DirectX 11 glasine

poruka: 23
|
čitano: 2.087
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
DirectX 11 glasine

U programu Gamefesta 2008 vidljivo je da će nekoliko prezentacija Microsoft posvetiti isključivo predstavljanju mogućnosti DirectX 11 programskog sučelja. DirectX 11 će u mnogočemu proširiti i poboljšati DirectX 10, primjerice, predstavljena će biti nova vrsta sofverskih instrukcija (shadera) pod nazivom „Compute shader“, koji bi po navodima Microsofta trebao omogućiti veću računalnu snagu bez mnogo ograničenja.
Osim toga, uključen će biti „tessellation“, odnosno, razdjeljivanje koje bi također trebalo ubrzati procesiranje prikaza, te nova inačica jezika kojom se zadaju shaderske instrukcije. Nove mogućnosti trebale bi pojednostaviti i ubrzati rad postojećih tehnika, a u budućnosti otvoriti nove s korištenjem hardvera kompatibilnog s DirectX 11 sučeljem. DirectX 11 bi trebao biti kompatibilan s Vistom i s novim Windowsima 7.

 

 

Eto - toliko sam dosad cuo - vi?

Ideologije se rađaju krvlju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
DirectX 11 glasine

Microsoft je negdje potvrdio da će doći negdje oko ožujka 2009,znači prije windowsa 7,možda će windowsi 7 imati dx11.1.

 

Radeon r800 će ga podržavat...možda i g.t.300

phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 12:20 (darkswordwarrior).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DirectX 11 glasine

Hoće li GeForce 8xxx karte podržavati sve te novosti ili bar djelomično?

 

(doduše ionak mislim oko Nove godine kupit neku novu grafulju, ali ako ne...)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DirectX 11 glasine

Meni je to sve skupa ruganje nama "malim korisnicima", koji su kupili najprije DX10, a potom i DX10.1 grafićke kartice, jer se iskreno ni na jednima nismo naigrali. Istini za volju kupio sam samo jednu, DX10.1, al se opet osjećam prevareno. Igara koje uspješno koriste novi API (kad odbijemo one koje imaju podršku ali rade basnoslovno loše bez vizualnog poboljšanja) je malo, kao prsti na rukama malo. I ne, ne mislim na nekog mutanta iz dimenzije ŽNJ. Kada stigne novi DX, opet ide val kartica, prva generacija koja se u vodu baca ...

Možda im ovaj put i uspije napraviti dobar posao, ali se iskreno nadam da če neke glave pasti zbog promašaja s prošlim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DirectX 11 glasine

Igram assasins creed i devil may cry 4 u dx10.

FPS ne pada ispod 75 (vsync uključen), dosta dobro su optimizirane ove dvije igre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DirectX 11 glasine

Ma jos ni DX10 ne radi kako treba u svim igrama a oni bi odma 11 :D

Necu zvaku , hocu kusur !!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DirectX 11 glasine

Ma ja jos uvijek ima DX9 i sve mi radi i nemam bas nekih problema!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
nadimak888 kaže...

Igram assasins creed i devil may cry 4 u dx10.

FPS ne pada ispod 75 (vsync uključen), dosta dobro su optimizirane ove dvije igre.

 a koju konfu. imas pa da imas takav FPS?
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine

Ne znam odakle si to "čuo", ali hardverska teselacija postoji već sada, tako da je najava toga smiješna. Vjerojatno to kao "novost" gura nVidia koja nije bila sposobna ugraditi 10.1 u svoje nove kartice.

DirectX 11 sumnjam da će doći prije izlaska Windowsa 7, a Windowsi 7 sigurno neće prije 2010.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
jedanaestica će sigurno izaći s windows 7 ali malo je bahato to njihovo svako malo mjenjanje DX, ja mislim da on i to rade radi zarade jer svaki put kad novi izađe moraš kupit novu grafičku.To je bahato i bezobrazno ponašanje!
Ne vjerujem da će nešto spektakularno biti,vjerojatno još jedna prodaja magle koje će one naivce koštati kreditne kartice.valjda im je ponestalo novaca pa je sklopio savez s proizvođaćima kartica.
" ja izdam svaki mjesec novi DX a oni kupe nove kartice"
nismo mi valja toliko naivni i glupi???
Intel Core 2 Quad Q6700 I ASUS P5Q PRO, 775, Intel P45 I 4GB 1066Mhz I DELL monitor LCD E248WFP, 24" I HDD HITACHI 1TB I
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
naxeem kaže...

Ne znam odakle si to "čuo", ali hardverska teselacija postoji već sada, tako da je najava toga smiješna. Vjerojatno to kao "novost" gura nVidia koja nije bila sposobna ugraditi 10.1 u svoje nove kartice.

DirectX 11 sumnjam da će doći prije izlaska Windowsa 7, a Windowsi 7 sigurno neće prije 2010.

 U ovom se apsolutno slažem, da se DX11 požuruje isključivo zbog pritiska NVidie, koja s trenutnom generacijom kartica polako gubi rat (najbrža kartica je samo bitka Smijeh )
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
Cika Jova Zmaj kaže...
naxeem kaže...

Ne znam odakle si to "čuo", ali hardverska teselacija postoji već sada, tako da je najava toga smiješna. Vjerojatno to kao "novost" gura nVidia koja nije bila sposobna ugraditi 10.1 u svoje nove kartice.

DirectX 11 sumnjam da će doći prije izlaska Windowsa 7, a Windowsi 7 sigurno neće prije 2010.

 U ovom se apsolutno slažem, da se DX11 požuruje isključivo zbog pritiska NVidie, koja s trenutnom generacijom kartica polako gubi rat (najbrža kartica je samo bitka Smijeh )
 tako je, pa jedva nagovorim roditelje da mi kupe DX10 karticu, nemre se to svako malo mijenjati, treba doći neki standard koji košta, al zato drži nekoliko godina
http://www.freewebs.com/horagio/ 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine

Vjerovali ili ne, ali veći dio zapadnog svijeta je zapravo bogatiji od nas iz Jugoistočne Europe! Zapravo mnogima takav napredak nije strašan udarac na budžet. Vani ljudi ne uzimaju kredite da kupe računalo!

 

DirectX 10 je ogroman napredak, ma koliko to ne mogli vi shvatiti. DirectX 11 ne znam što će biti jer je informacija jako malo, ali sigurno neće biti još neko vrijeme. Sam napredak nije tu samo da bi se prodavale kartice, već da bi se ubrzao razvoj i dobila bolja kvaliteta prikaza itd.

 

Onaj tko to još ne zna, mora naučiti da se tržište razvija, a tehnologija ide naprijed, pogotovo grafička. Kome se to ne sviđa, uh, tough, but who cares.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
Da, svi znamo da tehnologija ide veoma brzo ka naprijed, koga briga sto neko jos uvijek ima Direct X 9.0 graficku i nemoze si priustiti noviju, njima je posao da idu dalje sa kvalitetom prikaza i grafickim detaljima.. Btw, mislim da Direct X 11 HOCE doci prije Windowsa 7, jer ce biti podrzan na Visti, dakle moci cete ga instalirati na Windows Visti, a i procitao sam negdje na internetu da je najvjerovatnije da ce doci prije Win 7..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine

Imaš li neke konkretnije reference od "pročitao sam negdje"?

 

DirectX 11 uključuje raytraceing podršku, a nVidia ne može sagraditi takvu karticu niti ima patente uopće za to (za razliku od AMD-a), tako da sumnjam da će kao dio vijeća za grafiku podržati DirectX 11 još duže vrijeme. Zato i otežu s 10.1 uostalom.

 

Ako Microsoft gurne DirectX 11, pokopat će nVidiu ako ovi u međuvremenu ne smisle kako podržati 10.1 i raytraceing.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 17:46 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
imaš pravo naxeem dx 10 je samo po sebi bolji dx i efikasniji samo što ga developeri nemogu iskoristit.
Intel Core 2 Quad Q6700 I ASUS P5Q PRO, 775, Intel P45 I 4GB 1066Mhz I DELL monitor LCD E248WFP, 24" I HDD HITACHI 1TB I crossfire 2x HD4870
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
unknown kaže...
imaš pravo naxeem dx 10 je samo po sebi bolji dx i efikasniji samo što ga developeri nemogu iskoristit.
 Zašto ga nebi mogli iskoristiti? Ja ga mogu iskoristiti, a nisam AAA game dev...
If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
mislim na njegovu efikasnost dx 10 bi trebao biti brži i manje zahtjevniji na nove igre.
Intel Core 2 Quad Q6700 I ASUS P5Q PRO, 775, Intel P45 I 4GB 1066Mhz I DELL monitor LCD E248WFP, 24" I HDD HITACHI 1TB I crossfire 2x HD4870
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
naxeem kaže...

Imaš li neke konkretnije reference od "pročitao sam negdje"?

 

DirectX 11 uključuje raytraceing podršku, a nVidia ne može sagraditi takvu karticu niti ima patente uopće za to (za razliku od AMD-a), tako da sumnjam da će kao dio vijeća za grafiku podržati DirectX 11 još duže vrijeme. Zato i otežu s 10.1 uostalom.

 

Ako Microsoft gurne DirectX 11, pokopat će nVidiu ako ovi u međuvremenu ne smisle kako podržati 10.1 i raytraceing.

 DirectX 11 ce biti dostupan za Vistu.. LINK
I, ne, nazalost, DirectX 11 nece imati podrsku za raytracing.. LINK
DirectX 11 je samo evolucija DirectX-a 10.. LINK
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 17:58 (Dark Prince).
16 godina
neaktivan
offline
DirectX 11 glasine

kakav dx 11? pa meni je i na dx 9 sve usporeno...

nemam potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine

Dok ne vidim službene informacije o tome, sumnjam u to. Imaš li neki link sa službenom objavom, a ne "uspjeli smo potvrditi"? Od koga? Čega? S kim? Zašto? Tko je Fuad? Fuad radi u Microsoftu? ATI-u? Intelu? nVidiji?

 

Edit: iako moram dodati da me ne čudi mogući razvoj događaja. Izdavanje raytraceinga bi uništilo nVidiju jer nVidija nema niti jedan patent ni mogućnost da složi karticu za takav DX11. Intel i ATi s druge strane već su spremni i teselacijski algoritmi u 10.1 verziji također.

 

Ovo je vjerojatno utjecaj pritiska nVidije na Microsoft.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 22:27 (naxeem).
16 godina
protjeran
offline
RE: DirectX 11 glasine
albundi kaže...

kakav dx 11? pa meni je i na dx 9 sve usporeno...

 Hehehehhehehehhe xD
Leadtek WinFast PX8600GTS 256MB GDDR3 AMD Athlon 64 x2 4200+@2.2GHz Abit KN9 nForce 570 Ultra 2x1 GB 800MHz Kingmax Hitachi 250GB 8MB cache SM206BW Logitech MX518
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 11 glasine
naxeem kaže...

Dok ne vidim službene informacije o tome, sumnjam u to. Imaš li neki link sa službenom objavom, a ne "uspjeli smo potvrditi"? Od koga? Čega? S kim? Zašto? Tko je Fuad? Fuad radi u Microsoftu? ATI-u? Intelu? nVidiji?

 

Edit: iako moram dodati da me ne čudi mogući razvoj događaja. Izdavanje raytraceinga bi uništilo nVidiju jer nVidija nema niti jedan patent ni mogućnost da složi karticu za takav DX11. Intel i ATi s druge strane već su spremni i teselacijski algoritmi u 10.1 verziji također.

 

Ovo je vjerojatno utjecaj pritiska nVidije na Microsoft.

 Evo i na jednoj Njemackoj stranici takodjer.. LINK
Btw, Albundi, nisi jedini, ako te to tjesi.. :P
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice