Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.174
|
čitano: 6.377.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...
Svemir ima svoj kraj, hipoteza. Ok, ako je i tako ali što je iza svemira *

Praznina, nema svemira ?

Kako nešto nema kraja, što je iza te praznine ?

Svemir se širi (to je dokazano). Na kraju je ono što je bilo prije Big Banga (vjerojatno) - ništa. Big Bangom je nastao prostor i vrijeme, tako da "van prostora" može postojati samo ništa ili pak sve odjednom. Dođe ti na isto kao da slijepcu objašnjavaš što je crvena boja...

My name is Legion... For we are many!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...
Da, a svemir je beskonačan ?! U to vjeruješ. Ima li dokaza za tu tvrdnju ?

 

Za razliku od vjernika, ja ne vjerujem ništa.

 

Za svemir se trenutno ne zna ima li kraja ili nema i to je sve. Nema tu što ja vjerujem.

 

A daljnja pitanja koja postavljaš kao nekakav, valjda, dokaz umiješanosti neke više božje sile nisu ništa nego pitanja koja si postavlja zaostali um koji nije sposoban shvatiti još mnoge stvari...a ljudi su, kao bića, još uvijek itekako zaostali.

 

Da možeš uzeti tablet i projektor s filmom...recimo Jurassic Park i otići u vrijeme kada je pisana Biblija pa im pustiti film na neki zid. Kako bi te ta zaostala ekipa gledala?

Velika vjerojatnost je da bi bio jedan od proroka u nekoj od "svetih" knjiga...ili bi te kamenovali kao vraga . Toliko o "svetim" knjigama i kada su pisane.

 

Za 2000 godina mi ćemo biti samo nakaradni idioti za ljude koji će živjeti u tom vremenu, ako preživimo kao vrsta. Čisto kao stvar perspektive jer mi smo miljama napredniji od ljubitelja koza iz vremena Isuseka recimo.

 

Što se TU/TD tiče, vjeruj mi kad ti kažem da uopće ne obraćam pažnju na to. Vidim da ostale muče TD-ovi bez razloga i slično, ja ti nemam tih problema, dakle - samo udri 

Battlelog: [deda] lubosaur
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...
eevek kaže...

2. Ja se ne deklariram niti kao ateist, jednostavno nema niti jednog dokaza niti mrvice natruhe da postoji bilo kakav bog, dakle - čemu vjerovati u nešto takvo.

Da, a svemir je beskonačan ?!

U to vjeruješ.

 

Ima li dokaza za tu tvrdnju ?

 

Nema, je li ?

Svemir ima svoj kraj, hipoteza. Ok, ako je i tako ali što je iza svemira *

Praznina, nema svemira ?

Kako nešto nema kraja, što je iza te praznine ?

 

 I ti malo trkeljaš - čini mi se da gledaš znanost kroz lupu vjerovanja.

 

Ne zna se za konačnost ili beskonačnost svemira, to su neke mogućnosti. Racionalno razmišljanje zahtijeva fleksibilnost i znanstveni skepticizam, religiozno je bazirano na dogmama koje se ne dovode u pitanje i na ''istinama'' koje su po prirodi racionalno nedokazive (dokazive su jedino kroz vjeru, odnosno kroz iracionalno). Stoga znanost nema crkvu beskonačnog svemira, već ima hipoteze, teorije, revizije itd.

 

Iracionalno razmišljanje samo po sebi nije ni loše ni dobro, prisutno je kod svih ljudi u različitoj mjeri, no vezano je uz jednu osobu i vrijedi za tu jednu osobu (npr. ja mogu biti optimist/pesimist oko nekog neizvjesnog ishoda, drugi ne moraju dijeliti moj optimizam, a to sve nema nikakvog utjecaja na dotični ishod) - vjera je iz tog razloga osobna stvar. Problem s vjerom nastaje ako i kada ona izlazi iz sfere osobnog i ''zahtijeva'' da ju u takvom obliku dijele i drugi te kada traži status racionalnog.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jedino što treba proučavati glede vjere je to kako se (u raznim oblicima) uspjela zadržati sve do danas. Sve ostalo je nepotrebna rasprava. Nedvojben fenomen i nedokučivo je kako ljudska vrsta još uvijek nije prerasla nešto tako trivijalno. Recimo, ljudi su napravili SUI motor pomoću kojeg se prevozimo s jednog kraja države na drugi i mlazni motor pomoću kojeg prelazimo s jednog kraja planeta na drugi, a paralelno s tim i dalje ustraju u vjerovanju da ih je nešto stvorilo. Štoviše, da postoji jedna religija to sve skupa bi imalo smisla. Međutim, kako ih je više i svaka priznaje jedino svoju teoriju, svaka ima samo jednog stvoritelja, tu dolazimo do jedne točke apsurda gdje mozak prelazi u stand by mode te ljudi uslijed straha odbijaju razmišljati o tome. 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...
Svemir se širi (to je dokazano). Na kraju je ono što je bilo prije Big Banga (vjerojatno) - ništa. Big Bangom je nastao prostor i vrijeme, tako da "van prostora" može postojati samo ništa ili pak sve odjednom. Dođe ti na isto kao da slijepcu objašnjavaš što je crvena boja...

Ma hajde, tko je to dokazao i kojom znanstvenom metodom ?! 

Tko ne zna za šalu treba ga ozbiljno zajebavati !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...

Ma hajde, tko je to dokazao i kojom znanstvenom metodom ?! 

Jel ti namjerno ne čitaš kako treba ili imaš problema generalno sa čitanjem? Ja sam napisao da je dokazano da se svemir širi, a ne da je dokazano da je Big Bangom nastalo sve. To je samo teorija - koja se temelji na opažanjima i nekim mjerenjima. Malo hodi na wikipediju, pročitaj što je znanstvena teorija.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Cordas kaže...

Jedino što treba proučavati glede vjere je to kako se (u raznim oblicima) uspjela zadržati sve do danas. Sve ostalo je nepotrebna rasprava. Nedvojben fenomen i nedokučivo je kako ljudska vrsta još uvijek nije prerasla nešto tako trivijalno. Recimo, ljudi su napravili SUI motor pomoću kojeg se prevozimo s jednog kraja države na drugi i mlazni motor pomoću kojeg prelazimo s jednog kraja planeta na drugi, a paralelno s tim i dalje ustraju u vjerovanju da ih je nešto stvorilo. Štoviše, da postoji jedna religija to sve skupa bi imalo smisla. Međutim, kako ih je više i svaka priznaje jedino svoju teoriju, svaka ima samo jednog stvoritelja, tu dolazimo do jedne točke apsurda gdje mozak prelazi u stand by mode te ljudi uslijed straha odbijaju razmišljati o tome. 

 

"O maj gad" što bi rekao Milan Gutović u jednoj divnoj seriji. Šteta ako ju nisi gledao.

 

Eto, nisam htio brisati za mene nebitne riječi iz tvog posta, već sam razmišljao o tom "strahu" što ti veliš da ga ljudi imaju ?!

 

Na što si mislio kad si pomislio na "strah" ?!

 

Strah od božije kazne, pakla, što god.

 

Nemaju ti vjernici (barem kršćanske ideologije) odavno strah od pakla, usuda, zlog suda, đavola, Svjetlonoše it. (to su imali moja pokojna baba a i mater još uvijek ima taj strah).

Otac mi je umro 2010 godine, išao je nedjeljom u crkvu, završio je ek. fakultet i kad sam ga pitao par godina prije smrti; što ti misliš kuda ćeš, hoćeš li ići u Raj itd, odgovorio mi je; "znam samo da ću bit sahranjen u našoj grobnici, a za "ono poslije" nisam siguran.

Ljudi shvaćaju da su to relikvije prošlosti, Biblijske zapise većina vjernika više ne shvaća ozbiljno, jer brate, prošlo je previše godina od kad je Biblija napisana, ali u njoj ne možeš pronaći ništa zločesto.

 

Ljudi se psihološki vole udruživati u nekakve grupe, bande, vole biti dio nečega zajedničkog, nečeg izuzetnog (po njihovom mišljenju).

Zato su i gradovi stvoreni, jer rijetko tko voli biti u šumi odvojen od svijeta, od ljudi, civilizacije.

 

Ne vrijeđam ateiste, agnostike, niti mislim da su retardi zato što nemaju vjeru u Boga. Jednostavno, svatko ima pravo na svoje mišljenje a naročito je zanimljivo kad predsjednici države kao Ivo josipović (deklarirani ateista, što je meni OK) na inauguraciji, završi s "Tako mi bog pomogao".

 

Ne kontam ?!

 

 

Tko ne zna za šalu treba ga ozbiljno zajebavati !
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...
Jel ti namjerno ne čitaš kako treba ili imaš problema generalno sa čitanjem? Ja sam napisao da je dokazano da se svemir širi, a ne da je dokazano da je Big Bangom nastalo sve. To je samo teorija - koja se temelji na opažanjima i nekim mjerenjima. Malo hodi na wikipediju, pročitaj što je znanstvena teorija.

Momak, znam što je birtijska teorija a što je znanstvena teorija, no, po meni je Bing Bag hipoteza, a ti dokaži tko je dokazao da je tako stvoren svemir.

Tko ne zna za šalu treba ga ozbiljno zajebavati !
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...
Jel ti namjerno ne čitaš kako treba ili imaš problema generalno sa čitanjem? Ja sam napisao da je dokazano da se svemir širi, a ne da je dokazano da je Big Bangom nastalo sve. To je samo teorija - koja se temelji na opažanjima i nekim mjerenjima. Malo hodi na wikipediju, pročitaj što je znanstvena teorija.

Ej sorry, ali nisam pročitao nigdje u mom postu gdje sam napisao da je s tim tvojim binge bange nastalo "sve" ???!!!

 

Ako ja imam problema s čitanjem ti care imaš probljem sa dedukcijom.

Tko ne zna za šalu treba ga ozbiljno zajebavati !
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

- vratite nam ustaše&partizane!!! (ovo je prestrašno)

 

- vjera, osobna stvar. Ne stvar za forumsku raspravu. Jednako tako kao izbor sladoleda ili užitka spolovilom u prknu dok ne krši neki zakon.. tad postaje javna stvar.

teisti/ateisti.. isti. isti ste. Konvertirate drugu stranu (kao što reče Bukva, sekte vegetaša..). Dosta.

 

- znanstvene teme postoje već konkretne, prebacite se..

- Mamić! Slika sise ili BDP, talijani u abesiniji.. to je za ovu temu. i partizani... (kad ne preostane ništa osim locka).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...
Strahoslav Trta kaže...
Svemir ima svoj kraj, hipoteza. Ok, ako je i tako ali što je iza svemira *

Praznina, nema svemira ?

Kako nešto nema kraja, što je iza te praznine ?

Svemir se širi (to je dokazano). Na kraju je ono što je bilo prije Big Banga (vjerojatno) - ništa. Big Bangom je nastao prostor i vrijeme, tako da "van prostora" može postojati samo ništa ili pak sve odjednom. Dođe ti na isto kao da slijepcu objašnjavaš što je crvena boja...

Ta teorija Big Banga, to je kao nešto iz jedne Star Trek epizode, fino zvuči ali realno nemamo poima kaj je Svemir i kak sve to šljaka.Treba se uhvatit lakših tema, a svemir nek odmara fučkaj ga. Eto prvo nek znanstveni mozgovi rješe famoznu Hessdalen predstavu. To je tu pred nosom na zemlji, pa kad to rješe onda idemo dalje na svemir.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...
Strahoslav Trta kaže...
Svemir ima svoj kraj, hipoteza. Ok, ako je i tako ali što je iza svemira *

Praznina, nema svemira ?

Kako nešto nema kraja, što je iza te praznine ?

Svemir se širi (to je dokazano). Na kraju je ono što je bilo prije Big Banga (vjerojatno) - ništa. Big Bangom je nastao prostor i vrijeme, tako da "van prostora" može postojati samo ništa ili pak sve odjednom. Dođe ti na isto kao da slijepcu objašnjavaš što je crvena boja...

 to je sve teorija i nagađanja.
tako da onaj koji vjeruje u takve stvari nemoze se sprdati sa nekim drugim vjernikom.
Preteške su to teme, nitko ne kuzi i onda stvarno nema smisla raspravljati o tome.

Long Live Freedom
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Osobno imam antipatiju prema vjeri, ali ne zbog vjere kao takve, niti zbog samih vjernika (uglavnom), nego zbog jebivjetara koji vode Crkvu.

Mislim da bi bilo dobro na ovoj temi konačno razlučiti vjeru, religiju i crkvu (dakle, ne Crkvu), kao tri komponente koje uglavnom ljudi u paketu trpaju pod pojam vjere.

Vjera je osobna stvar, ja ju iz nekog razloga usko povezujem s maštom i vjerujem da bez mogućnosti vjerovanja (mašte) niti znanost danas ne bi bila tu gdje je.

Religije su ono oko čega se zapravo lome koplja i s čime ljudi u principu imaju problema (pa tako i ja).

Crkva je uvijek ovozemaljska institucija, samoproglašeni skup nedodirljivih koji imaju zadaću/privilegiju objasniti svoju religiju sljedbenicima. Često se voli dizati na neki važniji nivo, ali u biti je samo najobičnija politička organizacija. Obzirom da crkve u principu propagiraju svoje religije kao nekakve moralne vertikale, normalno je da budu pod povećalom, pa tako i svaka moguća diskrepancija između onoga što se propovijeda i onoga što se radi bude razlog upiranja prstom.

 

Od ovo troje, IMHO jedino na temu religija ili crkvi ima smisla nešto posebno raspravljati.

 

U tom (vrlo IMHO) duhu, vjera je OK, sve religije (dakle i crkve) su sranje.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 19:28 (Veliki Brat).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Black Iso kaže...

..

Vidi kome je istekao crveni!

The Black Iso kaže...

 to je sve teorija i nagađanja.

Nagađaju da se svemir širi? Zanimljivo.

The Black Iso kaže...

tako da onaj koji vjeruje u takve stvari nemoze se sprdati sa nekim drugim vjernikom.
Preteške su to teme, nitko ne kuzi i onda stvarno nema smisla raspravljati o tome.

U znanstvena otkrića se ne "vjeruje", to su činjenice. Ako se izmjeri da je brzina svjetlosti C i eksperimentalno dokaže, to je onda činjenica.

The Black Iso kaže...

 u takve stvari nemoze se sprdati sa nekim drugim vjernikom.

Tko se sprda?

The Black Iso kaže...

Preteške su to teme, nitko ne kuzi i onda stvarno nema smisla raspravljati o tome.

Ako je tebi prekompleksno, onda ne čitaj.

 

I da, bolje ustaše i partizani, ovo ne vodi nikud... Oni barem vode u Savsku

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovi tukani slave koda su nešto postigli? Narod je svugdje jednako naivan
http://www.index.hr/vijesti/clanak/veliko-slavlje-na-ulicama-atene-grci-podrzali-ciprasa-i-rekli-ne-medjunarodnim-kreditorima/829035.aspx
Ono, mi izglasali da nećemo plaćati dugove i probem je riješen. 
Tako i vidim u susjednoj republici srpskoj: toliko su u klincu da im čak ni MMF ne želi dati nikakav kredit, 
a o čemu oni? Pa naravno, o jasenovcu.
Kod nas nimalo pametnije. Ali ajde trenutno se barem prepucavaju tko je u pravu a tko u krivu glede iseljavanja ljudi, nezaposlenosti i recesije. 
Nema nam jeftine preokupacije partizanima i ustašama (iako imamo mamiće za to)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pa kak nisu ništ postigli? Bolje da bankrotiraju sad kad je dug 300 milijardi nego da taj dug otplačuju njihova djeca i unuci kad bude 1 bilijun.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 23:19 (daniel.hajdinjak666).
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

 I kaj s tom lovom kad bankrotiraju? Nije valjda da se dug resetira na 0 i nikome nista.

 

Ugl. prosjecna mirovina u Grckoj je tek nesto manjeg iznosa nego prosjecna placa, a sto se tice zaposlenih u drzavnoj sluzbi tu su cak dosta gori i od nas, jednostavno neodrzivo, ko da proizvedes 20 kg kruha, a potrebno je minimalno 40 pa posudujes. Sve uvijek dodje na naplatu.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja sam čitao da bi im bankrot sada i vraćanje na drahmu mogao biti dobar početak jer bi mogli postati jeftiniji/konkurentniji, no trebali bi povući poteze koje ova vlast nikako ne želi. Uostalom, stalno se spominje referendum kao poluga za bolju poziciju u pregovorima, meni to djeluje prilično naivno i riskantno. Jedna velika britanija može ucjenjivati ostatak eu, no imam filing da su se grci malo preračunali.

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Budemo vidjeli. Irska i Island su dosta dobro riješili svoje bankrotirano stanje, ali oni nisu bankrotirali zbog zaduživanja,
nego pronevjera banaka. Koliko znam, jednostavno su ih pustili da propadnu, i kao što kažete, "resetirali".
Sa cijelom državom je valjda malo drugačije. Istjerat će ih možda iz eurozone.
Nadam se samo da se sad prvo neće međusobno potući pristaše i protivnici.
Jer obično kod nas balkanaca, kad kola idu nizbrdo, potuku se suputnici u vozilu, umjesto da pokušaju zaustaviti kola.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...

Ovi tukani slave koda su nešto postigli? Narod je svugdje jednako naivan
http://www.index.hr/vijesti/clanak/veliko-slavlje-na-ulicama-atene-grci-podrzali-ciprasa-i-rekli-ne-medjunarodnim-kreditorima/829035.aspx
Ono, mi izglasali da nećemo plaćati dugove i probem je riješen

 

Pa to uopće nije bilo pitanje na referendumu niti je to ono što kreditorima nudi grčka strana. 

 

Mogao bi se malo i narod na ovome forumu informirati o čemu se radi kod naroda na grčkom referendumu koji komentira...

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
overhaul kaže...

....

 

Pa to uopće nije bilo pitanje na referendumu niti je to ono što kreditorima nudi grčka strana. 

 

Mogao bi se malo i narod na ovome forumu informirati o čemu se radi kod naroda na grčkom referendumu koji komentira...

 

 

 Nego sto? Svatko tko je bio u Grckoj duze od 10 dana ili zna nekog grka, jako dobro zna njihov nacin poslovanja/zivljenja. Hrvatska je ultra kapitalisticka drzava koja ne brine o svojim gradjanima u usporedbi s njima. Neplacanje poreza, uhljebljivanje, 13/14 placa, mirovine koje se prenose s koljena na koljeno... Sta da kazem, bio frend proslo ili pretproslo ljeto dole. U hotelu sa 4 zvjezdice ne dobis racun prilikom placanja. I njima i dalje nije doslo u glavu. Za sta su sad glasali? Mi cemo tak i tak doc za najdalje godinu, dvije u njihovu poziciju. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Lupetaš. Koje je bilo pitanje na referendumu? 

 

Bio ti frend sedam dana u Grčkoj i sada si ekspert za Grke (jedino šta nemaš pojma koje je pitanje bilo na referendumu...)

 

 

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...
...

 Ti si rekao da je prije big abnga bilo ništa - to su nagađanja i nemas nikakve dokaze, nemas nikakve dokaze ni o big bangu. - to je nagađanje o tome nema smisla raspravljati, osim ako si ti nes extra pametan pa znas vise od znanstvenika koji cijeli zivot rade na tomu.
onda, teorija evolucije je isto tako samo teorija. - opet nitko nije u pravu opet su to nagađanja.

Sprdanje sa vjernicima je na ovom forumu dopusteno i stalno se događa. Primjera ima bezbroj.
Meni nije prekompleksno ali je tebi prekompleksno jer si umislio da znas nesto sto jos nitko ne zna.
Ja nikada nisam dovodio u pitanje sirenje svemira, tako da ti prica ne drzi vodu.
I čemu opet ustase i partizani ? - da "napredna" ekipa pokaze koliko je nazadna.. može. ali to isto nikamo ne vodi, pogotovo na ovom forumu jer imate pokriće u administratorima.

Long Live Freedom
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Lupetaš. Koje je bilo pitanje na referendumu? 

 

Bio ti frend sedam dana u Grčkoj i sada si ekspert za Grke (jedino šta nemaš pojma koje je pitanje bilo na referendumu...)

 

 

 Zasto branis neradnike koji zasluzuju propast ?
Evo samo jedan primjer:

 

Hrvatska nabavlja nekakvih 12 F-16 lovaca, 12 samohodnih haubica i 5 raketnih topovnjača. Nacionalni interesi. Obrana. To je ok.

Pogledajte sada što ima Grčka(samo je 2,5 puta veća od Hrvatske):

- 350 Leoparda 2;
- 500 Leoparda 1;
- 2,600 oklopnih troop carriera;
- 600 oklopnih mobilnih minobacača i lansera protuoklopnih projektila;
- 250 MRAP-ova;
- 700 Hummera;
- 150 VBR-ova;
- 580 samohodnih haubica;
- 710 običnih haubica;
- 60 srednjih i dalekometnih PZO baterija;
- 155 F-16 lovaca;
- 43 Mirage 2000 lovaca;
- 46 F-4 Phantom lovaca;
- 45 T-6 Texan turbinska trenažera;
- 30 T-2 mlazna trenažera;
- 4 Embraer R-99 AEW;
- 15 C-130 Herculesa;
- 8 C-27 Spartana;
- 13 CL-215 Kanadera;
- 8 CL-415 Kanadera;
- 22 PZL M18B vatrogasna "air tractora";
- 2 Embraer ERJ-135ER - VIP;
- 1 Gulfstream G500 - VIP;
- 12 AS332 Super Puma transportnih helikoptera;
- 30 AH-64 Apache jurišnih helikoptera;
- 15 CH-47 Chinook transportnih helikoptera;
- 20 NH90 transportnih helikoptera;
- 100 Bell 205 Hueya;
- 4 Hydra class fregate od 117 m;
- 9 Elli class fregati od 130 m;
- 7 Roussen class raketnih topovnjača;
- 4 Laskos class raketne topovnjače;
- 5 Kavaloudis class raketnih topovnjača;
- 3 Votsis class raketne topovnjače;
- 8 Osprey class raketnih topovnjača;
- 2 Asheville class raketne topovnjače;
- 3 Glafkos class podmornice;
- 3 Poseidon class podmornice;
- 1 Okeanos class podmornice;
- 6 Papanikolis class podmornice;
- 5 Jason LST desatnih brodova od 116 m;
- 4 Zubr hovercrafta;
- 6 Tjeld class patrolna broda;
- 4 Osprey class minolovca.

Imaju više aviona od Njemačke i Ujedinjenog Kraljevstva zajedno!
Samo na njih su potrošili više od 10 milijardi dolara!

Granica s Turskom i problemi s Ciprom nikako ne mogu biti opravdanje za ovo. Pa i Turska im je nedavno ponudila financijsku pomoć jer je stabilnost u susjedstvu svima prioritet.

Hrvatska ima 18 000 zaposlenih pri vojsci, a Grčka čak 110 000!
Ukupni grčki dug iznosi 180% njihova BDP-a, a naš "samo" 85%.
Prosječna mirovina u Grčkoj je oko 900 eura, a u Njemačkoj 800 eura!

Prosječna plaća je gotovo dvostruko veća od naših!
Grci u bankama imaju ušteđeno više od 200 milijardi eura.

A ovaj ljevičarski populist koji ih vodi će odetjeti ća kad naivni narod skuzi da ih taj lik vodi u propast.

Long Live Freedom
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 2:14 (The Black Iso).
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo sam nedavno napisao na jednom drugom mjestu, a evo sada i na ovom forumu: svi bi nešto filozofirali o Grčkoj, a radi se o najobičnijem matematičkom problemu, a ne filozofskom. 

 

Kada je 2010. počeo program "pomoći Grčkoj" (stavljam u navodnike, jer su zapravo lovom poreznih obveznika EU namirene banke koje su Grčkoj posudile novac, a ne Grčka) Grčka je bila dužna 262 milijarde eura. Sada, nakon "pomoći" (dodatnih kredita od kojih je 90% otišlo bankama na otplatu kamata, a samo 10% Grčkoj), Grčka je dužna 323 milijarde eura. K tome, nezaposlenost je sa 12% narasla na 26%, a BDP je pao za preko 25%. 

Projekcije samog IMF-a govore da Grčka sve i da je prihvatila uvjete iz pregovora ne bi uspjela spustiti javni dug ispod 125% BDP-a za idućih 15 godina i to čak da se s novim mjerama štednje koje su do sada dale isključivo pad ekonomije (smanjenje BDP-a) i povećanje duga odjednom dogode posve drugačiji rezultati i da Grčka u idućih 15 godina ima prosječni godišnji rast BDP-a od 5%. 

 

Dakle, ne postoji MATEMATIČKA šansa da predložene mjere daju ikakve povoljne rezultate za Grčku. To znaju i u MMF-u (http://www.reuters.com/article/2015/07/03/us-eurozone-greece-imf-idUSKCN0PD20120150703) iako se sada vodi čisto politička igra kojoj je za cilj srušiti grčku vladu koja nije po volji ekipi na drugoj strani. 

 

Međutim, bilo po volji ili ne bilo, bilo koja vlada da dođe nakon Ciprasove, morat će postići sasvim drugačiji dogovor s kreditorima jer je pet godina štednje dala katastrofalne rezultate za Grčku i zato jer i sami MMF-ove analize pokazuju da rješenja koja se guraju Grčkoj nemaju nikakve šanse. 

 

Ali umjesto brojki i matematika neprestance čitam po novinama i u komentrima nekakve debilne spike o "grčkom mentalitetu" koji tobože sve objašnjava. 

 

Usput, Grci su po broju radnih sati najveći radnici u EU, i to ne kažu Cipras i "komunjare", nego Forbes: http://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2015/03/13/contrary-to-what-most-people-think-greeks-work-the-longest-hours-in-europe-infographic/.

 

Ukratko, kao i za sve ostale teme o kojima pričate - informirajte se prije postanja. 

 

Evo i dodatnog materijala za čitanje:

 

 

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9098559/Whats-the-Greek-debt-crisis-all-about.html

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9098559/Whats-the-Greek-debt-crisis-all-about.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Greek_government-debt_crisis

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 2:43 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Black Iso kaže...
Drago kaže...

Lupetaš. Koje je bilo pitanje na referendumu? 

 

Bio ti frend sedam dana u Grčkoj i sada si ekspert za Grke (jedino šta nemaš pojma koje je pitanje bilo na referendumu...)

 

 

 Zasto branis neradnike koji zasluzuju propast ?
Evo samo jedan primjer:

 

Hrvatska nabavlja nekakvih 12 F-16 lovaca, 12 samohodnih haubica i 5 raketnih topovnjača. Nacionalni interesi. Obrana. To je ok.

Pogledajte sada što ima Grčka(samo je 2,5 puta veća od Hrvatske):

- 350 Leoparda 2;
- 500 Leoparda 1;

 

...


A ovaj ljevičarski populist koji ih vodi će odetjeti ća kad naivni narod skuzi da ih taj lik vodi u propast.

 

 

Totalno nebitno da imaju sve oružje na ovom svijetu. Ovu sam listu nabrajanja oružja vidio petsto puta i o konkretnom problemu vraćanja grčkog duga nam govori apsolutno ništa. Konkretno, Grčka troši oko 2,4% BDP-a na vojsku (SAD - 3,3%, primjerice), a NATO je PROTIV toga da smanje tu cifru (http://www.reuters.com/article/2015/06/30/eurozone-greece-nato-idUSL8N0ZG4VL20150630), što je, inače, bio prvi prijedlog Ciprasove vlade. 

 

Kakve sve to ima veze s činjenicom da politika štednje ne daje nikakve rezultate za Grčku (i bilo koga) i s činjenicom da Grčka nakon pet godina "pomoći" ima veći dug nego prije, manji BDP i duplo veću nezaposlenosti? Shvaćaš li da je u pitanju NAČIN vraćanja dugova, za koji kreditori žele da ostane kakav je bio, a koji NIŠTA nije riješio? 

 

Ne znam jesam li do sada od tebe u diskusiji vidio jedan post s glavom i repom i koji ne završava non-sequiturom ili otvorenim laganjem. 

 

Ti si "Michael Jordan of wrong" tako da bi mi trebalo minimalno 8+4+4 godine redovite nastave da te naučim što se ne znaš i što su te u tvom selu krivo podučili. 

 

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 2:42 (Drago).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Molim te nemoj se javljati jer su ti SVI postovi glupi i beskorisni u diskusiji (plus što voliš i lagati pa me dodatno nerviraš).

 

 

Ala ga razoruža...

Audiatur et altera pars

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
Drago kaže...

 

Molim te nemoj se javljati jer su ti SVI postovi glupi i beskorisni u diskusiji (plus što voliš i lagati pa me dodatno nerviraš).

 

 

Ala ga razoruža...

Audiatur et altera pars

 

 

Diskusija nije nabrajanje špajz-listi (i to bez izvora) i nakon toga kretenski non-sequitur izvučen iz dupeta. 

 

Ponovo - prestanite filozofirati o Grčkoj jer problem nije filozofski, već matematički. 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 2:40 (Drago).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Lupetaš. Koje je bilo pitanje na referendumu? 

 

Bio ti frend sedam dana u Grčkoj i sada si ekspert za Grke (jedino šta nemaš pojma koje je pitanje bilo na referendumu...)

 

 

 Znam koje je bilo pitanje na referndumu. Jesu grci potrosili pare? Jer to trebaj vracat? Jer trebaju promjenit zivotne navike po pitanju novca (drzava ali i obicni ljudi)? Tko ce to vratit? I nemoj mi samo pocet pricat o zlocestim banksterima i novom svjetskom poretku i jadnom napacenom narodu. Kako to da se britanci ne zale? Njemci, austrijanci, cesi, poljaci, slovaci, skandinavske zemlje? Tamo postoje radne navike za razliku od Grcke  a bome i nas. Za par godina kad tu dode mmf ocekujem masovne prosvjede slicne ovima u Grckoj. I btw javna je tajna kako se i na koji nacin u Grckoj posluje. Svaka zemlja u kojoj je "generator" drzava je u banani (a grci su tu rekorderi)!

EDIT Sutra tj danas cu stavit linkove. Neda mi se sad trazit ucim vec 7h u komadu... Problem je u tome sta ekonomija nije samo matematika, ima jako puno politike. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 4:18 (FuzzyBrain).
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Kako mrzim kad netko brka "jer" i jel"...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice