Fantastika i SF (knjige)

poruka: 485
|
čitano: 160.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...

Marsovac je odrađen. Sviđa mi se. Relativno kratko, zabavno, napeto. Sviđa mi se njegov stil pa danas nastavljam s Artemisom.

 

Mogao bih i film opet pogledati, bome ga se ne sjećam puno, ali koliko pamtim nije bio loš. 

 

Da, pogledaj svakako, barem da vidiš koliko toga manje stane u film u odnosu na knjigu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...

Marsovac je odrađen. Sviđa mi se. Relativno kratko, zabavno, napeto. Sviđa mi se njegov stil pa danas nastavljam s Artemisom.

 

Mogao bih i film opet pogledati, bome ga se ne sjećam puno, ali koliko pamtim nije bio loš. 

 

za Artemis je dobio najslabije kritike tako da imaš to na umu, nemoj zbog Artemisa odustati, jer je Project Hail Mary odličan

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Jedna riječ za Cradle od Willa Wighta. Droga.

 

Drogiram se tim knjigama. Nevjerojatno je koliko su zarazne i koliko te vuku dalje. Sad sam na pola sedme knjige, uopće ni ne razmišljam da možda malo stanem i napravim pauzu, samo želim još. 

15 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Jedna riječ za Cradle od Willa Wighta. Droga.

 

Drogiram se tim knjigama. Nevjerojatno je koliko su zarazne i koliko te vuku dalje. Sad sam na pola sedme knjige, uopće ni ne razmišljam da možda malo stanem i napravim pauzu, samo želim još. 

 

Tnx, kupio upravo prvu na kindleu za $1 i dodao u listu za čitanje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Jedna riječ za Cradle od Willa Wighta. Droga.

 

Drogiram se tim knjigama. Nevjerojatno je koliko su zarazne i koliko te vuku dalje. Sad sam na pola sedme knjige, uopće ni ne razmišljam da možda malo stanem i napravim pauzu, samo želim još. 

 nemoj mi opet to govoriti...nemoj...nemam vremena...neću...kaj samo 1$ na Kindleu...fu*** idem kupit 

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
15 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
MasterG kaže...

 nemoj mi opet to govoriti...nemoj...nemam vremena...neću...kaj samo 1$ na Kindleu...fu*** idem kupit 

 

Zato je prva i jeftina kad je kao droga. That's how they get you :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...
MasterG kaže...

 nemoj mi opet to govoriti...nemoj...nemam vremena...neću...kaj samo 1$ na Kindleu...fu*** idem kupit 

 

Zato je prva i jeftina kad je kao droga. That's how they get you :-)

 

a da ne pričamo da on barem jednom godišnje podijeli besplatno sve ili dobar dio svojih knjiga, ja sam uzeo sve za bespla od Cradlea osim zadnje, nju sam odmah kupio čisto iz poštovanja

 

Baš je pravi diler

16 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Sinoć u 2:30 sam završio Project Hail Mary i mogu reći da mi je pravo sjela. Marsovca sam čitao odmah poslje filma. Lagano štivo, zanimljivo, zabavno, nekada napeto, baš po mom ukusu.
Ostaje mi još i Artemis, ovdje sam pročitao nešto lošije kritike, ali hajde, ne može biti baš sranje...

Koja je preporuka za dalje? Ne mora biti svemir, samo da je zanimljivo, i donekle zabavno.

Edit: po mogućnosti na hrvatskom, mogu engleski ali ako baš moram, inače me smori nakon 2 sata, kao da sam kopao 😂
LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 8:21 (goodye).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
goodye kaže...
Sinoć u 2:30 sam završio Project Hail Mary i mogu reći da mi je pravo sjela. Marsovca sam čitao odmah poslje filma. Lagano štivo, zanimljivo, zabavno, nekada napeto, baš po mom ukusu.
Ostaje mi još i Artemis, ovdje sam pročitao nešto lošije kritike, ali hajde, ne može biti baš sranje...

Koja je preporuka za dalje? Ne mora biti svemir, samo da je zanimljivo, i donekle zabavno.

Edit: po mogućnosti na hrvatskom, mogu engleski ali ako baš moram, inače me smori nakon 2 sata, kao da sam kopao 😂

 

Digitalni ugljik od Richard K. Morgan

Problem triju tijela od Liu CIxina

Smješno je da preporučam knjige koje nisam pročitao, ali mislim da odgovoraju onome što tražiš. Obje knjige su prve u svojoj trilogiji, obje su prevedene na hrvatski i vrlo zanimljive, možda ne baš zabavne, ali zanimljive.

Ako je u pitanju baš zabava onda ti možda nije loše baciti oko na Dungeon Crawler Carl od Matt Dinniman, nije na hrvatskom, ali navodno je predobro, to mi je vrlo visoko na listi sljedećeg čitanja.

13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pročitan i Artemis.

 

I meni je ovo slabije od Marsovca. Kao i ta prva, kratka je i brzo se čita. Meni kao nekome kome je detektivski/triler žanr prvi izbor, je ovo bilo dosta mlako. Predividljivo, neuvjerljivo, sa previše (loših) likova i nepotrebnog kompliciranja. Opis života na Mjesecu mi je bio ok i da je fokus bio na tome, a ne nekakvom Ocean's 11 wannabe zapletu, vjerojatno bi knjiga bila bolja. Glavna "likica" ništa posebno pamtljiva, ostatak još manje. U "Marsovcu" je realno samo jedan lik bitan, čak da drugih uopće nema bi knjiga mogla funkcionirati. Ovdje to nije slučaj i pisac se definitivno nije iskazao. Neda mi se istraživati, ali navodno je zbog potpisanog ugovora, morao Artemis na brzinu izdati i naravno uhvatiti hype oko Marsovca, a nije imao ništa drugo. Tak da eto, ne vjerujem da će se netko ovime baš posebno zabaviti, ali nećete ni baš nešto puno izgubiti osim 3-4h vremena. Ima nešto natruha dobrog humora i ovi dijelovi koji opisuju razno razne poteškoće koje donosi život na Mjesecu su zanimljivi, ali premalo je to da bih knjigu preporučio. 

 

Idem dalje na Hail Mary koju svi apostrofiraju kao bolju čak i od Marsovca pa da vidimo i to.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

 

Digitalni ugljik od Richard K. Morgan

Problem triju tijela od Liu CIxina

Smješno je da preporučam knjige koje nisam pročitao, ali mislim da odgovoraju onome što tražiš. Obje knjige su prve u svojoj trilogiji, obje su prevedene na hrvatski i vrlo zanimljive, možda ne baš zabavne, ali zanimljive.

Ako je u pitanju baš zabava onda ti možda nije loše baciti oko na Dungeon Crawler Carl od Matt Dinniman, nije na hrvatskom, ali navodno je predobro, to mi je vrlo visoko na listi sljedećeg čitanja.

 Altered Carbon sam gledao seriju i pravo sam se iznenadio kako mi je legla serija. Pa bih mogao i knjige preci.

 

Zavrsio sam Artemis, brza mala knjizica koja me nije bas ocarala. Ocigledno piscu stoje knjige sa jednim likom oko koga se vrti sva prica. Pokusava on sve likove opisati i dati im neku "vaznost", ali na kraju to sve ispadne nekako "mlako". Uglavnom, ako ste procitali Marsovca i Projekt Spasitelj, cisto da zaokruzite pisca procitajte i ovo, ali ako preskocite nista nista posebno propustili.

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 9:02 (goodye).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
goodye kaže...
Cansee kaže...

 

Digitalni ugljik od Richard K. Morgan

Problem triju tijela od Liu CIxina

Smješno je da preporučam knjige koje nisam pročitao, ali mislim da odgovoraju onome što tražiš. Obje knjige su prve u svojoj trilogiji, obje su prevedene na hrvatski i vrlo zanimljive, možda ne baš zabavne, ali zanimljive.

Ako je u pitanju baš zabava onda ti možda nije loše baciti oko na Dungeon Crawler Carl od Matt Dinniman, nije na hrvatskom, ali navodno je predobro, to mi je vrlo visoko na listi sljedećeg čitanja.

 Altered Carbon sam gledao seriju i pravo sam se iznenadio kako mi je legla serija. Pa bih mogao i knjige preci.

 

Zavrsio sam Artemis, brza mala knjizica koja me nije bas ocarala. Ocigledno piscu stoje knjige sa jednim likom oko koga se vrti sva prica. Pokusava on sve likove opisati i dati im neku "vaznost", ali na kraju to sve ispadne nekako "mlako". Uglavnom, ako ste procitali Marsovca i Projekt Spasitelj, cisto da zaokruzite pisca procitajte i ovo, ali ako preskocite nista nista posebno propustili.

 

Kad si već to spomenuo oko jednog lika oko kojeg se vrti priča i koji je baš očito glavni, moram reći da mi to odgovara. Odgovara mi takva fokusiranost. Nije da ne volim da ima više komplikacija i likova, ali većina pisaca to ne zna baš sjajno odraditi. 

15 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Project Hail Mary je stvarno izvrstna knjiga, genealno nije moj standardni SF koji čitam  ali je izvrsna. Ono kako ja vidim i zamišljam prvi kontakt. Od početka do kraja pa da ne spojlam. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 16:33 (Gajotres).
10 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Evo završio drugu knjigu serijal How to set the worl on fire - Money Jane.

Rekao bih meh iskustvo, možda čak malo lošije nego prva knjiga.

 

Nije mi jasno da se knjiga zove Money Jane, kao novi lik novi problem...a od/o liku čuli 20 rečenica i to je to 

sve u svemu, ajd nastaviti ću sa sljedećom iako mi za sad ne privlači da ima 6 komada ukupno...bojim se da neću završiti i to me muči .

Imam ta neki problem da se loše osjećam ako ne pročitam serijal do kraja makar bio loš ili u ovom slučaju osrednji. Jesam li jedini? 

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
15 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
MasterG kaže...

Evo završio drugu knjigu serijal How to set the worl on fire - Money Jane.

Rekao bih meh iskustvo, možda čak malo lošije nego prva knjiga.

 

Nije mi jasno da se knjiga zove Money Jane, kao novi lik novi problem...a od/o liku čuli 20 rečenica i to je to 

sve u svemu, ajd nastaviti ću sa sljedećom iako mi za sad ne privlači da ima 6 komada ukupno...bojim se da neću završiti i to me muči .

Imam ta neki problem da se loše osjećam ako ne pročitam serijal do kraja makar bio loš ili u ovom slučaju osrednji. Jesam li jedini? 

 

Ja isto volim dovršiti knjige i serije iako mi nisu top.

Kod igara nemam taj problem, njih lako obrišem :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
MasterG kaže...

Evo završio drugu knjigu serijal How to set the worl on fire - Money Jane.

Rekao bih meh iskustvo, možda čak malo lošije nego prva knjiga.

 

Nije mi jasno da se knjiga zove Money Jane, kao novi lik novi problem...a od/o liku čuli 20 rečenica i to je to 

sve u svemu, ajd nastaviti ću sa sljedećom iako mi za sad ne privlači da ima 6 komada ukupno...bojim se da neću završiti i to me muči .

Imam ta neki problem da se loše osjećam ako ne pročitam serijal do kraja makar bio loš ili u ovom slučaju osrednji. Jesam li jedini? 

 

Ja sam oguglo na to. Ako mi se ne sviđa prestajem. Ovisi naravno o više faktora, rijetko koja knjiga će ti biti super baš od korica do korica, ali ako mi se ne sviđa ni radnja ni likovi ni svijet onda ću prestati. Mora postojati nešto zbog čega želim nastaviti.

14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Jedna riječ za Cradle od Willa Wighta. Droga.

 

Drogiram se tim knjigama. Nevjerojatno je koliko su zarazne i koliko te vuku dalje. Sad sam na pola sedme knjige, uopće ni ne razmišljam da možda malo stanem i napravim pauzu, samo želim još. 

 Jel ima prevod Cradle serije knjiga ili čitate na ENG?

 

Otkako sam otkrio ovu temu pročitao sam od:

- Franka Herbert-a: Dina serijal (5 knjiga) - odličan početak, nekako su mi kako serijal ide kraju (zadnja, ili zadnje dvije) knjige sve lošije i lošije tj radnja se poprilično razvodnila/rastegla/otišla u neke 'čudne' vode

  • - A.G.Riddle-a: Gen s Atlantide, Pošast s Antlantide i Svijet Atlantide; - dobar serijal
  • - Joe Abercrombie-a: Prvi zakon triologiju - dobar serijal
  • - Andy Weir: Projekt spasitelj - odlična

 

Gledam što dalje, pa sam mislio ovim redosljedom:

- Cradle serijal ako ga nađem prevedenog i u epub formatu

- Marsovas (iako sam gledao film), Artemis, po vašim preporukama mi nije napet

Joe Abercrombie: Svijet prvog zakona - nadam se da je na istoj razini kao i Prvi zakon triologija

 

Slobodno dajte još koji prijedlog iako na forumu ima dosta materijala za popratit.

 

P.S.

Čitam na Kindle-u

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
nani kaže...
Cansee kaže...

Jedna riječ za Cradle od Willa Wighta. Droga.

 

Drogiram se tim knjigama. Nevjerojatno je koliko su zarazne i koliko te vuku dalje. Sad sam na pola sedme knjige, uopće ni ne razmišljam da možda malo stanem i napravim pauzu, samo želim još. 

 Jel ima prevod Cradle serije knjiga ili čitate na ENG?

 

Otkako sam otkrio ovu temu pročitao sam od:

- Franka Herbert-a: Dina serijal (5 knjiga) - odličan početak, nekako su mi kako serijal ide kraju (zadnja, ili zadnje dvije) knjige sve lošije i lošije tj radnja se poprilično razvodnila/rastegla/otišla u neke 'čudne' vode

  • - A.G.Riddle-a: Gen s Atlantide, Pošast s Antlantide i Svijet Atlantide; - dobar serijal
  • - Joe Abercrombie-a: Prvi zakon triologiju - dobar serijal
  • - Andy Weir: Projekt spasitelj - odlična

 

Gledam što dalje, pa sam mislio ovim redosljedom:

- Cradle serijal ako ga nađem prevedenog i u epub formatu

- Marsovas (iako sam gledao film), Artemis, po vašim preporukama mi nije napet

Joe Abercrombie: Svijet prvog zakona - nadam se da je na istoj razini kao i Prvi zakon triologija

 

Slobodno dajte još koji prijedlog iako na forumu ima dosta materijala za popratit.

 

P.S.

Čitam na Kindle-u

 

nema prijevoda za Cradle, čitam na engleskom. S obzirom na to da je serijal sve popularniji i da će izaći i neki anime, postoji mogućnost da ćemo u neko dogledno vrijeme i vidjeti prijevod, ali zasad ne. Ako nisi siguran oko čitanja na engleskom onda ni ne bi preporučio Cradle, nije da je kompliciran, ali nije baš ni jednostavan, ima dosta lakših knjiga na engleskom barem za početak za malo vježbe. 

 

Svaka čast za pročitane knjige, baš mi je drago vidjeti kako se međusobno ovdje motiviramo za čitanje ovih žanrova. 

 

A za daljnje preporuke stvarno ne znam od toliko toga. Najbolje je opet temu prečešljati. Možda Fondacija od Isaaca Asimova, to ima sve prevedeno i još neke njegove knjige su prevedene. 

13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Dobio Rothfussa za rođendan, The narrow road between desires, nisam ni znao za dramu oko toga. Valjda je izdao prošireno izdanje neke kratke priče iz antologije otprije 10-ak godina, pa je onda zajebao fanove na nekoj dobrotvornoj kampanji... A mislio sam da mi ne može više titrati po živcima od toga da nema trećeg dijela Kingkillera. Neću se ni uživljavati u stvarnog Rothfussa, Basta volim pa ću knjigu pročitati :)

 

Usput, ne znam što će napraviti s tom trećom knjigom. Ni kad će ju završiti, ni kako će se iščupati iz onog kupusa od drugog dijela. Najbolje da ju da Sandersonu da ju završi. Ovako više ne ide. :D

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 18:15 (Arto).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...

Dobio Rothfussa za rođendan, The narrow road between desires, nisam ni znao za dramu oko toga. Valjda je izdao prošireno izdanje neke kratke priče iz antologije otprije 10-ak godina, pa je onda zajebao fanove na nekoj dobrotvornoj kampanji... A mislio sam da mi ne može više titrati po živcima od toga da nema trećeg dijela Kingkillera. Neću se ni uživljavati u stvarnog Rothfussa, Basta volim pa ću knjigu pročitati :)

 

Usput, ne znam što će napraviti s tom trećom knjigom. Ni kad će ju završiti, ni kako će se iščupati iz onog kupusa od drugog dijela. Najbolje da ju da Sandersonu da ju završi. Ovako više ne ide. :D

 

ma to nije ni blizu onakav kupus kakav bi mogao biti. Aj da pričamo o Martinu, ali Rothfuss realno ima 2 -3 lika koji nas zanimaju i jednu glavnu radnju. To nije kupus, samo Rothfuss je tip koji je neradnik, on voli uživati, on je gamer, a konzumira i druge knjige i filmove i serije, a ima novaca da to može pokriti i boli ga ona stvar. 

 

 

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Ok, složit ću se da je težak pojam kupus¸pogotovo kad imaš Martina kao mjeru za usporedbu, ali sam cijelo vrijeme čitanja te druge knjige razmišljao o tome - kako će išta razriješiti samo s jednom knjigom? Nisam to do nekidan znao ništa o njemu, sad vidim da ga boli pipi malo :) Sad već vidim da ću morati pročitati obje ponovno jednom kad/ako treća izađe.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...

Ok, složit ću se da je težak pojam kupus¸pogotovo kad imaš Martina kao mjeru za usporedbu, ali sam cijelo vrijeme čitanja te druge knjige razmišljao o tome - kako će išta razriješiti samo s jednom knjigom? Nisam to do nekidan znao ništa o njemu, sad vidim da ga boli pipi malo :) Sad već vidim da ću morati pročitati obje ponovno jednom kad/ako treća izađe.

 U pravu si da mu neće biti dosta jedna knjiga. Najveći je problem ono kada Kvothe kaže na samom početku "ja sam Kvothe i radio sam to, to, to i to....", a maltene ništa od toga nije bilo u prve knjige. Ispada da se to sve treba proći u zadnjoj knjizi. A moraju se obraditi i Chandriani i ona ženska u koju je zaljubljen. Možda ako knjiga bude imala preko 1000 stranica

13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Procitao Rothfussa, kraljosjeka i mrzim sta sam ulazio u to jer tko zna kad ce treci dio. Za mene do sada nesto najbolje sta sam citao. Poslije toga mi je sve meh. Procitao 2.5 knjige od abercrombiea krivnja ostrice ali to mi je kamilica. Jedva me drzi radnja. Presao sada na sandersona i put kraljeva i bas se mucim. Citam je jer sam vidio samo najbolje recenzije, cekam kad ce dobar dio početi. 

Do sada sam prosao lotr, silmalirion, got, witcher. 

Vjerovatno ispadam debil ali ima li netko nesto za preporuciti ili da nastavim gurati put kraljeva?

 

P.s. pokusao dark tower od kinga ali nije išlo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 21:18 (antagonist).
15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Raven's shadow i poslje Ravens blade. Ova druga je bolja verzija Ambercombia.

Samo po količini nasilja recimo got je Druzba Pere Kvržice naspram ovoga.

Makar ni meni Ambercombie nije sjeo, predvidljiv mi je u nekako meh a kraj antiklimaks.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2024 7:50 (Gajotres).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Procitao Rothfussa, kraljosjeka i mrzim sta sam ulazio u to jer tko zna kad ce treci dio. Za mene do sada nesto najbolje sta sam citao. Poslije toga mi je sve meh. Procitao 2.5 knjige od abercrombiea krivnja ostrice ali to mi je kamilica. Jedva me drzi radnja. Presao sada na sandersona i put kraljeva i bas se mucim. Citam je jer sam vidio samo najbolje recenzije, cekam kad ce dobar dio početi. 

Do sada sam prosao lotr, silmalirion, got, witcher. 

Vjerovatno ispadam debil ali ima li netko nesto za preporuciti ili da nastavim gurati put kraljeva?

 

P.s. pokusao dark tower od kinga ali nije išlo 

 

nisi debil, samo treba pronaći što ti odgovara. Way of Kings od Sandersona je meni bio odličan, ali treba malo probiti taj početak. Mislim da na nekoj trećini knjiga dobije zamaha i pravo usmjerenu radnju. Pazi na interludij poglavlja da te ne zbune, jer to su poglavlja koja se ne odnose na glavnu radnju već su sporedne priče u tom svijetu, da malo dobijemo osjećaj kakav je to svijet. Osobno mi je to genijalna stvar, a uopće ne sumnjam da će Sanderson iskoristiti pokoju radnju ili lika za glavnu priču kad tad. Mislim da ti je dobra opcija pokušati izgurati tu prvu knjigu do kraja, pa onda odlučivati hoćeš nastaviti.

 

Onda dalje, trebaš razmisliti što točno voliš kod Kronika Kraljosjeka. Ako je to ovaj dio sa školom, onda ti je očiti zicer Harry Potter sa najpoznatijom pričom o čarobnjačkoj školi. I iako prve dvije-tri knjige možda i jesu malo djetinjaste, kroz sve knjige se provlače dosta ozbiljne teme i nisu ih bezveze odrasli gutali. 

 

S obzirom na to da ti nije problem čitati na engleskom, mogu ti odmah preporučiti i serijal koji ja upravo čitam, Cradle od Willa Wighta, sad sam na 10. knjizi, radnja je o liku koji je vrlo slab u svijetu gdje je snaga sve, i pratimo njegov napredak, čista uživancija cijelo vrijeme.

 

Također velika preporuka za Riyria Revelations od Michaela J. Sullivana, jer su knjige brze i ne gube vrijeme na nepotrebne gluposti, tako da dosta vuče na dalje čitanje. 

 

A za ovo što je Gajotres preporučio sam isto čuo da je super, ali nisam čitao.

 

 

14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Jela netko čitao The Three-Body Problem od Cixin-a (https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel))?
Po toj triologiji snimljena je trenutno najgledanija Netflix-ova serija pa me zaintrigiralo.
15 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
nani kaže...
Jela netko čitao The Three-Body Problem od Cixin-a (https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel))?
Po toj triologiji snimljena je trenutno najgledanija Netflix-ova serija pa me zaintrigiralo.

 

Baš krećem danas s njoj, pa da mogu seriju pogledati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Prvi dio super, drugi dio meh kraj slab plus cijeli koncept mračne šume mi nije sjeo, projekt spasitelj ga gazi, treči sam doživio kao komediju.

Vjerojatno zbog kulturološke razlike mi nije sjelo, plus povrača mi se od riječi defeatizam.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2024 22:12 (Gajotres).
12 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
nani kaže...
Jela netko čitao The Three-Body Problem od Cixin-a (https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel))?
Po toj triologiji snimljena je trenutno najgledanija Netflix-ova serija pa me zaintrigiralo.

 Pročitao trilogiju, gledanje serije u progresu(ostale mi još dvije epizode).

 

Knjiga režimska. Premisa nategnuta ali OK, SF je to.

Serija demokratizirana i labavo vezana na trilogiju.

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Yuda kaže...
nani kaže...
Jela netko čitao The Three-Body Problem od Cixin-a (https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel))?
Po toj triologiji snimljena je trenutno najgledanija Netflix-ova serija pa me zaintrigiralo.

 Pročitao trilogiju, gledanje serije u progresu(ostale mi još dvije epizode).

 

Knjiga režimska. Premisa nategnuta ali OK, SF je to.

Serija demokratizirana i labavo vezana na trilogiju.

 Koju verziju serije gledaš, kinesku ili Nerflix produkciju?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice