Pre-prodaja (kućna prodaja)

poruka: 13
|
čitano: 23.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pre-prodaja (kućna prodaja)
Hej svima! Imam jedno pitanje. Ja bih htio kupovati proizvode s e-baya i preprodavati ih na njuškalu. Npr,kupim 2 termalne paste-neke kineske za 10 kuna. Na njuškalu prodam jednu za 15 kuna i evo zarade. Što mislite, koji bi još proizvodi bili dobri, da su mali, da se prodaju, a da ih opet mogu naručiti preko e-baya(npr. od moje sestre dečko, kupuje folije i maskice za mobitel, i na tome zarađuje cca.3500-5500 kuna kako koji mjesec!) Koje je vaše mišljenje o ovome, bi li to moglo zaživjeti?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)

Možeš kupovati:

- maskice za mobitele

- baterije za mobitele

- naočale

- punjače

- baterije za laptope

- memorijske kartice

- stickove

- radnu memoriju

- privjeske za ključeve

- tinte za printere i jeftine tonere

- miševe za računalo

- satove

- narukvice

- parfeme

- mobitele

- telefone

- dvd playere

 

Za početak bi trebao uložiti pare. Možeš i na njuškalu kupovati proizvode koji su ispod cijene pa ih preprodati, a možeš dati oglas i otkupljivati stvari. Na primjer kao Zalagaonica,

sam ponudiš neku malu cijenu i prodavač ti proda to ispod cijene pa preprodaš.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)
alen4430 kaže...
Hej svima! Imam jedno pitanje. Ja bih htio kupovati proizvode s e-baya i preprodavati ih na njuškalu. Npr,kupim 2 termalne paste-neke kineske za 10 kuna. Na njuškalu prodam jednu za 15 kuna i evo zarade. Što mislite, koji bi još proizvodi bili dobri, da su mali, da se prodaju, a da ih opet mogu naručiti preko e-baya(npr. od moje sestre dečko, kupuje folije i maskice za mobitel, i na tome zarađuje cca.3500-5500 kuna kako koji mjesec!) Koje je vaše mišljenje o ovome, bi li to moglo zaživjeti?

 Epohalne stvari donose epohalnu zaradu. Na jeftinim pastama možeš malo zaraditi, radije kupi mobitel.

13 godina
offline
Pre-prodaja (kućna prodaja)

iznad 160 kn ide te usere carina tako da prica s mobitelima ne stoji...ove jeftinije stvari su ti zakon kao npr. folije za ekran, maskice, baterije, laseri(kupis za 25 prodas za 100 kn ko ja) ...ima ima svacega samo treba narucivat...najvise sam profitirao od ice watcheva ....jedan kosta 25 kn a ja ga prodam za 100 a tu su trazeni jako

15 godina
offline
Pre-prodaja (kućna prodaja)

menađer

13 godina
offline
Pre-prodaja (kućna prodaja)
hvala svima na savjetima. Ja sam to ovako zamislio:
Moji troškovi:
-ice watch-6 dolara/komad->približno 5 komada,oko 30 dolara,znači do 200 kuna.
-termalna pasta-4 dolara/komad->dobijem 10 komada za 4 dolara, znači oko 20-30 kuna.
-laser-2 dolara/komad->oko 10 komada,20 dolara,100-120 kuna.
Ukupno mojih troškova: 350 kuna
Očekivana prodaja:
-ice watch-75 kuna po komadu,ako prodam 5 komada-zarada 175 kuna.
-termalna pasta-10 kuna po komadu (upitno za prodaju?!)
laser-20 kuna po komadu,oko 80 kuna zarade...
Kako vam se čini?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
12 godina
neaktivan
offline
Pre-prodaja (kućna prodaja)

Od koga sa ebaya vi naručujete kopije ice-watcha? može link.

14 godina
odjavljen
offline
Pre-prodaja (kućna prodaja)

S takvim "poslovnim" modelom možeš samo zaraditi prekršanju/kaznenu prijavu od strane porezne uprave, i za par kuna zaraditi kaznenu prijavu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)
alankish kaže...

S takvim "poslovnim" modelom možeš samo zaraditi prekršanju/kaznenu prijavu od strane porezne uprave, i za par kuna zaraditi kaznenu prijavu.

Jos se lijepo najavio sa poslovnim planom na forumu :D

13 godina
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)
alankish kaže...

S takvim "poslovnim" modelom možeš samo zaraditi prekršanju/kaznenu prijavu od strane porezne uprave, i za par kuna zaraditi kaznenu prijavu.

Ma to je samo moja zamisao,ništa ozbiljnije..:D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
16 godina
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)
alen4430 kaže...
alankish kaže...

S takvim "poslovnim" modelom možeš samo zaraditi prekršanju/kaznenu prijavu od strane porezne uprave, i za par kuna zaraditi kaznenu prijavu.

Ma to je samo moja zamisao,ništa ozbiljnije..:D

Ako ti na carini otvore neki paket i nađu recimo, 5 satova unutra, sumnjam da će ti to pustiti da prođe jer neće ti vjerovati da to ide za osobnu upotrebu.

14 godina
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)
Pola njuskala su takvi! Rascjepkas pakete i prolazi ali opet nije legalno...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Pre-prodaja (kućna prodaja)

Ok, ali onda ovo vrijedi (bar tako piše na stranicama carine):

 

"Što se smatra robom nekomercijalne naravi koju može primati fizička osoba putem poštanske pošiljke?

Robom nekomercijalne naravi, sukladno članku 2. Uredbe za provedbu Carinskog zakona, smatra se roba koja se prima povremeno, a čija vrsta i količina ukazuju na to da je namijenjena za pojedinačnu, osobnu uporabu, za uporabu u kućanstvu primatelja ili je jasno da se radi o poklonu.

 

U slučaju da se radi o pošiljkama veće količine identične robe i to u kraćim vremenskim razdobljima, tada se iste ne mogu smatrati pošiljkama nekomercijalne naravi, pogotovo kada ovu robu šalje inozemna pravna osoba. U takvom slučaju se smatra da se radi o uvozu robe u komercijalne svrhe, kojega može obaviti isključivo trgovac pojedinac – poduzetnik ili trgovačko društvo, dakle osoba koja je registrirana za obavljanje gospodarske ili profesionalne djelatnosti."

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice