Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.288.261
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Molim te pojasni mi ovo boldano. Želiš reć da bi taj novac kao država opet investirao u gospodarstvo? Što bi se popelo na 90%?

 

 Uveo bi progresivnu stopu poreza na dohodak, DOH. Ako je to onaj porez na koji ja mislim, odnosno da je to novac koji vlasnik želi izvuči van iz poduzeća, taj novac bi nakon 200-300 tisuća eura godišnje oporezivao s 90%. Znači ne onu dobit koju bi firme opet ulagale, nego ono što bi se probalo izvući van kroz taj dohodak ili kako se već zove. 

 

Di bi ga država investirala, ne nam, to ovisi o državi. Bilo bi ljepo kad bi ga investirala nazad u nešto.

Time mi momentalno odbio sve potencijalne investitore i dugoročno izbacio postojeće.

A kad bi sve državne firme stavio na hrpu, pitanje je koliko bi se našlo za ikakvu investiciju veću od štanda za hot dog.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
KIKI3ooo kaže...
BlackDog22 kaže...

 Zašto nije pošteno da je porez manji ako ćeš nekakvu zaradu poduzeća ponovno uložiti u proizvodnju ili u radnike nego ako ćeš s tom zaradom kupit sebi nešto. Ja mislim da je i više nego pošteno.

Ima tu nekakve logike u ovome što si napisao ali pored svih poreza imamo još i taj porez. Osim same količine poreza bitne su i visoke stope istih.

Pogledaj koliko te košta na kraju da ti uzmeš teško zarađeni novac. Dakle uz PDV 25% i uz PD od 20% imamo još i DOH od 12%.

Ja se moram nadovezat, i to ćeš mi oprostit, ali državni službenik, još ako je u poreznoj, teško to može shvatit.

Većina državnih poreznih politika bazirana je na visokom oporezivanju povučene čiste dobiti, time se stimulira ulaganje, a ne trošenje.

S druge strane i ovi porezi su bolja varijanta od, recimo, isplaćivanja kroz plaće.

Ne znam kako si samo smjestio PDV u tu priču.

Da, porez na dohodak kao koncept ima smisla. Ali iskljčivo kao oporezivanje firmi koji imaju veliku dobit. Koliko mogu pročitat, u EU, to je praktički aparat koji oporezuje bogate ili porez na bogate.

Ne trebam niti postavljat pitanje koliko to smisla ima u našoj zemlji, osim što osiromašuje već siromašan narod i tjera strane investitore.

 

PDV nema veze s ovom pričom generalno gledajući. Međutim danas puno ljudi nema svoju firmu zbog razloga koje ne moram ni spominjat, a svi ti ljudi, da bi mogli poslovat moraju svoje fakture "provlaćit" preko firmi od poznanika, roditelja, prijatelja isl. Ne govorim samo o svom primjeru. Iznenađen sam koliko ljudi posluje na taj način. I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%.

http://social.xfire.com/users/kiki3000
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
BlackDog22 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Molim te pojasni mi ovo boldano. Želiš reć da bi taj novac kao država opet investirao u gospodarstvo? Što bi se popelo na 90%?

 

 Uveo bi progresivnu stopu poreza na dohodak, DOH. Ako je to onaj porez na koji ja mislim, odnosno da je to novac koji vlasnik želi izvuči van iz poduzeća, taj novac bi nakon 200-300 tisuća eura godišnje oporezivao s 90%. Znači ne onu dobit koju bi firme opet ulagale, nego ono što bi se probalo izvući van kroz taj dohodak ili kako se već zove. 

 

Di bi ga država investirala, ne nam, to ovisi o državi. Bilo bi ljepo kad bi ga investirala nazad u nešto.

Time mi momentalno odbio sve potencijalne investitore i dugoročno izbacio postojeće.

A kad bi sve državne firme stavio na hrpu, pitanje je koliko bi se našlo za ikakvu investiciju veću od štanda za hot dog.

 Ne bi sigurno, ako ima mjesta za zaradu firme će raditi. Osim toga većina bogatstva ovih bogatuna se nalazi u vlasništvu firmi, a ne u kešu na računu. S tim da ako pogledaš velike kompanije koje imaju puno dioničara 300k po vlasniku dionice nije malo. Malo je onima koji su većinski vlasnici ili imaju velike uloge u firmama. Dobio bi to da bi se vlasništvo usitnilo ili firme koje imaju 1-2 vlasnika ne bi ni učestvovale u nekim poslovima, ali bi prazninu na tržištu popunile neke firmice s više vlasnika. 

 

Kompaniji kao kompaniji, dioničkom društvu ništa se ne bi promjenilo.

 

Uglavnom da ht demonstrativno napusti naše tržište jer neki njemac može max zaradi 300k e godišnje, a vlasnik je 50% dionica (karikiram nemam pojma tko je vlasnik i koliko) ne bi sigurno hrvati stali bez mobitela i interneta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 13:46 (BlackDog22).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

 

 

Vlasnik može s profitom što želi. Nakon što plati porez, može van s njim, može reinvestirati, može ga pokloniti, zapiti... Isto je i s bankama.

Priznajem, ja sam kriv od početka što sam preuzeo taj termin "extra profit". Hajde da "extra profit" ostavimo po strani šta god da jeste. Ovo boldano je ono što je tužno.  Zašto i sama država ne bi mogla imati koristi iz zdravih firmi? Na kraju krajeva građani su ti koji su izgradili i telekom i EP i vodovod i svu drugu infrastrukturu.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...
Old Iggy kaže...

Većina državnih poreznih politika bazirana je na visokom oporezivanju povučene čiste dobiti, time se stimulira ulaganje, a ne trošenje.

S druge strane i ovi porezi su bolja varijanta od, recimo, isplaćivanja kroz plaće.

Ne znam kako si samo smjestio PDV u tu priču.

Da, porez na dohodak kao koncept ima smisla. Ali iskljčivo kao oporezivanje firmi koji imaju veliku dobit. Koliko mogu pročitat, u EU, to je praktički aparat koji oporezuje bogate ili porez na bogate.

Ne trebam niti postavljat pitanje koliko to smisla ima u našoj zemlji, osim što osiromašuje već siromašan narod i tjera strane investitore.

 

PDV nema veze s ovom pričom generalno gledajući. Međutim danas puno ljudi nema svoju firmu zbog razloga koje ne moram ni spominjat, a svi ti ljudi, da bi mogli poslovat moraju svoje fakture "provlaćit" preko firmi od poznanika, roditelja, prijatelja isl. Ne govorim samo o svom primjeru. Iznenađen sam koliko ljudi posluje na taj način. I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%.

trebao sam par puta čitati da shvatim što je pisac htio reći. Malo si pomiješao kruške, jabuke, brdo drugog voća i još nadodao podosta toga.

Porez na dohodak je jedno, porez na dobit drugo. nemaju nikakve veze niti su obveznici isti.

Svuda u svijetu se oporezuje jedno i drugo, no na različite načine, sad je samo pitanje o čemu uopće govorimo, fizičkim ili pravnim osobama.

 

A ovo sa cijenom za gotovinu pa onda svi ti porezi te povećanje fakture... Ni uz najbolju volju nemam blagog pojma o čemu uopće pričaš, to sa zdravim razumom i stvarnošću nema nikakve veze.

 

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Old Iggy kaže...

 

 

Vlasnik može s profitom što želi. Nakon što plati porez, može van s njim, može reinvestirati, može ga pokloniti, zapiti... Isto je i s bankama.

Priznajem, ja sam kriv od početka što sam preuzeo taj termin "extra profit". Hajde da "extra profit" ostavimo po strani šta god da jeste. Ovo boldano je ono što je tužno.  Zašto i sama država ne bi mogla imati koristi iz zdravih firmi? Na kraju krajeva građani su ti koji su izgradili i telekom i EP i vodovod i svu drugu infrastrukturu.

Sorry, sad sam ovo vidio. Država i ima korist, od poreza. Sve nakon toga je pljačka - ako sam ostvario dobit i platio porez, što bi država još htjela?

Neka me malo više naljuti i ostat će bez ičega, odoše sve pare od dobiti u fiktivnu fakturu u Vanuatu.

 

BTW, građani nisu ništa izgrađivali, to su radile firme koje su im pružale usluge. Firme prodane i pare dane građanima RH.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
KIKI3ooo kaže...
Old Iggy kaže...

Većina državnih poreznih politika bazirana je na visokom oporezivanju povučene čiste dobiti, time se stimulira ulaganje, a ne trošenje.

S druge strane i ovi porezi su bolja varijanta od, recimo, isplaćivanja kroz plaće.

Ne znam kako si samo smjestio PDV u tu priču.

Da, porez na dohodak kao koncept ima smisla. Ali iskljčivo kao oporezivanje firmi koji imaju veliku dobit. Koliko mogu pročitat, u EU, to je praktički aparat koji oporezuje bogate ili porez na bogate.

Ne trebam niti postavljat pitanje koliko to smisla ima u našoj zemlji, osim što osiromašuje već siromašan narod i tjera strane investitore.

 

PDV nema veze s ovom pričom generalno gledajući. Međutim danas puno ljudi nema svoju firmu zbog razloga koje ne moram ni spominjat, a svi ti ljudi, da bi mogli poslovat moraju svoje fakture "provlaćit" preko firmi od poznanika, roditelja, prijatelja isl. Ne govorim samo o svom primjeru. Iznenađen sam koliko ljudi posluje na taj način. I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%.

trebao sam par puta čitati da shvatim što je pisac htio reći. Malo si pomiješao kruške, jabuke, brdo drugog voća i još nadodao podosta toga.

Porez na dohodak je jedno, porez na dobit drugo. nemaju nikakve veze niti su obveznici isti.

Svuda u svijetu se oporezuje jedno i drugo, no na različite načine, sad je samo pitanje o čemu uopće govorimo, fizičkim ili pravnim osobama.

 

A ovo sa cijenom za gotovinu pa onda svi ti porezi te povećanje fakture... Ni uz najbolju volju nemam blagog pojma o čemu uopće pričaš, to sa zdravim razumom i stvarnošću nema nikakve veze.

 Uopće ne shvaćam ovo demantiranje sa kruškama i jabukama i drugim voćem, koliko mogu pročitat piše isto što si i ti napisao kolegi. A za ovaj drugi dio ja bih ti rado objasnio da znam što ti nije jasno. Mislim stvarno ne znam što tu nije jasno. Evo, kunem ti se na boga :)

http://social.xfire.com/users/kiki3000
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 14:08 (KIKI3ooo).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...
Old Iggy kaže...

trebao sam par puta čitati da shvatim što je pisac htio reći. Malo si pomiješao kruške, jabuke, brdo drugog voća i još nadodao podosta toga.

Porez na dohodak je jedno, porez na dobit drugo. nemaju nikakve veze niti su obveznici isti.

Svuda u svijetu se oporezuje jedno i drugo, no na različite načine, sad je samo pitanje o čemu uopće govorimo, fizičkim ili pravnim osobama.

 

A ovo sa cijenom za gotovinu pa onda svi ti porezi te povećanje fakture... Ni uz najbolju volju nemam blagog pojma o čemu uopće pričaš, to sa zdravim razumom i stvarnošću nema nikakve veze.

 Uopće ne shvaćam ovo demantiranje sa kruškama i jabukama i drugim voćem. A za ovaj drugi dio ja bih ti rado objasnio da znam što ti nije jasno. Mislim stvarno ne znam što tu nije jasno. Evo, kunem ti se na boga :)

Miješaš poreze na dohodak i na dobit. ne shvaćam na što se referenciraš - poreze građanima ili poreze firmama?

 

Ovo zadnje, citiram: "I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%". Pobogu.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Miješaš poreze na dohodak i na dobit. ne shvaćam na što se referenciraš - poreze građanima ili poreze firmama?

 

Gdje sam ja to pomješao porez na dohodak i dobit, koliko vidim sve je uredno napisano.

 

Old Iggy kaže...

 

Ovo zadnje, citiram: "I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%". Pobogu.

Ne znam što želiš reć osim da ispadam smiješan.

http://social.xfire.com/users/kiki3000
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 14:11 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Sorry, sad sam ovo vidio. Država i ima korist, od poreza. Sve nakon toga je pljačka - ako sam ostvario dobit i platio porez, što bi država još htjela?

Neka me malo više naljuti i ostat će bez ičega, odoše sve pare od dobiti u fiktivnu fakturu u Vanuatu.

 

BTW, građani nisu ništa izgrađivali, to su radile firme koje su im pružale usluge. Firme prodane i pare dane građanima RH.

Što bi država još htjela?! Što bi htjeli ja, ti i ostali građani?! Ja, ti i ostali građani smo država. Ja želim dobro i besplatno obrazovanje i dobro zdravstveno osiguranje, dobru i sigurnu mirovinu i sigurnost. Nemoj molim te da gubiš kredibilitet na propustima ove vrste! Građani su sve izgradili. Možda se ne sjećaš ti ali se sigurno sjećaju tvoji roditelji ili rođaci. Od 2% do 5% od svake plate se odbijalo na izgradnju infrastrukture (2% svake plate se pominje i u pjesmi "Abid", Zabranjenog Pušenja). Posebno kad je potres srušio Skopje, Banjaluku, Crnu Goru. Tako isto, hoteli na Jadranskom moru, hidroelektrane, ceste i gotovo sva infrastruktura je izgrađena radnim akcijama i iz solidarnosti.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...
Old Iggy kaže...

Miješaš poreze na dohodak i na dobit. ne shvaćam na što se referenciraš - poreze građanima ili poreze firmama?

 

Gdje sam ja to pomješao porez na dohodak i dobit, koliko vidim sve je uredno napisano.

 

Old Iggy kaže...

 

Ovo zadnje, citiram: "I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%". Pobogu.

Ne znam što želiš reć osim da ispadam smiješan.

Citiram prvo: "Da, porez na dohodak kao koncept ima smisla. Ali iskljčivo kao oporezivanje firmi koji imaju veliku dobit." Porez na dohodak plaćaju fizičke, ne pravne osobe.

Za ovo drugo - što to točno povećava fakturu 45 - 57%?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
KIKI3ooo kaže...
Old Iggy kaže...

Miješaš poreze na dohodak i na dobit. ne shvaćam na što se referenciraš - poreze građanima ili poreze firmama?

 

Gdje sam ja to pomješao porez na dohodak i dobit, koliko vidim sve je uredno napisano.

 

Old Iggy kaže...

 

Ovo zadnje, citiram: "I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%". Pobogu.

Ne znam što želiš reć osim da ispadam smiješan.

Citiram prvo: "Da, porez na dohodak kao koncept ima smisla. Ali iskljčivo kao oporezivanje firmi koji imaju veliku dobit." Porez na dohodak plaćaju fizičke, ne pravne osobe.

Za ovo drugo - što to točno povećava fakturu 45 - 57%?

Dobro ja obrt zovem firma, ali neću se time izvlačit, priznajem da si me "nanjušio" i ne znam toliko o tome osim iz svog iskustva.

Ovaj drugi dio si rekao da PDV nema veze sa time i ja sam se s tim složio, a razlog zbog kojeg sam ga spomenio sam argumentirao tako da ne ispadne ne znam što. Pozz

http://social.xfire.com/users/kiki3000
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...

 

PDV nema veze s ovom pričom generalno gledajući. Međutim danas puno ljudi nema svoju firmu zbog razloga koje ne moram ni spominjat, a svi ti ljudi, da bi mogli poslovat moraju svoje fakture "provlaćit" preko firmi od poznanika, roditelja, prijatelja isl. Ne govorim samo o svom primjeru. Iznenađen sam koliko ljudi posluje na taj način. I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%.

 

 

EDIT: Kiki sad sam vidio da si stavio obrt, pa bem mu nije to mala razlika. Još veća isprika onda ali to ti samo pokazuje da ljudi ne znaju o čemu govore ali svejedno misle da sve znaju. Nemoj se ljutiti nisam samo na tebe misli ali ti si bio zadnji na listi pa sam te uzeo za (loš) primjer. NHF 

 

EDIT2: Obrisao sam veći dio teksta tako da ovo gore nema skoro nikakvoh smisla, ali poruka ukratko bi bila: Ljudi nemojte misliti da sve znate o ekonomiji a pogotovo ako ste isto naučili u birtiji. Sad odoh Špelcu objašnjaviti kaj ne zna o programiranju. Ali sam čitao o tome u bug.hr pa ne može ti biti tako teško, jel tak? Ima koja pjesma od Zabranjenog pušenja o tome ili su oni ultimativni autoritet samo na području ekonomije a ne informatike?

potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 15:08 (MatoOO13).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MatoOO13 kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

PDV nema veze s ovom pričom generalno gledajući. Međutim danas puno ljudi nema svoju firmu zbog razloga koje ne moram ni spominjat, a svi ti ljudi, da bi mogli poslovat moraju svoje fakture "provlaćit" preko firmi od poznanika, roditelja, prijatelja isl. Ne govorim samo o svom primjeru. Iznenađen sam koliko ljudi posluje na taj način. I oni su prisiljeni, na svoju najnižu moguću cijenu, na cijenu za gotovinu, dodati PDV, PD i eventualno DOH koji oni moraju ostavit na računu vlasnika firme, što na kraju poveća fakturu za 45-57%.

 

 

EDIT: Kiki sad sam vidio da si stavio obrt, pa bem mu nije to mala razlika. Još veća isprika onda ali to ti samo pokazuje da ljudi ne znaju o čemu govore ali svejedno misle da sve znaju. Nemoj se ljutiti nisam samo na tebe misli ali ti si bio zadnji na listi pa sam te uzeo za (loš) primjer. NHF 

 

EDIT2: Obrisao sam veći dio teksta tako da ovo gore nema skoro nikakvoh smisla, ali poruka ukratko bi bila: Ljudi nemojte misliti da sve znate o ekonomiji a pogotovo ako ste isto naučili u birtiji. Sad odoh Špelcu objašnjaviti kaj ne zna o programiranju. Ali sam čitao u bug.hr pa ne može ti biti tako teško, jel tak? 

kiki3000 za tebe

 

Šalim se :)

 

Možeš mi reć što god želiš. Bilo koju kombinaciju rijeći. Tko ti brani. Ja bih ti odgovorio iako moram ić radit (već sam se dugo zadržao na forumu) ali ovo tvoje napisano je slabo argumentirano i dosta nepovezano, možda malo i crazy jer u obrisanom spominješ primjer prodaje droge čiji profit oporezuje država... Jedino što je krivo u mom tekstu je riječ faktura umjesto koje je trebalo stajati iznos. I eto mogu reć da znam nešto o ekonomiji s obzirom na srednju ekonomsku, ekonomski faks i roditelje koji imaju računovodstveni servis u kojem sam radio u srednjoj i 2 god nakon srednje.

http://social.xfire.com/users/kiki3000
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 15:24 (KIKI3ooo).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...

kiki3000 za tebe

 

Šalim se :)

 

Možeš mi reć što god želiš. Bilo koju kombinaciju rijeći. Tko ti brani. Ja bih ti odgovorio iako moram ić radit (već sam se dugo zadržao na forumu) ali ovo tvoje napisano je slabo argumentirano i dosta nepovezano, možda malo i crazy jer u obrisanom spominješ primjer prodaje droge čiji profit oporezuje država... Jedino što je krivo u mom tekstu je riječ faktura umjesto koje je trebalo stajati iznos. I eto mogu reć da znam nešto o ekonomiji s obzirom na srednju ekonomsku, ekonomski faks i roditelje koji imaju računovodstveni servis u kojem sam radio u srednjoj i 2 god nakon srednje.

Uuuups, nemoj onda da te čuju, brkanje obrta i firme je nezgodno.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
KIKI3ooo kaže...

kiki3000 za tebe

 

Šalim se :)

 

Možeš mi reć što god želiš. Bilo koju kombinaciju rijeći. Tko ti brani. Ja bih ti odgovorio iako moram ić radit (već sam se dugo zadržao na forumu) ali ovo tvoje napisano je slabo argumentirano i dosta nepovezano, možda malo i crazy jer u obrisanom spominješ primjer prodaje droge čiji profit oporezuje država... Jedino što je krivo u mom tekstu je riječ faktura umjesto koje je trebalo stajati iznos. I eto mogu reć da znam nešto o ekonomiji s obzirom na srednju ekonomsku, ekonomski faks i roditelje koji imaju računovodstveni servis u kojem sam radio u srednjoj i 2 god nakon srednje.

Uuuups, nemoj onda da te čuju, brkanje obrta i firme je nezgodno.

 Je ), otac mi se nasmijao kad sam ga pitao jeli samo obrti imaju DOH - ali eto, u obranu mogu reći samo da od svoje 20 ne radim u računovodstvu, a i kad sam radio nisam došao do završnog računa (data entry clerk)

http://social.xfire.com/users/kiki3000
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...
Old Iggy kaže...

Uuuups, nemoj onda da te čuju, brkanje obrta i firme je nezgodno.

 Je ), otac mi se nasmijao kad sam ga pitao jeli samo obrti imaju DOH - ali eto, u obranu mogu reći samo da od svoje 20 ne radim u računovodstvu, a i kad sam radio nisam došao do završnog računa (data entry clerk)

Uh, imam sličan setup.

9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma za droge to je bila sprdancija, tako najčešće moram ljudima objašnjavati zašto je isplata plaća na ruke, ne izdavanje računa i slične "male" nepravilnosti loša i protuzakonita a ne samo pa svi to rade što ne bi i ja. Onda ima najčešće kontriram sa time a zašto onda ne bi i to što sam naveo jer ipak je to samo protuzakonito  U međuvremenu sam se ispuhao i onda ti još napišeš da si se zabunio i ode cijeli post u vjetar, uglavnom živjeli

potpis
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Old Iggy kaže...

Sorry, sad sam ovo vidio. Država i ima korist, od poreza. Sve nakon toga je pljačka - ako sam ostvario dobit i platio porez, što bi država još htjela?

Neka me malo više naljuti i ostat će bez ičega, odoše sve pare od dobiti u fiktivnu fakturu u Vanuatu.

 

BTW, građani nisu ništa izgrađivali, to su radile firme koje su im pružale usluge. Firme prodane i pare dane građanima RH.

Što bi država još htjela?! Što bi htjeli ja, ti i ostali građani?! Ja, ti i ostali građani smo država. Ja želim dobro i besplatno obrazovanje i dobro zdravstveno osiguranje, dobru i sigurnu mirovinu i sigurnost. Nemoj molim te da gubiš kredibilitet na propustima ove vrste! Građani su sve izgradili. Možda se ne sjećaš ti ali se sigurno sjećaju tvoji roditelji ili rođaci. Od 2% do 5% od svake plate se odbijalo na izgradnju infrastrukture (2% svake plate se pominje i u pjesmi "Abid", Zabranjenog Pušenja). Posebno kad je potres srušio Skopje, Banjaluku, Crnu Goru. Tako isto, hoteli na Jadranskom moru, hidroelektrane, ceste i gotovo sva infrastruktura je izgrađena radnim akcijama i iz solidarnosti.

Ne kužim kako preskaćem svako malo tvoj post i vidim ga naknadno.

 

Ne, ni ti ni ja ni ostali građani nismo država. Mi smo državljani te države.

Sve što ti želiš košta. Što više želiš, više košta. Što su objekti koji ti ostvaruju tvoje želje neefikasniji, još više košta. Školstvo i zdravstvo? Sve skuplje i sve gore. Mirovina? Sve manje pod kontrolom države, sve više fondova, to izbaci iz priče.

Građani nisu ništa izgradili, osim na radnim akcijama. Nije se ništa redovno iz plaće odbijalo za "infrastrukturu" (nećeš vjerovati, ali i ja se sjećam), kao što se nisu ni u svim firmama ni na iste načine npr. dobivali stanovi i slično.

 

A brkati radne akcije i akcije solidarnosti i normalnu poslovnu priču (današnji HT-ovi, HP-ovi, banke INA i slično) je besmisleno. Kakve radne akcije za hotele, ceste, infrastrukturu, imaš par primjera (par pruga) i na osnovu toga gledati "cjelinu" je tragikomično.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Ne kužim kako preskaćem svako malo tvoj post i vidim ga naknadno.

 

Ne, ni ti ni ja ni ostali građani nismo država.

 

A brkati radne akcije i akcije solidarnosti i normalnu poslovnu priču (današnji HT-ovi, HP-ovi, banke INA i slično) je besmisleno. Kakve radne akcije za hotele, ceste, infrastrukturu, imaš par primjera (par pruga) i na osnovu toga gledati "cjelinu" je tragikomično.

Obilježja države: teritorij, stanovništvo, suverena vlast. To se uči na prvoj godini pravnog fakulteta. Vidiš mi smo stanovništvo i mi obilježavamo jednu državu. Prostim silogizmom možemo zaključiti da smo mi država. Nešto mi govori da si u slobodno vrijeme čitao Vjesnik.

12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 23:11 (drakula789).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da njega javno spale pred Palatom pravde, bilo bi nade. Ovako.....

Ipak, mislim da će ga zbog ovoga lišiti slobode i na kraju isporučiti u Haag. Mislim da trenutno u Srbiji ima više pristalica LGBT već Šešelja. On i njegova stranka ne predstavljaju nikakvu opasnost po državu. Zanima me kakav će biti odgovor bledolikih iz wigwama.......

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 0:36 (phoenix2003).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
drakula789 kaže...

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

 frajer zapali hrvatsku zastavu usred beograda i nikome nista... bas me zanima sta bi se meni dogodilo da ja zapalim srpsku zastavu usred zagreba...

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
CROBOY kaže...
drakula789 kaže...

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

 frajer zapali hrvatsku zastavu usred beograda i nikome nista... bas me zanima sta bi se meni dogodilo da ja zapalim srpsku zastavu usred zagreba...

 Vjerojatno bi postao branitelj i dobio njihovu penziju i sve beneficijie.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
CROBOY kaže...
drakula789 kaže...

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

 frajer zapali hrvatsku zastavu usred beograda i nikome nista... bas me zanima sta bi se meni dogodilo da ja zapalim srpsku zastavu usred zagreba...

 

da zapalis srpsku zastavu usred zagreba vjerojatno bi bio terorist i ustasa... pupovac bi se krstio sa 3 prsta...

Clueless gamers shouldn't judge
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
csgoplayer kaže...
CROBOY kaže...
drakula789 kaže...

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

 frajer zapali hrvatsku zastavu usred beograda i nikome nista... bas me zanima sta bi se meni dogodilo da ja zapalim srpsku zastavu usred zagreba...

 

da zapalis srpsku zastavu usred zagreba vjerojatno bi bio terorist i ustasa... pupovac bi se krstio sa 3 prsta...

 kad netko u negativnom smislu spomene srbiju i srbe, doticni bude na svim vijestima, prica kako smo netolerantni kako smo ovo kako smo ono... doslovno iskace iz pastete. danas ga nisam vidio na vijestima i nisam nigdje cuo da je osudio paljenje zastave...

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
CROBOY kaže...

bas me zanima sta bi se meni dogodilo da ja zapalim srpsku zastavu usred zagreba...

Ovo:

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
csgoplayer kaže...
CROBOY kaže...
drakula789 kaže...

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

 frajer zapali hrvatsku zastavu usred beograda i nikome nista... bas me zanima sta bi se meni dogodilo da ja zapalim srpsku zastavu usred zagreba...

 

da zapalis srpsku zastavu usred zagreba vjerojatno bi bio terorist i ustasa... pupovac bi se krstio sa 3 prsta...

 isto ko što je šešelj terorista i četnik...tako da bi se dogodila potpuno identična stvar i na jednoj i na drugoj strani. Naša vlada bi taj čin osudila u oštrom notom, kao i njihova, pupovac bi izjavio zabrinutost kao što će i naši tamo, naš HOO bi se zgražao kao što će i njihov, našo bi se koji novinar koji bi napisao kakav kritički tekst, kao što će i njihovi tamo i imao bi mali dio st. koji bi to javno odobravao i malo veći koji bi to tajno odobravao, isto kao što imaš i tamo. I pravne institucije bi pokušale odraditi svoj posao od čega na kraju ne bi bilo ništa ili bi ti simbolično uručili 500kn kazne za remečenje javnog reda i mira, samo da nitko ne kaže da nisu odradili svoj posao. 

 

Razlika je samo što si ti nitko i ništa pa bi te možda 2 policajca odvukla prije nego ju uspiješ upaliti, no recimo da spsku zastavu zapali glavaš ili netko od ekipe iz šatora ne bi se dogodilo apsolutno ništa, osim ovog što se dogodilo šešelju, a dogodilo se da ga se svi zgražaju sad kako je nestašan dečko. Sad je velik problem što je zapalio zastavu, a to što već 20 godina nije optužen za zločine i što mu se dopušta da šeće okolo slobodan nakon što je kriv za smrt koliko ljudi to je manje važno.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Old Iggy kaže...

Ne kužim kako preskaćem svako malo tvoj post i vidim ga naknadno.

 

Ne, ni ti ni ja ni ostali građani nismo država.

 

A brkati radne akcije i akcije solidarnosti i normalnu poslovnu priču (današnji HT-ovi, HP-ovi, banke INA i slično) je besmisleno. Kakve radne akcije za hotele, ceste, infrastrukturu, imaš par primjera (par pruga) i na osnovu toga gledati "cjelinu" je tragikomično.

Obilježja države: teritorij, stanovništvo, suverena vlast. To se uči na prvoj godini pravnog fakulteta. Vidiš mi smo stanovništvo i mi obilježavamo jednu državu. Prostim silogizmom možemo zaključiti da smo mi država. Nešto mi govori da si u slobodno vrijeme čitao Vjesnik.

Pusti ti te defincije s fakulteta čijim diplomcima je normalno da postupci traju 70+ godina, silovanja proglašavana rukovanjima, djeci iz "dobrih obitelji" opraštaju kaznena djela i slično.

ovoj državi ja govorim. Besmisleno prevelikom aparatu koji je sam sebi svrha sa svim podelementima (zdravstvo, školstvo i ostalo).

Vjesnik? Jesam ga čitao. Negdje osamdesetih, ako me pamćenje ne vara.

drakula789 kaže...

Ovaj Šešelj je teski kreten..

Edit:Zbog takvih se nikada nece rijesit obostrana mrznja..

Točno. S tim da je "normalno" da imaju donekle podršku javnosti.

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

A teme... frfljavi redikul koji će opet u zatvor u drugoj državi zapalio zastavu... Ono, svjetski događaj i trenutno apsolutno najvažnija stvar za Hrvatsku. U gradu od 2 milijuna stanovnika podršku mu dalo njih 200... LOL

This space for rent!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice