Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.631.866
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Konkurencija su sami sebi, IPC je dosao do limita trenutno i ako zele prodavat i zaradivat i dalje morali su ponudit vise jezgri. Doduse, ryzen je to malo pozurio, to stoji.

 

Nitko ih nije tjerao ovih godina ni da u HEDT platformi daju svake godine vise jezgri pa su davali 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

 

 

 A tko ih tjera da izdaju treću generaciju na 14nm i tko ih je tjerao na skylake-x i tko ih tjera da daju 50% više jezgri za skoro istu cijenu, moja baka? 

ne znam za tvoju baku ali AMD nije sigurno.

 

niti su cijene spustali da budu konkurentni Ryzenu, cijene su korigirane kao i svake godine 2-3%, niti su izdali 8 jezgrenu kavu vec 6 jezgrenu, kako je i bilo objavljeno u poslovnom planu za 2017/2018, puno prije izlaska Ryzena na trziste, slobodno potrazi po netu ppt prezentaciju izaskla procesora za ovu i sljedecu godinu

 

jedino sto su promjenili je to da kava izlazi Q4 2017 umjesto Q1 2018, sumnjam da je to zbog AMD-a, vise je zbog Q4 sezone i pohlepnosti Intela da izda nesto novo pred sezonu kada ljudi trose najvise para

 

zao mi je ali to su cinjenice, da je AMD bilo kako utjecao na trziste ili na intela, vidjeli bi ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Trial and error. Događa se svašta, ja u jednom benchmarku imam min. fps 95, u drugom runu 96, u trecem 75...

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Planovi iz AMD-a.

16 godina
online
Re: CPU chat tema

A siroti, stvarno su se žrtvovali ... 5960X za 1000, 6950X za još pristupačnijih 1700$.

Ne kužim ni čemu ovolika buka oko 8700K, pa 5820K je bio 389$, znači nakon 3 godine 30$ ... hvala Intelu na davanju :)

 

 

 

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
am4 zen 2 , odlicno! 2019 prodam 1700 i uzmem 2700 na istu ploću i gg.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Ajd barem neki leak po pitanju AM4 platforme, sad jos treba vidjeti dal ce to tako biti il ce samo Zen + ici na AM4.

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Timo kaže...

 

zao mi je ali to su cinjenice, da je AMD bilo kako utjecao na trziste ili na intela, vidjeli bi ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore

 AMD ima 8000 uposlenih, Intel preko 100 000. Amd-ov marker cap je 12 milijardi USD, Intelov  180 milijardi. Intel spavajući na lovorikama ne mora spuštati cijenu nekoliko godina. Kad tržište na serverima padne na 50 posto za nekoliko godina onda će reagirati, do tada laganini. O spuštanju cijena - 10 core cpu im je prošle generacije koštao 1600 usd, a sada 999. Kao i 6 core, koji košta sada kao nekad 4 core. Neviđeno do sada. Da smiju, sutra bi kupili AMD, njihove inženjere i patente. Intel je gorila, AMD je mali hrčak. I itekako ima konkurentan proizvod. Skylake-x je najbolji primjer požurenog reagiranja. Bezveze platforma koju su pregazili Intelovi sopstveni proizvodi mjesec dva  dana kasnije

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 23:37 (hrvooje).
12 godina
offline
CPU chat tema

AM2 je podrzavao AM2+ i AM3 CPU-e, tako da nema razloga zasto ne bih AM4 podrzavao novije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 23:36 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Timo kaže...

zao mi je ali to su cinjenice, da je AMD bilo kako utjecao na trziste ili na intela, vidjeli bi ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore

 lijepo je "činjenice" izvlačiti iz dupeta, ali na tvoju žalost lako ih je provjeriti - link

drugi put provjeri prije nego bubneš

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
@dery @XXX

Eto vase "duplo vece" prodaje 1600 od 7700k jer "ljudi znaju sta valja", 7700k i dalje najprodavaniji cpu...
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
@dery @XXX

Eto vase "duplo vece" prodaje 1600 od 7700k jer "ljudi znaju sta valja", 7700k i dalje najprodavaniji cpu...

 Citiraj me gdje sam napisao "duplo vece". Napisao sam trenutno najprodavaniji CPU na njemačkom tržištu, jer ljudi znaju kaj valja. I sad još jednom pročitaj linkano gdje ti piše da je ryzen 1600 winner in august 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 6:46 (XXX).
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Iscurili benchmarksi. Clock-per-clock single core posve isti rezultati. Toliko o povećanju IPC-a :) Znači isti cpu sa dvije dodane jezgre i utegnutim boostom na novom chipsetu

http://wccftech.com/intel-core-i7-8700k-review/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

But what happens when all three chips are clocked at the same frequency? At 4.5 GHz, the benchmark results show that all three processors deliver the same single-threaded performance but the multi-threading performance goes up to 45% over the Core i7-7700K in general benchmarks. When tested in games, the similar clocked processors deliver very different results. The Core i7-8700K leads across all benchmarks with a 7-10% gain over the Core i7-7700K and Core i7-7800X.

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 8:11 (hrvooje).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

 Citiraj me gdje sam napisao "duplo vece". Napisao sam trenutno najprodavaniji CPU na njemačkom tržištu, jer ljudi znaju kaj valja. I sad još jednom pročitaj linkano gdje ti piše da je ryzen 1600 winner in august 

 Duplo vece je rekao drugi forumas kojeg sam oznacio u postu, ja sam gledao malo siru sliku tj zadnjih par mjeseci, ali i ako pogledamo kolovoz stupac tj prodaja 7700k je zanemarivo manja, ocito ljudi i dalje znaju kaj valja. 

hrvooje kaže...

Iscurili benchmarksi. Clock-per-clock single core posve isti rezultati. Toliko o povećanju IPC-a :) Znači isti cpu sa dvije dodane jezgre i utegnutim boostom na novom chipsetu

 Pa o tom se pise vec zadnjih dva mjeseca... Najvazniji dio price je da imamo osjetan skok u performansama, 4.8Ghz kojih je i vise nego dovoljno da podere sve sto se trenutno nudi na trzistu ce se moci hladiti zrakom, a ako su leakovi o cijeni isto tocni znaci da ce na releasu biti dvjestotinjak kn skuplji od ryzena 1700, nemojmo niti zaboraviti novi i5 koji ce u gamingu isto biti bolji od svega sto konkurencija nudi za cca 2k kn kad se cijene stabiliziraju. 

10 godina
offline
Re: CPU chat tema
@war3_tft
Jel stvarno mislis da je recimo meni bitno ako na amd-u u gamingu imam 110fps a na intelu 120-130fps. Jedina mana ryzena je sto se manje overclocka, ali ni to nije toliko bitno jer uglavnom svi idu na 4ghz. R7 1700 na 4ghz ce opet biti petnaestak procenata brzi od bilo kojeg naklokanog intelovog sestojezgrasa I to jos za manje love.
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Chico12 kaže...
@war3_tft
Jel stvarno mislis da je recimo meni bitno ako na amd-u u gamingu imam 110fps a na intelu 120-130fps. Jedina mana ryzena je sto se manje overclocka, ali ni to nije toliko bitno jer uglavnom svi idu na 4ghz. R7 1700 na 4ghz ce opet biti petnaestak procenata brzi od bilo kojeg naklokanog intelovog sestojezgrasa I to jos za manje love.

 Neće u većini igara, al ima stock hladnjak koji ga zapravo može hladit i 2 jezgre više. Tako da će i dalje biti puno bolje performanse po dolaru. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Chico12 kaže...
@war3_tft
Jel stvarno mislis da je recimo meni bitno ako na amd-u u gamingu imam 110fps a na intelu 120-130fps. Jedina mana ryzena je sto se manje overclocka, ali ni to nije toliko bitno jer uglavnom svi idu na 4ghz. R7 1700 na 4ghz ce opet biti petnaestak procenata brzi od bilo kojeg naklokanog intelovog sestojezgrasa I to jos za manje love.

 A jel ti stvarno mislis da ljude briga sto ces ti 15% brze "izrenderat" nesto?

 

Ako pogledamo ryzen temu bas i ne idu svi na 4 Ghz samo tako, neki prosjek se vrti oko 3.8 GHz.

 

Ljudima koji igraju na 100+ Hz monitorima je to jako bitno, ali nije sve u avrg fps, vazni su i ovi 1% low fps pa ce ljudi imati i manje dropova tj fluidnije iskustvo cak i pri nizim fps. Kod 8700k je dobro sto ti nudi i jaki single core kad zatreba, a uz to ce biti cisto dovoljan ako treba odraditi nesto pored gaminga. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Chico12 kaže...
@war3_tft
Jel stvarno mislis da je recimo meni bitno ako na amd-u u gamingu imam 110fps a na intelu 120-130fps. Jedina mana ryzena je sto se manje overclocka, ali ni to nije toliko bitno jer uglavnom svi idu na 4ghz. R7 1700 na 4ghz ce opet biti petnaestak procenata brzi od bilo kojeg naklokanog intelovog sestojezgrasa I to jos za manje love.

 Razlika će sigurno biti veća od 15ak FPS.Ne zaboravi da r5 1600 na 3.8 ghz ima performanse i7 7700k na 4.3 ghz ;)

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
DaShip kaže...

 Razlika će sigurno biti veća od 15ak FPS.Ne zaboravi da r5 1600 na 3.8 ghz ima performanse i7 7700k na 4.3 ghz ;)

 7700k u tom scenariju ima bolje, a ne jednake rezultate kad je u pitanju gaming.

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
XXX kaže...

 Citiraj me gdje sam napisao "duplo vece". Napisao sam trenutno najprodavaniji CPU na njemačkom tržištu, jer ljudi znaju kaj valja. I sad još jednom pročitaj linkano gdje ti piše da je ryzen 1600 winner in august 

 Duplo vece je rekao drugi forumas kojeg sam oznacio u postu, ja sam gledao malo siru sliku tj zadnjih par mjeseci, ali i ako pogledamo kolovoz stupac tj prodaja 7700k je zanemarivo manja, ocito ljudi i dalje znaju kaj valja. 

 Znači trolaš me. OK, primljeno na znanje 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Tu i tamo vratim istom mjerom pa gledam kak se ekipa znoji, ali u ovom konkretnom slucaju sam stvarno mislio na dery-ja koji nas je sve informirao kako se 1600 duplo vise prodao u kolovozu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
DaShip kaže...

 Razlika će sigurno biti veća od 15ak FPS.Ne zaboravi da r5 1600 na 3.8 ghz ima performanse i7 7700k na 4.3 ghz ;)

 7700k u tom scenariju ima bolje, a ne jednake rezultate kad je u pitanju gaming.

 Rekao sam prije da je to za aplikacije koje koriste sva jezgra efikasno ;)

 

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

Tu i tamo vratim istom mjerom pa gledam kak se ekipa znoji, ali u ovom konkretnom slucaju sam stvarno mislio na dery-ja koji nas je sve informirao kako se 1600 duplo vise prodao u kolovozu.

 Posebno nacrtano za tebe 38 tjedan mindfactory

 

(7700k i 7700)430 <780( 1600 i 1600x)

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 11:27 (dery).
14 godina
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...
war3_tft kaže...

Tu i tamo vratim istom mjerom pa gledam kak se ekipa znoji, ali u ovom konkretnom slucaju sam stvarno mislio na dery-ja koji nas je sve informirao kako se 1600 duplo vise prodao u kolovozu.

 Posebno nacrtano za tebe 38 tjedan mindfactory

 ali ovo nije duplo idi se vrati u skolu pa ponovi gradivo 

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
dreadmoore kaže...

 ali ovo nije duplo idi se vrati u skolu pa ponovi gradivo 

 Za tebe sam i zbrojio 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
DaShip kaže...
war3_tft kaže...
DaShip kaže...

 Razlika će sigurno biti veća od 15ak FPS.Ne zaboravi da r5 1600 na 3.8 ghz ima performanse i7 7700k na 4.3 ghz ;)

 7700k u tom scenariju ima bolje, a ne jednake rezultate kad je u pitanju gaming.

 Rekao sam prije da je to za aplikacije koje koriste sva jezgra efikasno ;)

 

 Prvi dio recenice ti se odnosio na gaming pame to zbunilo.

14 godina
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...
dreadmoore kaže...

 ali ovo nije duplo idi se vrati u skolu pa ponovi gradivo 

 Za tebe sam i zbrojio 

 Pogledaj malo bolje nesto mi ovo ne stima sad  koji se procesor najbolje prodaje link

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...
war3_tft kaže...

Tu i tamo vratim istom mjerom pa gledam kak se ekipa znoji, ali u ovom konkretnom slucaju sam stvarno mislio na dery-ja koji nas je sve informirao kako se 1600 duplo vise prodao u kolovozu.

 Posebno nacrtano za tebe 38 tjedan mindfactory

 

(7700k i 7700)430 <780( 1600 i 1600x)

 Koje ti "metode" koristis pa to je vec zalosno... Pricalo se konkretno 1600 vs 7700k, pusti sad 1600x i pogotovo 7700 koji nema veze s vezom, tad je omjer 510 naprama 360 sto nije duplo vise. Osim toga to sto si ti stavio se odnosi na jedan tjedan prodaje, kad pogledmo onaj graf koji pokazuje kako to izgleda na mjesecnoj razini vidi se da prodaja 7700k zaostaje 10-15% u kolovozu. Sta cemo na kraju gledati kako je prosao jedan dan prodaje u mindfactoryju gdje je prodano 15 1600, a 5 7700k i zakljuciti da se ovaj prodaje 3 puta vise? Fanboy logika svaki put iznova fascinira 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 12:23 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
dreadmoore kaže...
dery kaže...
dreadmoore kaže...

 ali ovo nije duplo idi se vrati u skolu pa ponovi gradivo 

 Za tebe sam i zbrojio 

 Pogledaj malo bolje nesto mi ovo ne stima sad  koji se procesor najbolje prodaje link

NHF no krvio radis.

Treba brojke usporedivati po kvartalima Q1, Q2, Q3 i uskoro Q4.

Ne mozes uzeti Amazon kao primjer jer je i7 7700k izasao kao i taj i5 prije nego ryzen..

Dakle brojke se usporeduju s datumom izlaska Ryzena pa na dalje..

No opet i to nije pravilno jer je najveci peak upravo kod izlaska.

Dakle treba uzeti prva tri mjeseca izlaska i7 7700k i prva tri mjeseca od izlaska Ryzena 5 1600 npr..

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 11:49 (toxic).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...jedan dan prodaje u mindfactoryju gdje je prodano 15 1600, a 5 7700k i zakljuciti da se ovaj prodaje 3 puta vise? Fanboy logika svaki put iznova fascinira 

ne živjeti u prošlosti izađi iz ormara udahni malo zraka, poprilično si uokviren jer ti samo gadiš podbadaš ljude koji testiraju rizena i trolaš protiv amd-a

kradem mine iz minskog polja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice