Overclock Trač i pitanja vezana za overclock izdvojena tema

poruka: 1.502
|
čitano: 346.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1637249

 

Jupi jej xD

 

OCCT Detected error on Core #0... čini se dizanje napona na 1.5v.

MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ja svoj celeron e1400 stock 2 ghz drzim na deafult naponu na 3ghz, stabilno ploča je ova http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2889#ov sutra ću probat i više {#} (cooler je stock intelov {#})

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Koliko ram memorija utjece na clockanje? Hoce li mi se proc bolje dati clockati sa 1600MHz ili losije sa 1333MHz?

Low life ! .. Turbo is my heart, nos is my blood and cars are my life!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2011 18:40 (Gman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
8ax kaže...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1637249

 

Jupi jej xD

 

OCCT Detected error on Core #0... čini se dizanje napona na 1.5v.

 

Ja sam na svom slučajno upalio AM2 Boost pa se nije mogao bootat, a kad sam ga išo clockat 3374 MHz max. Prek toga nije htio ni POST odvrtit, a BIOS automatski vratio default postavke
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Imam malo pitanje u vezi LinXa.. Sad sam ga skinuo posto ga svi hvale da najjace optereti proc.. Ugl, moje pitanje je jesu li ove postavke OK?

All we need is you there and we'll all get through it. Truly free in the way that we always knew it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Gman kaže...

Koliko ram memorija utjece na clockanje? Hoce li mi se proc bolje dati clockati sa 1600MHz ili losije sa 1333MHz?

 

Low life ! .. Turbo is my heart, nos is my blood and cars are my life!
14 godina
moderator
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Gman kaže...
Gman kaže...

Koliko ram memorija utjece na clockanje? Hoce li mi se proc bolje dati clockati sa 1600MHz ili losije sa 1333MHz?

 

same shit...

smanjiš memorijski množitelj i clockaš kolko ide, nema veze s memorijom...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
XXX-Man kaže...

 

same shit...

smanjiš memorijski množitelj i clockaš kolko ide, nema veze s memorijom...

Hvala velika. Citao sam negdje da nesto kao utjece, al to je vjerojatno pisao forumas pod narkozom. {#}

Low life ! .. Turbo is my heart, nos is my blood and cars are my life!
14 godina
moderator
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Gman kaže...

Hvala velika. Citao sam negdje da nesto kao utjece, al to je vjerojatno pisao forumas pod narkozom. {#}

može utjecat jedino na rezultat benchmarka, ali ne na maksimalnu frekvenciju...

 

kada dižeš brzinu sabirnice (FSB ili kako već)  diže se i brzina memorije, kad ti se počne rušit komp smanjiš množitelj memorije i onda nastaviš dizat...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2011 18:56 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ma hebo bench, nije da ne bih volio imate veci rezultat, ali nema se para. {#}

Low life ! .. Turbo is my heart, nos is my blood and cars are my life!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ee...! Help.

jer ima neko da je unlockao 6950 od Gigabyte-a pa da ju ne može clockati?

Moja ne ide preko 845MHz pa sam moro stavit ASUS-ov BIOS i snizit frekv. jer mi se na taktovima 6970 ruši pol programa

za benchmarkanje? 3DMark 11 included{#}

i want your horror i want your design cos youre a criminal as long as youre mine i want your love-i want your psycho your vertigo stick while youre in my room your baby is sick i want your love
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
stoncin3 kaže...

Ee...! Help.

jer ima neko da je unlockao 6950 od Gigabyte-a pa da ju ne može clockati?

Moja ne ide preko 845MHz pa sam moro stavit ASUS-ov BIOS i snizit frekv. jer mi se na taktovima 6970 ruši pol programa

za benchmarkanje? 3DMark 11 included{#}

imaš već hrpu tema za 6950, pa pitaj tamo...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ma nema niko već sam tamo kožu ostavio.. lol

Izgleda sam ja jedini pokupio lošiji primjerak Gigabajtice koja se ne može flashat sa org BIOS-om od HD6970{#}

Ima Bugofil 6970 isto Giga samo je to već org 6970 kupljena i još ju je prodao, kažu svi da GTX560 neka SOC rastura

AMD-ove kartice serija 6900{#}

pa je prešo čovjek na Nvidiju!

Inače šteta, super kartica za te pare=2100kn.

i want your horror i want your design cos youre a criminal as long as youre mine i want your love-i want your psycho your vertigo stick while youre in my room your baby is sick i want your love
14 godina
moderator
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
stoncin3 kaže...

Ma nema niko već sam tamo kožu ostavio.. lol

teško da će i ovdje bit :)

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Zanima me kolko bi išlo najviše moja grafa s svojim ventilatorom, ATI radeon hd 4770 512 gddr5 xp 128 ....

http://balcanclubsoundno1.tk/ besplatno skidanje rmx-a,mixeva :)) dj darac (ja) i dj knezo admini :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
crni pauk kaže...

Zanima me kolko bi išlo najviše moja grafa s svojim ventilatorom, ATI radeon hd 4770 512 gddr5 xp 128 ....

Imam tu grafu.. core clock sam digao sa 750 na 810MHz (i ne moze vise ni naopako :), a memory clock sa 800MHz defaultnih na 1100MHz. (vent na grafi radi na nekih 60%, a i na kucistu takodje ima puno ventilatora)

 

Mozda ti budes clockao svoju grafu vise od moje, ili mozda manje.. sve zavisi od graficke, neka moze vise, neka manje, bez obzira sto je ista

 

pozz

14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Imam problem sa Gigabyte 6850. Kad klokam i catalysta na 850mhz i pokrenem 3DMark 11, nakon 20 sekundi mi se zacrni ekran i još 10 sec svira glazba i onda se smrzne komp pa ga moram dva puta restartat da počme bootat.

Pokrenio sam i FurMark stability test, a njega odvrti do kraja bez problema. Temp 58C*max

Zašto se ruši u 3DMarku?

 

Evo sad sam probo OCCT gpu test na 850mhz 1920x1080 shader complexity 8. Test 10min, i 5min full load, 72C*max bez greške.

Dali se onda u 3DMarku na 850mhz ruši zbog teselacije i  ostalih efekata?

Sve je moguće...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 22:42 (johi bro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

moze malo pomoci- KLIK! ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

da li bi ja svome athlonu smjeo povecati voltazu na V 1.5?

pozz

cpu cpu
mainboard mainboard
memory memory
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 22:24 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

eo kupio ninju 3.Htio bih clockat za 24/7.Moze prijedlog koje taktove i voltažu da stavim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Kad se vi svi kuzite u clockanje i kompove,imam jedeno pitanje,a to je kako da overclockam hard disc,a da se ne spaja u raid polje sa ni jednim u paru :)))))))))))))

 

Bez smijanja :)

Kuco
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
HDD se ne Moze overclockati, Al ima načina da se ubrza rad diska-defragmentacija, brisanje nepotrebnih datoteka, pa i čista verzija windowsa ili drugog OSa... Skini defraggler i TuneUP utilities i izvrsi sve akcije za HDD i sistem... ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
dustY kaže...

eo kupio ninju 3.Htio bih clockat za 24/7.Moze prijedlog koje taktove i voltažu da stavim?

To moraš sam otkriti.  Svaki komp se razlikuje od onog drugog i ne postoji univerzalni OC takt i voltaža.

RAZERcoku kaže...

Kad se vi svi kuzite u clockanje i kompove,imam jedeno pitanje,a to je kako da overclockam hard disc,a da se ne spaja u raid polje sa ni jednim u paru :)))))))))))))

 

Bez smijanja :)

Čekaj.... HAHAHA {#}

 

Ne možeš to,eventualno defragmentirati.

13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Htio sam pitat ako OC-am grafičku ili proc., je li to sigurno i da li to skraćuje vijek te komponente?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Ako clockas u nekom normalnom postotku i bez dizanja napona-skoro pa 100% sigurno je...
S dizanjem napona i većim OCem se dize i rizik... OC je po meni Najisplativije rješenje ako je PC jos relativno dobar, a želi se jos... ;)
13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

evo ja danas dignuo e2200 na 2,78ghz (46°) sa stock intel kulerom.. imam osjecaj da moze ic 3,0 bez mjenjanja voltaže {#}

Modern Warfare 3
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 12:51 (disaster98).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Decki pozdrav. Kad dignem takt na mom procu vise od 2,6 Ghz imam cudan problem. Naime na zvucnicima ili slusalicama logitech g35 pocne neko pucketanje i odjednom nakon minutu a nekad i duze zamrzne se slika i nemogu nista nego stisnut reset. Problem se javlja samo kad igram igre, a najvise crysis 2. Inace dok ne igram igre nista. Probao sam testirat memoriju sa windows 7 diagnostikom i kaze da nema greske. Takoder sam testirao proc sa prime 95 oko 10 minuta i proc je radio na 100%. Sve je bilo u redu. Takt procesora je bio 3,20 Ghz. Taj problem mi se pojavio od jednom. Prije je proc isto bio dosta dugo vremena klokan na 3,0 Ghz i sve je bilo stabilno. Sad je stabilno samo na stock taktovima. Moze li bit maticna ili cak graficka? Konfa je pod moj pc. Ima li tko kakvo rijesenje? Plz help. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Imam Dualca e6500 clockanog sa defaultnih 2.93GHz na 3.53GHz bez dizanja voltaze (onaj sh*t od maticne to ne podzava), da li je to moguce jos dignut jer nisam siguran da ce to izdrzat sa stock naponom..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
mate960 kaže...

Imam Dualca e6500 clockanog sa defaultnih 2.93GHz na 3.53GHz bez dizanja voltaze (onaj sh*t od maticne to ne podzava), da li je to moguce jos dignut jer nisam siguran da ce to izdrzat sa stock naponom..

Dizi malo po malo i vrti prime95 dok se ne sruši. Kad se sruši vrati na zadnji clock na kojem je radio.

12 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

imam intel e6750 oc-an na 3.4ghz ne ruši se niti ništa pa samo hoću pitat u vezi temperatura temp u idile su mi 30-33stupnja a u loadu 55-60 pa me zanima jel bi bio potreban drugi cooler

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice