World of Warcraft izdvojena tema

poruka: 8.841
|
čitano: 1.367.197
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: World of Warcraft
filiplat kaže...

https://worldofwarcraft.com/en-us/battle-for-azeroth

 

Nadam se samo da ce biti pocetkom 2018. :)

 Nažalost ljudi pišu po forumima da predviđaju dolazak ekspanzije za rujan 2018. a classic server za sredinu 2019. Jer smatraju da nece objaviti classic sigurno pola godine od dolaska kako ne bi retaild BfA zbog toga patio

8 godina
online
World of Warcraft

Evo, nakon 10 i više likova koje sam odigrao, digao na lvl110 i obuka, igra polako izgubila svaki smisao, pa sam malo potražio neki private server da prvi put probam i ja kakav je to doživljaj. Probao sam WoW Classic ( Elysium ), pa hebemti tamo je ubit svinju izazov. Dva dana jedva lvl 13 i 17 silvera. U biti to je to, igra koja traži više truda nego Legion. Onda sam probao WoTlk ( Dalaran-WoW ) i ne skidam se s kompa koja uživancija. Zar će Blizz doista izbacivati te exp do lvl 255 ili kaj??? Za sad jako uživam u WoTlk. Dao Bog da naprave osim Classica i ostale exp pa nek ljudi sami biraju dok kaj će igrat.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
World of Warcraft

Ima i u legionu izazova,ako hoces teske dungeone,odes u m+,a ako hoces raidanje,tu je mythic.Ali da,za one koji vole levelanje vanilla je i dalje najbolji izbor.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: World of Warcraft
Taraba kaže...

Evo, nakon 10 i više likova koje sam odigrao, digao na lvl110 i obuka, igra polako izgubila svaki smisao, pa sam malo potražio neki private server da prvi put probam i ja kakav je to doživljaj. Probao sam WoW Classic ( Elysium ), pa hebemti tamo je ubit svinju izazov. Dva dana jedva lvl 13 i 17 silvera. U biti to je to, igra koja traži više truda nego Legion. Onda sam probao WoTlk ( Dalaran-WoW ) i ne skidam se s kompa koja uživancija. Zar će Blizz doista izbacivati te exp do lvl 255 ili kaj??? Za sad jako uživam u WoTlk. Dao Bog da naprave osim Classica i ostale exp pa nek ljudi sami biraju dok kaj će igrat.

 Igrao sam i ja na Elysiumu i predobro je bilo. Ono muka za ubiti 2 moba odjednom, onda se aggroa jos i treci i gotov si, cak i s klasom koja se moze healati, jer ostanes bez mane nakon 3 spella :P Dosta questova koje je stvarno tesko solo zavrsiti, puno koje ih uopce nije moguce solo. Sto je najbolje cinilo mi se teze nego kad sam pred 13 god igrao pravu vanillu, tad sam valjda bio mlađi i sposobniji :) i trenutni WoW me pretvorio u nooba kolko je sve prelako i automatski.

 

sto se tice tog sluzbenog classic servera, puno je tu otvorenih pitanja. Npr hoce li biti netaknuti vanilla experience ili ce biti ipak nekih poboljsanja, modernizacije? sto s grafikom? add-onima? i koliko daleko ce ici s tim eventualnim QoL znacajkama? dosta klimav teritorij.

 

također me zanima sto s eventualnim update cycleom, odnosno nece valjda izdati vanillu i ostati zauvijek na tome? mislim cak i najvecim hardcore fanovima ce kroz godinu dvije dosadit kad nabave sve sto se ima za nabavit i rijese sve sto se ima za rijesit. jos tad nije bilo time sinkova tipa achievementi, mountovi petovi i te gluposti. i koji je onda iduci logican korak? ponovo izdavanje ekspanziju po ekspanziju? potpuno alternativni pravac za igru tj drukcija prica/ ekspanzije? mogo bi tu biti svasta :)

11 godina
offline
Re: World of Warcraft

Moje želje vezane uz classic wow su: sadašnja grafika + LFG tool (nikako ne LFD) + ostalo sve vanilla.

I da to sve bude na progression serveru.

Ne bi mi bilo žao plaćati pretplatu za to.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
11 godina
offline
Re: World of Warcraft
Najveći problem kojeg vidim sa classic serverom je end game,stvarno ne znam kako će to izvesti a da bude zanimljivo, jer iz današnje perspektive vanilla bossovi su smiješni, a da ne pričam o dps rotacijama koje su se svodile na 1-2 tipke.

Ali sigurno ću malo odigrati i polako levelati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: World of Warcraft
geronimo4661 kaže...
Najveći problem kojeg vidim sa classic serverom je end game,stvarno ne znam kako će to izvesti a da bude zanimljivo, jer iz današnje perspektive vanilla bossovi su smiješni, a da ne pričam o dps rotacijama koje su se svodile na 1-2 tipke.

Ali sigurno ću malo odigrati i polako levelati.

 Lol, za vecinu klasa je rotacija bila puno teza nego sto je to danas. Pogotovo kad uzmes u obzir da prije nisu postojali add-onovi koji ti govore kada i sto stisnuti. I imao si jedno 4 puta vise spellova/ situational abilitya na barovima.

14 godina
offline
Re: World of Warcraft
DeniZg kaže...

Moje želje vezane uz classic wow su: sadašnja grafika + LFG tool (nikako ne LFD)

 

LFG? Moja je zelja da na Monku mogu imati JC i Inscription :D

11 godina
offline
Re: World of Warcraft
Minneyar kaže...
geronimo4661 kaže...
Najveći problem kojeg vidim sa classic serverom je end game,stvarno ne znam kako će to izvesti a da bude zanimljivo, jer iz današnje perspektive vanilla bossovi su smiješni, a da ne pričam o dps rotacijama koje su se svodile na 1-2 tipke.

Ali sigurno ću malo odigrati i polako levelati.

 Lol, za vecinu klasa je rotacija bila puno teza nego sto je to danas. Pogotovo kad uzmes u obzir da prije nisu postojali add-onovi koji ti govore kada i sto stisnuti. I imao si jedno 4 puta vise spellova/ situational abilitya na barovima.

 Puno teza? mora da se salis.Pripreme  za raid(znaci logisticki dio) je bio tezi nego danas,to sigurno,ali sve ostalo je smjesno za danasnje standarde.I da,imao si hrpu abilitija na barovima,ali malo je to znacilo kad ih nisi mogao koristiti,ili nije bilo optimalno.Za tadasnje standarde to je bilo super,ali danas tako nesto ne bi moglo proci na trzistu,bar ne kao samostalan proizvod.Igre evoluiraju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 12:00 (geronimo4661).
12 godina
online
World of Warcraft

Sto se mene tice, WoW je devoluirao u puno aspekata... Jedan od njih to sustavno unistavanje i rezanje klasa.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
World of Warcraft

Po meni, ako se ide na vanillu (classic) onda je i napravite kakva je bila (kakva je trenutno na privat serverima) jer inace je to opet neki drugi proizvod. Kakav,lfg ,lfd itd.....tipkaj, komuniciraj i lako se nade. Ako se nade na ovim privat serverima, bez problema, ne vidim na official da ce ista bit problem gdje ce sigurno biti puno vise ljudi (eto poceo na starom jednom serveru, napravio novog lika i kroz pol sata nasao grupu za dung RFC - laganini bez trcanje,rushanja,uzivancija i zaj. sa ljudima. par pod frend listu za buducnost...i tako dalje,). Naravno pretplata me nece smetat,jer ce sigurno bit.

 

i danasnje naspram prije , sve pojednostavljeno i olaksano da sa sto manje muke i vremena napravi i dobi vise. dok si prije stvarno morao zapet i nesto da bi napravio dat sve od sebe. naravno svakom odgovara nesto,i svaki ce naci svojeg kupca tj igraca

 

ukratko od mene

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 12:27 (cropunk).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: World of Warcraft
Minneyar kaže...

Sto se mene tice, WoW je devoluirao u puno aspekata... Jedan od njih to sustavno unistavanje i rezanje klasa.

 Ma ima danasnji wow svojih problema,daleko od toga,meni najveci je kompletan gubitak imerzije  sa svim tim lfd alatima,gdje samo stanes u que i to je to,a to dugorocno poglupljuje.

 

Ali ja kao igrac koji je fokusiran iskljucivo na end game u svakom slucaju uvijek biram moderni wow koji mi daje puno vise izazova kroz komplicirane mehanike a ne kroz beskrajni grind.Iako je i legion pre grinderski orijentiran za moj ukus.

 

U svakom slucaju,drago mi je da ce Blizzard uvesti te vanille servere,izbor je uvijek dobra stvar.

12 godina
online
Re: World of Warcraft
geronimo4661 kaže...
Minneyar kaže...

Sto se mene tice, WoW je devoluirao u puno aspekata... Jedan od njih to sustavno unistavanje i rezanje klasa.

 Ma ima danasnji wow svojih problema,daleko od toga,meni najveci je kompletan gubitak imerzije  sa svim tim lfd alatima,gdje samo stanes u que i to je to,a to dugorocno poglupljuje.

 

Ali ja kao igrac koji je fokusiran iskljucivo na end game u svakom slucaju uvijek biram moderni wow koji mi daje puno vise izazova kroz komplicirane mehanike a ne kroz beskrajni grind.Iako je i legion pre grinderski orijentiran za moj ukus.

 

U svakom slucaju,drago mi je da ce Blizzard uvesti te vanille servere,izbor je uvijek dobra stvar.

 Dobro, slazemo se da su raidovi sada puno bolji :) Ali kao sto kazes, gubitak imerzije, 0 incentive za ikakvu socijalizaciju... Izvan raidova igra je prakticki single player, a drugi igraci su kao najobicniji botovi, u vecini LFD/LFR i slicnih grupa se doslovno ni rijec ne napise. Cak i ove stvari tipa world bossovi, ono 80% ekipe samo dode tamo radi loota, takne bossa, i odu dalje svojim putem. Nikakve koordinacije ni izazova. Di je to od starih fajtova oko Azuregosa u vanilli :) kad bi se 3-4 najjaca guilda na serveru nasla na istom mjestu i borila se svi protiv svih i protiv Azuregosa.

 

I onda neki kazu "to je stvar communitya, neki novi klinci ovo ono", ali nije istina. Na Elysiumu ljudi itekako komuniciraju, cisto zato sto nema sistema koji bi im omogucio da sve naprave solo. Moras traziti pomoc za questove, traziti grupe za dungeone i pritom pricati s ljudima i sl. Nema cross-realm zona, svatko koga sretnes je uvijek na tom serveru i jednostavno se prirodno stvara socijalno okruzenje, dok je danasnji WoW dijametralno suprotan tome...

 

I jos jedan ogroman minus trenutnog WoWa po meni je leveling experience koji su tolko sjebali da to vise ne lici ni na sta. Onak, experience je u tolkom nerazmjeru sa dizajnom zona/ dungeona, cak i bez ijednog heirlooma valjda na 10% svake zone ju vec overlevelas, pogotovo ak napravis makar samo jedan dungeon run za questove. A o full heirloom necemo ni pricati. Ak je leveling vec postao takva farsa neka ga radije potpuno ukinu. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warcraft
geronimo4661 kaže...
Minneyar kaže...
geronimo4661 kaže...
Najveći problem kojeg vidim sa classic serverom je end game,stvarno ne znam kako će to izvesti a da bude zanimljivo, jer iz današnje perspektive vanilla bossovi su smiješni, a da ne pričam o dps rotacijama koje su se svodile na 1-2 tipke.

Ali sigurno ću malo odigrati i polako levelati.

 Lol, za vecinu klasa je rotacija bila puno teza nego sto je to danas. Pogotovo kad uzmes u obzir da prije nisu postojali add-onovi koji ti govore kada i sto stisnuti. I imao si jedno 4 puta vise spellova/ situational abilitya na barovima.

 Puno teza? mora da se salis.Pripreme  za raid(znaci logisticki dio) je bio tezi nego danas,to sigurno,ali sve ostalo je smjesno za danasnje standarde.I da,imao si hrpu abilitija na barovima,ali malo je to znacilo kad ih nisi mogao koristiti,ili nije bilo optimalno.Za tadasnje standarde to je bilo super,ali danas tako nesto ne bi moglo proci na trzistu,bar ne kao samostalan proizvod.Igre evoluiraju.

 

 Slazem se u potpunosti, prije su pripreme za raid bile slozene ko pregovori s EU, prije ako si imao legendary bio si jedan od rijetkih, a danas ljudi koje poznajem, a ograniceni su ko balkon, opravdano se hvale odlicnom opremom i item levelima. Abilitya je prije bilo za skoro 3 bar-a, sjecam se tocno dana sa blood DK kad mi se update-o wow i udjem u igru i vidim da mi pola abilitya nema, kopam po spellbooku, kunem Blizzard entertainment, zovem prijatelje gnjevan, ali ocito su morali igru prilagodit i nekim levatima kojima je vrhunac WoW-a proletit kroz heroic dungeon, a leeroy jenkins im je fikcija 

11 godina
offline
World of Warcraft

Prije kad sam igrao (do kraja WotLK) je Crowd Control bio obavezan, pa je i komunikacija u dungeonima bila isto obavezna.

Poslije kad sam navraćao u WoW, svi spamaju AoE i dungeoni se prolaze u 15 minuta, bez da itko nešto napiše u party chatu,.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: World of Warcraft
DeniZg kaže...

Prije kad sam igrao (do kraja WotLK) je Crowd Control bio obavezan, pa je i komunikacija u dungeonima bila isto obavezna.

Poslije kad sam navraćao u WoW, svi spamaju AoE i dungeoni se prolaze u 15 minuta, bez da itko nešto napiše u party chatu,.

 Da taj trend mass pull+ AoE je poceo na kraju WotLK... Pa su ljudi prigovarali. Onda su u 4.0 tj Cataclysm Launch opet stavili teske heroice, trebalo je imati stvarno odlicnu koordinaciju i koristiti svaki CC koji je na raspolaganju. Glory of the Cataclysm Hero je stvarno bio postignuce u to doba i to mi je jedan od drazih perioda u igri... Medutim vec s prvim velikim patchem, 4.1 su opet sve nerfali i vratili na aoe-fest zato sto su se noobceki previse zalili na tezinu -.-

11 godina
offline
Re: World of Warcraft
Cata hc dungeoni su bili odlični, do nerfa. Sjećam se da sam kao hiler tražio mana break poslije doslovno svakog trash packa.

Ovaj trenutni m+ sistem je također jako dobar, koncipiran je tako da i najbolji igrači na svijetu mogu naći adekvatan izazov.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
World of Warcraft

Igram od prvog dana i zadnje 2 godine mi baš paše ovakav WoW.

Sad sam casual i ne tražim nešto zahtjevno glede igre.

I dalje uživam u njoj, makar brao tratinčice i skida kožu sa beštija.

Odgovaraju mi svi addoni, LFG, pa ni chat u instancama mi više ne fali.

Baš je dobro :)

 

 

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 16:30 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: World of Warcraft
Slazem se s tobom Virty.Danas uz obitelj,posao,razne obaveze,casual nacin igranja i meni pase,mozes vidjet i isprobat sav content iako nisi hardcore raider.Nas 5-6 se ponovo vraca wowu sad za vikend i mislim da ce nam bit jako zanimljivo.Ipak je ekipa bitna.
11 godina
offline
Re: World of Warcraft
dani20 kaže...
Slazem se s tobom Virty.Danas uz obitelj,posao,razne obaveze,casual nacin igranja i meni pase,mozes vidjet i isprobat sav content iako nisi hardcore raider.Nas 5-6 se ponovo vraca wowu sad za vikend i mislim da ce nam bit jako zanimljivo.Ipak je ekipa bitna.

 

Takva ti je u biti situacija za vecinu igraca,rijetko tko danas ima vremena za vanilla tip grindanja.Kod nas u gildi prosjek godina je  cca 35,vecina njih ima obitelj,karijeru etc,i takva ekipa jednostavno nema vremena za teski grind svaki dan,pa onda jos i raidanje,uostalom vecini je i legion  previse i izgubili smo hrpu igraca koji nemaju vise vremena za takvo sto,a danas wow ovisi o takvim igracima,mladji  danas igraju neke druge igre,puno je veca konkurencija sto se tice online igara nego sto je bilo 2005.Istina,levelanje vise nije izazov,ali ja igram wow bez prestanka skoro 12 godina,meni je vise levelanja preko glave.Bilo je fora prvih par puta,sada mi je nuzno zlo,za izazove imam neke druge aspekte igre.

Blizzard treba igrace koji ce sto duze igrati bez uzimanja nekih stanki i prekida,a ako forsiras grind,prije ili kasnije ljudima ce dosaditi pa ce onda otici par mjeseci-godinu dana na pauzu pa onda opet malo grindati.Dugorocno grindati svaki dan 4-5 sati ne funkcionira na duge staze.

 

A vas 5-6 ako i zelite malo izazova a nemate vremena za raidanje,fino isprobate mythic+ dungeone.A oni zahtjevaju komunikaciju,stun rotacije,interrupt,znaci moras koristiti svog lika do maksimuma i mogu biti jednako zahtjevni kao i high end raidanje.Meni kao hileru su mythic+ dungeni tezi od raida,a hiler mi je main 10 godina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 23:49 (geronimo4661).
15 godina
offline
World of Warcraft

nema me u wowu od lev 95 kad su usrali pvp.
moje pitanje je kakvo je sad stanje ?
PVE igram samo toliko da levlam lika, ostalo vrijeme bi bilo battleground i arena

otišao sam kad su usrali klasične battlegroundove i kad je čekanje za pvp naraslo na 1+ sat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
World of Warcraft

Ljudi moji bit classic wowa je bilo druženje po svijetu ,di god podjes( bilo koja regija) naletis na tonu igraca, pa za mene je bilo gankanje po svijetu najbolji dio igre sa ekipom ofc , ono dva ovna se susretnu pa nastane nered i dodje 1000 igraca ....

a progres, ubit zadnjeg bossa i to ... to svakako nema smisla,jer ubijes, oni novog bossa i expanziju i tako u nedogled....

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: World of Warcraft

U subotu sam s frendom koji nikad nije igrao WoW krenio ispočetka. HEHE. Ja sam napravio Pallya, a on Huntera, oboje Dranei. I ja mu pošaljem malo golda i tako ga uvodim u igru dok questamo, lik izgubljen totalno, 100 pitananja, a mene nostalgija pere, baš super osječaj. Došli u prvi dungeon (Regefire Chasm) lik sve ne zna gdje bi, koga bi, lootanje bossa, pass, need, greed ja kažem idemo sad van nakon tog dungeona, on ostane u Q i nastavi s nekom drugom grupom novi dungeon hehe. Zaboravi revajvat peta, dodat spellove na action bar kad ih dobije. Čista nevinost . Da bar ja mogu to proživjeti opet da sad prvi put počinjem WoW

16 godina
offline
Re: World of Warcraft
Ja sam kao malo dite, svake godine se vratim par puta i kreiram novog lika i pomalo kvestam. I nakon 13 godina, gust mi je zaigrat WoW 😊
PSN: Muskarcina77
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: World of Warcraft
Virty kaže...
Ja sam kao malo dite, svake godine se vratim par puta i kreiram novog lika i pomalo kvestam. I nakon 13 godina, gust mi je zaigrat WoW 😊

 Ima nas jos, vjeruj mi :) Ali isto tako, jako brzo shvatim koliko sam prestar za grajndanje i koliko dragocjenog vremena mi potencijalno oduzima :-/

9 godina
offline
World of Warcraft

Jel ima ekipe na draenor-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: World of Warcraft
polymer1234 kaže...

Jel ima ekipe na draenor-u?

Hrpa :)

PSN: Muskarcina77
15 godina
offline
Re: World of Warcraft
Ja i frendovi smo na Outlandu(alliance).Jedan je takodjer prvi put zaigrao.Par dana je targeto misem jer nije znao da se moze sa tab,ta nevinost xd
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
World of Warcraft

Dodajte me ako želite Torct, novi sam igrač wow-a :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
World of Warcraft

Vi vasa vanila, dace vam blizard vanilu pa cete opet da kukate....tacno nemate pojma sta pricate, 

Najbolji ursa na 4.5 k mmr eu
Moj PC  
0 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice