Zacepljen nos

poruka: 34
|
čitano: 39.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Zacepljen nos

Pozdrav ljudi! Evo javljam vam se za ono "ŠMRKANJE SOLI". Moram reći da sam napravio sranje kao i obično što uvijek napravim  {#}{#}. Priznajem zaje** sam!

Sinoć oko 2 sata su me počeli boljeti sinusi,a ujutro sam stavio neke kapi u nos te na čelo stavio mokru krpu! Sinusi su prestali boljeti. Problem je taj što,još otkako sam bio prvi razred,imao sam problema sa sinusima! Sada me brine jedno,a to je: Hoće li išta biti bolje za sinuse.Koristio sam kapi pod imenom Tafen Nasal

Daniel
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos

Sad mi ništa nije jasno. Jesu li te sinusi počeli boljeti kao posljedica ušmrkavanja soli ili ti je to normalno da imaš takve epizode bolova u sinusima? Rekao sam ti da ne ušmrkavaš čistu sol ;) Ako je zbog soli vrlo vjerojatno će proći s vremenom nakon što se iščisti iz sinusa.

 

Lijepo se ti uputi kod doktora pa se propitaj na koje sve načine možeš tretirati te svoje boležljive sinuse :) Vjerojatno imaš nekakvu kroničnu infekciju pa ćeš dobiti nešto tipa fiziološke otopine da ispireš sinuse s time (a možda i nekakve antibiotike).

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 16:53 (rustweaver).
11 godina
offline
Re: Zacepljen nos
rustweaver kaže...

Sad mi ništa nije jasno. Jesu li te sinusi počeli boljeti kao posljedica ušmrkavanja soli ili ti je to normalno da imaš takve epizode bolova u sinusima? Rekao sam ti da ne ušmrkavaš čistu sol ;) Ako je zbog soli vrlo vjerojatno će proći s vremenom nakon što se iščisti iz sinusa.

 

Lijepo se ti uputi kod doktora pa se propitaj kako sve možeš tretirati te svoje boležljive sinuse :) Vjerojatno imaš nekakvu kroničnu infekciju pa ćeš dobiti nešto u tipa fiziološke otopine da ispireš sinuse s time (a možda i nekakve antibiotike).

Da! Sinusi su me počeli boljeti od soli! Bol u sinusima nisam imao stvarno dugo. Zadnji put kad sam imao ozbiljnih problema bilo je negdje u jesen,deseti mjesec 2008. godine,jer sam tada bio u bolnici,a i nesjećam se točno zbog čega (tj. jeli to bilo radi sinusa ili nečeg drugog jer sam par puta već bio u bolnici zbog nekih drugih problema). Odtada više ništa nije bilo toliko ozbiljno.

 

Usput,eto nisam slušao što si rekao da NE SMIJEM ušmrkavati sol,ali što ću,dok ne naje{#},ne pazim se! {#}.

Uglavnom,utvrđeno mi je već da nisam kronični bolesnik ...

 

I da,obećavam da neću više šmrkat sol {#}, je{#}m se glupa {#}

Daniel
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 17:14 (Shumy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos
Shumy kaže...
rustweaver kaže...

Sad mi ništa nije jasno. Jesu li te sinusi počeli boljeti kao posljedica ušmrkavanja soli ili ti je to normalno da imaš takve epizode bolova u sinusima? Rekao sam ti da ne ušmrkavaš čistu sol ;) Ako je zbog soli vrlo vjerojatno će proći s vremenom nakon što se iščisti iz sinusa.

 

Lijepo se ti uputi kod doktora pa se propitaj kako sve možeš tretirati te svoje boležljive sinuse :) Vjerojatno imaš nekakvu kroničnu infekciju pa ćeš dobiti nešto u tipa fiziološke otopine da ispireš sinuse s time (a možda i nekakve antibiotike).

Da! Sinusi su me počeli boljeti od soli! Bol u sinusima nisam imao stvarno dugo. Zadnji put kad sam imao ozbiljnih problema bilo je negdje u jesen,deseti mjesec 2008. godine,jer sam tada bio u bolnici,a i nesjećam se točno zbog čega (tj. jeli to bilo radi sinusa ili nečeg drugog jer sam par puta već bio u bolnici zbog nekih drugih problema). Odtada više ništa nije bilo toliko ozbiljno.

 

Usput,eto nisam slušao što si rekao da NE SMIJEM ušmrkavati sol,ali što ću,dok ne naje{#},ne pazim se! {#}.

Uglavnom,utvrđeno mi je već da nisam kronični bolesnik ...

 

I da,obećavam da neću više šmrkat sol {#}, je{#}m se glupa {#}

Haha pa kako te neće boljeti sinusi od čiste soli. 

Moj improvizirani recept 0,9% kapi za nos, koji se barem zasad pokazao vrlo djelotvornim:

1. Prokuhana voda * - Po mogucnosti filtrirana zbog kamenca
2. Zeleni čaj **
3. Jabučni ocat **
4. Soda bikarbona (NaHCO3)
5. Kuhinjska Morska sol (Ne ona za perilicu! {#})


*   - Preporuluje se destilirana voda, ali moze ici i obicna.
** - Sastojci koji nisu neophodni, ali su preporučeni. 

Zeleni čaj ostaviti da odstoji u prokuhanoj vodi 10-15 minuta (ovisno o čaju).
Kada je čaj gotov i kada se voda lagano ohladi, dodati 1.5g soli, 2.5 - 5.0g sode bikarbone, i 2-3 žličice jabučnog octa.
Izmiješati i kasnije ukapati u nos kao kapi ili ispirati nos time.
Ja sam radio u klasičnoj šalici od 2,5dl, doziranje sastojaka prilagoditi količini vode.



Ukoliko zelite jacu otopinu, umjesto 1.5g soli moze se staviti vise do max granice od 3.7g soli.
Vise soli - neugodnije za koristenje, ali je djelovanje jace i dulje.

Objašnjenje sastojaka:
- Zeleni čaj ubija bakterije te ima blagotvorno djelovanje na sluznicu nosa
- Jabučni ocat razgrađuje sluz te takodjer ubija bakterije
- NaHCO3 (Soda bikarbona)  ublažuje djelovanje soli te ovu otopinu čini ugodnijom za korištenje.
- NaCl (Natrijev klorid) ili popularno zvana sol, spriječava razmnožavanje i ubija bakterije te opušta sluznicu. (kako je kolega rustweaver na prethodnoj stranici i objasnio.)



Recept za pripravak klasicne otopine (sol, soda, voda) preuzet odavdje. Sve ostalo je improvizirano od moje strane.

 

I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 3:25 (xZero).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice