ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 861.919
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: ADSL u BiH
error_666 kaže...

 Da , treba resetirati modem , Trio Grande Family paket :)

 Kako 60 mbps?

Po paketu je 50/3, ja tako mjerim, 50/3.

Koja je tajna? ;D

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
12 godina
offline
Re: ADSL u BiH
goodye kaže...
error_666 kaže...

 Da , treba resetirati modem , Trio Grande Family paket :)

 Kako 60 mbps?

Po paketu je 50/3, ja tako mjerim, 50/3.

Koja je tajna? ;D

 nema tajne , prvi dan je bilo 60 . sad je 50/3 kako i treba :)

11 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Raja ima li ovakva tema ali za mobilnu telefoniju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ADSL u BiH

Jel netko zna kako ovaj VDSL radi?

Kažu mi tu u lokalnoj poslvnici HT- eroneta da ide max do 800 m 25/2, meni je 1070m do centrale..zanima me jel bi mogao dobiti bar pola toga?

Likovi iz HTa mi rekli da se ne može aktivarati, ali njihovo znanje je na razini ''zamjenim ti modem''...poslao sam mail korisničkoj službi ali još nema odgovora.

Mako
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 14:38 (Mako).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

25/2 radi do 1.000m, a može i malo više od toga.

50/4 radi do 500m, a može i malo više od toga.

Dakle, vrlo vjerojatno ćeš dobiti 25/2, ali uz napomenu da na VDSL-u od tih 25Mbps uzimaju dio za HomeTV. Ako ti je STB uključen oduzmi 2-3Mbps.

16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Prlja kaže...

25/2 radi do 1.000m, a može i malo više od toga.

50/4 radi do 500m, a može i malo više od toga.

Dakle, vrlo vjerojatno ćeš dobiti 25/2, ali uz napomenu da na VDSL-u od tih 25Mbps uzimaju dio za HomeTV. Ako ti je STB uključen oduzmi 2-3Mbps.

 Da, evo koliko uzme HomeTV, mjerio sam dok je bio upaljen HD program, SD program i HomeTV ugasen.

 

16 godina
offline
Re: ADSL u BiH

Ma, neće da priključe ni uz neki poseban ugovor...meni 1070 m... imam 2 stb-a. Od kad je taj home ušao u kuću net nije kao što je bio. Speed test pokaze ono što plaćam ali ja osjetim da to nije to...nestabilno.

Sad nema neki izbor, ili otkazati home tv ili platiti suhim zlatom...

Mako
8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH

Ja imam vdsl od mtela i na nekoh 500m modem mi se kaci na nekih 70 a ja imam 15/2 i to radi odlicno. Ponekad imam probleme sa uploadom  kada puca veza ali to nije do tehnologije.  Koliko ja znam internet i iptv i telefon su ti potpuno odovjeni i nema nikakve razlike u brzini radio iptv ili ne. Barem kod mene....

 

16 godina
offline
ADSL u BiH

Hm..može li se uzet Trio Basic 3 paket u HTu bez najma terminalne opreme, samo uz najam VDSL modema?

Televiziju negledam nikako, samo mi VDSL treba a najpogodniji (najjeftiniji) je uz Trio Basic 3 paket.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
možda su i odvojeni, ali kolega koji ima isti paket kao i ja samo uz 1 stb, nalazi se 100 m od mene ima 30 ms ping manji u igrama. Meni npr laga team speak dok otvaram neki portal ili slično...
Mako
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Mako kaže...
možda su i odvojeni, ali kolega koji ima isti paket kao i ja samo uz 1 stb, nalazi se 100 m od mene ima 30 ms ping manji u igrama. Meni npr laga team speak dok otvaram neki portal ili slično...

 Da tebi nije nešto sa instalacijama u kući ured? Nebi trebalo 100 razlike bit toliki problem, jedino da nije tih 100m ko zna kolika udaljenost, odnosno ko zna kako su kablove polagali :P... malo glupo zvuči ali nikad neznaš :)

Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
Ramo kaže...
Prlja kaže...

25/2 radi do 1.000m, a može i malo više od toga.

50/4 radi do 500m, a može i malo više od toga.

Dakle, vrlo vjerojatno ćeš dobiti 25/2, ali uz napomenu da na VDSL-u od tih 25Mbps uzimaju dio za HomeTV. Ako ti je STB uključen oduzmi 2-3Mbps.

 Da, evo koliko uzme HomeTV, mjerio sam dok je bio upaljen HD program, SD program i HomeTV ugasen.

 

 Po tome kako ti kažeš, onda oni koji imaju Trio 1 paket ako imaju upaljen Home TV internet nemaju nikako...

www.eplati.com
8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH
Ipak ti uzima 6mbps po prijemniku i fiksna telefonija 3mbps ali ne oduzima brzini neta nista. Negdje drugo je problem. Mozda do routera.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
marko227 kaže...
Ramo kaže...
Prlja kaže...

25/2 radi do 1.000m, a može i malo više od toga.

50/4 radi do 500m, a može i malo više od toga.

Dakle, vrlo vjerojatno ćeš dobiti 25/2, ali uz napomenu da na VDSL-u od tih 25Mbps uzimaju dio za HomeTV. Ako ti je STB uključen oduzmi 2-3Mbps.

 Da, evo koliko uzme HomeTV, mjerio sam dok je bio upaljen HD program, SD program i HomeTV ugasen.

 

 Po tome kako ti kažeš, onda oni koji imaju Trio 1 paket ako imaju upaljen Home TV internet nemaju nikako...

Ja dok sam imao 8mb/s paket sam imao uvijek oko 8, bez obzira na HomeTV. Zato sam sad ovo i testirao, i bez obzira koliko puta radio test, rezultat je takav.

Plus, na ADSL ne mozes ni uzeti HD pakete.

A dosta se ljudi i zalilo da kad upale HomeTv da im je internet sporiji i na adsl paketima, tako da se tu vjerovatno radi o pogresno postavljenim postavkama (namjerno?).

Jedino sto kod njih pali je svakodnevno zvati i zaliti se na onaj besplatni broj pa eventualno vecinu toga dovedu u red.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Imaš opciju unutar duo paketa 15/768 za dodatnih 10km mjesečno (ako već imaš 8/512), i dodatnih 30km za 50/4.

 

Naravno trebao bi biti blizu centrale. Najbolje uputiti upit njima u eronetu da ti oni kažu koju maksimalnu brzinu možeš postići s obzirom na tvoju poziciju.

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/internet/duo-paketi/cjenik/

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 13:23 (Noir).
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Noir kaže...

Imaš opciju unutar duo paketa 15/768 za dodatnih 10km mjesečno (ako već imaš 8/512), i dodatnih 30km za 50/4.

 

Naravno trebao bi biti blizu centrale. Najbolje uputiti upit njima u eronetu da ti oni kažu koju maksimalnu brzinu možeš postići s obzirom na tvoju poziciju.

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/internet/duo-paketi/cjenik/

 To je dodatnih 30KM na duo pro paket (VDSL) a ne na njegov paket od 8Mb, tako da ispadne totalno neisplativo i kriminalno skupo (59+30 i to bez PDVa uz 24mjeseca ugovor).

Za dom - vjera, ljubav i domovina
12 godina
offline
ADSL u BiH

elta kabel, fiber optika u banja luci

 

ovaj paket dodje oko 70eura:

 

http://www.speedtest.net/result/4906764023.png

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 16:17 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
mirkoj kaže...

elta kabel, fiber optika u banja luci

 

ovaj paket dodje oko 70eura:

 

http://www.speedtest.net/result/4906764023.png

 E neće to do Gruda za bar nekih 10ak godina još... :(

Za dom - vjera, ljubav i domovina
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...
Ipak ti uzima 6mbps po prijemniku i fiksna telefonija 3mbps ali ne oduzima brzini neta nista. Negdje drugo je problem. Mozda do routera.

 Promjenjeno jedno 5 rutera :D

Mako
8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH

Onda nije do njih ;) Mada sam ja ipak uzeo linksys jer mtelov router jenostavno nije mogao drzati 10+uredjaja istovremeno koliko ja imam ;) Pogotovo je wireless kopiranje na media server bilo sporot radi n protokola. Sad ma ac radi odlicno ;)

 

16 godina
offline
ADSL u BiH

Pustili mi vdsl...kad su 2 stb-a ukljčena nekih 13 mbps ali uplod je kržljav 0,62...ali opet puno bolje od prošlog 0,22 uploada.

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/internet/duo-paketi/

Dali netko ima Duo Pro od HT-Eroneta? ako ima kakva su iskustva ? 

ističe mi ugovor sa trio paketom a preskupo mi dolazi oko 80 KM a uzeo sam na 2 godine bio, 
a na programim nema ništa zanimljivo
osim kad je liga prvaka a kvaliteta ista ko u obicnom free streamu na webu. 

Volio bi malo brži internet pa eto  

EDIT:

I šta znači "comfort" i "standard" na duo 1,2,3? noob sam što se tiče interneta 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2016 17:02 (pješak).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ADSL u BiH
pješak kaže...

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/internet/duo-paketi/

Dali netko ima Duo Pro od HT-Eroneta? ako ima kakva su iskustva ? 

ističe mi ugovor sa trio paketom a preskupo mi dolazi oko 80 KM a uzeo sam na 2 godine bio, 
a na programim nema ništa zanimljivo
osim kad je liga prvaka a kvaliteta ista ko u obicnom free streamu na webu. 

Volio bi malo brži internet pa eto  

EDIT:

I šta znači "comfort" i "standard" na duo 1,2,3? noob sam što se tiče interneta 

Zasto ne uzmes Trio Super 2 koji ima brzinu interneta kao Duo Pro, a za 6 KM vise dobijes i televiziju i puno vise minuta prema fiksnoj i mobilnoj mrezi ?

Duo Pro je totalno neisplativ, jedino ako ti bas igra ulogu tih 6 maraka na 60 maraka.

Comfort i Standard ne gledaj jer se radi o ISDN vezi. Ti gledas prvu kolonu (POTS-telefonski prikljucak).

 

Imas jos jednu soluciju: uzeti Duo2 paket (telefon i 8Mbita veza) za 39KM i Opciju povecanja internet brzine na 15Mbita za jos 10KM = sve skupa 49KM. Ista ti je cijena uzmes li na neodredjeno vrijeme (ne vezes se ugovorom), 12 mjeseci ili 24 mjeseca. Jos ako imas svoj modem, ne placas modem. Ako ga nemas savjetujem ti da kupis jedan za sitnu lovu.

 

EDIT: Da ne zaboravim napomenuti, VDSL u Trio Super2 paketu ce ti raditi na punoj brzini ako si unutar 1-1,5 kilometra od tel.centrale. Ako nisi onda radije idi na Duo2

sig
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2016 20:06 (Matty).
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Matty kaže...
pješak kaže...

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/internet/duo-paketi/

Dali netko ima Duo Pro od HT-Eroneta? ako ima kakva su iskustva ? 

ističe mi ugovor sa trio paketom a preskupo mi dolazi oko 80 KM a uzeo sam na 2 godine bio, 
a na programim nema ništa zanimljivo
osim kad je liga prvaka a kvaliteta ista ko u obicnom free streamu na webu. 

Volio bi malo brži internet pa eto  

EDIT:

I šta znači "comfort" i "standard" na duo 1,2,3? noob sam što se tiče interneta 

Zasto ne uzmes Trio Super 2 koji ima brzinu interneta kao Duo Pro, a za 6 KM vise dobijes i televiziju i puno vise minuta prema fiksnoj i mobilnoj mrezi ?

Duo Pro je totalno neisplativ, jedino ako ti bas igra ulogu tih 6 maraka na 60 maraka.

Comfort i Standard ne gledaj jer se radi o ISDN vezi. Ti gledas prvu kolonu (POTS-telefonski prikljucak).

 

Imas jos jednu soluciju: uzeti Duo2 paket (telefon i 8Mbita veza) za 39KM i Opciju povecanja internet brzine na 15Mbita za jos 10KM = sve skupa 49KM. Ista ti je cijena uzmes li na neodredjeno vrijeme (ne vezes se ugovorom), 12 mjeseci ili 24 mjeseca. Jos ako imas svoj modem, ne placas modem. Ako ga nemas savjetujem ti da kupis jedan za sitnu lovu.

 

EDIT: Da ne zaboravim napomenuti, VDSL u Trio Super2 paketu ce ti raditi na punoj brzini ako si unutar 1-1,5 kilometra od tel.centrale. Ako nisi onda radije idi na Duo2

 Mašio si cijene, zaboravio si PDV znači nije 39KM nego 45,63KM ako uzmeš + 10KM opciju onda će te izać (39+10)x1.17=57,33KM (ne uračunavajući preplatu na modem).

Za dom - vjera, ljubav i domovina
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Matty kaže...
pješak kaže...

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/internet/duo-paketi/

Dali netko ima Duo Pro od HT-Eroneta? ako ima kakva su iskustva ? 

ističe mi ugovor sa trio paketom a preskupo mi dolazi oko 80 KM a uzeo sam na 2 godine bio, 
a na programim nema ništa zanimljivo
osim kad je liga prvaka a kvaliteta ista ko u obicnom free streamu na webu. 

Volio bi malo brži internet pa eto  

EDIT:

I šta znači "comfort" i "standard" na duo 1,2,3? noob sam što se tiče interneta 

Zasto ne uzmes Trio Super 2 koji ima brzinu interneta kao Duo Pro, a za 6 KM vise dobijes i televiziju i puno vise minuta prema fiksnoj i mobilnoj mrezi ?

Duo Pro je totalno neisplativ, jedino ako ti bas igra ulogu tih 6 maraka na 60 maraka.

Comfort i Standard ne gledaj jer se radi o ISDN vezi. Ti gledas prvu kolonu (POTS-telefonski prikljucak).

 

Imas jos jednu soluciju: uzeti Duo2 paket (telefon i 8Mbita veza) za 39KM i Opciju povecanja internet brzine na 15Mbita za jos 10KM = sve skupa 49KM. Ista ti je cijena uzmes li na neodredjeno vrijeme (ne vezes se ugovorom), 12 mjeseci ili 24 mjeseca. Jos ako imas svoj modem, ne placas modem. Ako ga nemas savjetujem ti da kupis jedan za sitnu lovu.

 

EDIT: Da ne zaboravim napomenuti, VDSL u Trio Super2 paketu ce ti raditi na punoj brzini ako si unutar 1-1,5 kilometra od tel.centrale. Ako nisi onda radije idi na Duo2

 

Ja trenutno imam DUO2, brzina je uvijek konstantna i prezadovoljan sam kvalitetom. Planirao sam se prebaciti na TRIO (VDSL 50/4) pa ako možeš objasniti zašto je maksimalna brzina samo u tako kratkom rasponu od centrale, i koliki su gubici svaki sljedeći kilometar?

 

Također me zanima koliko HOME TV uzima za sebe?

15 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
SnakeST kaže...

 

Ja trenutno imam DUO2, brzina je uvijek konstantna i prezadovoljan sam kvalitetom. Planirao sam se prebaciti na TRIO (VDSL 50/4) pa ako možeš objasniti zašto je maksimalna brzina samo u tako kratkom rasponu od centrale, i koliki su gubici svaki sljedeći kilometar?

 

Također me zanima koliko HOME TV uzima za sebe?

 Ne znam koliki su gubici što si udaljeniji od centrale, svakako su ta ograničenja samo kako bi se oni mogli ograditi jer ne isporučuju punu brzinu. 50/4 paket ide samo do 500m udaljenosti. Imam taj paket i udaljen sam oko 600m a brzina mi je oko 40/4. 

 

Home TV uzima 3-4 Mb.

Noi siamo come la nostra fede...Immortali...
8 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
Vakaka kaže...
Matty kaže...

Zasto ne uzmes Trio Super 2 koji ima brzinu interneta kao Duo Pro, a za 6 KM vise dobijes i televiziju i puno vise minuta prema fiksnoj i mobilnoj mrezi ?

Duo Pro je totalno neisplativ, jedino ako ti bas igra ulogu tih 6 maraka na 60 maraka.

Comfort i Standard ne gledaj jer se radi o ISDN vezi. Ti gledas prvu kolonu (POTS-telefonski prikljucak).

 

Imas jos jednu soluciju: uzeti Duo2 paket (telefon i 8Mbita veza) za 39KM i Opciju povecanja internet brzine na 15Mbita za jos 10KM = sve skupa 49KM. Ista ti je cijena uzmes li na neodredjeno vrijeme (ne vezes se ugovorom), 12 mjeseci ili 24 mjeseca. Jos ako imas svoj modem, ne placas modem. Ako ga nemas savjetujem ti da kupis jedan za sitnu lovu.

 

EDIT: Da ne zaboravim napomenuti, VDSL u Trio Super2 paketu ce ti raditi na punoj brzini ako si unutar 1-1,5 kilometra od tel.centrale. Ako nisi onda radije idi na Duo2

 Mašio si cijene, zaboravio si PDV znači nije 39KM nego 45,63KM ako uzmeš + 10KM opciju onda će te izać (39+10)x1.17=57,33KM (ne uračunavajući preplatu na modem).

 
Bio sam neki dan u Eronetu, udaljen sam oko 1850m od centrale tako da ne mogu pro uključit, mogu samo DUO2 i povećat brzinu na 15Mbita. HH ističe mi ugovor sljedeći mjesec 20-og ne znam bili mogao trio super 2 uzet radi velike udaljenosti od centrale, ali programi mi i ne igraju ulogu, valja ih imati ali.. više s kompa skinem film i gledam na tv, home-tv mi služio samo radi utakmica. stara tu i tamo pogleda obn, i kako ima snimalica to ona iskoristi,vjesti,serije,bla bla. 


Edit: tek sam sad skontao da si nap Matty "VDSL u Trio Super2 paketu ce ti raditi na punoj brzini ako si unutar 1-1,5 kilometra od tel.centrale. Ako nisi onda radije idi na Duo2" Znači DUO2 je najbolja opcija. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2016 22:30 (pješak).
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Champollion kaže...
SnakeST kaže...

 

Ja trenutno imam DUO2, brzina je uvijek konstantna i prezadovoljan sam kvalitetom. Planirao sam se prebaciti na TRIO (VDSL 50/4) pa ako možeš objasniti zašto je maksimalna brzina samo u tako kratkom rasponu od centrale, i koliki su gubici svaki sljedeći kilometar?

 

Također me zanima koliko HOME TV uzima za sebe?

 Ne znam koliki su gubici što si udaljeniji od centrale, svakako su ta ograničenja samo kako bi se oni mogli ograditi jer ne isporučuju punu brzinu. 50/4 paket ide samo do 500m udaljenosti. Imam taj paket i udaljen sam oko 600m a brzina mi je oko 40/4. 

 

Home TV uzima 3-4 Mb.

 

Kako da znam di je centrala? U nas telefonske linije idu pod zemljom i to je otprilike to sta znam? Otišao bi ja u poštu ali tamo nikad nisam dobio konkretan odgovor ni na šta...

15 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
SnakeST kaže...

 

Kako da znam di je centrala? U nas telefonske linije idu pod zemljom i to je otprilike to sta znam? Otišao bi ja u poštu ali tamo nikad nisam dobio konkretan odgovor ni na šta...

 Centrala bi trebala bit tu gdje je i pošta pa bi za početak mogao otprilike procijeniti udaljenost. U slučaju da naručiš VDSL paket njihovi radnici će izvršiti preciznija mjerenja.

Noi siamo come la nostra fede...Immortali...
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

U pm ja u danasnjem vremenu ne mogu imati vdsl od centrale sam cca oko 3km.. sada placam trio paket sa 4mb/s (ht-mostar) gotovo 70KM pfff ogadili mi se...

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice