništa gori od Realme 11. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobar dan svima,

 

što biste preporučili, samsung s21 fe 5g ili xiaomi redmi note 13 pro (256+8). Cijena je tu negdje (redmi je 285 EUR uz tarifu a neraspakirani samsung je oko 270 EUR u oglasnicima).

 

Hvala i pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi POCO F4 GT 8GB ili nesto drugo u tom cjenovnom rangu oko 220 eura? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Ja sam s10 lite zamjenio prije mjesec/dva. Da nije sprašio ekran (izblijedio ful), možda bi zamjenio bateriju i nastavio ga koristiti...

 S10 dao sinu, on prezadovoljan, mobitel leti, kamera odlična, jedini minus je baterija....nije valjala ni kad je bila nova, stavio mu novu i gas, mob je bomba za 100e a leži u ruci jer je uži no današnji da je to milina. Ja koristim s21 fe i ne vidim nikakve razlike u odnosu na s10, ajde kamere su ponešto bolje no primarna je odlična jedna i druga

14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marxone kaže...

Xiaomi POCO F4 GT 8GB ili nesto drugo u tom cjenovnom rangu oko 220 eura? 

 A gdje je to Poco 220 €, Centar tehnike uvijek nedostupno,oni koji su dobili dobili su ipak nekako nakon storna prije mjesec dana i to je to?

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 17:29 (Joe Cooker).
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kada pišete o mobitelima, pišite i realne cijene, a ne neke izmišljene ili sumnjivo niske cijene po oglasima i slično.

 

Mogu i ja lupit - S24 za 200 EUR-a. Gdje? Ma vidio sam, ali se sada ne mogu sjetiti (primjer reduciranog izričaja)...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U oglasu za 210 eura je bio. Treba pratiti samo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marxone kaže...

U oglasu za 210 eura je bio. Treba pratiti samo. 

 Super onda ti prati i kupi,ne trebaš više pitat na temi, zašto si uopšte pitao,takve specifikacije za tu cijenu nema niko,to ti je best buy

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Evo da se povratno javim što se tiče uređaja.

 

Odabrao sam Motorolu edge 40 (bez obzira na određene pojedince) i za sada se stvarno ne mogu požaliti na uređaj.

Sa primjenom posla sam počeo biti manje na mobitelu tako da on za sada ispunjava sve moje potrebe. Prosječan SOT mi je cca 6-7h i cca mi baterija traje dan i pol što je ispunilo moja očekivanja (čak i više).

Uglavnom ja sam sa mobitelom prezadovolja , volim taj čisti android skin. Jedini je minus nedostatak izbora maskica ali to mi je zanemarivo.

16 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam jeli to slučaj sa Motorolom isto no meni je tako bilo sa Vivom kada sam ga imao, u kini/Aliexpress je bio pod drugim nazivom te nisam pronalazio sve dok nisam njihovo ime upisao za taj model, onda je izbacio valjda 200 fela.... možda je slučaj taj i sa tvojim?

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marxone kaže...

U oglasu za 210 eura je bio. Treba pratiti samo. 

Ja ne stignem. Ako netko ponudi mobitel ispod uobičajene cijene, to će otići u roku od sat, dva, baš zbog onih koji prate oglasnike cijele dane (moj susjed, ali ne zbog mobitela) i non stop nešto kupuju i prodaju.

 

Usput, Mobis ima neki sitan popust na seriju Redmi Note 13.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nocio kaže...

Sa primjenom posla sam počeo biti manje na mobitelu tako da on za sada ispunjava sve moje potrebe. Prosječan SOT mi je cca 6-7h

 To je strašno puno. To je efektivno nečije cijelo radno vrijeme. Ima i onih s više od 10 sati dnevno, to je već teška ovisnost. Kod razgovora nemaš SOT, jer je mobitel poput slušalice starog fiksnog telefona. Kod slanja par poruka dnevno ili par desetaka poruka, isto ne gubiš puno vremena. Film odgledaš (sat i pol, do dva). Epizodu neke serije (do 50 minuta, dužih obično danas nema).

 

Ali kog vraga netko radi 6,7,8 sati DNEVNO (da, znam, nisi napisao dnevno, nego prosječno) s mobitelom? Dnevno! Ode vam ljudi život na glupost. To ćete tek shvatiti kada budete stariji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 11:08 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Ne znam jeli to slučaj sa Motorolom isto no meni je tako bilo sa Vivom kada sam ga imao, u kini/Aliexpress je bio pod drugim nazivom te nisam pronalazio sve dok nisam njihovo ime upisao za taj model, onda je izbacio valjda 200 fela.... možda je slučaj taj i sa tvojim?

  Bome mi se čini da si u pravu. Kada upišem XT2303-2 stvarno ima veći izbor maskica.  I dalje je to onako, li -la ali ih ima više.

zelenapaprika kaže...
Nocio kaže...

Sa primjenom posla sam počeo biti manje na mobitelu tako da on za sada ispunjava sve moje potrebe. Prosječan SOT mi je cca 6-7h

 To je strašno puno. To je efektivno nečije cijelo radno vrijeme. Ima i onih s više od 10 sati dnevno, to je već teška ovisnost. Kod razgovora nemaš SOT, jer je mobitel poput slušalice starog fiksnog telefona. Kod slanja par poruka dnevno ili par desetaka poruka, isto ne gubiš puno vremena. Film odgledaš (sat i pol, do dva). Epizodu neke serije (do 50 minuta, dužih obično danas nema).

 

Ali kog vraga netko radi 6,7,8 sati DNEVNO (da, znam, nisi napisao dnevno, nego prosječno) s mobitelom? Dnevno! Ode vam ljudi život na glupost. To ćete tek shvatiti kada budete stariji.

 Ha čuj, svatko ima drugačije postavljene prioritete. Znam ljude koji preko mobitela dosta posla obavljaju itd. Eto primjer za mene je da si upalim YouTube i pustim da dnevno tandrče sat do dva, ovisi kako kada.

Vremena se mijenjaju, ljudi više ne koriste računala nego sve preko mobitela obavljaju, moja žena je isto takva. Da na poslu ne radi na računalu, ovo kod kuće koje ja koristi kebi nikada upalila.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 19:44 (Nocio).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
 To je strašno puno. To je efektivno nečije cijelo radno vrijeme. Ima i onih s više od 10 sati dnevno, to je već teška ovisnost. Kod razgovora nemaš SOT, jer je mobitel poput slušalice starog fiksnog telefona. Kod slanja par poruka dnevno ili par desetaka poruka, isto ne gubiš puno vremena. Film odgledaš (sat i pol, do dva). Epizodu neke serije (do 50 minuta, dužih obično danas nema).

 

Ali kog vraga netko radi 6,7,8 sati DNEVNO (da, znam, nisi napisao dnevno, nego prosječno) s mobitelom? Dnevno! Ode vam ljudi život na glupost. To ćete tek shvatiti kada budete stariji.

 Daj opiši svoj dan. Napiši što nije glupost. Što si ti točno shvatio sad kad si stariji. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 17:47 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Joe Cooker kaže...
marxone kaže...

U oglasu za 210 eura je bio. Treba pratiti samo. 

 Super onda ti prati i kupi,ne trebaš više pitat na temi, zašto si uopšte pitao,takve specifikacije za tu cijenu nema niko,to ti je best buy

 Da ti mozes pametnjakoviću odgovoriti 😁 

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nocio kaže...

Evo da se povratno javim što se tiče uređaja.

 

Odabrao sam Motorolu edge 40 (bez obzira na određene pojedince) i za sada se stvarno ne mogu požaliti na uređaj.

Sa primjenom posla sam počeo biti manje na mobitelu tako da on za sada ispunjava sve moje potrebe. Prosječan SOT mi je cca 6-7h i cca mi baterija traje dan i pol što je ispunilo moja očekivanja (čak i više).

Uglavnom ja sam sa mobitelom prezadovolja , volim taj čisti android skin. Jedini je minus nedostatak izbora maskica ali to mi je zanemarivo.

 

Jedini minus na koji sam naletio na njemu za sada je da kada dodje notifikacija ili poruka ili stogod vec, on zasvjetli, ali se sve to ugasi nakon toga. Dakle, potpuno beskoristan taj edge lights na njemu.

Odnosno, ne postoji opcija gdje ce mobitel svjetlosnom signalizacijom javljati propusten poziv, sms, poruku, notifikaciju... Ili ja to na njemu nikako ne mogu pronaci u opcijama.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
Nocio kaže...

Sa primjenom posla sam počeo biti manje na mobitelu tako da on za sada ispunjava sve moje potrebe. Prosječan SOT mi je cca 6-7h

 To je strašno puno. To je efektivno nečije cijelo radno vrijeme. Ima i onih s više od 10 sati dnevno, to je već teška ovisnost. Kod razgovora nemaš SOT, jer je mobitel poput slušalice starog fiksnog telefona. Kod slanja par poruka dnevno ili par desetaka poruka, isto ne gubiš puno vremena. Film odgledaš (sat i pol, do dva). Epizodu neke serije (do 50 minuta, dužih obično danas nema).

 

Ali kog vraga netko radi 6,7,8 sati DNEVNO (da, znam, nisi napisao dnevno, nego prosječno) s mobitelom? Dnevno! Ode vam ljudi život na glupost. To ćete tek shvatiti kada budete stariji.

 Ja sam profesionalni kockar, nekad i po 12h dnevno online kockam preko moba. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako sam dobro shvatio taj dio sa "edge lights" , tak dio funkcionira jedino ako je ekran okrenut prema dolje. U protivnom ga "budi" kada stiže obavijest 

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nocio kaže...

Ako sam dobro shvatio taj dio sa "edge lights" , tak dio funkcionira jedino ako je ekran okrenut prema dolje. U protivnom ga "budi" kada stiže obavijest 

 Ha ne znam, ali mi taj dio uzasno nedostaje. Ovako moram svaki puta "probuditi" mobitel da vidim imam li nesto propusteno. Mislim i da se ugasi kada je okrenut prema dolje, ali nisam provjeravao, jer tako mobitel nikada ni ne drzim. Sto je najbolje to je samo pitanje software-a i to mogu lagano rijesiti. Naisao sam na forumu da je to prosljedjeno dalje, jer ljudima to nedostaje, a hoce li ta promjena doci s nekim buducim update-om to cemo vidjeti.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imaš aplikacije koje ti selfie kameru pretvaraju u notification light. Ja sam  koristio "aod notify" za samsung s10lite i radilo je super. Ne znam da li će raditi na Motoroli.

Spominju notify buddy, led blinker, ali čitam da jedna troši bateriju, druga nešto oko privatnosti tralala. Uglavnom, može se, proguglaj i probaj koja ti paše. Ima toga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 21:10 (hardcoree).
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nocio kaže...
Ha čuj, svatko ima drugačije postavljene prioritete. Znam ljude koji preko mobitela dosta posla obavljaju itd. Eto primjer za mene je da si upalim YouTube i pustim da dnevno tandrče sat do dva, ovisi kako kada.

Vremena se mijenjaju, ljudi više ne koriste računala nego sve preko mobitela obavljaju, moja žena je isto takva. Da na poslu ne radi na računalu, ovo kod kuće koje ja koristi kebi nikada upalila.

Obavljanje posla - jako neodređeno. Youtube je već domena zabave. Pustiš ga da svira i radiš nešto drugo.

 

Ovdje se često traže mobiteli koji mogu izdržati cijeli dan. Ne računam one koji programiraju aplikacije, pa kraj sebe imaju i mobitel. Ima onih koji puno telefoniraju, ali oni ne gledaju u ekran. I tako dalje.

 

Predugo radim za računalom i znam kakve to posljedice ima na oči, kičmu, jetru, mišiće... I onda je tu još mobitel.

 

Cryogenic kaže...

 Daj opiši svoj dan. Napiši što nije glupost. Što si ti točno shvatio sad kad si stariji. 

Danas sam koristio mobitel 18 minuta i 15 puta sam ga otključao te sam dobio 8 obavijesti na ekranu. Subota je. Ne mislim ni sutra buljiti u njega duže od toga.

 

Shvatio da je potpuni idiotizam posvetiti svoje vrijeme buljenju u bilo koju vrstu ekrana ako to nije povezano s egzistencijom i s nešto zabave ali ne cijeli dan. Život je puno više od ekrana. Nekome to dođe iz guzice u glavu ranije, a nekome kad mu priopće da mu ima raznih ozbiljnih problema sa zdravljem. O psihičkoj ovisnosti o mobitelu da ne govorim. Da to nije problem, pojedine zemlje ne bi razmatrale zabranu mobitela u školama ili ju već provodile. Isto vrijedi i za posao.

 

https://www.reidhealth.org/blog/screen-time-for-adults

https://www.allaboutvision.com/conditions/refractive-errors/screen-time-by-age/

https://www.psychologytoday.com/us/blog/tech-happy-life/201812/how-much-screen-time-is-too-much

 

 

 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
Nocio kaže...
Ha čuj, svatko ima drugačije postavljene prioritete. Znam ljude koji preko mobitela dosta posla obavljaju itd. Eto primjer za mene je da si upalim YouTube i pustim da dnevno tandrče sat do dva, ovisi kako kada.

Vremena se mijenjaju, ljudi više ne koriste računala nego sve preko mobitela obavljaju, moja žena je isto takva. Da na poslu ne radi na računalu, ovo kod kuće koje ja koristi kebi nikada upalila.

Obavljanje posla - jako neodređeno. Youtube je već domena zabave. Pustiš ga da svira i radiš nešto drugo.

 

Ovdje se često traže mobiteli koji mogu izdržati cijeli dan. Ne računam one koji programiraju aplikacije, pa kraj sebe imaju i mobitel. Ima onih koji puno telefoniraju, ali oni ne gledaju u ekran. I tako dalje.

 

Predugo radim za računalom i znam kakve to posljedice ima na oči, kičmu, jetru, mišiće... I onda je tu još mobitel.

 

Cryogenic kaže...

 Daj opiši svoj dan. Napiši što nije glupost. Što si ti točno shvatio sad kad si stariji. 

Danas sam koristio mobitel 18 minuta i 15 puta sam ga otključao te sam dobio 8 obavijesti na ekranu. Subota je. Ne mislim ni sutra buljiti u njega duže od toga.

 

Shvatio da je potpuni idiotizam posvetiti svoje vrijeme buljenju u bilo koju vrstu ekrana ako to nije povezano s egzistencijom i s nešto zabave ali ne cijeli dan. Život je puno više od ekrana. Nekome to dođe iz guzice u glavu ranije, a nekome kad mu priopće da mu ima raznih ozbiljnih problema sa zdravljem. O psihičkoj ovisnosti o mobitelu da ne govorim. Da to nije problem, pojedine zemlje ne bi razmatrale zabranu mobitela u školama ili ju već provodile. Isto vrijedi i za posao.

 

https://www.reidhealth.org/blog/screen-time-for-adults

https://www.allaboutvision.com/conditions/refractive-errors/screen-time-by-age/

https://www.psychologytoday.com/us/blog/tech-happy-life/201812/how-much-screen-time-is-too-much

 

 

 

 Živi i pusti druge da žive.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
zelenapaprika kaže...
Nocio kaže...
Ha čuj, svatko ima drugačije postavljene prioritete. Znam ljude koji preko mobitela dosta posla obavljaju itd. Eto primjer za mene je da si upalim YouTube i pustim da dnevno tandrče sat do dva, ovisi kako kada.

Vremena se mijenjaju, ljudi više ne koriste računala nego sve preko mobitela obavljaju, moja žena je isto takva. Da na poslu ne radi na računalu, ovo kod kuće koje ja koristi kebi nikada upalila.

Obavljanje posla - jako neodređeno. Youtube je već domena zabave. Pustiš ga da svira i radiš nešto drugo.

 

Ovdje se često traže mobiteli koji mogu izdržati cijeli dan. Ne računam one koji programiraju aplikacije, pa kraj sebe imaju i mobitel. Ima onih koji puno telefoniraju, ali oni ne gledaju u ekran. I tako dalje.

 

Predugo radim za računalom i znam kakve to posljedice ima na oči, kičmu, jetru, mišiće... I onda je tu još mobitel.

 S

Cryogenic kaže...

 Daj opiši svoj dan. Napiši što nije glupost. Što si ti točno shvatio sad kad si stariji. 

Danas sam koristio mobitel 18 minuta i 15 puta sam ga otključao te sam dobio 8 obavijesti na ekranu. Subota je. Ne mislim ni sutra buljiti u njega duže od toga.

 

Shvatio da je potpuni idiotizam posvetiti svoje vrijeme buljenju u bilo koju vrstu ekrana ako to nije povezano s egzistencijom i s nešto zabave ali ne cijeli dan. Život je puno više od ekrana. Nekome to dođe iz guzice u glavu ranije, a nekome kad mu priopće da mu ima raznih ozbiljnih problema sa zdravljem. O psihičkoj ovisnosti o mobitelu da ne govorim. Da to nije problem, pojedine zemlje ne bi razmatrale zabranu mobitela u školama ili ju već provodile. Isto vrijedi i za posao.

 

https://www.reidhealth.org/blog/screen-time-for-adults

https://www.allaboutvision.com/conditions/refractive-errors/screen-time-by-age/

https://www.psychologytoday.com/us/blog/tech-happy-life/201812/how-much-screen-time-is-too-much

 

 

 

 Živi i pusti druge da žive.

Tebe nitko nije vukao za rukav da se uključiš.

9 mjeseci
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Apple Should Steal These Xiaomi 14 Ultra Features for the Next iPhone

 

https://www.cnet.com/tech/mobile/apple-should-steal-these-xiaomi-14-ultra-features-for-the-next-iphone/

 

dokle smo dogurali, da U.S. novinari sugeriraju Appleu što treba maznuti Kinezima. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Imaš aplikacije koje ti selfie kameru pretvaraju u notification light. Ja sam  koristio "aod notify" za samsung s10lite i radilo je super. Ne znam da li će raditi na Motoroli.

Spominju notify buddy, led blinker, ali čitam da jedna troši bateriju, druga nešto oko privatnosti tralala. Uglavnom, može se, proguglaj i probaj koja ti paše. Ima toga.

 Pored edge lights to zvuci kao jahanje mrtvog ne konja, vec magarca. Naravno da cu pokusati, jer bolje ista nego nista.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što bi preporučili za do 450€ a da ima najbolju kameru i 256gb? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Iamdanny kaže...

Što bi preporučili za do 450€ a da ima najbolju kameru i 256gb? 

 Xiaomi 13T 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel ima netko Poco X6 Pro?  Vrijedi li tih 300tinjak eura ili ima šta bolje za te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice