Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.283.291
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@phoenix2003

 

Fala, frende za ovaj

. Prof. B.Spahić doslovno je ubio sve fašiste naših područja ovdje u regiji Adritatic.

Frajer je jednostavno objasnio.

 

......

 

Topla preporuka svakome za pogledati.

To je pravi antifašistički govor.

Smrt fašizmu!

  

Meni je najjači onaj čiko koji sjedi do jega pa kad se Besim raspali po priči i šokira činjenicama kako se ovaj okrene prema njemu i zaprepašten otvori usta. 

 

Na youtube ima dosta njegovih predavanja i intervjua:

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 20:27 (phoenix2003).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
picajzla0707 kaže...

 

 nebitno koliko te poznajem, ionako sam se zajebavao i nisam zapraf nit mislio da ćeš drukčije reagirati, osim u zajebanciji

 

nažalost, potpuno si u pravu i to sam i sam osjetio kad sam se odselio iz zagreba u manje mjesto, gdje bi dolazili zagrepčani (imao sam jedinu birtiju u tom mjestu, pa su morali doć na šank i prosipat umoserine) i često imali stav kako su svi iz manjih gradova i mjesta u kurcu - kak netko uopće može živjet u gradu koji je manji od zagreba

dan danas se susrećem s tim stavom, od moje sestre koja i dalje živi u zagrebu, do bivših frendova koje sad već jako rijetko viđam i još uvijek mi nije jasno otkud uopće takvo mišljenje

 

doduše, nije niti danas u zadru puno drukčija situacija, svi zaratini kenjaju po vlajima kao i tvoji splićani

 Mislim da Drago nije uopće govorio o tome. On je mislio na to kad domaći vide u došljacima uzrok mnogih gradskih problema. Npr. to bi bilo kad bi tvoji Zagrepčani da Zagreb propada zbog onih koji su se u njega doselili iz drugih mjesta.

 

Ovo o čemu ti govoriš je stvar preferencije životne okoline. Tu uspoređuju kvalitetu života i mogućnosti u Zagrebu u odnosu na manja mjesta te smatraju Zagreb jako superiornim.

 pa to i ja govorim za ove iz zadra gdje sam sad, a ista je stvar bila i sa zagrepčanima, pored toga što se nisu mogli zamisliti u manjem mjestu išla je i ta spika o dotepencima

u to vrijeme najviše je bilo pljuvanja po izbjeglicama koji su došli u zg

 

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@phoenix2003

 

Profa odlično govori. Govori o umjetnim podjelama između tobože različitih naroda koji govore istim jezikom i međusobno se jako dobro razumiju.
Govori o negativnim stranama nacionalno-vjerskim podjelama gdje se one koriste od strane mafijaško-poltičke bagre kako bi onda živjela jako dobro na račun naroda.

Ljudi ne gledaju racionalno na stvari, nego sve gledaju kroz prizmu naionalističkih strasti, gdje su čak ovi mlađi, nove generacije koje stasaju ili su stasale gore od ovih starijih generacija koje se međusobno ratovale.
Hrvat, katolik u mojem slučaju nije nikakva eksluziva, jer tko zna kada je Vatikan možda moje davne pretke se neke druge vjere, prevo na katoličnatvo, samo kako bi se širio papizam na račun drugih vjera u regiji Adritatic.

Ljude vodi mržnja i neka umišljenost po nacional-religijskoj osnovi gdje oni misle da su bolji, jer su to što su to. Nema veze kaj to nema temelja u realnosti ili pak kaj je to čisti debilizam.

Naši "narodi" bi morali spustiti takve niske strasti na zemlju, te krenuti baštinom NOB gdje smo se svi zajedno borili kontra stranog okupatora i domaćeg izdajničkog ološa. NOB je jedini temelj koji nas veže, a sve drugo vodi u podjele. Moramo imati neki temelj, neku bazu koja nas povezuje. Ne mogu nas povezivati nacija ili vjera, nego to moram biti internacionalizam titovog tipa u kojem je pitanje vjere osobna stvar. Danas doduše nema WH i njihovih Panzera ili pak SS trupa da nas napadaju, al' kad bi bili složni, ne bi ni novovjekovni igrači svjetske scene mogli nam ništa. Kao ni u Titovo vrijeme. Kao što profa veli, sloga kuću gradi.

Primjerice, tko želi biti svetac neka bude, nitko mu to ne brani. Čak, dapače ako si dobar čovjek stvatko će to podržati. Primjer, zagrebačkog isusovca patera A.Cveka koji je u Jugoslaviji počeo se baviti dobortovnim radom, te to može i danas u RH. Nitko ga u socijalizmu nije dirao.

 

-------------------------

 

A., kaj se tiče ovog "lokalpartriotizma" u mojem slučaju ZGB i purgera, mogu reći da se osobno ne osjećam kao purger, jer to je često ekipa koja se srami svojih korijena, te riječ purger koristi samo kako bi imala razlog nekoga mrziti.
Osobno, kaj se mene tiće svatko je dobro došao u moj grad ispod ZG kula. Kao što je i u grbu grada Zagreba prikazano naša kula ima otvorena vrata za sve. Ne volim tetovaže, al' ima ove neke ekipe koja si voli tetovirati grb grada Zagreba sa zatvorenim vratima. Eh, za mene su takvi idioti čisti lokal-fašisti, koji su kao skupina, jaki, al' kada treba dobiti pravih batina 1 na 1, eh onda više nisu tako veliki junaci....
Da me se pogrešno ne shvati poštujem normalne ljude koji vole svoj grad, zavičaj ili porijeklo, al' ne volim fašizam koji neki iskazuju kada malo drugačije shvaćaju svoje strasti prema nekomu i nečemu.


Ljubav i pozitiva su O.K., al' mrziti nekoga, eh' to u mojem slučaju ne bu prošlo.
Smrt fašizmu!

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Baš sam krenuo gledat kak eutanaziraju perad, ali murja ne pušta 

Sva sreća da sam 10 km zračne linije od tamo, ali i ovdje kod mene se digla masovna panika.

A količina policijskih vozila je tolika da sumnjam da su svi uopće iz ove županije 

Još samo fali da vojsku pošalju.

Uostalom, kak će poubijat patke, labude i kormorane na Savi ?

I, k tome, u krugu par kilometara ima još par farmi peradi, baš pokušavam nazvat jednog frenda (bivši školski kolega) koji ima par tisuća nesilica, ali ne javlja se...

Ako mu to sve poubijaju, može si slobodno odmah omču oko vrata stavit, jer sumnjam da će mu država to nadoknadit kak spada, jedino ako osiguranje bar uspije pokriti dio štete....

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

Baš sam krenuo gledat kak eutanaziraju perad, ali murja ne pušta 

Sva sreća da sam 10 km zračne linije od tamo, ali i ovdje kod mene se digla masovna panika.

A količina policijskih vozila je tolika da sumnjam da su svi uopće iz ove županije 

Još samo fali da vojsku pošalju

...

 Ma budalaštine. Mi uvijek idemo iz krajnosti u krajnost. Kakve svrhe ima pobit perad u zatvorenim farmama koje ne izlaze van? Kak će se zarazit? Doći će labud ili zaražena patka u farmu i kihnut na perad u kavezima? 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 Ma budalaštine. Mi uvijek idemo iz krajnosti u krajnost. Kakve svrhe ima pobit perad u zatvorenim farmama koje ne izlaze van? Kak će se zarazit? Doći će labud ili zaražena patka u farmu i kihnut na perad u kavezima? 

 Baš to, premda je u ovom slučaju i bila takva situacija, jer tu kod nas ti se labudi i divlje patke šeću po dvorištima, a i ta farma ti je skroz uz cestu koja je na nasipu, a budući da je ušće blizu, tu ima hrpa divlje peradi, pa ne bi bilo čudo da im je pri jačem vjetru nanosilo osušene fekalije u otvorene dijelove, i da se zarazila hrana, itd.

A većina ljudi u okolici kaj imaju perad su također u stalnom kontaktu s divljom živinom.

Ali, ovi kaj su dalje od Save, to nema šanse da je uhvatilo zarazu, bar po nekoj logici.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

.. nikad od vas pravi poduzetnik.. (fale vam elementarne osnove dogovorne ekonomije.. tu ne pomaže logika i zakoni.. odnosno, koriste se na način kako poduzetno profitirati, čak nakon nekoliko mjeseci dobiti zlatnu kunu, kune.. tak nešt..)

 

eto, kao drugi svjedok, potvrdio sam da kokoši kašljucaju, (gripa, laičkim riječnikom) :) .. mada one nonšarlatno čeprkaju po dvoriščiu..

spaljivanje, pisanje zapisnika o nastaloj šteti, povlačenje iz fondova (početak godine pa se ima..) dok lovačka društva, DVDovi, priredbe za fašnik i ini kooperanti, šalju predbilježbe za pečene piceke. Biz as južual, dva put je dva put.. :) i zapravo sve po zakonu, picek je spaljen.. na roštilju, hruskavo, slasno.. novci u kasici, ... odoh još malo skijati, lijep dan, krasna država i pravilnici koji to predviđaju.

 

lijepo je biti poduzetnik, svjedok.. bilo što u lancu naplate, osim zagorenog piceka koji ni ne zna zašto je kihnuo.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

Baš sam krenuo gledat kak eutanaziraju perad, ali murja ne pušta 

Sva sreća da sam 10 km zračne linije od tamo, ali i ovdje kod mene se digla masovna panika.

A količina policijskih vozila je tolika da sumnjam da su svi uopće iz ove županije 

Još samo fali da vojsku pošalju.

Uostalom, kak će poubijat patke, labude i kormorane na Savi ?

I, k tome, u krugu par kilometara ima još par farmi peradi, baš pokušavam nazvat jednog frenda (bivši školski kolega) koji ima par tisuća nesilica, ali ne javlja se...

Ako mu to sve poubijaju, može si slobodno odmah omču oko vrata stavit, jer sumnjam da će mu država to nadoknadit kak spada, jedino ako osiguranje bar uspije pokriti dio štete....

Kaj god naprave neče ništa rješit, ipak smo u Hrvatskoj pa zna se kak če to na kraju završit nahebat če samo proizvođači peradi.

 

Ak se ne varam pa Labudovi i Kormorani spadaju pod zaštičene vrste, i to ne smiješ tamanit osim ako nisi 100% siguran da su zaraženi.

 

Hm kaj se tiče ovog zelenog, to če lopine znat dobro iskoristit manjak murije po Zagrebu zlata vrjedi.

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

 

Hm kaj se tiče ovog zelenog, to če lopine znat dobro iskoristit manjak murije po Zagrebu zlata vrjedi.

 Hehehe, upravo to, i ovdje kod nas, već vidim kak se cigani okupljaju pred jednim vatrogasnim domom, bit će akcije ovu noć .

I ovi kaj razvažaju speed i travu su se naglo pokrenuli, i ubrzali rute (ipak je ovdje narko centar županije ).

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

 Baš to, premda je u ovom slučaju i bila takva situacija, jer tu kod nas ti se labudi i divlje patke šeću po dvorištima, a i ta farma ti je skroz uz cestu koja je na nasipu, a budući da je ušće blizu, tu ima hrpa divlje peradi, pa ne bi bilo čudo da im je pri jačem vjetru nanosilo osušene fekalije u otvorene dijelove, i da se zarazila hrana, itd.

A većina ljudi u okolici kaj imaju perad su također u stalnom kontaktu s divljom živinom.

Ali, ovi kaj su dalje od Save, to nema šanse da je uhvatilo zarazu, bar po nekoj logici.

 A čuj njima je jednostavnije sve pobit i ljudima dat par kuna po kili nego napravit dezinfekcijske barijere. Ko da imaju posla s kugom a ne ptičjom gripom.

fer-de-lance kaže...

 Hehehe, upravo to, i ovdje kod nas, već vidim kak se cigani okupljaju pred jednim vatrogasnim domom, bit će akcije ovu noć .

I ovi kaj razvažaju speed i travu su se naglo pokrenuli, i ubrzali rute (ipak je ovdje narko centar županije ).

 Pa normalno treba dostavit sve tabletice, travicu i lažne novčeke iz jednog kraja županije u drugi. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Hehehe, tak je i jedan kod mene staroj počupao sve biljke iz plastenika i posadio travu, jer je mislio da ne bude sumnjiv (a već je više puta bio uhićen i ležao u buksi).

Trebala si to vidjet, cijela prašuma , budem ga pitao jel još ima slike, da mi pošalje.

I svejedno su ga uhvatili, a sad redovito kruže helikopterima uokolo i nema šanse više imati na otvorenom (sad su se prebacili na stare brvnare i ruševine, a neki i u "štagljima" i podrumima imaju, samo kaj ih skuže po računu za struju.

Jednome čak mama ima prijavljen solarij  

A poznam i jednoga kojeg su uhitili jer je sadio u šumarku uz Savu, a ovo ljeto su jednom poznaniku pronašli usred kukuruze, a njegov stari je postao legenda svojom izjavom kad su ga ispitivali (nije znao za plantažu):

Policajac: ....., gdje si nabavio sjeme?

On: Pri Aniću, jeb* ti bog mate* 

(to je obližnji poljoprivredni dućan).

A njegovog brata i babu su uhvatili par tjedana prije, ali babu su pustili, jer ne znaju da je ona glavni lerdi tam , ubijena je cijeli dan, baba si čak i lajne slaže...

ovaj  lik je legenda, poznam ga već 10 godina, lik je totalni knjiški moljac, i zna svaki zakon u detalj, i svaki put se izvuče, čak tuži jednog tužitelja i suca koji su mu bili na suđenju zbog duga koji vuče s bivšom firmom (oko 2 milijuna kuna) i vjerovatno bude pokrenuo ovršni postupak nad zgradom suda (bar tak tvrdi, ne kužim te pravne pojmove kaj mi je nabrojio, moguće i da serucka, ali kad sam vidio na koji način je razgovarao s policijom....).

A ovi koje su zadnje uhvatili su bili moji susjedi prije, stariji još uvijek je, ali par kuća dalje.

Ja sam im postavljao rasvjetu 

A moji susjedi (92. i 94. godište) su pali još u 9. mjesecu, našli su im 4 kile trave skrivene pod madracem.

 

Ovdje je uvijek veselo....

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 18:17 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

 

Ovdje je uvijek veselo....

 

  Rekla sam ja da su na onoj strani svi ludi 100%

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
fer-de-lance kaže...

 

Ovdje je uvijek veselo....

 

  Rekla sam ja da su na onoj strani svi ludi 100%

 U nas u Splitu se sve promjenilo. Od grada narkomana i luđaka se pretvorio u top turističku destinaciju koji je ove godine uhvatio Dubrovnik, a dogodine se predviđa da će ga i preć. Getani koji su prije bili nagori šljam su se prikesali od turizma, kao i svi koji žive blizu centra. Luksuzno uređeni apartmani kakve Makarani, Hvarani itd mogu samo sanjati.

Ne sjećam se kad sam zadnji put vidio poštenog narkomana kako kao zombi obilazi grad i žica kune sa pričom da im treba za vlak. Gotovo da mi nedostaju.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

nešto razmišljam , šta mislite o ovakvom sustavu glasovanja

18-25 - glas * 0.85

25-40 - glas * 1

40-60 - glas * 0.75

60-nadalje - glas * 0.6

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne može jer se krši jednakost svih građana koju garantira Ustav.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
He he pa koliko je zakona u ovoj državi protuustavno pa nikom ništa .....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mijenjat ustav onda! 😎
Samo sto bih ja totalno zabranio glasanje ovima od 60+ 😶
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
online
Što se događa s našim društvom?

To treba po sredinama, ne po godinama. Ako se ne varam oko Imotskog HDZ dobiva redovito preko 95%

 

Evo i dokaza

 

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma to treba po masi. Ako si gym baja, glavni si.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...

To treba po sredinama, ne po godinama. Ako se ne varam oko Imotskog HDZ dobiva redovito preko 95%

 uz ono moje dodati mini iq test ,ako si nesposoban odgovoriti na par pitanja onda kako mozes odlucivati o necemu bitnom 

12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
loky4i4 kaže...

 uz ono moje dodati mini iq test ,ako si nesposoban odgovoriti na par pitanja onda kako mozes odlucivati o necemu bitnom 

 Prvo pitanje je li bolje da BDP pada ili raste.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...

 Prvo pitanje je li bolje da BDP pada ili raste.

 Najbolje je kad uspravno stoji i ne pada. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 Najbolje je kad uspravno stoji i ne pada. 

 onda ne vijaj starkelje neg se okreni nama mlađima 

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
loky4i4 kaže...

 onda ne vijaj starkelje neg se okreni nama mlađima 

 Opaaaa.... 

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
loky4i4 kaže...

 onda ne vijaj starkelje neg se okreni nama mlađima 

Kod mlađih je ko naftna pumpa. Gore, pa dole pa opet gore. 

fer-de-lance kaže...

 Opaaaa.... 

 Pazi da nebi bilo 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Zar nisi mislila na:

Bio sam na mobitelu, tek sam sad skužio da sam onda linkao MIDI 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 23:22 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

Zar nisi mislila na:

 Nisam, al ak se nudiš 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ajme meni, a malo romantike?

Ne radim ja u Gajevoj....

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

Ajme meni, a malo romantike?

Ne radim ja u Gajevoj....

 

 Davno mi je pregorio čip za romantiku i nisam našla kompatibilnu zamjenu. Tak da ćeš romantiku morat tražit kod drugih pripadnica voruma 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice