Buka iz kučišta

poruka: 5
|
čitano: 979
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Buka iz kučišta

Pozdrav svima!

 

Imam jedan problem...Svaki put kad igram neku malo zahtjevniju igricu,malo pomaknem stol ili slučajno lagano udrem kučište čujem neku čudnu buku. Neko čudno brundanje ventilatora ili tako nešto. Mislim da je mogući problem stari prednji ventilator na kučišu koji je star kao i kutija ( 3-4 godine). Svi drugi djelovi u kutiji su novi i imaju oko 9-10 mjeseci...Kod drugih vidim da se ovakav problem pojavi kada upale računalo, ali kod mene se dogodi samo kad igram neku igru ili ako naglo isključim neki usb iz prednjeg panela itd...

 

CPU: Amd x6 fx-6300

MBO: Asus m5a97 r2.0

GPU: Sapphire hd 7850 1 gb

RAM: Kingston 2x4 gb 1600 mhz hyperx blue

HDD: Seagate barracuda 1 tb

PSU: Corsair VS 550 w 

ODD: LG GH24NS

CASE: Gigabyte Setto 1000

LCD: Samsung SyncMaster 2333HD

 

Gledao sam neke od ovakvih tema gdje ljudi imaju problema s bukom i vidim da je problem najčešće u napajanjima pa neznam dali je tako i kod mene ili je ovaj prednji ventilator? Kakvo je ovo moje napajanje? Dali je u njemu problem? Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Buka iz kučišta

Isključi ga privremeno pa ćeš znati. Ukoliko utvrdiš da je on uzrok najlakše ga je zamjeniti novim (jako su jeftini) a  možeš ga malo, ali stvarno malo, našpricati sa WD-40 sprejem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Buka iz kučišta

prednji vent ti je problem,jer pri pomaku stola,pomakne se i ventilator i zuji iz nekoliko razloga:promjeni se položaj venta,ako ti ta stranica kućišta nije učvršćena,onda je moguće da ona vibrira,a i gotovo svaki ventilator ima "lufta" pa je i to moguć problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Buka iz kučišta
Pogledaj da ti neki kablovi u kucistu ne vise ,znalo mi see prije dogadjat da slucajno dodju u dodir sa hladnjakom na procesoru,pa stvaraju buku.
11 godina
neaktivan
offline
Buka iz kučišta

Nedami se mjenjati ventilator ili ga vaditi iz kutije jer je stvarno zaje*ano vaditi ovaj prednji dio kutije pa sam samo iskopčao ventilator iz matične jer mi i ne treba. Nisu mi visoke temperature u kučištu i savršeno radi i bez tog ventilatora. Ionako je star 4-5 godina i ne služi baš svrsi.

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice