Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.292.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
csgoplayer kaže...

Ma smiješno, mislim razumijem da im je to posao i sve, ali brate mili riješi to na fin i kulturan način a ne psihički maltretirati čitavu obitelj.

Kao da čovjek ne bi platio da može.

 -jesi li koji put gledao starinske mafijaške filmove? Utjerivači/zelenaši/kostolomci.. njih pošalje netko. Zakon? AlCaponeu su uvalili sifilis (predpostavka da ga drugačije nisu mogli srediti). Danas to rade djelatnici, firme koje otkupe dug ili na kraju policija (deložacije). .. jer zakon je zapravo na njihovoj strani, dug (ponekad lažan/izmišljen/pogrešan..), a zakon je vlasništvo. Ovo što se spominje je socijala koja to pokušava ublažiti, ali ne može spriječiti jer je vlasništvo iznad humanosti. To je neoliberalni kapitalizam. Nekad se to zvalo mafija...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 12:12 (ihush).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

WTF??!

 

Sad čitam da su u Jasenovcu našli 481 kostur od kojih su većina umrli "prirodnom smrću ili bolešću".. Jučer mi frend (nije glupi naci) tupi da nema znanstvenih i forenzičkih dokaza o Jasenovcu i o masovnim gorbnicama jer do sada nisu našli ni jednu jedinu masovnu grobnicu, i ja baja na wikipediu kad tamo fakat piše da su našli 480 kostura bez naznaka o nasilnom smrću.  Još stoji da su bušili neke sonde i da nisu našli ni jednu grobnicu?!?!

 

Di ima više o tom Jasenovcu, ali objektivno i bez nekih propagandnih fašističkih sranja? Malo mi je sumnjivo da nema baš ni petsto žrtava, opet mi je nerealno da je ubijeno milijon i pol kad od Osjeka do Zagreba nije bilo toliko ljudi.

 

Vidim da na ostalim stranicama wikipedie kažu da je bilo iskopano i 2570 leševa, al opet mi je to premalo s obzirom da su procjene od 80.000 pa do nekih 200.000, idem vidit šta piše na engleskom.
Di god kreneš ili naletim na fašističku stranicu di piše da je to bio ala kamp za dječicu ili naletim na zabrijance di popisuju žrtve na stotine miljona.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

WTF??!

 

Sad čitam da su u Jasenovcu našli 481 kostur od kojih su većina umrli "prirodnom smrću ili bolešću".. Jučer mi frend (nije glupi naci) tupi da nema znanstvenih i forenzičkih dokaza o Jasenovcu i o masovnim gorbnicama jer do sada nisu našli ni jednu jedinu masovnu grobnicu, i ja baja na wikipediu kad tamo fakat piše da su našli 480 kostura bez naznaka o nasilnom smrću.  Još stoji da su bušili neke sonde i da nisu našli ni jednu grobnicu?!?!

 

Di ima više o tom Jasenovcu, ali objektivno i bez nekih propagandnih fašističkih sranja? Malo mi je sumnjivo da nema baš ni petsto žrtava, opet mi je nerealno da je ubijeno milijon i pol kad od Osjeka do Zagreba nije bilo toliko ljudi.

 

Vidim da na ostalim stranicama wikipedie kažu da je bilo iskopano i 2570 leševa, al opet mi je to premalo s obzirom da su procjene od 80.000 pa do nekih 200.000, idem vidit šta piše na engleskom.
Di god kreneš ili naletim na fašističku stranicu di piše da je to bio ala kamp za dječicu ili naletim na zabrijance di popisuju žrtve na stotine miljona.

Prema nekim srpskim izvorima, u Jasenovcu je ubijeno više Srba nego ih je ikada uopće obitavalo na teritoriju ondašnje NDH koja je, usput rečeno, obuhvaćala duplo veći teritorij od RH. Koliko je tog teritorija zaista bilo pod ustaškom kontrolom, dobro je pitanje.

Negdje sam pročitao da se radilo "Zagrebu i nešto malo okolo".

 

Što se tiče brojke žrtava, pa što nije da imaju u onom muzeju (ili što je već) čitav popis s imenima i prezimenima identificiranih žrtvi? Mislim da se radi o brojci manjoj od sto tisuća, ako se ne varam.

Čak su se i oko toga javljali ljudi da prijave manipulacije, navodno su na popisu završili ljudi koji nisu nikada niti prismrdili Jasenovcu već su umrli smrtima skroz nevezanima za koncentracijski logor.

 

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

A u čemu je razlika?

 

100.000, 700.000, 3.000 ... licitiramo, kao da govorimo o ribi, a ne o ljudima.

Kada dođe vrijeme za Jasenovac, vade se brojke o 700 'iljada ubijenih Srba 

Kada dođe vrijeme za Bleiburg, vade se brojke od 190 'iljada 'rvata ubijenih samo na teritoriju Slovenije

 

Istina je uvijek negdje pri dnu ljestvice prioriteta jer treba generacije opteretiti s*ranjima iz prošlosti.

Treba Hrvate prikazati ustašama i nekako nabiti kolektivnu krivnju, ali jednako tako, čisto da bude prirodni balkanski balans, treba Srbe prikazati glavnim krivcima za sve u povijesti i objasniti djeci da su to vampiri koji tlače 'rvate već preko sto godina.

 

Trebamo se bazirati na jednoj stvari koje sa Srbima imamo zajedničko...i oni i mi smo uvijek "žrtve" i svi problemi koji su nas snašli nisu imali nikakvo uporište ili razlog da se dogode, naravno 

Na tom osjećaju žrtvovanja treba graditi dobrosusjedske odnose, ali treba prvo utvrditi tko je veća "žrtva"...dakle, treba ratovat' oko toga opet 

 

'bemti balkan da di 'bem

Battlelog: [deda] lubosaur
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

.. većina umrli "prirodnom smrću ili bolešću".. ...

-garantirano je i u aušvicu netko umro prirodnom smrću, pogotovo bez hrane.. tako da taj nalaz ne dokazuje ništa osim nalaz koji dokazuje npr metak u čelo..

-ljudi su postali cifre, svaka vlast je te cifre koristila po potrebi. Pouzdano? kao A51 čak ni činjenice ne moraju biti istinite.. što bi dokazao leš, da je netko umro, možda nasilno, a tko ga je ubio? Kao i deportacije, izgradnja njemačkog sna/cesta/utvrda.. tko zna gdje su ostavili kosti a to opet ne eliminira Jasenovac koji je možda 'samo bio kamp'..

Recimo da je to ipak bio zločinački logor, kao i svaki drugi. Brojke su problem a ljudi.. oni su mrtvi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
eevek kaže...

A u čemu je razlika?

 

100.000, 700.000, 3.000 ... licitiramo, kao da govorimo o ribi, a ne o ljudima.

'bemti balkan da di 'bem

Ma gle, radi se o događaju pred 70 godina o kojem nit volim razgovarati niti mi se da ulaziti u političke polemike jer se to sve svede da je netko prikriven ustašofil pa mi tvrdi da je Jasenovac bio kamp za izviđače. Ali ni nemožeš o tome raspravljat, taman da i želim nešto novo naučit kada su podaci iskrivljeni do bola.

 

Sva sreća da novije generacije sve manje vode brigu o tome, pa neka i slušaju Đastina Bibera.

 

A mi "hrvati i srbi" samo seremo kad smo ovdje na balkanu. Di god odem van, recimo Švedska, u istom Jacuzziju sam našao sve njih skupa di piju, slišaju cajke, skupa roštiljaju, jedan ima istetovirano U i gospu, drugi četničke orlove ili šta li već. Pa reci da nismo stoka.

 

To ti je pokazatelj kolike smo picke i kukavice zapravo.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kakve veze ima broj ljudi koji je ubijen na tom ili bilo kom drugom mjestu koje je osnovano u samo jednu namjenu - ubiti nekoga jer je "drugačiji"? Sama ta namjena je problem bez obzira na broj ubijenih osoba. Meni je mama pričala o susjedima i rođacima koji su odvedeni ( iz Zenice) u Jasenovac. Samo se jedan vratio. Čovjek je donio sa sobom jednu željeznu šipku koja se koristila kao stub za bodljikavu žicu, kako bi ga cijeli život podsjećalo na to šta se tamo dešavalo. Ta šipku sam i ja viđao kod njegove kuće.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

 

Di ima više o tom Jasenovcu, ali objektivno i bez nekih propagandnih fašističkih sranja? Malo mi je sumnjivo da nema baš ni petsto žrtava, opet mi je nerealno da je ubijeno milijon i pol kad od Osjeka do Zagreba nije bilo toliko ljudi.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp

 

 

http://hvm.mdc.hr/javna-ustanova-spomen-podrucje-jasenovac,745%3AJSV/hr/info

 

Po imenima i prezimenima Memorijalni centar Jasenovac ima podatke za nešto više od 81.000 žrtava. Valja imati na umu da su u nekim slučajevima ubijane cijele šire obitelji (posebno romske) te da nisu niti zapisivane u knjigama, niti je ostao itko iza njih tko bi mogao o tome svjedočiti.

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Puknuo mi Drago TD, očito sam negdje gadno zabrljao. Whoopsie daisy

Bolje da ništa niti ne komentiram u vezi ove teme.

 

Nije mi bila namjera vrijeđati žrtve niti umanjivati njihovu patnju ili pak krvoločnost tadašnjeg režima, samo sam htio kazati da ima podosta kontradiktornih spekulacija, procjena, iskaza svjedoka i slično.

Upravo otuda i plodno tlo za mnoge nacionalističke manipulacije posljednjih dvadesetak i više godina.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 13:58 (pr0n_addict).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

-nova epizoda yes(prime)ministra, ne na HTV nego u vladi, ZGtower...

Ravnatelj ne želi potpisati.. (skuplji ugovor..) i daje ostavku, naravno odmah ga se optužuje, 'uskočuje' s optužbama da je nešto muljao ali tad podpitanje, što ga nisu optužili dan prije. Tvrd ORAH je ta Holly.. a vlada štedi na sve strane, mada istina ovo će biti skuplje, ali ipak je bitna namjera, štedi se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
...jer se to sve svede da je netko prikriven ustašofil pa mi tvrdi da je Jasenovac bio kamp za izviđače.

 to su kreteni na koje uopće ne treba trošiti kisik, a brojeve treba ostaviti povjesničarima

u svakom slučaju, jasenovac sa 80.000 ili 300.000 duša je tolika mrlja naše povijesti da se imamo sramiti dok je svijeta i vijeka

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 to su kreteni na koje uopće ne treba trošiti kisik, a brojeve treba ostaviti povjesničarima

u svakom slučaju, jasenovac sa 80.000 ili 300.000 duša je tolika mrlja naše povijesti da se imamo sramiti dok je svijeta i vijeka

 

Slažem se da je 80.000 ili 300.000 u retrospektivi jednako strašno, ali svakako nije mrlja na povijesti koje se ja trebam sramiti ili bilo koji Hrvat koji ne simpatizira ustaštvo.

 

 

This space for rent!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Slažem se da je 80.000 ili 300.000 u retrospektivi jednako strašno, ali svakako nije mrlja na povijesti koje se ja trebam sramiti ili bilo koji Hrvat koji ne simpatizira ustaštvo.

mislio sam u smislu kao što se nijemci moraju sramiti zbog nacizma i zločina koji su tamo počinjeni...

možda si u pravu jer ni djeca se ne bi trebala sramiti onoga što su im činili očevi, ali dalje nemam baš volje dalje picajzliti o tome

sorry drago, drugi put i na drugu temu ćemo raspravljati - ovdje sam samo bacio na prvu svoje mišljenje

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
picajzla0707 kaže...

 to su kreteni na koje uopće ne treba trošiti kisik, a brojeve treba ostaviti povjesničarima

u svakom slučaju, jasenovac sa 80.000 ili 300.000 duša je tolika mrlja naše povijesti da se imamo sramiti dok je svijeta i vijeka

 

Slažem se da je 80.000 ili 300.000 u retrospektivi jednako strašno, ali svakako nije mrlja na povijesti koje se ja trebam sramiti ili bilo koji Hrvat koji ne simpatizira ustaštvo.

 

 

hmmm: da/ne. Jer svijet ne funkcionira tako. Tako me 'tjeraju' na posipanje pepelom, za nešto s čime nemam veze, u suprotnom si potencijalni 'tompsonovac'. Nikom na čelu ne piše itd. Istovremeno, ako radim nešto takvog, postaje čisto licemjerstvo (pa do usporedbe Milanovićevog nečestitanja kao objašnjenja). Tako se germanci moraju posipati pepelom, moraju se i rvati, ..

Možda nije stvar u pepelu? Možda je stvar u tome da ljudi razlikuju dobro/loše, zvjerstva. A istovremeno nam nabacuju cifre kao da govorimo o zrncima pijeska ili uštedama naše vlade. To su ljudi, jednako kao što su svi pobijeni u svim ratovima, zvjerstvima.. bili ljudi. Licemjerstvo je i u tome što je bitna cifra, afrikanera-amera.. npr koliko mrtvih u Ruandi? To je ekvivalent 4 Francuza. Brojke, RL. a ništa ne rješava ni istina jer zvjerstva ostaju i ponavljaju se. Opet smo mi (kao EU) krivci za većinu ratova, kolonije, kontinenti.. i posljedice.

Možda najgori dio, teško je ubiti jednu osobu, čovjeka. Lakše je 100.000, tad je samo brojka, problem, eliminirati... Normalni imaju problem s jednim, nenormalni ni s milijardu. Kako bi se ta dva svijeta mogla razumjeti i pomiriti? Ne, i dalje će biti više različitih istina, zločina, .. kako kojoj strani odgovara, a pepel je za prigodne datume, kao što papaFranjo pere noge po zatvorima (ok, cijenim ga.. ali postaje zamoran, dobrica, bolji papa od pape..) dok istovremeno Crkva ostaje the institucija, najmoćnija banka na svijetu. Ništa se ne mijenja... Koliko svećenika na misama spominje krizu, nakon očenaša idemo doma do iduće pepelnice. Koliko ih kritizira EU/vlast? Istovremeno papaFranjo, spominje prvi genocid (20st).. na što turci odgovaraju, nismo (nismo prvi..) itd. itd. lako je prati noge, lako je prati ruke. Biti čist je nemoguće. Popraviti stvar, istinom, isprikom.. to pali u filmovima. Osim ako uskrsnućem fixamo bug.

Što sad obiteljima (ako su preživjele) znači isprika nekog (političara ili običnog čovjeka, pogotovo ako nije sudjelovao, generacija..) za Aušvic, Jasenovac, Ovčaru, ... pa do sobračajke koja se desi. Što tad obitelji znači isprika? To je jedino za liturgiju i diplomaciju, a ljudi koji su preživjeli, moraju dalje živjeti. Ako je moguće s manje mržnje ali svijet je takav da mržnja raste, socijalna, dinamo-hajduk.. nema naznaka za bolje sutra.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zanimljivo je da se najviše lože na rat klinci koji nikada nisu čuli detonaciju granate.  Nego, bojim se da će ovo eskalirati u sukob svjetskih razmjera. http://news.yahoo.com/us-warship-heads-yemeni-waters-block-iranian-weapons-182036698--politics.html

 

Ako netko zna kakve dobre kurve da se još malo zabavimo, ne bi bilo loše. Ovo sve ode u kurac!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 21:14 (phoenix2003).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

mislio sam u smislu kao što se nijemci moraju sramiti zbog nacizma i zločina koji su tamo počinjeni...

Ne moraju se sramiti. Sramiti se moraju oni koji danas prizivaju iste te "duhove", bilo u Hrvatskoj bilo u Njemačkoj.

Danas nitko neće nijemca ili japanca gledati kroz prizmu rata od prije 70+ godina, ali mu neće ni oprostiti prizivanje istih u negativnom smislu.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Danas nitko neće nijemca ili japanca gledati kroz prizmu rata od prije 70+ godina...

 itekako hoće, još i dan danas židovi povlače taj argument kad god im zatreba, a da ne spominjemo eu politiku gdje i danas francuzi i englezi, pa i drugi, podozrivo gledaju na njemačku i njezinu političku i gospodarsku snagu 

jednako tako kinezi i drugi koji su trpili japansku agresiju i dan danas šize kad japanci pojačavaju svoje vojne snage

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Danas nitko neće nijemca ili japanca gledati kroz prizmu rata od prije 70+ godina...

 itekako hoće, još i dan danas židovi povlače taj argument kad god im zatreba, a da ne spominjemo eu politiku gdje i danas francuzi i englezi, pa i drugi, podozrivo gledaju na njemačku i njezinu političku i gospodarsku snagu 

jednako tako kinezi i drugi koji su trpili japansku agresiju i dan danas šize kad japanci pojačavaju svoje vojne snage

 

 

 Uvije se svodi na onu rečenicu "its because i am black" znaci isto tako crnci kad im nesto nije po volji odmah se vade na rasizam.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Danas nitko neće nijemca ili japanca gledati kroz prizmu rata od prije 70+ godina...

 itekako hoće, još i dan danas židovi povlače taj argument kad god im zatreba, a da ne spominjemo eu politiku gdje i danas francuzi i englezi, pa i drugi, podozrivo gledaju na njemačku i njezinu političku i gospodarsku snagu 

jednako tako kinezi i drugi koji su trpili japansku agresiju i dan danas šize kad japanci pojačavaju svoje vojne snage

 

 

To si vidio u nekom crtiću?

Židovi povlače taj argument kad god netko pokrene tu priču, neovisno o nijemcima. Francuzi i englezi gledaju na njemačku snagu, ali nimalo podozrivo (nito to ima veze s II sv. ratom).

Isto kao što ni kinezi previše ne jauču kad japanci malo "olavabe" (kao što je to sad slučaj) jer su ta vremena i politički i vojno prošla.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Židovi povlače taj argument kad god netko pokrene tu priču, neovisno o nijemcima. Francuzi i englezi gledaju na njemačku snagu, ali nimalo podozrivo (nito to ima veze s II sv. ratom).

Isto kao što ni kinezi previše ne jauču kad japanci malo "olavabe" (kao što je to sad slučaj) jer su ta vremena i politički i vojno prošla.

 Isprepletenost i trgovina su toliko utkani u skoro svaku Eu državu da je praktički nemoguće da više ikada dođe do ratovanja unutar članica. Koliko znam i njemačka ima zakon kojim vojnika oslobađa krivnje ako postupi mimo zapovijedi ako je smatra protivnim vlastitim načelima i uvjerenjima.

 

Židovi imaju svako pravo pozivati se na holokaust, mislim pobijeno ih je pola samo zato jer su bili Židovi. Ajd da su svi redom bili ubice, silovatelji, lopovi, pa eto smrtna kazna, ali bez ikakvih razloga osim što su židovi. Kad tolike nedužne netko poubija iz hira, malo se zapitaš.

 

Slažem se u potpunosti i ta vremena su zaista prošla za sve osim za nas i "sokak". Mi smo relativno friška demokracija i našli smo se u njoj kao kad klincu od 10 godina dadneš 50 kuna da si u dućanu kupi šta hoće, pa nezna jel bi prije sladoled, napolitanke, milku, kolu ili krafnu i onda na kraju dobije proljev i sve mu prisjedne.

 

Demokraciju nemožeš zayebat. Kad tad ćemo napredovati, kad tad će doć netko pametniji na vlast, možda za 5, možda za 15 ili 30 godina, ali vidimo da je još uvijek aktualan Jasenovac i Tito, Ustaše i Partizani, i meni se od tih tema toliko sere, ne zbog povijesnog događaja kao takvog nego kad vidim koliko to danas zauzima prostora umjesto da se okrenemo nekoj budućnosti i međusobnoj suradnji sa svima.

 

Srbiji možemo prodati bar 5 milijardi eura vrijednosti robe, al ne, ajmo bit brđani i rađe osnivat ustaške i antibračne udruge. Bokte i Srbi i Bosance gledaju u nas kao da smo hebena Austrija, s kim god pričam (mlađe dobi, tamo do 45) svi se trgaju za Vegetu, Zvjezda majonezu, Kraš napolitanke, vindiju i Gavrilović, Ronhil i šta sve ne. Dođe na more i nebi nazad. Poslujem s njima i muka im je i od Srbije i Šešelja. Ovih blesavih ima, ali su isto, kao i kod nas u manjini - fala bogu da će ih se skupit 50 oko šešelja, dodaj 50 novinara i izgleda kao da je ceo svet došo da gleda. Pa da i u Hrvatsku dođe isto bi se skupilo bar 50 ljudi :D

 

Srba ima 7, bosanaca 4 miljona, dodaj crnogorce, makedonce, kosovo, bugare i rumunje, turke, pa imamo šansu samo njima prodat dovoljno robe da svi u državi rade. Tko god od "naših" ode u Srbiju zaradi masnu lovu. Kupiš od njih krumpir, prodaš im čips, kupiš drvo, prodaš im namještaj itd.

 

Srbi će u Eu kad već budu. I sad dok su u tom "limbu" imamo priliku dogovorit dealove, pokupovat sve šta se da, jeftinija su radnja snaga, imaju također pametne doktore, znanstvenike, inžinjere i sve njih, jezik nije barijera, pa umjesto da ih povučemo ovamo i tutnemo im ugovore na 5-10 godina, mi gledamo dok EU usisava naše pametne i samo gledamo ,okej i cvilimo kako smo u njih uložili i sad nemamo niš. Pa pokupuj Srbe, Bosane i Crnogorce, daj im državne stanove i nek rade. Ništa nisi u njih uložio i imaš doktora za iste pare šta si davao i ovom prije.

 

Da sam Ministar Zdravlja samo bi visio po EX Yu i kupovao doktore, medicinske sestre, tehničare itd. Isto i za svaki drugi resor di smo kilavi. I nije mi jasno što "Grčo Mrčo i Lalo" ne otvore naše "filijale" po tim državama da svaki naš poduzetnik može lako do posla.

 

I šta im ne dadnemo "đaba" one prijepise i dokumente? Nek dogovore nekakvo prebijanje, mi njima te papire i pomoć da uđu u EU, za uzvrat nam dadnu nekakvo ekskluzivno pravo za kupnje telekoma, maloprodaje, prehrane, plasman robe, vodu, naftu, isto kako su nas kupovali.

 

Al ne, naša Pusićka vraća veleposlanika umjesto da ih pošalje još 30 u srbiju i 50 po ostalim ex yu državama. Nek svako selo ima Hrvatskog Veleposlanika. U međuvremenu ovi malo pametniji su već pokupovali masu njihovih firmi i fino zarađuju.

 

A ostale je sramota. Bosanski novac smrdi. Pa s našom lovom si tamo car. Mislim da bi samo kroz turizam uspjeli od Srba izmust milijarde kuna. A šta ti treba, nekoliko reklama po Tvu, par onih uz Autoceste, pa nek svako selo ima reklamu s Jadranskom obalom. Zapravo svi oni znaju di je i šta je, samo čekaju da ih se srdačno pozove. Jeftinije se kod njih oglašavat nego kod Njemaca ili Šveđana, a beskonačno su lakši i zahvalniji gosti, ovdje dođu s kakvim takvim poštovanjem prema i "judima i zvjerima", za ove europljane smo "balkanci", dok za srbe, imam dojam da smo ipak zapad. Govorim ponajprije iz iskustva, dosta surađujem sa ex yu, skoro svaki "tamo s istoka" ima neko strahopoštovanje, respekt, nešto, kad dolazi ovamo poslovat. Zapadnjaci mi više traže "sve na pladnju" i samo čekaju di će nešto prokometnirat "ah vi balkanci".

 

Malo karikiram, negdje preuveličavam, mjestimično se i šalim, poanta je valjda jasna.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 Isprepletenost i trgovina su toliko utkani u skoro svaku Eu državu da je praktički nemoguće da više ikada dođe do ratovanja unutar članica. Koliko znam i njemačka ima zakon kojim vojnika oslobađa krivnje ako postupi mimo zapovijedi ako je smatra protivnim vlastitim načelima i uvjerenjima.

 

...
 

Malo karikiram, negdje preuveličavam, mjestimično se i šalim, poanta je valjda jasna.

Nije ti to ni neko karikiranje ni preuveličavanje, dapače, situacija je još i puno "jača" od opisa.

Imam osjećaj da to potezanje povijesti interesira samo one koji se ne bi maknuli iz svog "sokaka" i kojima je najveći domet laprdanje o povijesti. Prošao sam u svojim godinama (a imam ih već podosta) pola svijeta, nikad nikog nigdje nisam čuo uopće spominjanje tema starijih od par godina (osim jednog amera koji me pitao nešto za Kosovo kad su napadali srbe), a pričalo se o svemu i na svakakav način.

 

Ovo da bi mogli prodavati svašta - bi. Da će neki srbin potezati pitanje rata od prije 20 godiona, neće, prije će kukati kako smo im skupi na moru i slično.

 

Povijest je za pamćenje i učenje, živi se od današnjeg rada i investicija u budućnost. Možeš misliti što bi se izraelci udaljili od njemačkog tržišta, ameri od japanskog, rusi od njemačkog... Takve budalaštine samo ograničenima padaju na pamet.

 

 

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

grci su jucer potegnuli pitanje ratne odstete staro 70+ godina, kad su ih svabe htjeli odhebat francuzi su ih podsjetili da ni oni nisu svojevremeno platili kompletni dug (takodjer prastara tema), pa smo sad malo u problemu... 

zidovi koriste svoju ulogu zrtve kad im pase, ne samo kad ih netko povuce za jezik

kinezi nikad nece zaboravit da su ih japanci zaskocili kad god im se pruzila prilika

 

na kraju, sve to ovisi o trenutku, ljudskoj gluposti i ponajvise o politici

pogledaj samo sto je politika napravila grcima - do prije koju godinu grci (oni obicni) su svabe gledali tek kao dobre, debele turiste, a danas im hebu mater, a sto bi tek bilo da ih nisu nahuckali ljevicari nego agresivni nacionalisti

 

i jos nesto, dosad su se "ogranicenima" pokazali samo oni koji su vjerovali da se sranje ne moze dogoditi, pa su se preko nekoliko puta gadno iznenadili

 

no misljenje je kao supak - svak ga ima, pa se mi mozemo raspravljati sbbkbb do sutra

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

grci su jucer potegnuli pitanje ratne odstete staro 70+ godina, kad su ih svabe htjeli odhebat francuzi su ih podsjetili da ni oni nisu svojevremeno platili kompletni dug (takodjer prastara tema), pa smo sad malo u problemu... 

zidovi koriste svoju ulogu zrtve kad im pase, ne samo kad ih netko povuce za jezik

kinezi nikad nece zaboravit da su ih japanci zaskocili kad god im se pruzila prilika

 

na kraju, sve to ovisi o trenutku, ljudskoj gluposti i ponajvise o politici

pogledaj samo sto je politika napravila grcima - do prije koju godinu grci (oni obicni) su svabe gledali tek kao dobre, debele turiste, a danas im hebu mater, a sto bi tek bilo da ih nisu nahuckali ljevicari nego agresivni nacionalisti

 

i jos nesto, dosad su se "ogranicenima" pokazali samo oni koji su vjerovali da se sranje ne moze dogoditi, pa su se preko nekoliko puta gadno iznenadili

 

no misljenje je kao supak - svak ga ima, pa se mi mozemo raspravljati sbbkbb do sutra

Grci su potegnuli pitanje odštete i svi im se smiju. Ostali su riješili s Njemačkom odavno, dobrim dijelom oprostili dugove, dijelom nijemci radili za njih (uključujući i bivša država).

Židovi koriste ulogu žrtve kad god netko pokrene ikakvu priču protiv njih, no uredno će prodavati sve vrste roba (uključujući i oružje) svima, od Njemačke nadalje.

Kinezi naravno da neće zaboraviti što su im japanci napravili, no sad ih vojno japanci najmanje brinu.

 

Grci su lijepo gledali "debele turiste" sve dok su davali pare, kad su se zadužili (vlastitom glupošću) preko mjere, sad su im svi krivi i sad bi uzimali pare od svih.

 

Sva "sranja" u povijesti su bila vidljiva puno prije. No danas to nikog ne interesira, bitno je ići naprijed, nikog normalnog ne interesira pogled unazad za definiciju sadašnjih odnosa. Radije radim sa srbima i nijemcima koji uredno plaćaju nego s bilo kojim hrvatom koji ne plaća.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Slažem se, no biti 100-postotno uvjeren da nema šanse za pizhariju je u najmanju ruku blentavo
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Slažem se, no biti 100-postotno uvjeren da nema šanse za pizhariju je u najmanju ruku blentavo

Tko kaže da nema?

Nitko to ni ne govori, govorimo o tome da su današnji odnosi potpuno drugačiji od onih prije skoro 80 godina. Bilo kakvo pozivanje na "što je onda bilo, partizani ustaše" je potpuna idiotarija.

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
..

Grci su potegnuli pitanje odštete ..

 

..kad su se zadužili (vlastitom glupošću) preko mjere, sad su im svi krivi i sad bi uzimali pare od svih.

 

..

- Grci bi čak mogli tražiti od Britanaca.. politika je zapetljana stvar. Ali 'prošla baba s kolačima' (a tko jamio..).

- trenutna kriza je primarno bankarska, to čak nisu krivi 'mali' (satelitske zemlje oko velikih), Esp, Isl, Gre, pa regija (svi) i istočni blok.. banke onih velikih. Taj fiktivni dug/bilanca je zbog transakcija, poreza, tj utaje. Pogotovo mjesta kao Cipar, Linhenštajn, Jersey.. jer naravno da to nisu smjeli raditi u svom dvorištu. npr Island, kako su to oni zaduženi + njihov ulazak u EU, pa referendumi .. i izlazak iz krize. Španjolska je poligon EUa kao vrt za zelenjavu i autoind (klima+jeftinija radna snaga nego GER-Fra..). Jedino od tih velikih Italija zvuči čudno, dug a i banke koje ga generiraju.. neobično, vjerojatno zato jer oni ne kontroliraju male kneževine i prekomorsko otočje kao britiši.

Tako da nisu baš satelitići krivi, nego bankari i porezi. Pranje novca, ruskog-ukranskog.. itd. a na to sve zbog interesa zapada (ukrainska kriza) imamo pad cijene nafte (koji nam paše, ali ne paše rusima) i rast dolara, koji nam ne paše zbog nafte, ali ne paše ni rusima.. a cipar je npr prepun ruskog novca. Da, moguća je i slučajnost, da su baš te zemljice slučajno po istom uzorku upale u istu grešku.. a banke jadne, .. 

- Bonusi njima, minusi građanima + benefit, veliki tako opet zarađuju itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
- trenutna kriza je primarno bankarska,

Donekle. Jest za dio, ali za Grčku / nas ne toliko.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
- trenutna kriza je primarno bankarska,

Donekle. Jest za dio, ali za Grčku / nas ne toliko.

 -mi smo apsurdistan (uz rat, koji ipak ostali nisu imali) imamo i mračni srednji vijek/desteljeće.. sitnozube i krupnozube, tj privatizaciju koja je uništila više nego što može US-MC i bankari zajedno. Bankari i institucije (uštedama i samim vladanjem) sad pokušavaju oboriti rekord privatizacije... ove godine prednost imaju političari jer je izborna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Tko kaže da nema?

Nitko to ni ne govori, govorimo o tome da su današnji odnosi potpuno drugačiji od onih prije skoro 80 godina. Bilo kakvo pozivanje na "što je onda bilo, partizani ustaše" je potpuna idiotarija.

 

 ma ja sam se dokopao finog gulden draak belgijskog pivca od 10,5 posto alkokole i sad vas sve volim 

skupa s partizanima i ustašama

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 22:15 (picajzla0707).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ministar najavio da kupujemo borbeni zrakoplov. Nadam se da je mislio kupiti samo jedan, jer ako je mislio na više zrakoplova, ode gorivo na višu cijenu za barem 5 kuna.

Stručnjak za odmaganje...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice