Jeftini letovi po Europi

poruka: 30
|
čitano: 13.398
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Jeftini letovi po Europi

Sljedeće ljeto bih s ekipom malo putovao po Europi (svi ćemo biti punoljetni)

Je li moguće "ugrabiti" neke jeftine (do 30-40€) letove po većim/(ili)lijepšim gradovima Europe?

Ma ne morajju ti gradovi biti ni nešto posebno, ali samo da nije grad u nekom nerazvijenom dijelu Europe(uglavnom istok)

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
13 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Moguće i to vrlo lako,pogotovo ako ti je Zadar blizu.
Ryanair ti ima ekstremno jeftine letove od 20 eura i bez problema uloviš kartu za 20-25 eura
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
robimarko kaže...
Moguće i to vrlo lako,pogotovo ako ti je Zadar blizu.
Ryanair ti ima ekstremno jeftine letove od 20 eura i bez problema uloviš kartu za 20-25 eura

Zaboravio sam napomenuti da mi treba povratna karta :)
Koliko vidim na njihovoj stranici sve se cijene kreću od 40€ na više, no pratit ću duže vrijeme pa ćemo valjda nešto upecati :P

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
15 godina
neaktivan
offline
Jeftini letovi po Europi

Ja gospodo neznam gdje ste vi to vidjeli karte za 50 eura nema šanse. Evo sad gledam karta zagreb berlin ona najjeftinija samo što se ne voziš u teretnom prostoru koštaju od 2000kn pa nadalje.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftini letovi po Europi

To ovisi o odredistu, prijevozniku i kada se uopce kupuje karta. Ako se karta kupi puno ranije bit ce jeftinija, takoder ako se kupuje izvan sezone. Ako gledas sad kartu za slijedeci tjedan ona ce bit najskuplja. Takoder easyjet ima jeftine letove, do londona 45 funti.

Achieve your mission with all your might. Despair not till your last breath. Make your death count.
9 godina
protjeran
offline
Jeftini letovi po Europi

Prije svega,na te cijene treba dodati aerodromske pristojbe i ostalo,tako da se cijene,koje su navedene ,bar poduplaju...

 

jedan od linkova low cost kompanije...

 

https://www.germanwings.com/en/index.shtml

 

14 godina
offline
Jeftini letovi po Europi

Letio dovoljno puta (ryan air, wizz air..).

Karte se mogu dosta povoljno rješit, pogotovo ako se rješavaju dovoljno vremena prije.

Kad kažem povoljno, onda mislim na, bubam, 40-50-60 eura.

Naravno, pričamo o niskobuđetnim aviokompanijama.

 

Također, mislim da mi je i prijateljica pričala, da i CroatiaAirlines zna imat kojekakve akcijske ponude, samo nisam siguran kojim datumima.

Pa se i tu raspitat.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Top Bugovac kaže...

Sljedeće ljeto bih s ekipom malo putovao po Europi (svi ćemo biti punoljetni)

Je li moguće "ugrabiti" neke jeftine (do 30-40€) letove po većim/(ili)lijepšim gradovima Europe?

Ma ne morajju ti gradovi biti ni nešto posebno, ali samo da nije grad u nekom nerazvijenom dijelu Europe(uglavnom istok)

 

Prije jedno mjesec dana sam pričao sa kolegom iz faksa, koji je ovog ljeta išao sa porodicom u Berlin. Oni su kupili (koliko se sjećam) karte za oko 40€. Naravno da su oni to mjesec dana unaprijed planirali i sve, pa ih je karta izašla dosta jeftino. Uglavnom su išli u Berlin sredinom augusta.

U meni ostaje samo bol i bijes. - Mel
14 godina
offline
Jeftini letovi po Europi

Na kojim stranicama je to najbolej pratiti?
gledao sam do sada germanwings i ryanair 

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
9 godina
protjeran
offline
Jeftini letovi po Europi

Evo vam jos i link na aplikaciju za Windows Phone germanwings-a

 

http://www.windowsphone.com/de-de/store/app/germanwings/455794a6-22d8-429d-b543-c9e9f5ce50b6

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Top Bugovac kaže...

Na kojim stranicama je to najbolej pratiti?
gledao sam do sada germanwings i ryanair 

 

Hmm..nisam baš siguran na kojim stranicama je to najbolje pratiti, ja lično rijetko to kad pratim. Pitati ću ove svoje koji često putuju gdje oni prate i to, pa ću onda editovati ovaj post.

U meni ostaje samo bol i bijes. - Mel
13 godina
neaktivan
offline
Jeftini letovi po Europi

Po čemu se određuje cijena karte? Jel vode neku statistiku ili? Jez cijena variraju od €30 do €90 za ist let u samo par dana.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
9 godina
protjeran
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
ROFLOLMAO kaže...

Po čemu se određuje cijena karte? Jel vode neku statistiku ili? Jez cijena variraju od €30 do €90 za ist let u samo par dana.

Odredjuje se po sustavu zainteresiranosti za konkretno vrijeme leta.Dakle,ako ima puno interesa,cijena ide gore,i obratno...

14 godina
offline
Jeftini letovi po Europi

Imate skyscanner, koji bi u pravilu trebao izlistat izabrane letove, od jeftinijih prema skupljim.

Naravno, nakon što vi odaberete željeni datum.

 

Imate i aplikaciju za smartphone (znam da ima za iOS i android).

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 23:46 (zabranjeniples).
15 godina
neaktivan
offline
Jeftini letovi po Europi

Koliko vidim zna se desit da je business klasa jeftinija od economy i premium economy kako je to sad moguće.

14 godina
offline
Jeftini letovi po Europi

Da mi je vidjet tu kartu od 50€ barem. Primjer: Gledam Frankfurt - Zagreb 20.12 - 5.1 ~ 1500 kn povratna.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Fake_Alert kaže...

Da mi je vidjet tu kartu od 50€ barem. Primjer: Gledam Frankfurt - Zagreb 20.12 - 5.1 ~ 1500 kn povratna.

Jel ti čitaš postove ili samo dođeš napisat nešto bzv ?

Pročitaj još jednom šta se dosada pisalo, pa onda napiši nešto suvislo.

14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
zabranjeniples kaže...
Fake_Alert kaže...

Da mi je vidjet tu kartu od 50€ barem. Primjer: Gledam Frankfurt - Zagreb 20.12 - 5.1 ~ 1500 kn povratna.

Jel ti čitaš postove ili samo dođeš napisat nešto bzv ?

Pročitaj još jednom šta se dosada pisalo, pa onda napiši nešto suvislo.

U cemu je problem?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Fake_Alert kaže...

U cemu je problem?

Ako sam dobro shvatio tvoj post, radi se o nepovjerenju.

Odnosno, nisi pročitao sve kako spada, jer da jesi, znao bi da ih ima i na koji način ih ima.

 

Ako sam krivo shvatio, onda isprike.

9 godina
protjeran
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Fake_Alert kaže...

Da mi je vidjet tu kartu od 50€ barem. Primjer: Gledam Frankfurt - Zagreb 20.12 - 5.1 ~ 1500 kn povratna.

busom,to isto oko 1000 kuna...jel se isplati truckati u busu 16 sati?? uz to,to je cijena redovnog leta..ekonomska klasa..

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 12:14 (duhonja).
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
zabranjeniples kaže...
Fake_Alert kaže...

U cemu je problem?

Ako sam dobro shvatio tvoj post, radi se o nepovjerenju.

Odnosno, nisi pročitao sve kako spada, jer da jesi, znao bi da ih ima i na koji način ih ima.

 

Ako sam krivo shvatio, onda isprike.

Procitao sam i gledao sam letove da su malo daljeg datuma i kombinirao sam 1way ili povratna i opet mi je malo skupo. A za autobus oko 1000 kn kako je kolega rekao je ista trasa. ili 1 way za autobus je 104 €. Pitam jer stari radi tamo pa mu je tesko putovat ~16h u autobusu. :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Fake_Alert kaže...

Procitao sam i gledao sam letove da su malo daljeg datuma i kombinirao sam 1way ili povratna i opet mi je malo skupo. A za autobus oko 1000 kn kako je kolega rekao je ista trasa. ili 1 way za autobus je 104 €. Pitam jer stari radi tamo pa mu je tesko putovat ~16h u autobusu. :)

Onda pročitaj još jednom šta sam napisao, pa će ti bit jasno u čemu je problem.

Pročitaj ponovo postove u temi i zaključi gdje griješiš.

 

Evo ti jedan primjer (Zadar-London povratna karta), a čisto sam bzv odabrao datume.

Kažem, ne brkajte standardne aviokompanije sa niskobuđetnim aviokompanijama.

Iako kažem, ako se ne varam, znaju i oni imat akcijske cijene, ali nisam siguran kojim datumima.

Pa vrijedi i to prostudirat.

Također, ako let rezervirate dosta prije polaska, imate šansu da prođete još jeftinije.

 

Postoji još šema za izradit povoljno putovanje, ali nebitno za ovu temu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 12:59 (zabranjeniples).
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Aliser kaže...
Top Bugovac kaže...

Na kojim stranicama je to najbolej pratiti?
gledao sam do sada germanwings i ryanair 

 

Hmm..nisam baš siguran na kojim stranicama je to najbolje pratiti, ja lično rijetko to kad pratim. Pitati ću ove svoje koji često putuju gdje oni prate i to, pa ću onda editovati ovaj post.

Ajde molim te :)
Nije ništa hitno, planiramo to tek za sljedeće ljeto

 

A postoji li neka stranica na kojoj mi piše koliko košta noć u hotelu/motelu u nekom gradu

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Top Bugovac kaže...

 

A postoji li neka stranica na kojoj mi piše koliko košta noć u hotelu/motelu u nekom gradu

Na stranicama gdje rezerviraš let, možeš se pozabavit i smještajom.

Također baci oko na booking.com i slične stranice.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Fake_Alert kaže...

Da mi je vidjet tu kartu od 50€ barem. Primjer: Gledam Frankfurt - Zagreb 20.12 - 5.1 ~ 1500 kn povratna.

 

Sve se može naći ako znaš gdje i kako da tražiš.

 

Top Bugovac kaže...
Aliser kaže...
Top Bugovac kaže...

Na kojim stranicama je to najbolej pratiti?
gledao sam do sada germanwings i ryanair 

 

Hmm..nisam baš siguran na kojim stranicama je to najbolje pratiti, ja lično rijetko to kad pratim. Pitati ću ove svoje koji često putuju gdje oni prate i to, pa ću onda editovati ovaj post.

Ajde molim te :)
Nije ništa hitno, planiramo to tek za sljedeće ljeto

 

A postoji li neka stranica na kojoj mi piše koliko košta noć u hotelu/motelu u nekom gradu

 

Pogledja ovu stranicu; http://www.kayak.com/

 

Jedan od kolega sa faxa mi je rekao za tu stranicu, ja je još uvijek nisam pregledao, tako da ti ja svoje mišljenje ne mogu reći.

U meni ostaje samo bol i bijes. - Mel
15 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi

Ukoliko kartu rezerviraš unaprijed onda je jeftino. Recimo mjesec dva unaprijed. Moji frendovi su u belgiju isli i platili 35eura povratnu kartu avionom... Naravno unaprijed rezervirali

GL&HF
14 godina
offline
Jeftini letovi po Europi

Meni je rekord let za 7€ od Londona do Madrida. Pojedini aerodromi imaju visoke pristojbe (npr. spomenuti Frankfurt) pa treba gledati i alternativne aerodrome u blizini. Ryan je najšugavija kompanija na svijetu i preporučam ju izbjegavati. Putovanje njihovim letovima je tortura. Istovremeno su neke low cost kompanije bolje od CA. Iz Zagreba otkako je koncesionar podigao takse nitko ne leti osim GW koji nije posebno povoljan. Iz Ljubljane imate letove za Bruxelles i London Stansted (ili Luton, nisam siguran) cijelu godinu sa EasyJetom a to su hubovi s puno low cost letova. 

14 godina
odjavljen
offline
Jeftini letovi po Europi

Može malo objašnjenje za ryanair? Ja sam se dosta vozio i nemam se na šta požaliti.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
Re: Jeftini letovi po Europi
Jakovp kaže...

Može malo objašnjenje za ryanair? Ja sam se dosta vozio i nemam se na šta požaliti.

Pored EasyJeta, Wizza, Kondora, Transavie i ostalih se mogu sakriti.
- seljačke fanfare (stvarno neprobavljivo)

- definitivno najlošije osoblje od svih kompanija. Tijekom cijelog leta dosađuju sa uvaljivanjem kojekavih gluposti (politika kompanije) kao jehovi svjedoci, a kad tražiš piće (dakle kupuješ ono što trebaš/želiš) onda čekaš jer to nije prioritet pred pokušajem uvaljivanja neke gluposti putniku do tebe upravo ove sekunde. Također u par navrata nisu pokazali nikakvu inicijativu za smirivanje pijanih putnika koji galame.
- općenito neudobniji od ostalih low cost kompanija, manje mjesta, lošija sjedala. (iako priznajem, nisam vidio da imaju obloge zaljepljene selotejpom kao u avionima CA).
- kao kompanija su očito dobro organizirani i imaju dobar poslovni model, ali putnike tretiraju kao smeće. 

14 godina
neaktivan
offline
Jeftini letovi po Europi

Nova strana za pretrago avio karta: http://www.jeftineavio.com/

Slično kao syscanner(i puno puta jeftinije), ali što je ugodnije je što možete tragati i izmađu kratkih letova.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice