Samsung Galaxy SIII ne

poruka: 1
|
čitano: 1.145
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII neresponzivan

Pozdrav. Da objasnim situaciju. Imam Galaxy S III koji sam kupio u augustu 2012. I kako sam ga kupio, odmah sam skočio na rootanje. Custom Recovery, custom ROM, custom kernel itd. Naravno, tu i tamo je bilo problema bog neiskustva, ali ništa što backup nije mogao popraviti. Naime, donedavno sam koristio Foxhound ROM 2.5 i Siyah kernel sa CWM Touch Recoverijem. I uvijek se trudim imati zadnje verzije svega, te sam stoga odlučio napraviti update kernela. Nisam bio siguran da li već imam zadnju verziju, pa sam možda flashao jednu te istu.

NAPOMENA: prije toga je sve radilo sasvim normalno i ovo je bila procedura koju sam barem 100 puta prije uradio.

Dakle skinuo sam verziju Siyaha za flashanje preko CWM-a i kad je završio instalaciju, restartirao se automatski i počeli su se već na splash screenu pojavljivati čudni plavi artefakti po ekranu (također je ekran titrao i pojavljivale su se smetnje slične onima na starim TV-ima dok je padao snijeg) i mobitel je ušao u Boot Loop. Nekada se restartirao na taj način tako da se ekran ugasi i polako počne slika tamniti, otprilike kao kad na nekom GameBoyu nestane baterije. Nekada je znao stići do Boot Screena od Foxhounda i onda se opet restartira. Mislio sam nije neki problem, imam sve što mi treba sa mobitela na kompjuteru, ode načisto instalirati Fochound. Otišao sam u recovery i vidio sam da ne mogu upravljati sa touch screenom, nego na klasičan način-tipkama sa strane. Uradio sam full wipe/factory reset, očistio cache i dalvik cache i na MicroSD sam nabacio rom i  iz recoveryija pokrenuo instalaciju (i dalje nije radio touch u recoveryiju). Svi artefakti su nestali. Pokrenuo se intaler od ROMa i razne opcije za instalaciju. Međutim Touch i dalje nije radio. Onda mi je to sve dosadilo i odlučio sam skinuti official Samsung ROM za njega. Pošto je kupljen u Njemačkoj, uzeo sam DBT verziju ROMa i preko Odina flashao. Vratio se default kernel, vratio se Samsung recovery i Samsung ROM. Međutim, prvo paljenje i dočekuje me Welcome screen isti kao kad sam kupio mobitel. No, touch i dalje ne radi. Mobitel mi nije ispadao, dakle nije hardware kvar. Touch je prestao raditi kad sam flashao Siyah koji sam imao i mjesecima prije. Najveći je problem što mi je flash counter na 10. Dakle, garancija ne vrijedi. Triangle Away ne mogu pokrenuti jer se ne mogu maketi sa Welcome Screena. Ako itko zna rješenje kako da vratim touch ili barem da resetiram flash counter iz Odina zbog garancije.
Hvala unaprijed.

The great thing about multitasking is that several things can go wrong at once.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2013 13:23 (nixnixnixnt).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice