Kako igrati igre?

poruka: 27
|
čitano: 4.283
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?
pitanje

Mene zanima na koji način vi igrate igre.... Znači da mi rečete prolazite li igru na najtežoj razini, prolazite li ju 100% itd.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...

Mene zanima na koji način vi igrate igre.... Znači da mi rečete prolazite li igru na najtežoj razini, prolazite li ju 100% itd.....

 Hm...
Da vidimo...
Easy
Leadtek WinFast PX8600GTS 256MB GDDR3 AMD Athlon 64 x2 4200+@2.2GHz Abit KN9 nForce 570 Ultra 2x1 GB 800MHz Kingmax Hitachi 250GB 8MB cache SM206BW Logitech MX518
16 godina
offline
Kako igrati igre?

Ja prvo igram na Medium, pa ako je igra dobra kad ju prodjem odigram ju jos jednom na Hard.

Naravno ako je igra Ultra teska sama po sebi, nekad sam znao i na Easy igrat. Sramim se

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 MB OC 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
kad vidim da nemogu preć počnem tuć kompjutor ali nakon recimo 200 ubojstva :=))
Viva la vida
16 godina
protjeran
offline
Kako igrati igre?

Zavisi što nudi. Igra poput Thief:The Dark Project (i njegovi nastavci) je najbolja za igrati na expert razini jer samo onda nudi pravi ugođaj i način igre. Na toj razini ne smiješ ubiti ni jednog čovjeka, jer si lopov a ne ubojica. I također se nudi više misija a na taj način se prođe igra u punom sjaju kako je i zamišljena.

Isto sam tako igrao i Deus Ex na realistic razini, iz razloga sličnog Thiefu (Ion Storm FTW). Dobra fora je da cheatovi ne rade na toj razini težine.

Kada je neka igra smeće  (poput COD4, ali je dovoljno zanimljiva za igrati) ili ne nudi dovoljno razloga da bi je igrao na realistic, hard, expert modu, onda je odigram reda radi, onako na easy, speed run modu.

RPG igre poput Baldurs Gatea,   igram na normal, a to je i preporuka u igri (D&D pravila), a neki od NPC-a su dovoljno jaki i na toj razini, a ja želim i živjeti RL pa nemam volje za štrebanje igre i spellova i provođenja vremena više u inventoriju nego u igri (a to je odlika svake prave RPG igre i igrača). Da, koristio sam cheatove (u blažoj varijanti i samo za scrollove i potions) za BG, jer nemam volje skupljati gold 2, 3, 8 sati, samo da si kupim određenu količinu scrollova ili potiona kojima mogu biti imun na određene NPC-e, i gnjavaža sa kupovanjem strelica i onda ono iritantno raspoređivanje itema u inventoriju (BTW jedine dvije RPG igre koje su napravile pomake u usavršavanju upravljanjem inventorija su bile Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel). A usput sam isprobavao razne načine dijaloga i situacija (nije tako fleksibilno kao Fallout, a ionako je to pravi D&D RPG a ne RPG prema SPECIAL GURPS pravilima), i na to sam potrošio previše vremena .

Fallout ima combat i game težinu. To ostavljam na normal.

Morrowind ostavljam na normal, jer nema razloga stavljati na easy ili hard. NPC-ovi u igri su uvijek dovoljno jaki da se prilagode levelu igrača.

Sada je popularno na PC-u izbaciti igre koje daju određene unlocke poput igri na konzolama (valjda i zato jer su rađene višeplatformski). Team Fortress 2 ima achievementse. Treba se dogovoriti sa ekipom pa onda napraviti server i onda otključati neke od tih "achievementsa".

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2008 10:10 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
autorov komentar
the_tux kaže...

Zavisi što nudi. Igra poput Thief:The Dark Project (i njegovi nastavci) je najbolja za igrati na expert razini jer samo onda nudi pravi ugođaj i način igre. Na toj razini ne smiješ ubiti ni jednog čovjeka, jer si lopov a ne ubojica. I također se nudi više misija a na taj način se prođe igra u punom sjaju kako je i zamišljena.

Isto sam tako igrao i Deus Ex na realistic razini, iz razloga sličnog Thiefu (Ion Storm FTW). Dobra fora je da cheatovi ne rade na toj razini težine.

Kada je neka igra smeće  (poput COD4, ali je dovoljno zanimljiva za igrati) ili ne nudi dovoljno razloga da bi je igrao na realistic, hard, expert modu, onda je odigram reda radi, onako na easy, speed run modu.

RPG igre poput Baldurs Gatea,   igram na normal, a to je i preporuka u igri (D&D pravila), a neki od NPC-a su dovoljno jaki i na toj razini, a ja želim i živjeti RL pa nemam volje za štrebanje igre i spellova i provođenja vremena više u inventoriju nego u igri (a to je odlika svake prave RPG igre i igrača). Da, koristio sam cheatove (u blažoj varijanti i samo za scrollove i potions) za BG, jer nemam volje skupljati gold 2, 3, 8 sati, samo da si kupim određenu količinu scrollova ili potiona kojima mogu biti imun na određene NPC-e, i gnjavaža sa kupovanjem strelica i onda ono iritantno raspoređivanje itema u inventoriju (BTW jedine dvije RPG igre koje su napravile pomake u usavršavanju upravljanjem inventorija su bile Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel). A usput sam isprobavao razne načine dijaloga i situacija (nije tako fleksibilno kao Fallout, a ionako je to pravi D&D RPG a ne RPG prema SPECIAL GURPS pravilima), i na to sam potrošio previše vremena .

Fallout ima combat i game težinu. To ostavljam na normal.

Morrowind ostavljam na normal, jer nema razloga stavljati na easy ili hard. NPC-ovi u igri su uvijek dovoljno jaki da se prilagode levelu igrača.

Sada je popularno na PC-u izbaciti igre koje daju određene unlocke poput igri na konzolama (valjda i zato jer su rađene višeplatformski). Team Fortress 2 ima achievementse. Treba se dogovoriti sa ekipom pa onda napraviti server i onda otključati neke od tih "achievementsa".

 

 

Znači ti odma igru staviš na najtežu razinu il prije prođeš na lakše?

 
16 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?

Igram na Medium

http://www.freewebs.com/horagio/ 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...

 

Znači ti odma igru staviš na najtežu razinu il prije prođeš na lakše?

 
Rekao sam da zavisi što igra nudi i što kod nje znači hard,expert ili realistic mode. U slučaju Thiefa i Deus Ex-a sam išao igrati na "najteži" nivo, mislim da sam Thiefa išao prvi put igrati na normal,ali kada sam vidio što propuštam, onda sam ga odlučio odigrati na expert. Neke igre koriste hard razinu jer time samo umjetno produžuju vrijeme utrošeno na igranje ili omogućuju NPC-ovima lakše ubijanje igrača a igračima veču količinu potrebnu za njihovo uništenje a to mi je bezveze. Igra treba biti napravljena tako da hard razina ima smisla, a ne da npr. u slučaju FPS-ova, nabiju veču količinu HP-a NPC-u a igrača degradiraju.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
autorov komentar
the_tux kaže...
michael_lp kaže...

 

Znači ti odma igru staviš na najtežu razinu il prije prođeš na lakše?

 
Rekao sam da zavisi što igra nudi i što kod nje znači hard,expert ili realistic mode. U slučaju Thiefa i Deus Ex-a sam išao igrati na "najteži" nivo, mislim da sam Thiefa išao prvi put igrati na normal,ali kada sam vidio što propuštam, onda sam ga odlučio odigrati na expert. Neke igre koriste hard razinu jer time samo umjetno produžuju vrijeme utrošeno na igranje ili omogućuju NPC-ovima lakše ubijanje igrača a igračima veču količinu potrebnu za njihovo uništenje a to mi je bezveze. Igra treba biti napravljena tako da hard razina ima smisla, a ne da npr. u slučaju FPS-ova, nabiju veču količinu HP-a NPC-u a igrača degradiraju.

A šta kod igre koja na početku ima samo najlakši nivo razine, a treba proć najprije najlakše da bi se otvorilo srednje, pa porć srednje da bi se otvorilo teško?...

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...
the_tux kaže...
michael_lp kaže...

 

Znači ti odma igru staviš na najtežu razinu il prije prođeš na lakše?

 
Rekao sam da zavisi što igra nudi i što kod nje znači hard,expert ili realistic mode. U slučaju Thiefa i Deus Ex-a sam išao igrati na "najteži" nivo, mislim da sam Thiefa išao prvi put igrati na normal,ali kada sam vidio što propuštam, onda sam ga odlučio odigrati na expert. Neke igre koriste hard razinu jer time samo umjetno produžuju vrijeme utrošeno na igranje ili omogućuju NPC-ovima lakše ubijanje igrača a igračima veču količinu potrebnu za njihovo uništenje a to mi je bezveze. Igra treba biti napravljena tako da hard razina ima smisla, a ne da npr. u slučaju FPS-ova, nabiju veču količinu HP-a NPC-u a igrača degradiraju.

A šta kod igre koja na početku ima samo najlakši nivo razine, a treba proć najprije najlakše da bi se otvorilo srednje, pa porć srednje da bi se otvorilo teško?...

 
  Sumnjam da ima puno takvih igara gdje trebas ici od najlakseg da bi otkljucao srednji itd. A ionako, ako moras tako - onda igraj tako.
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 475/920; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
autorov komentar

A nije niko odgovorio jel prolazite igre 100%...

16 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?

igram na medium, i bez šifri, jer su mi glupost, jedino na gta sam igro sa šiframa, kad igram onako bezveze, a ne na misije...

nemam potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?

Uglavnom u velikoj većini igram ih na easy, (osim nekih koje za to nema smisla) jer igram radi zabave i gušta a, ne radi nekog dokazivanja . Većina ih je zakomlicirana tako i tako, pa ti dođe na isto koju težinu odabereš, rijetke su igrive (naravno ima ih u zadnje vrijeme sve više, valjda su proizvođači napokon svatili bit ) a, te možeš opalit i na težem nivo-u.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...

A nije niko odgovorio jel prolazite igre 100%...

 kak koju, ovisi da li je zanimljiva
http://www.freewebs.com/horagio/ 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Kako igrati igre?

Prvi put kad igram neku igru igram na medium ili normal tezini, ako je dobra i vrijedi je opet odigrati jer je zanimljiva onda na najtezi nivo hard, expert, veteran ili nightmare, i polako do kraja. Npr, Mgs, CoD2 i sl, igre. Eh, da kad igram neku igru koja je stvarno dobra, trudim se ispuniti sve 100%, zadaci, questovi ili nesto drugo npr. medalje.. naravno ako tih 100% donosi neki bonus u vidu otkljucanih filmica, scena, slika...ako ne onda se i ne trudim bas za 100%..

Jedina igra koju igram na Easy je Guitar Hero III, evo upravo presao (igram na tastaturi) i omisljam se da igram na medium, ili ce to biti cisti mazohizam prema mojim prstima i sadizam prema tastaturiCool ...Tko od Slayera pred kraj igre odsvira pjesmu na 100% svaka cast!!

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali Gospodar si rijeci dok ih ne izgovoris, kad ih izgovoris postajes njihov rob..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?

Pa većinu igram na Easy, jer mislim da igre služe za zabavu i razbrigu a ne za živciranje. Naravno neke igre mi je glupo igrati na easy, a pod to mi spadaju (neki) RPG-i i strategije (one gdje treba stvarno imat strategiju i plan, a da se ne zove tank rush). A često RPG prođem na easy da bi "ispitao teren" i da bi dobio dodatne opcije kod razgovora, magije kao nagradu za prelazak igre, ali onda obavezno slijedi "hardcore" prelazak.

 

 

 @boxer - samo iz znatiželje; Koja stvar od Slayera i da li ima dosta metal bendova u toj igri?

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2008 15:42 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
Paolo2612 kaže...

Pa većinu igram na Easy, jer mislim da igre služe za zabavu i razbrigu a ne za živciranje. Naravno neke igre mi je glupo igrati na easy, a pod to mi spadaju (neki) RPG-i i strategije (one gdje treba stvarno imat strategiju i plan, a da se ne zove tank rush). A često RPG prođem na easy da bi "ispitao teren" i da bi dobio dodatne opcije kod razgovora, magije kao nagradu za prelazak igre, ali onda obavezno slijedi "hardcore" prelazak.

 

 

  @boxer - samo iz znatiželje; Koja stvar od Slayera i da li ima dosta metal bendova u toj igri?

  @paolo2612 - Od Slayera je "raining blood". Listu pjesama mozes vidjeti ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_songs_in_Guitar_Hero_III:_Legends_of_Rock
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 475/920; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
16 godina
offline
Kako igrati igre?

Da, Raining Blood iz 1986, e na njoj sam se namucio postenski da jedva izvucem 90% na easy a imas samo tri tipke za pritiskati kad si na easy...cccc

na expert nesmijem ni pomisljati,,,ali me zeza nekad lagg u igri pa fulam,,,iako sam stavio sve na low, isto radi kao i na high postavkama...malo cudno ali eto lagg me zna zezati...

a sto se tice izvodjaca ima raznih, Slayer, Metallica, Iron Maiden, Slipknot, ZZtop, GunsnRoses, Slash, Aerosmith, Scorpions,Santana itd. ukupno 42 pjesme za odsvirati i jos bossovi koji nisu teski na easy...igra je stvarno zabavna, samo jos da imam "gitaru" jer na tastaturi i nije bas neki dozivljaj iako sam namjestio postavke i tastaturu drzim kao gitaru i lupam po njoj ko lud...Cool Lets Rock!!

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali Gospodar si rijeci dok ih ne izgovoris, kad ih izgovoris postajes njihov rob..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...

Mene zanima na koji način vi igrate igre.... Znači da mi rečete prolazite li igru na najtežoj razini, prolazite li ju 100% itd.....

  Ni lagano ni teško, nego na normalno i igram dok imam volje i dok je igra zanimljiva.
Idem na faks kako bi bio pametan, a ne zato što sam pametan...
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...

A nije niko odgovorio jel prolazite igre 100%...

 Ja,da.
Kad nisam lijen xD
Leadtek WinFast PX8600GTS 256MB GDDR3 AMD Athlon 64 x2 4200+@2.2GHz Abit KN9 nForce 570 Ultra 2x1 GB 800MHz Kingmax Hitachi 250GB 8MB cache SM206BW Logitech MX518
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako igrati igre?
michael_lp kaže...

A nije niko odgovorio jel prolazite igre 100%...

Znao sam prije. Sada kako mi se koja svidi i kolika imam vremena. KOTOR 1 sam igrao do pola i izgubio volju, makar mi je igra odlična, možda jedan od razloga je što sam isprobavao razne kombinacije dijaloga i prolaza iste misije, razne kombinacije atributa za naštimavanje lika, pa sam u međuvremenu odustao. Možda je bilo bolje da sam samo igru prolazio bez filozofiranja. Mogu reči da me igra Portal ubija u pojam. Najviše radi potrebne preciznosti sa mišem, ili sam postao prestar za ta sranja ili nešto drugo.
A šta kod igre koja na početku ima samo najlakši nivo razine, a treba proć najprije najlakše da bi se otvorilo srednje, pa porć srednje da bi se otvorilo teško?...
Mislim da sam na PC-u ili PS2 naišao na takvu igru, ali se ne mogu sjetiti.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
15 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?

Na medium..pa naravno da je odigram do kraja..koja je inace svrhaBelji se

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako igrati igre?

prvi put igram na easy,a ako je igra dobra kasnije na medium ili normal.Prvi put prelazim misije,a drugi put opet misije pa 100% ako je igra dobra.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako igrati igre?
the_tux kaže...
michael_lp kaže...

A nije niko odgovorio jel prolazite igre 100%...

Znao sam prije. Sada kako mi se koja svidi i kolika imam vremena. KOTOR 1 sam igrao do pola i izgubio volju, makar mi je igra odlična, možda jedan od razloga je što sam isprobavao razne kombinacije dijaloga i prolaza iste misije, razne kombinacije atributa za naštimavanje lika, pa sam u međuvremenu odustao. Možda je bilo bolje da sam samo igru prolazio bez filozofiranja. Mogu reči da me igra Portal ubija u pojam. Najviše radi potrebne preciznosti sa mišem, ili sam postao prestar za ta sranja ili nešto drugo.
A šta kod igre koja na početku ima samo najlakši nivo razine, a treba proć najprije najlakše da bi se otvorilo srednje, pa porć srednje da bi se otvorilo teško?...
Mislim da sam na PC-u ili PS2 naišao na takvu igru, ali se ne mogu sjetiti.
 Doom 3 ti ima easy, medium, hard i nightmare s tim da su ti easy i medium otključani te ih moraš prići da bi ti se otključalo hard, koji trebaš prići da ti se otključa nightmare. (Ali sve ovo prolaženje i vrijedi. Igra je zakon.)
Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
16 godina
offline
Kako igrati igre?

Iz vremena Sege Saturn, kad sam imal za nju samo nekoliko igri, između ostalih Fifi 96 i Tomb Raider, sve sam prolazil do kraja i igral više puta na težim razinama->razlog-bilo ih je malo.

Kasnije na Play Station 1 imal sam već "hrpu" igara, većinom dobrih ali nisam sve prošel do kraja; Gran Turismo 1,2 na najtežoj razini, ISS na najtežoj razini, Silent Hill nekoliko puta na svim razinama, Tenchu do kraja, Final Fantasy 7 do kraja, Crash Team Racing na svim razinama (i s frendovima, bilo je zakon), Tekken 3 na najteže, Spec Ops na najteže, Legacy of Kain na najteže, itd... uglavnom ovo su neke igre s plejke koje sam prošel 1 ili više puta na raznim težinama.

I onda je došel PC (imal i sam neki komodarac prije i gore sam igral Prince of Persia i Pacmana), još sam imal i plejku ali PC je bil onda potpuno novi svijet, otkrivanje nepoznatog itd.. Uglavnom, među prvim igrama za PC našel se UT 2 i Quake 2, kao prve do kraja prijeđene igre na Pc-u. Pa ne znam dalje po redu, bil je tu Warcraft 3, Civilization 2 itd.. sve dok nije došel Silent Hill 2, meni jedna od najboljih igri na PC-u, odigral sam ju više puta na više razina težine. No, kako je vrijeme odmicalo, sve manje igri sam prolazil do kraja, jednostavno malo isprobal i gotovo. Sljedeće igre koje su mi ostale u sjećanju su Fahrenheit, Serious Sam, Doom 3, Quake 4, ROTWK, HoMM5, DMC 3, Assasins Creed itd... ima još ali ko bi sve napisal.

Uglavnom, prestale su me privlačiti pucnjave, strategije i sve ostalo, zašto, jer su me obuzele SIMULACIJE pa je tu PES serijal, NBA serijal, NHL serijal, Virtua Tenis pa preko Toce 2, Toce Race Driver 3, NFS Underground 1,2, F1 99-02 do najigranijeg, Race Driver Grid-a. Sve te simulacije (nisu sve hard core da se razumijemo) oduzele su mi vremena više nego sve druge igre skupa. Svaku od navedenih igri igral sam na najteže, a vjerujte nije lako, F1 pogotovo. Sad me više gotovo i ne zanima ništa drugo osim takvih, bolje reći navedenih igri.

Eto to je bila moja opšrino napisana gaming povijest/sadašnjost.

Viva good games!

 

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako igrati igre?

Pozdrav. :)

 

Osobno, malo mi je cudno pitanje, no ok, da odgovorim i ja.

 

Igru obicno predjem ili bar pocnem na najlaksem modu igre. Ako je prelagana, prekinem igrati i predjem na medium mod tezine. Ako je igra dobra, tj. ako mi je zanimljiva, zavrsim ju, naravno. Ako mi je bas dobra, odigrati cu ju na medium modu, najcesce i zavrsiti. Rijetko koju igram na najtezem modu, jer se zasitim igre na prva dva moda tezine. Npr., Diablo 2 mi se nije dalo igrati na hell modu. Mom bratu je. :)

 

Tvoje pitanje mi je cudno, jer to je kao da pitas koje voche volimo i pojedemo li ga do kraja, pa da ti skuzis koje tebi voche pashe i hoces li ga i ti pojesti do kraja. To je sve stvar osobnog ukusa i nitko ti ne moze reci da je bolje ovako ili onako. Najvaznije je ono sto tebi pashe, a to ne mozes nauciti.

 

Neke igre nemaju razine tezine, pa igras kao i svi. U tom slucaju biras hoces li uopce igrati igru. Uvijek je vazan samo tvoj ukus i tvoj izbor.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako igrati igre?

FPS koji ima izbor uvijek stavim na najteže...

 

Ostale uglavnom igram na medium. Bar počnem, ako je preteško prebacim se na lakše.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice