Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika izdvojena tema

poruka: 2.097
|
čitano: 1.225.757
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dobra i loša iskustva iz oglasnika
10 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavac: @Nocio

Kupac: ja

Predmet: Huawei P30 pro + xiaomi mi 9t pro

 

Javio se kolegi s ponudom, poslao mi iban, ja uplatio on poslao mobitele.  

Sve bilo kako je rekao. 

Preporuka

5/5

13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: t0ss 

Kupac: ja

Predmet: [Prodaja] SK hynix Platinum P41 1TB

Ocjena: 5/5

 

Jednostavan, brz i kratak dogovor.

Komunicirali preko foruma pa nastavili na whatsapp.
Kolega nakon uplate poslao Tiskom, nakon par dana dostave uredno stiglo.



Preporuka za kolegu

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: Matan223

 

Kupac: Ja

 

Predmet: RX5700XT Red Dragon

 

Iskustvo: Kolega mi se javio u PM sa vrhunskom ponudom za navedenu grafu jer je vidio moje postove u temi za odabir grafičke kartice. Izašao mi je u susret sa cijenom iako sam uvjeren da bi grafa otišla za više, bio sam mrvicu sumnjičav ali nope kolega je potpuno legit 

 

Grafa je uredna i ispravna! Kolega je ljudina i preporučujem svako trgovanje sa ovim forumašem :)

 

Ocjena: 5+/5

4 godine
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: Matan223

 

Kupac: Ja

 

Predmet: DDR4 MEMORIJA

 

Iskustvo: Kolega mi se javio u inbox vezano na moju temu gdje kupujem 16GB.

Brzo se dogovorili za cijenu i primopredaju...sve top.

Preporuka za kolegu.

 

Ocjena: 5+/5

13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: Daten007 

Kupac: Ja

Predmet: Nokia Beacon 2

 

Dogovorili se putem poruka oko preuzimanja u Zagrebu i cijene.

Pokupio kako smo se dogovorili.
Sve korektno spakirano i sve kako je pisalo u oglasu.

 

Ocjena: 5/5

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
10 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavac:ja

Kupac: @konjRR

Predmet: Samsung S23

 

Ja objavio oglas ovde na forumu, on mi se javio u inbox. Par sati nakon toga se nasli, trgovali, marendali usput.

 

5/5

Preporuka trgovat s ovim clanom i marendat ako je usput.

 

13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: nixi123

Kupac: Ja
Predmet:  Dell alienware aw2521hfla


Opis trgovine:
Čuli se preko pm, dogovorili se sve u par poruka,osobno preuzeo, sve na broju i radi, s tim da ostalo jos 1 god garancija, mada je pisalo da nema vise garancije. Preporuka

Ocjena 5/5

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 2:46 (MarcoXX).
12 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: sstrmi 

Kupac: Ja

 

Predmet: Honor 70 

 

Ja stavio oglas da kupujem mobitel, kolega mi se javio s ponudom. Brzo se sve dogovorili, ja uplatio, on poslao. Mobitel je već u pogonu kod mene 

Ocjena: 5/5

9 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

kupac: ja

prodavač: Cojonero 

 

predmet trgovine: WD Blue M2 SATA 1TB

 

Kako je pisalo u oglasu, tako je ustanovljeno nakon provjere diska kad je stigao. 5/5√

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 10:18 (k_marijan_).
16 godina
online
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: 

paci

Predmet:

Gaming PC Ryzen7 7700 3080

 

Opis trgovanja: susjed me jučer pitao savjet za PC da kupi sinu. Danas pregledao sve moguće oglase, čak i ovaj, dok sam pričao sa susjedom taman je prodavač objavio nove cijene te smo ga odmah kontaktirali. Sve objašnjeno, situacija je takva da nema garancije, ali pošto je last-gen nema tu neke starosti. Susjed sjeo u auto i kroz par sati došao kod njega, uvjerio se u ispravnost te cijena je opravdana i plaćena toliko. 

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

 

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Pozdrav,

 

potaknut sve većom količinom loših iskustava volio bih znati mišljenje drugih forumaša, je li zaista problem u meni ili u forumu?

Imam osječaj kako se oglasnik na forumu pretvorio u njuškalo, a to nikada nije bila poanta oglasnika na forumu.

Kao dugogodišnji član foruma uvijek sam preferirao kupovinu na oglasniku, svi smo tu da pomognemo jedni drugima, zato se cijene malo više korigiraju, malo više se izađe u susret drugima, između ostalog za to postoji i ova tema.

 

Ne želim ikoga imenovati, no najnovije iskustvo od jutros, koje nije jedino, javim se kolegi, kažem da bi uzeo od njega xy komponentu 100%, samo da me pričeka dva dana ako ću prolaziti kroz njegovo mjesto da izbjegnem korištenje kurirskih službi, a ako ne neka mi pošalje. Ne želi, nema veze šta sam aktivan član od 2011, i šta iza mene postoji nekoliko pozitivnih recenzija kao šta sam i ja nekoliko recenzija ostavio. Naravno, u jednu ruku mogu i razumjeti kolegu, obzirom šta se sve pojavilo na forumu teško je više ikome vjerovati. Ali nekako svejedno vjerujem da nije u redu. Pogotovo jer u slučaju mene na primjer, stvarno ima razloga vjerovati mi. A da stvar bude još bolja, nije me ni pitao za kaparu koju bi rado ostavio, iako nakon takvog bezobraznog stava ne mislim trgovati sa istim.

 

Vjerujem da bi oglasnik trebao biti vidljiv samo korisnicima koju su godinu dvije na forumu i imaju xy poruka, pozitivnu recenziju nešta, tako bi se vratilo u prvobitno stanje kako je i zamišljen, ovo trenutno više jednostavno nema smisla.

Nije fer prema meni no nije fer ni prema prodavačima, ne postoji više ono nekakvo "kolega sa foruma" vjerovanje..

 

TD slobodno ako se ne slažete

 

 

8 godina
offline
Re: Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika
Strm kaže...

Pozdrav,

 

potaknut sve većom količinom loših iskustava volio bih znati mišljenje drugih forumaša, je li zaista problem u meni ili u forumu?

Imam osječaj kako se oglasnik na forumu pretvorio u njuškalo, a to nikada nije bila poanta oglasnika na forumu.

Kao dugogodišnji član foruma uvijek sam preferirao kupovinu na oglasniku, svi smo tu da pomognemo jedni drugima, zato se cijene malo više korigiraju, malo više se izađe u susret drugima, između ostalog za to postoji i ova tema.

 

Ne želim ikoga imenovati, no najnovije iskustvo od jutros, koje nije jedino, javim se kolegi, kažem da bi uzeo od njega xy komponentu 100%, samo da me pričeka dva dana ako ću prolaziti kroz njegovo mjesto da izbjegnem korištenje kurirskih službi, a ako ne neka mi pošalje. Ne želi, nema veze šta sam aktivan član od 2011, i šta iza mene postoji nekoliko pozitivnih recenzija kao šta sam i ja nekoliko recenzija ostavio. Naravno, u jednu ruku mogu i razumjeti kolegu, obzirom šta se sve pojavilo na forumu teško je više ikome vjerovati. Ali nekako svejedno vjerujem da nije u redu. Pogotovo jer u slučaju mene na primjer, stvarno ima razloga vjerovati mi. A da stvar bude još bolja, nije me ni pitao za kaparu koju bi rado ostavio, iako nakon takvog bezobraznog stava ne mislim trgovati sa istim.

 

Vjerujem da bi oglasnik trebao biti vidljiv samo korisnicima koju su godinu dvije na forumu i imaju xy poruka, pozitivnu recenziju nešta, tako bi se vratilo u prvobitno stanje kako je i zamišljen, ovo trenutno više jednostavno nema smisla.

Nije fer prema meni no nije fer ni prema prodavačima, ne postoji više ono nekakvo "kolega sa foruma" vjerovanje..

 

TD slobodno ako se ne slažete

 

 

 Mene je Strm kontaktirao i lijepo sam mu rekao da ne rezerviram za nikoga jer sam imao situacija da se ljudi predomisle a ja u međuvremenu odbijem druge kupce. Da bi tip onda rekao da odustaje od kupnje, na što sam mu odgovorio da on nije ni mislio kupit. Rekao sam mu da me kontaktira u Petak kada je rekao da če MOŽDA prolaziti kroz Kutinu. Ne rezerviram za nikoga. Ne tražim nikakve kapare, niti je lik spominjao kaparu da bi dao.  Prodajem prvoj osobi koja je sigurna da želi kupiti. Majstore, tebi ne bih sada prodao ni za 5000€ grafu. Jer OČITO nisi ozbiljan kupac. Ma u biti, ništa više neću prodavati tu na forumu jer pacijenata da boli glava. A jadna ti majka ako oglas ne zaključaš jer pacijenata će ti se sjatit na oglas kao da je najpopularnija tema u svemiru.  Jesus F'ing Christ!

Prosječno glup i umjereno lud
13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Kao i u svemu, svaka medalja ima dvije strane.

I vjerujem obojici i slažem se generalno s obojicom, ali mislim da ste to mogli riješiti privatnim putem.

 

Strm je iznio par dobrih prijedloga u sklopu oglasnika kao i Dux što se tiče trollanja s cijenama i posprdnih komentara na bilo što da se oglasi.

Sorry na upadu, korisitm priliku u rantanju prije nego što moderatori interveniraju.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
online
Re: Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika
Strm kaže...

Kao dugogodišnji član foruma uvijek sam preferirao kupovinu na oglasniku, svi smo tu da pomognemo jedni drugima, zato se cijene malo više korigiraju, malo više se izađe u susret drugima, između ostalog za to postoji i ova tema.

Nije fer prema meni no nije fer ni prema prodavačima, ne postoji više ono nekakvo "kolega sa foruma" vjerovanje..

BUG oglasnik mi je pomogao kupiti željeni hardveraj po značajno nižoj odnosno rabljenoj cijeni u zadnjih 13 godina. Nisam iz imućn(ij)e obitelji, od mame sam naučio vrijednost rabljene robe te umijeće cjenkanja. Kako sam od 1999-te odnosno s 9 godina počeo s kompovima, uvijek je dječja želja bila imati high-end, međutim realnost života je da ne možeš imati sve što želiš. Stoga sam uvijek gledao price/performance, dobiti što više za što manje, a tu dolazi rabljena tehnika. Većina iskustava su bila super pozitivna, expressno brzi dogovori, osjetni popust prilikom moje uplate unaprijed, većinom slanje tisak paketom kod manje tehnike, ostalo GLSom koji mi se pokazao savršenim dostavljačem. Povjerenje kod kolega s forumas moje strane postoji, nekim kolegama sam slao veće svote novca unaprijed (dosad najveći je bio €1600) te se sve ispoštovalo bez ikakvih zavlačenja, mudrolija, priča za Popovaču i slično tomu. Uvijek sam točno znao što želim kupiti, koliko sam spreman platiti, te čekao da se pojavi na BUG ili drugim oglasnicima. Primjećujem da se puno kupoprodaja odvija na bug oglasnicima, ali se rijetko objavljuju iskustva u ovoj temi.

Najbrži kaže...
Valentin17 kaže...

Budeš se ti sje... jednom, samo uplaćuj novce unaprijed.

Ja iskreno bih na ako ne mogu dogovoriti osobno preuzimanje, dogovorio plaćanje po pouzeću.

 Popušio sam 2k kuna za mobitel, al' to je bilo preko njuškala. Naravno, provjerio sam kolegu u ovoj temi, a za one od kojih sam već kupovao nemam bojazni uplatiti unaprijed.

 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 13:58 (Najbrži).
13 godina
offline
Re: Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika
DuxCro kaže...
Strm kaže...

Pozdrav,

 

potaknut sve većom količinom loših iskustava volio bih znati mišljenje drugih forumaša, je li zaista problem u meni ili u forumu?

Imam osječaj kako se oglasnik na forumu pretvorio u njuškalo, a to nikada nije bila poanta oglasnika na forumu.

Kao dugogodišnji član foruma uvijek sam preferirao kupovinu na oglasniku, svi smo tu da pomognemo jedni drugima, zato se cijene malo više korigiraju, malo više se izađe u susret drugima, između ostalog za to postoji i ova tema.

 

Ne želim ikoga imenovati, no najnovije iskustvo od jutros, koje nije jedino, javim se kolegi, kažem da bi uzeo od njega xy komponentu 100%, samo da me pričeka dva dana ako ću prolaziti kroz njegovo mjesto da izbjegnem korištenje kurirskih službi, a ako ne neka mi pošalje. Ne želi, nema veze šta sam aktivan član od 2011, i šta iza mene postoji nekoliko pozitivnih recenzija kao šta sam i ja nekoliko recenzija ostavio. Naravno, u jednu ruku mogu i razumjeti kolegu, obzirom šta se sve pojavilo na forumu teško je više ikome vjerovati. Ali nekako svejedno vjerujem da nije u redu. Pogotovo jer u slučaju mene na primjer, stvarno ima razloga vjerovati mi. A da stvar bude još bolja, nije me ni pitao za kaparu koju bi rado ostavio, iako nakon takvog bezobraznog stava ne mislim trgovati sa istim.

 

Vjerujem da bi oglasnik trebao biti vidljiv samo korisnicima koju su godinu dvije na forumu i imaju xy poruka, pozitivnu recenziju nešta, tako bi se vratilo u prvobitno stanje kako je i zamišljen, ovo trenutno više jednostavno nema smisla.

Nije fer prema meni no nije fer ni prema prodavačima, ne postoji više ono nekakvo "kolega sa foruma" vjerovanje..

 

TD slobodno ako se ne slažete

 

 

 Mene je Strm kontaktirao i lijepo sam mu rekao da ne rezerviram za nikoga jer sam imao situacija da se ljudi predomisle a ja u međuvremenu odbijem druge kupce. Da bi tip onda rekao da odustaje od kupnje, na što sam mu odgovorio da on nije ni mislio kupit. Rekao sam mu da me kontaktira u Petak kada je rekao da če MOŽDA prolaziti kroz Kutinu. Ne rezerviram za nikoga. Ne tražim nikakve kapare, niti je lik spominjao kaparu da bi dao.  Prodajem prvoj osobi koja je sigurna da želi kupiti. Majstore, tebi ne bih sada prodao ni za 5000€ grafu. Jer OČITO nisi ozbiljan kupac. Ma u biti, ništa više neću prodavati tu na forumu jer pacijenata da boli glava. A jadna ti majka ako oglas ne zaključaš jer pacijenata će ti se sjatit na oglas kao da je najpopularnija tema u svemiru.  Jesus F'ing Christ!

Pa samo si potvrdio ono šta sam gore napisao, čemu prodaja na forumu sa takvim stavovima? Odi na njuškalo prodavati onda i ostavi se prodaje sa foruma..

Korijen svih problema koje sam naveo gore: ako si na forumu imao situaciju da se netko predomisli, a rezervirao je, trebao si prijaviti ovdje, kao šta sam i ja jednom prijavio osobu koja se predomislila kao šta bi i svatko trebao prijaviti takvo ponašanje.

Time činiš uslugu svima i stvaraš bazu podataka kako bi oglasnik i forum bio kvalitetnije mjesto.

 

A da ti pomognem sa ostalime, i drugim kolegama:

Nikad ne daješ lovu unaprijed

Netko te pita rezervaciju - vidiš da je na forumu dugo - vidiš ima pozitivne recenzije u ovoj temi =ne vidim problem..? 

Po čemu možeš procijeniti je li netko kupac, ili nije? - Ako ti osoba kaže će nešta kupiti - vidiš da je na forumu dugo - vidiš ima pozitivne recenzije u ovoj temi =ne vidim problem..? 

Istu formulu možete za puno primjera slijediti, netko će jednom nekoga sje*ati, neće dva puta...

 

9 godina
offline
Re: Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika
Ne razumijem čemu polemike oko rezervacije. Zašto prodavač ne bi smio odbiti rezervaciju?

Za takve stvari postoji kapara, ali prema mom iskustvu, što na forumima, njuškalu, Facebooku, kupci bježe čim se spomene riječ "kapara".

Koliko sam ja takvih imao koji su "100 posto kupci" pa se nikad ne jave više. Ali kao što oni imaju pravo odustati od kupnje, imam i ja pravo ne ponuditi opciju rezervacije...
7 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Slažem se s obojicom, i prodavačem i potencijalnim kupcem, ali ne vidim problem zašto prodavač ne smije odbiti rezervacije ako to nije način na koji on preferira trgovati, pa makar mu i bog Isus došao i htio rezervirati grafičku, njegovo potpuno legitimno pravo. Eventualno se u tom slučaju nudi kapara, ali s obzirom da ju kupac nije ponudio onda mu očito nije toliko hitno i bitno da kupi tu grafičku.

11 godina
offline
Re: Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Ova rasprava je totalno bespotrebna na kraju dana. Tip je odbio otvoreno rezervaciju, nema zavlačenja nema obečanja i reka ko prvi njegovo šta je skroz ok sa njegove strane. Onda se ovaj naša butthurtan jer je on ''starosjedioc'' na forumu i mislin da ima kakvu prednost i beneficije radi toga.

7 godina
offline
Re: Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika
Bug oglasnik treba biti vidljiv samo starijim članovima. I kakve su to fore sa oglasima iz usluge? Koji je smisao staža na forumu ako ekipa stavlja oglase u ime mlađih članova?
10 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Po pitanju bilo čega na ovom forumu  se obratiš moderatoru.

S obzirom da da je puno toga a njih malo strpite se. 

Treba rješavati po oglasnicima smeće od ljudi koji se sprdaju spuštenom cijenu i to bez objašnjenja. Ako nekom rušiš cijenu objasni. Nije se jednom dogodilo da ekipa na forum dođe samo radi prodaje/nabave tehnike. 

Kolegu gore ne pamtim ni po čemu negativnom ali ni pozitivnom, razlizimo se u temama bit će.

Kolega drago mi je što si reagirao po pitanju oglasnika, daj Bože da od toga šta bude.

Međutim prozivaš čovjeka bez razloga jer si frustriran jer se niste uspili dogovoriti. Možemo se ljutit ali trgovac na koncu odlučuje što će sa svojom robom.

Naravno, povlačiti iz prodaje i odustajat nakon dogovora to se ne prašta. 

Bero
16 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavac:ja

Kupac: @Hornet_93

Predmet: XBOX series X

 

 

5/5

 

brzo se dogovorili

drugi dan mi dostavio konzolu, sve po PSu

13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Kupac: Ja koji dugo, dugo ovdje nisam ništa kupio, pa evo da malo popravim tu statistiku.

 

Prodavatelj: Daten007

 

[Prodaja] Edimax vanjska mrežna kamera IC-9110W

 

Opis trgovanja:

 

Sve brzo dogovoreno, kolega poslao kameru vrhunski zapakiranu, sve kako je opisao.

 

Ocjena: 5/5 √

16 godina
online
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: 

Mirkopoter

Predmet:

PS5 Media Remote - samo isproban. Baterije u njemu.

 

Opis trgovanja: nakon što je kolega uradio zadnji bump oglasa, vidio sam da prodaje PS5 media remote, napisao mu da pošalje revolut, odmah čim mi je javio sam mu uplatio, poslao je tisak paketom i stiglo je super zapakirano.

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

 

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Kupac: Ja, koji sad stalno kupujem na forumu, treba mi nešto da daje sliku jer ipak sad sam na AMDu.

 

Prodavatelj: RePlaY

 

[Prodaja] Evga1070 8GB FTW2

 

Opis trgovanja:

 

Sve brzo dogovoreno, kolega poslao karticu vrhunski zapakiranu, sve kako je opisao.

 

Ocjena: 5/5 √

16 godina
online
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač: 

OnTime 

Predmet:

Poco M3 Pro 5g

Itel S23 plus

 

 

Opis trgovanja: javio sam se prvo za Itel S23, a zatim sam vidio i Poco te nisam uopće skužio da je od istog kolege. Dogovorili se za cijenu pošto sam uzimao oba, uplatio mu novce odmah te je poslao GLS-om na moj zahtjev, sve prošlo u redu, mobiteli izgledaju super. Nećakinje će biti sigurno sretne poklonom.

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

 

LOL: Crobrother
2 godine
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavač:

Yield 

Predmet:

3070

 

 

Opis trgovanja: Pitao jel može dostava za 330 eura, kaže može, zove dva sata kasnije traži kaparu i poklapa slušalicu nakon odbijanja plačanja kapare. Vrlo vjerojatno prevarant. Pripazite.

 

Dojam: preporučam izbjegavati dotičnu djevojčicu jer bi mogli ostat bez para. Ne kažem da bi, kažem da bi mogli.

 

Ocjena: 0/5 √

15 godina
offline
Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Prodavatelj: shecky

Kupac: ja

Predmet kupoprodaje: CPU, matična, ram...

 

Sve pohvale kolegi Sheckyju, uplatio sam mu novce unaprijed na račun, a kolega Skecky je sve vrhunski zaštitio, spakirao i poslao kako smo se dogovorili. 

Sve radi savršeno, pohvala i preporuka za kolegu Sheckyja! 

 

OCJENA: 5/5

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 9:34 (nkdz).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dobra i loša iskustva iz oglasnika
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice