[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 203.570
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Doma-Luxy kaže...
Dakle poslije instalacije Mavericksa dođe Apple logo i kružić koji se vrti i nema kraja samo tako u nedogled i tako nekoliko puta.

Pa da li trebam neke kexts druge odabrati ili kak.

Nakon završene instalacije ,moraš ponovno bootat OS X sa instalacijskim usb-om i instalirati bootloader i kextove. Za instalaciju ,posluži se MultiBeastom.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 16:29 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Da, ali nemogu dalje ući u OS, stojim na tome ekranu sa jabukom i tjt u tome je problem što nemamo mogućnosti ništa dalje napraviti :(

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Doma-Luxy kaže...

Da, ali nemogu dalje ući u OS, stojim na tome ekranu sa jabukom i tjt u tome je problem što nemamo mogućnosti ništa dalje napraviti :(

Bootaš li OS X sa instalacijskim usb-om?

Imaš li na tom usb-u instalirane kextove ,poput FakeSMC-a ,bez kojeg nema ulaska u OS X?

S kojim programom je izrađen instalacijski usb?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 15:43 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Dakle, kad se pali nakon instalacije me pita da li želim bootat sa ssda na kojem je OSX ili niresh usb i odaberem SSD.

Na USB je samo setup pošto je napravljen za Bootanje sam samo stavio niresh setup pa nemam kextove.

USB je napravljen pomoću Win32DiskImager.

:D

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Doma-Luxy kaže...

Dakle, kad se pali nakon instalacije me pita da li želim bootat sa ssda na kojem je OSX ili niresh usb i odaberem SSD.

Na USB je samo setup pošto je napravljen za Bootanje sam samo stavio niresh setup pa nemam kextove.

USB je napravljen pomoću Win32DiskImager.

:D

Dali si instaliral bootloader i FakeSMC.kext na SSD? Jedan i drugi ti trebaju za samostalno bootanje OS X-a sa SSD-a. FakeSMC moraš instalirati u /System/Lybrary/Extensions folder.

 

Ako nisi ,moraš bootati sistem sa usb-om i njegovim bootloaderom. Ako je na usb-u Chameleon ili Chimera bootloader ,FakeSMC mora biti u /Extra/Extensions folderu.

Ako je u pitanju Clover bootloader ,tada FakeSMC mora biti u /EFI/CLOVER/kexts/10.9 folderu.

 

Ako se ni u tom slučaju ne može ući u OS X ,onda usb nije napravljen kak spada ili ti nešto fali.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Da li se to u postavkama za kextove koje želim instalirati pod custom u meniu za instalaciju. Odabrao sam samo onaj fake clock. I kako ću doći do FakeSMC.kext? I da pitam na USB-u mi je samo SETUP pošto za niresh ima bootloadere u setupu pa da li trebam dodatno ih stavljti ili kako?

Pozdrav :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Doma-Luxy kaže...

Da li se to u postavkama za kextove koje želim instalirati pod custom u meniu za instalaciju. Odabrao sam samo onaj fake clock. I kako ću doći do FakeSMC.kext? I da pitam na USB-u mi je samo SETUP pošto za niresh ima bootloadere u setupu pa da li trebam dodatno ih stavljti ili kako?

Pozdrav :D

Pošto radiš s Nireshom, nemam pojma. Ja radim samo sa original instalacijom, a Niresh to nije.

Imaš njihov site, tamo se moraš informirati.

 

Ovo je tema o instalaciji sa ''Vanilla'' iliti nemodificiranog OS X-a koji se skida sa Mac App Storea.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Jel ide Hackintosh na i5 4570. Dali bi mi radili grafičke GTX 750 Ti ili GTX 660 ili R9 270? Jel možete preporučiti neku ploču sa edigital.hr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Svaka gigabyte ploča će biti najbolje optimizirana za hackintosh. B85, h87, z87 nije važno, važno je samo da je gigabyte. Ja imam asus i imam probleme. Radile bi i grafičke ali možda i nemaš potrebu za grafičkom kartom jer hackintosh sa hd4600 radi perfektno. Evo nekih: www.edigital.hr/Maticne_ploce/Gigabyte_s1150_GA-B85M-D3H_maticna_ploca-p41698.html

www.edigital.hr/Maticne_ploce/Gigabyte_s1150_GA-H97-HD3_maticna_ploca-p82585.html

www.edigital.hr/Maticne_ploce/Gigabyte_B85M-D3V_Intel_B85_LGA1150_mATX_maticna_ploca-p48528.html

Eto to su neke od njih, nisam stavljao z ploče jer su skuplje a i nemaš potrebe za njima.

Sve najbolje.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 15:41 (Chico12).
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Je li su to Mini ITX, Mini DTX kompatibilne? Ugradio bih je u Fractal NODE kučište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 15:51 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ahaaaa, onda ova:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128680

i ova:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128735

ali ne mogu na edigital naći nijednu od gigabyte itx nažalost:

http://www.edigital.hr/?dosearch=1&cat=383&scf=1&search%5Bname%5D=1&search%5Btxt%5D=itx&search%5Bfulldescr%5D=0&search%5Bdescr%5D=0&search%5Boldies%5D=0&search%5Bavail%5D=0&search%5Bprice_from%5D=&search%5Bprice_to%5D=

Uglavnom su msi i asrock. Za Asrock ti ne znam, za msi znam pouzdano da hackintosh na njoj neće raditi kako treba. Na Asuse donekle i ide, a na Gigabyte ide 99%.

Hejjjjj
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Našao sam ovu

http://www.edigital.hr/Maticne_ploce/Gigabyte_H97N-WIFI_LGA1150_maticna_ploca-p83656.html

i ovu

http://www.instar-informatika.hr/maticna-gigabyte-ga-b85n-s1150ddr3hdmidviusb30usb20lansataiiisataiimsata-mini-itx-retail/GA-B85N

Koristit ću i Windowse za igranje.

Koliko je ova skuplja bolja? Čini mi se dolazi bez wifi antene što mi treba. Gdje to ima za kupiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Naravno da je h97 bolja. Noviji je chipset, ima više odlika. Antenu možeš svugdje kupiti, u bilo kojem iole opremljenijem komp. shopu. Sačekaj još neke ljude sa ovog foruma što su duže u hackintoshu kao kizo2703 i ostali. Mogu ti i više pomoći od mene, i možda preporučiti neku ploču koja je ultimate dobra za hackintosh, ali eto otprilike da znaš da je gigabyte tu glavni. Nemoj žuriti još.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 20:31 (Chico12).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

Našao sam ovu

http://www.edigital.hr/Maticne_ploce/Gigabyte_H97N-WIFI_LGA1150_maticna_ploca-p83656.html

i ovu

http://www.instar-informatika.hr/maticna-gigabyte-ga-b85n-s1150ddr3hdmidviusb30usb20lansataiiisataiimsata-mini-itx-retail/GA-B85N

Koristit ću i Windowse za igranje.

Koliko je ova skuplja bolja? Čini mi se dolazi bez wifi antene što mi treba. Gdje to ima za kupiti

A da pogledas OVO

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Sinoc sam pokusao instalirati mac os x mavericks na laptop. Sluzio sam se vodicem koji sam nasao na youtubeu, preciziran je bas za moj laptop (Samsung np350). Prvo sam naletio na problem da nisam imao usb od 8gb vec par komada od 4. Onda mi bios nije htio prepoznat usb, pa sam morao radit update biosa. Blablabla, kad su svi problemi nestali i nakon sto sam uspjesno zaprzio OS na usb (slijedeci korake u yt videu) sad imam slijedeci problem. 

 

Upalim laptop, stisnem f10 za boot meni, odaberem usb i samo mi se dignu windowsi. Negdje sam procitao da bih trebao drzat alt, ali to mi bas ne drzi vodu. 

Image sam zaprzio sa usb image toolom.

 

Imam neki osjecaj da nakon 4 sata rjesavanja onih glupih problema, jos nisam ni dosao na prave piz$@rije :D

 

EDIT: slijedio sam ovaj tutorial

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 9:04 (M3do92).
10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ovaj ti je dosta konkretniji i bolje objašnjen

, jedino što nije za laptop, ali ti je princip 98% isti. Ja te Indijce ništa ne kužim kad govore engleski.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pitanje dali se da složit hackintosh na ovoj platformi. Intel 2500 K, ASRock Fatal1ty Performance Z77, Gigabyte R9 280X. Instalacija prolazi glatko samo prilikom bootanja imam crni ekran (mislim da je uzrok tome grafička) da zaboravio sam napomenut da sam instalirao niresh mac osx 10.9. Malo tražeći uzrok što može bit problem pročitao sam da R9 280X je tek podržana u OSX 10.9.1 pa mi je palo na pamet da probam odmah s najnovijim 10.10 mada neznam kako da napravim bootabilan USB na svom računalu (dali je to izvodivo kroz virtualnu mašinu). Svaka sugestija je dobro došla ... hvala {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

jel moze preporuka komponenata do max 5k za hackintosh? :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Jel moguć Hackintosh na DELL Latitude E6500 (4gb ram, Intel core 2 duo 2.52 ghz, nezz jel vam još šta treba)? Hvala :)

 

EDIT: Zaboravih reć, našao sam na internetu nešto vezano da može 10.6 al jel bi mogao koji noviji i jel ovaj prestar?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 15:40 (Hrvek1909).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav pipl,

zanima me koje komponente bih trebao zamjeniti drugima kako bih mogao instalirati Yosemite na svoj PC?

Spreman sam potrošiti oko 1500 kn.

Moj PC:

 

Intel E5200 2x2.5 GHz

Gigabyte EP31-DS3L

Kingmax 2x2 GB DDR2

Sapphire HD 4670 1GB

Hard drive #1 150GB , #2 80 GB

WiFi adapter D-link DWL-G122

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Može li mi netko pomoć? Instalirao sam na moj pc OSX 10.6., naravno uz nawcomov modcd te instalirao chameleon, mislim da je 2.x. Uglavnom, to sam instalirao na sata hdd, nije sad u moj pc no sata hdd je, a dvd rom i hdd na kojem su winsi su pata. E sada, instalirao sam taj bootloader i sve ova 3 sam odabrao u customize prije instalacije kad sam isao:

Legacy Kernel

AppleATIATA

VoodooHDA
E sad, kada udjem u macos, stane mi na apple znaku, mrdnem malo misa te mi onda zasteka i ugasi se komp. Zna li netko do čega bi moglo biti?

 

edit: evo, pisem iz mac osxa no usao sam u njega uz pomoc modcda, nije mi enablean graphicsacceleration tako da ne mogu imat 1080p ekran jos

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 1:07 (footballer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav. Ne radi mi moj SnowLeopard dvd za instalaciju. Napravio sam reinstall cijelog sustava sa sivim cd-om koji je 10.5 i kad ubacim SnowLeo mi neće instalirati do kraja. Imali možda koja dobra duša koja bi posudila svoj Snow Leo DVD. :)

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav,
može li mi netko pomoći oko instalacije OS X-a na moj komp,
skinuo sam neke verzije sa neta, pokrenuo virtual box da u njemu instaliram OS X Mavericks ali tu sam zapeo...
bilo kako ako moze pomoć, moze cak i neki dobar link sa svim stvarima sta trebam skinut..
odlucio sam da cu staviti na drugi HDD OS X a na trenutnom ce oostati tri particije i windowsi.. Ako sam dobro skuzio, samo cu trebat iskljuciti svoj hard
na kojem su windowsi dok cu na novom instalirati OS X i kad instaliram ukljucim i drugi hard i onda imam dual boot ?!?

konfiguracija na kojoj planiram instalirat je:
Intel Pentium G3258
4 GB RAM
Gigabyte H97-D3H
Ge Force GTX 460 - Asus

Long Live Freedom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Nece trebat iskljucivat hard, niti je pametno uopce instaliravat osx u virtualci, namucit ces se

a vec postoje gotovi vmware/virtualbox image-i. tako da si prvo to skini.

 

Drugo, g3258 je a bit tricky (osim za 10.8.5 ali nemoj taj star je), pogledaj ovaj tut:

 

http://www.insanelymac.com/forum/topic/303407-how-to-install-yosemite-mac-os-x-1010-on-a-pentium-g3258-or-other-unsupported-cpu/

 

S tim da vjerojatno moras odma rjesavat grafiku jer integrirka nije podrzana...

 

Sto se tice switchanja, samo bri bootanju stisni f12 ili sto vec za boot manager i odaberes disk s osx-om.

preporucam da ti defaultni bude onaj koji ces vise koristit (npr windows) a osx selektiras pri bootu,

tako da ne iskljucujes nista fizicki, uostalom korisno je pod osxom vidjet podatke s win drivea samo

nemoj nis brisat s njega. Nemrem ti puno pomoc neda mi se pisat svoj tutorial, hackintosh zahtjeva

vremena i ako zelis sve postelat kak spada pravo je umijece, jednom kad napravis fino napravis

sve savjetujem napravit time machine backup, i onda fino od toga image i na neki cloud dervis

da zauvijek imas to (jer kad jednom imas lako napravis upgrade i na noviji osx)

 

 

Tu dodi s konkretnim pitanjima i problemima, ne "kako da to sve napravim". Trebat ce ti vremena

kao pocetniku ali ako imas vremena, recimo da se isplati. Also savjetujem koristit clover i efi boot (za gpt particije)

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 3:47 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Mojpismonosa kaže...

Nece trebat iskljucivat hard, niti je pametno uopce instaliravat osx u virtualci, namucit ces se

a vec postoje gotovi vmware/virtualbox image-i. tako da si prvo to skini.

 

Drugo, g3258 je a bit tricky (osim za 10.8.5 ali nemoj taj star je), pogledaj ovaj tut:

 

http://www.insanelymac.com/forum/topic/303407-how-to-install-yosemite-mac-os-x-1010-on-a-pentium-g3258-or-other-unsupported-cpu/

 

S tim da vjerojatno moras odma rjesavat grafiku jer integrirka nije podrzana...

 

Sto se tice switchanja, samo bri bootanju stisni f12 ili sto vec za boot manager i odaberes disk s osx-om.

preporucam da ti defaultni bude onaj koji ces vise koristit (npr windows) a osx selektiras pri bootu,

tako da ne iskljucujes nista fizicki, uostalom korisno je pod osxom vidjet podatke s win drivea samo

nemoj nis brisat s njega. Nemrem ti puno pomoc neda mi se pisat svoj tutorial, hackintosh zahtjeva

vremena i ako zelis sve postelat kak spada pravo je umijece, jednom kad napravis fino napravis

sve savjetujem napravit time machine backup, i onda fino od toga image i na neki cloud dervis

da zauvijek imas to (jer kad jednom imas lako napravis upgrade i na noviji osx)

 

 

Tu dodi s konkretnim pitanjima i problemima, ne "kako da to sve napravim". Trebat ce ti vremena

kao pocetniku ali ako imas vremena, recimo da se isplati. Also savjetujem koristit clover i efi boot (za gpt particije)

 Evo da onda počnem,
skinuo sam taj VMware, ali nikako ne kuzim kako to pokrenuti
I kako mislis da odmah trebam rjesavat grafiku, čitao sam po forumima da moja GTX 460 radi na Hackintoshu..

Imam vremena, volje, čitam po forumima dosta samo da naletim na nesto korisno a ovdje pitam samo zato jer nisam uspio naći na drugim forumima..
Puno Hvala

ovo imam skinuto ovo imam skinuto
Long Live Freedom
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Kad skines vmware, moras skinuti i patch da se os x ubaci medju ostale operativne sisteme koje vmware podrzava. Znaci prvo to, onda moras imati iso image od nekog os x-a(nebitno kojeg) za instalaciju. Kad instaliras os x moras skinuti jos i driver za grafiku da ti moze raditi na full screen-u. Instalacija os x-a na vmware je potrebna jer je dosta lakse praviti hackintosh na virtualki nego na winsima. Sretno
Hejjjjj
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Onda si previdio to da prvo moras instalirat vmware workingstation, i onda ga patchirat da podrzava osx. Imas u readme tog sto si skinuo. vmware ws skini takoder s torrenta jer tu ga nemas. Tu imas samo image i unlocker (oba ce ti trebat)

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Chico12 kaže...
Kad skines vmware, moras skinuti i patch da se os x ubaci medju ostale operativne sisteme koje vmware podrzava. Znaci prvo to, onda moras imati iso image od nekog os x-a(nebitno kojeg) za instalaciju. Kad instaliras os x moras skinuti jos i driver za grafiku da ti moze raditi na full screen-u. Instalacija os x-a na vmware je potrebna jer je dosta lakse praviti hackintosh na virtualki nego na winsima. Sretno

 Vec je skinuo patch pogledaj sliku, u tom packu je skup s imageom

mojpismonosa
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
The Black Iso kaže...

... skinuo sam taj VMware, ali nikako ne kuzim kako to pokrenuti
I kako mislis da odmah trebam rjesavat grafiku, čitao sam po forumima da moja GTX 460 radi na Hackintoshu..

 Instaliraj VMware ws. Iako, dovoljan ti je i VMware player, samo ga treba patchati za OS X - iako, OS X radi bez patcha, samo ne možeš izrađivati nove OS X mašine.

Chico12 kaže...
Kad skines vmware, moras skinuti i patch da se os x ubaci medju ostale operativne sisteme koje vmware podrzava. Znaci prvo to, onda moras imati iso image od nekog os x-a(nebitno kojeg) za instalaciju.

 Ima gotovu virtualnu mašinu. Samo mora prvo instalirati software u kojem će je pokrenuti.

Mojpismonosa kaže...

Onda si previdio to da prvo moras instalirat vmware workingstation, i onda ga patchirat da podrzava osx. Imas u readme tog sto si skinuo. vmware ws skini takoder s torrenta jer tu ga nemas. Tu imas samo image i unlocker (oba ce ti trebat)

 Ima čak dvije ili tri (7.1 i 8 i/ili 9) verzije, iako bi najbolje bilo skinuti 11 verziju workstationa ili 7.1 player - i on će mu biti sasvim dovoljan.

 

BTW, prebacite se u Mac OS na PC-u temu, ovo je za ''original OS X'' instalaciju.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 21:43 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice