Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 573.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Momci, može pomoć.

Složia sam nekidan, ima 4 dana NZXT Noctis 450, Kraken X62 i Coolaboratory Ultra na alzi, i naravno, danas idem naručit (preko firme). Nema X62, a ima 3 dana bilo 10 komada...

Na computeruniverseu stoji available on short notice ima dva miseca. Nema tekućeg metala tamo.

Može li neko nać neku stranicu koja ima te 3 komponente za isporuku odmah, ili bar kućište i hladnjak.

Hvala

11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU


Cura i ja smo narućili par proizvoda iz ALZASHOP sad piše samo da ne zaprimljena naruđba vec 2 dana ništa o datumu dostave ni nikaj,prvi put naručujemo to je normalno da tak sporo ide ili? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

izgleda da se ceka kuciste,pise preparing,ostalo je reserved,vjerovatno dok stigne kuciste ce se sve skupa poslati,da ne ide odvojeno...mozda grijesim...inace je Alza promptna i brza,dont worry,ja imam samo dobra iskustva...Lp...

10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, jel moguce da mindfactory dostavi posiljku u posti u sloveniji te da je ja onda dodjem tamo pokupit i platit nekak ? Zbog toga sto ne dostavljaju u Hrv, Slovenija mi nije tak daleko pa bi bilo dobro znati jel to moguce.

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Dok ja i ti naručimo rx 570 cijena će doći do 300 eura:) Kolega kaže da mi može uzeti u petak. Htio sam ja platiti pa da njemu dođe na njegovu adresu u Njemačkoj, ali ništa ne kužim taj Njemački, a ne znam gdje se može promjeniti jezik na mindfactory?
Rx 570 nitro+ bila cijena prije koji dan čini mi se oko 215 eura, a sad je već 240.
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
mariclius kaže...
Dok ja i ti naručimo rx 570 cijena će doći do 300 eura:) Kolega kaže da mi može uzeti u petak. Htio sam ja platiti pa da njemu dođe na njegovu adresu u Njemačkoj, ali ništa ne kužim taj Njemački, a ne znam gdje se može promjeniti jezik na mindfactory?
Rx 570 nitro+ bila cijena prije koji dan čini mi se oko 215 eura, a sad je već 240.

 ma nema njih vise na stanju, sad ce kao 20.6 opet doc rx 570 strix za ~230€ ali to ce otic za sekundu... ja odustajem od mindfactorya posto nemam nikog u njemackoj

Battleog - 191silvinjo
6 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav ekipi!

 

Vidim da mnogi od nas priželjkuju dostavu iz MindFactory, jer po ovome što sam gledao za sebe, zbilja imaju najugodnije cijene.

 

Srećom, imam opciju slanja u Sloveniju (rodbina) pa se upravo spremam ove dane na narudžbu (server cca 1000€).

 

Plaćanje im je (za SLO) preko bankovnog naloga, dostava je 20€ (jedino PC kućišta (+LCD, pisači?) računaju kao zasebnu pošiljku, dakle još +20€).

 

Definitivno ću javiti kako je prošlo. Čitajući slovenske forume, ljudi su zadovoljni i cijenama te mogućim reklamacijama.

 

Što to znači za druge? Pa ako bi zbilja bilo zainteresiranih, možemo se nekako dogovoriti za naručivanje preko SLO.

Isporuku unutar Hrvatske možemo napraviti poštom ili mogu dostaviti do Zagreba ako bi bilo više zainteresiranih.

 

Jedini problem bi mogao biti financijske naravi te povjerenja. Budući da se to naručivanje isplati za skuplje stvari, morao bi osobno posjedovati veće svote novca da obavim narudžbu, te kasnije naplatiti od zainteresiranih.

Mislim da bi trenutno mogao pokriti oko 2000-3000€. Ali pustimo to zasad sa strane.

 

Što se tiče moje naknade za "šverc" (+rodbina), mislim da se objedinjavanjem narudžbi može uštediti koji Euro na dostavi, čime bi ta naknada bila pokrivena.

 

Dakle, mogućnost za MindFactory postoji.

 

Ako ima tko još poneku ideju neka slobodno napiše.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

ja dam htio isto iz nindfactory uzeti grafulju. Cijene su im bahato jeftinije, a nemaju hrvate u popisu iako smo u EU.

Imam kolega iz njemacke ali ne toliko da im vjerujem davati preko 500eura.

Ako metko zna alternativu neka javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Imaš forwarding servisa, tipa mailboxde.com

12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
_mark0_69 kaže...

Imaš forwarding servisa, tipa mailboxde.com

 Hmm, bas gledam tu stranicu. Cudno mi sve to, jedno pa drugo. Pa dok do mene dođe igrat se sa velikim parama... a-a

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Koliko te ispada jeftinije na MindFactory?

 

Ja sam ionako predložio da prvo ja svojim novcem kupim komponente te ih prodam dalje. Pa normalno da nećeš nekom nepoznatom dati ni 100kn, a kamoli 500€.

Naveo sam samo kako nemam mogućnost odjednom naručiti veću količinu zbog premalog "kapitala".

 

Ako je netko zainteresiran, uskoro naručujem, a za tjedan-dva vjerojatno idem i na more (okolica Zadra) pa može i dalja dostava.

7 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jeli valja sa caseking.de narucit rx 580 300€?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Mislim da te kartice nemaju na zalihi...ili ti imas neku drugu informaciju.
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
ArturoBrin kaže...

Koliko te ispada jeftinije na MindFactory?

 

Ja sam ionako predložio da prvo ja svojim novcem kupim komponente te ih prodam dalje. Pa normalno da nećeš nekom nepoznatom dati ni 100kn, a kamoli 500€.

Naveo sam samo kako nemam mogućnost odjednom naručiti veću količinu zbog premalog "kapitala".

 

Ako je netko zainteresiran, uskoro naručujem, a za tjedan-dva vjerojatno idem i na more (okolica Zadra) pa može i dalja dostava.

 Kako da ne, vjerovat nekom tko je 3 dana na forumu. Odi ti slobodno na more... ja ga s balkona vidim.
A karticu cu u HR naruciti, samo cekam HP Express, vec je trebala stici lova.

7 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Pise da ti oni naruce karticu kad je ti narucis.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Luka123 kaže...
ArturoBrin kaže...

Koliko te ispada jeftinije na MindFactory?

 

Ja sam ionako predložio da prvo ja svojim novcem kupim komponente te ih prodam dalje. Pa normalno da nećeš nekom nepoznatom dati ni 100kn, a kamoli 500€.

Naveo sam samo kako nemam mogućnost odjednom naručiti veću količinu zbog premalog "kapitala".

 

Ako je netko zainteresiran, uskoro naručujem, a za tjedan-dva vjerojatno idem i na more (okolica Zadra) pa može i dalja dostava.

 Kako da ne, vjerovat nekom tko je 3 dana na forumu. Odi ti slobodno na more... ja ga s balkona vidim.
A karticu cu u HR naruciti, samo cekam HP Express, vec je trebala stici lova.

Pretpostavio sam da će biti negodovanja oko moje kratke "karijere" na forumu. Sasvim razumljivo.

Ali odnekud treba početi, ne dobije se respekt preko noći. Duljina članstva i broj poruka također nije mjerilo koliko je netko pošten.

 

Nema veze. Uživaj u razgledu!

12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Luka123 kaže...
ArturoBrin kaže...

Koliko te ispada jeftinije na MindFactory?

 

Ja sam ionako predložio da prvo ja svojim novcem kupim komponente te ih prodam dalje. Pa normalno da nećeš nekom nepoznatom dati ni 100kn, a kamoli 500€.

Naveo sam samo kako nemam mogućnost odjednom naručiti veću količinu zbog premalog "kapitala".

 

Ako je netko zainteresiran, uskoro naručujem, a za tjedan-dva vjerojatno idem i na more (okolica Zadra) pa može i dalja dostava.

 Kako da ne, vjerovat nekom tko je 3 dana na forumu. Odi ti slobodno na more... ja ga s balkona vidim.
A karticu cu u HR naruciti, samo cekam HP Express, vec je trebala stici lova.

 Kolko sam skuzio frajer nudi da on plati sa svojim novcima pa mu ti platis pri preuzimanju graficke.. Dakle ako itko tu moze bit prevaren to je on :)

12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Minneyar kaže...
Luka123 kaže...
ArturoBrin kaže...

Koliko te ispada jeftinije na MindFactory?

 

Ja sam ionako predložio da prvo ja svojim novcem kupim komponente te ih prodam dalje. Pa normalno da nećeš nekom nepoznatom dati ni 100kn, a kamoli 500€.

Naveo sam samo kako nemam mogućnost odjednom naručiti veću količinu zbog premalog "kapitala".

 

Ako je netko zainteresiran, uskoro naručujem, a za tjedan-dva vjerojatno idem i na more (okolica Zadra) pa može i dalja dostava.

 Kako da ne, vjerovat nekom tko je 3 dana na forumu. Odi ti slobodno na more... ja ga s balkona vidim.
A karticu cu u HR naruciti, samo cekam HP Express, vec je trebala stici lova.

 Kolko sam skuzio frajer nudi da on plati sa svojim novcima pa mu ti platis pri preuzimanju graficke.. Dakle ako itko tu moze bit prevaren to je on :)

 
Mislio sam da je u njemackoj, ne da narucuje. Ja nisam narucivao sa mindfactory nikad. Nisam tia bit neugodan, ali i dalje mi sumnjivo, da netko ide biti dobar prema drugima i narucivati za druge svojim novcem? Iz đepa dati 500 eura za nekoga... rijec "uskoro" narucujem je isto labava, jer cijena grafickih u HR je recimo danas porasla za 50-100 eura. Htio sam naruciti iz Svijet Medija, pa sam umjesto cijene ~4250, vidio cijenu 4800 kn.
Ja iskreno nemam kapital, nego za 3 komada max. Mozda on ima za 5-6 nije bitno. Nego ovo ispod:

Na forumu je tek 3 dana bio u vrijeme post-a. Kako mogu vjerovati njemu na rijec? Ako zna kako se narucuje zasto nepodijeli sa ostalima odmah, pa da sam narucim i rijeseno. Cemu poanta u nosenju kartica drugima? Sto dobiva time, ako ih i sam naruciva? I onda prevozi drugima??!

12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Luka123 kaže...

 

 
Mislio sam da je u njemackoj, ne da narucuje. Ja nisam narucivao sa mindfactory nikad. Nisam tia bit neugodan, ali i dalje mi sumnjivo, da netko ide biti dobar prema drugima i narucivati za druge svojim novcem? Iz đepa dati 500 eura za nekoga... rijec "uskoro" narucujem je isto labava, jer cijena grafickih u HR je recimo danas porasla za 50-100 eura. Htio sam naruciti iz Svijet Medija, pa sam umjesto cijene ~4250, vidio cijenu 4800 kn.
Ja iskreno nemam kapital, nego za 3 komada max. Mozda on ima za 5-6 nije bitno. Nego ovo ispod:

Na forumu je tek 3 dana bio u vrijeme post-a. Kako mogu vjerovati njemu na rijec? Ako zna kako se narucuje zasto nepodijeli sa ostalima odmah, pa da sam narucim i rijeseno. Cemu poanta u nosenju kartica drugima? Sto dobiva time, ako ih i sam naruciva? I onda prevozi drugima??!

 Pa kaze da ima u Sloveniji obitelj pa bi narucio tamo i otisao po stvari i donio ih kupcima u HR... ja iskreno ne vidim kak te moze prevariti ako ON plati svojim novcima i onda mu ti platis robu tek na primopredaji u Zg npr... A u razloge necu ulazit, vjerovao ili ne ali ima i dobrih ljudi koji nude takve stvari cisto da pomognu drugima bez ikakvog profita za sebe, i mozete podijeliti troskove dostave pa mu se s te strane isplati...

12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

neznam sve mi mutno zvuci. Ali upravu si. Nisam vidio dio gdje je napisao da ima familiju u sloveniji, samo sam profil pogledao.

A opet da isplati se, samo mi cudno sve.  Malo je dobrih ljudi da radi ovakve usluge... ako nekome napravi svaka cast covjeku.

 

6 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Minneyar, hvala na podršci!

 

Ajmo malo razjasnit stvari.

 

Točno, ja sam u Hrvatskoj, imam rodbinu u Sloveniji, naručio bi robu preko Interneta, roba stigne u Sloveniju, ja ju preuzmem, dopeljam u Hrvatsku te raspodijelim kupcima (poštom ili osobno).

Što je najbolje, sve je legalno jer smo u EU.

 

Nitko mi ne treba platiti unaprijed, dakle ista situacija kao kad plaćaš kod preuzimanja. Zato sam i naveo kako postoji limit naručivanja, budući da ja moram platiti unaprijed.

 

Znači, skupi se ekipa s željama (tako da dodatno uštedimo na dostavi) i ja odradim logistički dio.

 

Točno, veći rizik je na meni ako kupac odustane od preuzimanja, a proizvod ne mogu dalje prodati ("egzotičniji" proizvodi).

Jedini rizik kod kupca je ako mu ja ne želim pomoći kod eventualne reklamacije. Što nema smisla ako želim biti na dobrom glasu.

 

Da li sam dobar čovjek, procijenite sami nakon nekog vremena. Naravno da ne mislim sad to raditi bez neke manje naknade, ali mislim da se neću približiti maržama koje imaju naše trgovine.

 

Recimo da svatko u ekipi plati kao da je naručio za sebe, dakle uz komponente plati svoju punu poštarinu 20€ (150kn).

Moji troškovi dopremanja iz Slovenije su oko 150kn, dostava za ZG isto 150kn ili poštom ovisno o paketu (naknada za pouzeće?).

Računica ovisna o veličini ekipe:

- 2 člana -> 2x150kn=300kn, - ~300kn = 0kn (po dogovoru)

- 3 člana -> 3x150kn=450kn, - ~300kn = 150kn (minimalni broj članova)

- 4 člana -> 4x150kn=600kn, - ~300kn = 300kn (preporučen broj članova)

- 5 člana -> 5x120kn=600kn, - ~300kn = 300kn (smanjena poštarina po članu)

- 6 člana -> 6x100kn=600kn, - ~300kn = 300kn (smanjena poštarina po članu)

 

Ovo je približna računica ako bi ja htio sebi uzeti 300kn kao naknadu za cijeli posao. Ovo je samo primjer.

Svaku narudžbu usuglasili bi u ekipi s obzirom na tip dostave u Hrvatskoj.

 

S tim da ovdje niti ne pričamo o uštedama koje bi vi imali kao kupci.

 

Odluka je na vama. Nikoga ne prisiljavam na ništa. Čudi me zapravo kako se dosad nitko nije javio, a da ima neki provjerenu adresu u Sloveniji.

 

Danas ću naručiti neke dijelove pa vam javim utiske. Posebno me zanima plaćanje i naknada preko internet bankarstva. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 10:10 (ArturoBrin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

naručio sam prvi put prije 12 dana wall mount iz Computer Universa,platio odmah preko paypala i čak sam negdje pročitao da očekuju da dođe do 26.,dakle čak desetak dana,a na stranici je pisalo isporuku dotićnog itema od 2 do 4 radna dana?26.ništa,27. kad sam stisnio nešto na invoice čini se,meni stigne neki mail da su oni primili uplatu tek tada??mislim,lud sam skroz,ali razapeću ih gdje god mogu,jer nakraju krajeva,naplatili su mi 23 eura dostave i taj cijeli proces,i sad da je još nisam dobio nit itzem,jučer sam im dva mejla napisa,ništa,danas san poludio i svašta im napisa,da jedino ako mi je odmah isporuče privatnim avionom,da ću odustat,inače da ću im na onu ocjenu 4.5 sehr gut se popišat...

jel ima tko kakav savjet,sad me prvenstveno zanima na koji način mogući da se ja njima odužim za ovo iskustvo??kome ih mogu tužit na neki način,nekoj europskoj komisiji ili štagod slično??gdje sve mogu ostavit negativne rewiewe da se vidi da im se ocjena spusti maximalno moguće??

jer lijepo piše u mailu o prodaji da AKO bude bilo kakvih poteškoća,da će se oni jAVIT??ne da se ntiko nije javio,nego još uopće čekam da se jave...želim im zabit vilicu u oko...jel ikako moguće tako nešto??

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Čini se kao da si krivo protumačio napisane stvari.

Ovo je nagađanje sa moje strane, ali izgleda da item koji si naručio nije bio u stocku nego da će ga ONI dobiti tek 26og i onda ide dostava u roku 2-4 dana nakon što prime novac (nisam siguran za CU, al recimo na amazonu ako nešto nije u stocku, uzmu ti 1kn za rezervaciju i skinu ti punu cijene tek kad dobiju naručeni item). Ako je tako, možeš se samo ispričat što ne znaš čitat i brzopleto ideš izražavati frustracije.

 

Naravno, ako sam ja u krivu, moje isprike, ali po mojim iskustvima sa ljudima, sve mi se čini da nisam daleko od istine.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

moguće da sam ja falio,ali nije prvi put da kupujem na netu...ja kad sam kupio item,dobio sam mail,i najbitnije po meni je sve bilo u stock,i da je isporuka od 2 do 4 dana...meni je novac ODMAH naplaćen s bankovnog računa(platio sam paypalom),tako da jedino PP nekako da je isporučio novac 11 dana poslije,šta čisto sumnjam,kupio sam gomilu stvari na netu i uvijek kad skinu lovu,sve je u redu...da nisu skinili lovu s računa,sve bi to bilo moguće šta ti kažeš,samo ja sumnjam,ponavljam,meni je novac odmah skinut s računa...

šta sad sam ja krivo pročitao,ne znam,samo znam da mi se nisu uopće javili 11 dana,do 26,kad je kao trebala bit isporuka,pisalo je da oni očekuju do tad ispooruku??nijke došlo,napišem im dva mejla,nitko ništa,i onda sam poludio,i jučer napisa i još NIKAKAV ODGOVOR'?

ne znam više šta da kažem,ja koliko sam sve razumio,nije trebalo bit nikakvih problema...ali ipak ih ima...još gore,nit se javljaju nit odgovaraju??i da ih ja ne pošaljem u P.M??još lipo znaju naplatit 23 eura poštarine,šta je sigurno najskuplja poštarina igdje,stoga želim šta sam platio,DOBRU USLUGU??!!

ništa,bude li problema jošp,neće mi bit problem napravit par desetaka mejlova i registrirat se na njihovu stranicu i dnevno im šibnit par desetaka LOŠIH ocjena,pa dok ne dođe ispod na 1.x nema stajanja,pa ćemo vidit...

 

edit; još da napomenem,lijepo u njihovom mejlu piše,iznad gdje piše da nemaju oni odgovornosti i vceć sve to skupa,da U SLUČAJU BILO KAKVIH PROBLEMA,ONI SE ODMAH JAVLJAJU??!!meni nitko nije obavijestio o ničemu,nemam blage veze s ničim i sve se čini da će tako ostati...sad da se jave vjerovatno ću otkazat narudžbu iz principa i nakon toga se posvetit borbi protiv CU...isprike,ali kad mi nagaziš na nogu,a još nemaš pristojnosti da se javiš i rješavaš stvari,jer sam im ja već pisa ima 3 dana??dakle,ako je bilo problema,trebali su se javit,NISU,kad sam se ja javio,trebali su se javit,JOŠ NISU??!!sad šta biste vi na mom mjestu??

da napomenen da mi stvari stoje okolo razbacane po sobi,jer čekam mount da stavim TV i da razmjestim sve skupa...ali mounta nema,jer se još razmišljam kako sve3 to skupa okrenit,a bez mounta da mogu odmah okačit i razmjestit,nema početka...duga priča...

 

edit 2:isprike na OT možda,ali smatram da je korektno upoznati ljude s iskustvima kupovine u CU i možebitnim posljedicama,ako griješim,molim da me se ispravi...

sad sam jednostavno dobio mail da je item shipping...ništa više...napisa sam im dva mejla i tražim nekog odgovcornog da mi se javi...jer dva tjedna čekanja bez da se itko javi,je ipak malo previše...i kap previše jest da još uopće ne odgovaraju...po meni vrlo neugodno iskustvo i ne bih ga nikome preporučio,posebno kako rješavaju stvari,kad dođe do ovih problema...jedino drugo rješenje problema je d aje PP uprskao,tj, da nekom greškom PP tek posli uplatio,ali mi je to čudno,jer je novac odmah podignut s računa u banci...ne znam još,vidiću,neću više opterečivati ovdje,ali mi nikako nije sjelo ovo,a pogotovo da se uopće ne javljaju...Lp...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 17:51 (johnyaces777).
11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

evo,da se ja još malo nadovežem...dakle,dobio jesam isporuku proslog tjedna,nakon vise od 3 tjedna čekanja,i naravno bez ikakvog odgovora...

 

sinoc sam napokon pomislio instalirat i lipo kad sam otvorio paket,lipo sam vidio da su mi poslali najobičnije go*no od 20 eura,a ne za 110 eura s dostavom...lud san ka šiba i već sam ih sve redom posla tamo u PM...

 

još jednom molim,ako ima netko bilo kakav savjet kako da se KAZNI dotićna trgovina zbog ovog svega,ima li netko voljan da mi pomogne i da pošaljem neku žalbu na recimo POOTROŠAČ i slično neku udrugu vanka u europi??

 

želim da im se krvi napijem,mislio sam to preskočit,ali sad sam opet lud ka praćka...koja smeća i koje go*no od firme,nema odgovora,danima kasne,kad napokon dođe,poslali su neko deseto go*no..??

 

SVAKA PREPORUKA...ZA ZAOBIĆI U ŠIROKOM LUKU... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kakva su iskustva sa uzishopi computer universe? Planiram uzeti mobitel...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ja sam narucivao s CU 3-4 puta, nikad problema, dok kolega iznad vec neko vrijeme vodi borbu s njima...

 

Sto se uzishopa tice, narucio sam CPU cooler navecer, sutradan me gazda zva, reka da nemaju u toj boji vec u drugoj, posiljka stigla iduci dan. Alles gut

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

evo mene opet...nažalost...

 

ukratko,kolegi iznad,kupovina u UZI shopu je skroz cool,ako i dođe do problema,oni se riješe u nakraćem mogućem roku na obostrano zadovoljstvo...a za CU,moje osobno iskustvo...nažalost,opet...

 

6.6 sam naručio,da ne ponavljam,ali do dana današnjeg još plačeno nisam dobio...trenutno sam sad podnio prijavu preko stranice CU,EU stranica za internetsko rješavanje sporova...

 

https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home.show

 

tako da vjerujem da će mnogima bit korisno u budućnosti,ako slučajno dođu u možebitni problem oko kupovine i svojih prava...ne znam šta će toćno biti od ovoga,ali ja ću sve učiniti da im stanem na žulj...

 

jer gospoda su se javila i navodno nisu zadovoljni mojim kočijaškim rječnikom,valjda su trebali tražit Google Translate za pomoć,jer nisu mogli vjerovatno ikad znati da postoje takve vokabularne kombinacije na kočijaškom žargonu ...

 

ali zamislite,ja sam još zadužen da dokažem njihovu grešku i dokažem slikom da je to u pitanju,i čak nakon toliko vremena i tribalo im je ka 15-20 dana da odgovore na mejl uopće,i pazi lik je bio nezadovoljan šta sam ga posla u PM??!!

 

jer sam naravno reka da mene ne zanima šta on želi nego želim svoj novac nazad isti momenat,a tek posli da ćemo riješit to oko njihove greške i pogrešnog proizvoda,naravno,sukladno vremenskom slijedu koji su oni koristili :)

 

jer sam naravno ispalio kad mi je to reka,umisto da ga zanima kako što prije ispraviti grešku i moje nezadovoljstvo,ja prvo triban slikat par slika i njima poslat??

 

one komentare oko procedure i sličnih s*anja me poštedite,to bi još prošlo možda nakon tjedan ili dva,ali ovako nema šanse...ima krvi da im se napijem pa da budemo kvit :)

 

dakle rezime,još jednom,nažalost...tko god razmišlja o kupovini u CU,predlažem mu da opet razmisli..jer naravno,ljudi griješe,ali šta češ kad nekome triba misec dana da ti maltene odgovori na mejl i još ga zaboli za tebe??

 

sad ja čekam,jer sam bio bezobrazan kad sam ih posla u PM,samo nakom misec dana šta su se javili,kad je lik pita za dokaz,a ne kako da isprave najbezbolnije SVOJU GREŠKU??na moj račun???

 

Sretno svima koji kupuju,lutrija je sve,samo kad su brojke gore nego šta znaš,onda je to s*anje,jer sam ja posli na netu naša gomilu nezadovoljnika od tamo,sve slično kao moj slučaj,misliš da si jedan od 100,a ono 1 od 10??ili manje???

 

Good Luck :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
johnyaces777 kaže...

...ima krvi da im se napijem 

 napit ćeš im se krvi taman toliko koliko se i mujo najebo one stvari napisane na plotu

bez ljutnje, no mislim da ti njima možeš naškoditi manje od komarca

 

radije čuvaj živce

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
NoOne1 kaže...

Kakva su iskustva sa uzishopi computer universe? Planiram uzeti mobitel...

Kakve veze UziShop ima s iskustvima u EU?

Uzishop je registriran kod nas i posluje kod nas. 

Batllelog: sudy_freak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice