Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.661.624
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja naručio prodajnog predstavnika još u utorak za četvrtak i ništa do sada, nitko me nije ni nazvao

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Znate li slucajno kakav je stb ovaj KAON? najvise me zanima oko brzine menija, tj liste kanala?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Upravo sam prijavio B.net HAKOM-u  ( https://www.hakom.hr/default.aspx?id=61 ) i s obzirom da sam siguran u pozitivnu odluku sa zadovoljstvom čekam razvoj događaja.

 

Naime, zbog selidbe sam bio prisiljen prijevremeno prekinuti ugovornu obavezu. O tome sam obavijestio B.net (emailom i poštom sa povratnicom tako da imam sve dokaze).

Prema odluci HAKOM-a imam pravo na prekid bez penala:


https://www.hakom.hr/default.aspx?id=356

Tražite pitanje koje počinje sa "korisnik sam B.Neta i pod ugovorom" (s obzirom da se ne može linkati direktno na to pitanje).

 

Siguran sam da B.net zna za takvu odluku ali ipak pokušava varati svoje višegodišnje pretplatnike (na jednoj adresi sam pretplatnik od samih početaka B.neta a na drugoj skoro 2g) pa ako prođe prođe!

 

Kao da su ulični kriminalci, šibicari i kamatari a ne velika telekom kuća koja bi trebala poslovati u skladu sa zakonom i onda kada joj to paše i onda kada joj to ne paše.

Jedino što me brine, koliko HAKOM-u treba vremena? Da li će donijeti odluku prije nego što mi ovi šibicari dobro izmaltretiraju?

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pripremi se na maltretiranje :)
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pošto mi je već u stanu provučen koaksijalni kabel, mogu li uzeti samoinstalacijski paket, da tehničar ne mora dolaziti, ili tehničar mora to sve spajati?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam pitanje.

Počeo sam na kompu dobivati Captcha check(I'm not a robot kućica i onda odabiranje slika) na dosta stranica koje su prije radile bez problema.

Sada sam probao na mobitelu koji je spojen na Wifi i opet isto. Koliko sam pročitao, to se pojavljuje jer se moja IP adresa čini nesigurnom, ili tako nešto.

Kako se to da riješiti? Restart routera nije pomogao.

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ima i ja istu stvar, skenira komp s malverom i win defenderom, nasa malware i nije se vise pojavljivalo.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Istekao mi je ugovor sa Bnetom, ima li ga smisla produžiti ponovo na 2 godine (namjeravam ostati kod njih do daljnjega, tako da mi produljenje ugovora na 2 godine zapravo ništa ne znači), je li nude kakve bolje uvjete od postojećih ako bih se vezao na 2 godine ili da ostanem na postojećem paketu (12/1Mbps)

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tnakir kaže...

Istekao mi je ugovor sa Bnetom, ima li ga smisla produžiti ponovo na 2 godine (namjeravam ostati kod njih do daljnjega, tako da mi produljenje ugovora na 2 godine zapravo ništa ne znači), je li nude kakve bolje uvjete od postojećih ako bih se vezao na 2 godine ili da ostanem na postojećem paketu (12/1Mbps)

 Mislim kako ti ide neka akcija za postojeće korisnike ( 24 mjeseca ista naknada ), malo prošvrljaj po bnetu.

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav ekipa,
od subote se useljavam u ZG, pa sam planirao uvesti Bnet (prethodni stanar je to isto koristio, pa valjda ne bi trebao čekati dugo) (ili mi savjetujete neki drugi, npr ovaj mi zvuči dobro zbog ugovorne neobveze: http://www.h1telekom.hr/hr/internet)
Htio bi najpovoljnije proći ako je moguće na ugovor od 12mj (na netu piše da u tom slučaju moram platit 1000kn jednokratno). Vidio sam nekakve letke za studentski dodatni popust (cca 20 kn jeftinije) a to ne mogu naći na netu, također primjetio sam da neki i pregovaraju.
Ako bi morao platiti router, već imam nekakav pa možda bi i to mogao koristiti.
Sad ako mi možete reći kakve su opcije, iskustva savjeti.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 10:34 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Zajeb kaže...

Ima i ja istu stvar, skenira komp s malverom i win defenderom, nasa malware i nije se vise pojavljivalo.

 MBAM mi je našao Malware(aktivator), ali nije pomoglo.

Budem pustio neki deep scan u Avastu, ako nađem.

 

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@tnakir

 

Pa,  možeš preći na veću brzinu za minimalno povećanje cijene(mjesečno 10 kuna bez ugovorne obaveze) te usluge.

Meni su nudili kao starom korisniku, da povećam tu brzinu 12/1 na onu koja ide do 30.

Vjerojatno ću to i uzeti.

 

Tu možeš pogledati opcije.

Ugovor ti se ionako produžuje automatizmom, ako ne reagiraš(al' nakon kaj ti ugovor istekne, nemaš više obaveze).

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 16:34 (PzKpfw).
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tnakir kaže...

Istekao mi je ugovor sa Bnetom, ima li ga smisla produžiti ponovo na 2 godine (namjeravam ostati kod njih do daljnjega, tako da mi produljenje ugovora na 2 godine zapravo ništa ne znači), je li nude kakve bolje uvjete od postojećih ako bih se vezao na 2 godine ili da ostanem na postojećem paketu (12/1Mbps)

 Naruči prodajnog predstavnika i dogovori s njime jednu od opcija iz ovog pdf-a. To nude samo preko prodajnih predstavnika ili preko telefona kada uzimaš.

I mislim da nema veze ako si postojeći, to bi se isto dalo riješiti.

 

Ja uzeo tv+net (30Mbit/s dl, oko 10 Mbit/s up) za 119 novaca, naručio prodajnog koji me je nazvao i sve preko telefona riješili u 2 poziva.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pero Dinamit kaže...
tnakir kaže...

Istekao mi je ugovor sa Bnetom, ima li ga smisla produžiti ponovo na 2 godine (namjeravam ostati kod njih do daljnjega, tako da mi produljenje ugovora na 2 godine zapravo ništa ne znači), je li nude kakve bolje uvjete od postojećih ako bih se vezao na 2 godine ili da ostanem na postojećem paketu (12/1Mbps)

 Naruči prodajnog predstavnika i dogovori s njime jednu od opcija iz ovog pdf-a. To nude samo preko prodajnih predstavnika ili preko telefona kada uzimaš.

I mislim da nema veze ako si postojeći, to bi se isto dalo riješiti.

 

Ja uzeo tv+net (30Mbit/s dl, oko 10 Mbit/s up) za 119 novaca, naručio prodajnog koji me je nazvao i sve preko telefona riješili u 2 poziva.

Odlično, hvala ti. Imam negdi vizitku od prodajnog predstavnika pa ću vidit šta se sa njim da dogovorit!

Rvat katolik!
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, može li mi netko dati broj prodajnog predstvnika ili objasniti kako dobiti posebnu ponudu za nove korisnike (internet za 74 kn) jer sam upravo zvala b net, rekli su da ponuda više ne vrijedi, tj. da je vrijedila do 1.8, a stoji do 30.9 u uvjetima korištenja

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Odeš na bnetovu stranicu za naručivanje prodajnog predstavnika i tamo daš svoj broj moba i adresu pa oni tebe zovu, vjerojatno svaki prodajni ima svoje područje djelovanja 

 

edit:

meni je isto rekao da ne mogu dobiti samo net za taj mali iznos, kao to više ne vrijedi bla bla iako vjerujem da je to sve njihovo serkanje jer ovako više dobiju ako prodaju jači paket, ali kako sada svejedno plaćam manje nego prije samo net, opcija net+tv mi je skroz okej.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 10:41 (Pero Dinamit).
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Kolega gore, jesi uspio sta rjesit s prodajnim predstavnikom? Dao kakav popust ili?
Meni istice tocno 1.10. Ugovor, i zvali su vec 2x da ce mi za istu cijenu dat duplu brzinu (20 mbps), ali nisam htio prihvatit posto sam mislio da ce jos nazvat i da cu izvuc nesto bolje...
Ovo za 75 kn ili cak i 120 net+tv se cini odlicno kad bih to mogao izvuci... Sad placam 135 kn 10mbps...
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dali su mi veći paket za cijenu koju sam do sada plaćao. Do nedavno sam imao 12/1 + TV, sada imam 30/x + TV za 160kn.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

bojim se da ako ga sada naručim, da će biti prekasno jer je do 30 tog akcija a sumnjam da će me odmah nazvati

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
iva2012 kaže...

bojim se da ako ga sada naručim, da će biti prekasno jer je do 30 tog akcija a sumnjam da će me odmah nazvati

Nazovi službu za korisnike.

Rvat katolik!
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@tnakir

 

I, jel se osjeti ta cca 2.5 x veća brzina u praksi?

Mislim, jel' si osjetio ubrzanje.

Znam, da sa jako brzo privikne na novu brzinu, al' pitam jel se osjetio taj prijelaz iz sporije u višu brzinu?

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

da, zvali su me i rekli da nemam pravo na to, ne kužim

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel mi možete okvirno reći, ako bi se nakon godinu dana morao seliti, koliko bi morao platiti i koje su opcije ako koristim Bnet?

Također, ovu ponudu (samo za net) sa slike ne mogu nigdje naći (a još uvijek imam studentska prava).

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nisu je jos ukljucili, rekli su kroz tjedan dana. Javim ti kad se vratim sa godisnjeg.
Rvat katolik!
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@markoal

 

Eh, frende, nazoveš i pitaš. Ako se seliš, te ako tamo ima uvjeta za usluge B.neta ništa ne plaćaš samo tamo nastaviš koristi tu uslugu. Sve, džaba.

Inače, ako prije kraja ugovora prestaneš koristi neku uslugu, dužan si po tom ugovoru platiti ono što si se tim ugovorom obavezao. Zato si potpisivao taj ugovor, te ćeš morati platiti preuzete obaveze, odnosno preostale mjesečne rate.

Bez ugovorne obaveze plaćaš u naprijed neku cifru, ne znam točno koju.

 

Žikim, tvoju poziciju, te vjerojatno ne znaš šta će biti za kuku dana, al' sve unaprijed si isplaniraj, te sve pitaj i dobro se informiraj prije potpisivanja ugovora, te ga naravno cijelog pročitaj prije davanja svojeg vlastoručnog potpisa, jer poslije nema nazad.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
PzKpfw kaže...

@tnakir

 

I, jel se osjeti ta cca 2.5 x veća brzina u praksi?

Mislim, jel' si osjetio ubrzanje.

Znam, da sa jako brzo privikne na novu brzinu, al' pitam jel se osjetio taj prijelaz iz sporije u višu brzinu?

 

 

 Onaj paket koji je tnakir sada dobio imao sam i tv se malo tu i tamo znao zboxati i dobivao sam famozne kvadratiće u bojama naravno povremeno.

Onda sam prešao na 3D paket i dobio brzinu neta 50/10 i sada sve puno bolje "diše" nemam više problema s tv.

 

Ubrzanje se osjeti ali više kod uploada.

 

Bdw. Travno, N. Zagreb znaći dobra infrastruktura, dobivam 49,7/10.5 u bilo koje doba dana.

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
iva2012 kaže...

da, zvali su me i rekli da nemam pravo na to, ne kužim

 Je li tako teško otići na bnetovu stranicu i naručiti prodajnog predstavnika? Mislim da samo oni mogu te cijene ponuditi.

I meni je služba za korisnike rekla da nemam tu opciju, pa me je opet nazvato prodajni i ponudio te cijene.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Upravo su me zvali i rekli da ću trebati mijenjati opremu, valjda ovaj modem kojeg imam doma ne podržava ove brzine. Na žalost, u nedjelju idem na put, oni mogu doći najranije u ponedjeljak...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da li jos nekome na Techicolor routeru nakon nekog vremena nestane 5Ghz wifi? Pojavi se ponovo kad udem na interface i iskljucim/ukljucim i tako opet radi neko vrijeme a onda opet nestane. I na tipkicu sastrane takoder se pojavi kad se ugasi/upali wifi te na promjenu kanala...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ima li netko iskustva s vremenom koje im je potrebno za povećnje brzine? Do sada sam imao 20Mbps, u ponedjeljak sam ih zvao i uzeo opciju sa 60Mbps, rekli su mi da će promjeniti do kraja tjedna, u utorak su poslali ugovor na mail, ali još sam na 20Mbps.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice