Overclockanje starog pc-a

poruka: 4
|
čitano: 2.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Overclockanje starog pc-a

Evo ovako iman staru masinu za starije igre koja vrlo dobro radi no problem je u tome sto nakon odredenog clockanja meni se dogodi bsod ( neuspijem procitat niti slikat jer prebrzo prode.)

Ovako specs idu:

Intel pentium 4 3.0 w/ht na 3.5 nece preko 3.54ghz

2gb ram kingston 800mhz (180mhz u cpu-z pise)

Asrock dual-vsta 775 zadnji update

Ati radeon 2400xt overclockan

500w napajanja

Probao sam e6700 no neradi na maricnoj valjda nepodrzaje.... A i vidio sam da je pin malo iskrivljen no posto nisan bio siguran da li je u procesoru ili socketu vratio sam stari i ovaj e6700 poslaona testiranje.

 

Ps. Temperature su u bios na 35-40 cpu a maticna 32-35 prilikom igranja 59-61 nece vise probao san furmarkom. A grafa 50-60 nisam siguran. Sve te brojke su u stupnjevima celzijusa.

Pa ako tko ima strucan neka mi pomogne bio vih zahvalan.

Made in Croacia
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Overclockanje starog pc-a

Znam da su slabe ali npr. Iman stare stare igre kao sto su diablo 1 i 2 age od empires nfs underground nerade na moj trenutacni pc pa bi mi bilo steta bacit ih jer su original ( majkemi) pa zasto ide bsod kad se ne pregrijava...

Made in Croacia
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclockanje starog pc-a

Nije sve u toplini, jednostavno postoje granice koliko brzo i stabilno može raditi čak i na normalnoj temperaturi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclockanje starog pc-a
Hvala... Sad barem znam da se nemoze prisilno xD. Da pitam nesto dok mi se komp ne popravi. Da li ja mogu na svoju profilnu stavit avatar?
Made in Croacia
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice