HT spletke - pozor

poruka: 19
|
čitano: 4.668
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HT SPLETKE pozor

POŠTOVANJE SVIM FORUMAŠIMA KOJI SU KORISNICI  T COM ADSLA I KOJI TO NAMJERAVAJU POSTATI  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

NAIME T COM KAO NAŠ MONOPOLISTA ODLUČIO SE NA PRLJAVU I NADASVE NEKOREKTNU IGRU PREMA SVOJOM KORISNICIMA OD KOJIH ŽIVE.

 

NA PRIMJER IMA TE MAX ADSL IMA TE MAX TV I SVE TO UREDNO PLAĆATE (NE DAJ BOŽE DA ZAOSTANEŠ JEDAN MJESEC) I UGOVOR KOJI STE POTPISALI BLIŽI SE KRAJU I GOSPODA IZ TELEKOMA VAS ZOVU I NUDE  VAM  NAGRADU DA PRODUŽITE UGOVOR SA NJIMA TO JEST SADA NUDE KAO NAGRADU EKSTERNI HARD DISK OD 250 GB ILI WLAN MODEM OVISNO ŠTO ŽELITE. SADA DOLAZI KVAKA SLUČANO VAM SE POKVARI MODEM TO JEST CRKNE I  VI NEMATE PRAVO NA ZAMJENU JER NEMATE VIŠE GARANCIJU NA MODEM I AKO STE POTPISALI PRODUŽENJE UGOVORA MODEM IMA SAMO 12 MJESECI GARANCIJU I NE POKRIVA VAŠE PRODUŽENJE UGOVORA NA DALJNIH 18 ILI 24 MJESECA  DAKLE AKO ŽELITE DA GLEDATE I SURFATE ZA ONO ŠTO PLAĆATE MORAT ĆETE TELEKOMU PLATITI 800 HRVATSKIH KUNA ZA NOVI MODEM. U PITANJU JE PRESKUPI  SIEMENS (za 800 kuna ima puno boljih rutera od njega)

 

LJUDI BUNITE SE NEMOJTE DANAS PLJAČKAJU JER OVO JE NEVJEROVATNO OVIM ŽELE NADOKNADITI NOVAC KOJI SU POTROŠILI NA EKSTERNE HARD DISKOVE I OSTALE STVARI POPUT PLAYSTATIONA 2 I OLYMPUS FOTOAPARATA

 

 

 

PONOVNO APELIRAM NEMOJTE OVO DOPUSTIT                                                                   LIJEP POZDRAV OD Baltazara

 
9 4 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
HT SPLETKE pozor

ja sam vec korisnik T-Šrota... jbg.. samo ubuduce iskljuci Caps Lock Namigiva

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2009 22:22 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HT SPLETKE pozor
Znalac kaže...

POŠTOVANJE SVIM FORUMAŠIMA KOJI SU KORISNICI  T COM ADSLA I KOJI TO NAMJERAVAJU POSTATI  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

NAIME T COM KAO NAŠ MONOPOLISTA ODLUČIO SE NA PRLJAVU I NADASVE NEKOREKTNU IGRU PREMA SVOJOM KORISNICIMA OD KOJIH ŽIVE.

 

NA PRIMJER IMA TE MAX ADSL IMA TE MAX TV I SVE TO UREDNO PLAĆATE (NE DAJ BOŽE DA ZAOSTANEŠ JEDAN MJESEC) I UGOVOR KOJI STE POTPISALI BLIŽI SE KRAJU I GOSPODA IZ TELEKOMA VAS ZOVU I NUDE  VAM  NAGRADU DA PRODUŽITE UGOVOR SA NJIMA TO JEST SADA NUDE KAO NAGRADU EKSTERNI HARD DISK OD 250 GB ILI WLAN MODEM OVISNO ŠTO ŽELITE. SADA DOLAZI KVAKA SLUČANO VAM SE POKVARI MODEM TO JEST CRKNE I  VI NEMATE PRAVO NA ZAMJENU JER NEMATE VIŠE GARANCIJU NA MODEM I AKO STE POTPISALI PRODUŽENJE UGOVORA MODEM IMA SAMO 12 MJESECI GARANCIJU I NE POKRIVA VAŠE PRODUŽENJE UGOVORA NA DALJNIH 18 ILI 24 MJESECA  DAKLE AKO ŽELITE DA GLEDATE I SURFATE ZA ONO ŠTO PLAĆATE MORAT ĆETE TELEKOMU PLATITI 800 HRVATSKIH KUNA ZA NOVI MODEM. U PITANJU JE PRESKUPI  SIEMENS (za 800 kuna ima puno boljih rutera od njega)

 

LJUDI BUNITE SE NEMOJTE DANAS PLJAČKAJU JER OVO JE NEVJEROVATNO OVIM ŽELE NADOKNADITI NOVAC KOJI SU POTROŠILI NA EKSTERNE HARD DISKOVE I OSTALE STVARI POPUT PLAYSTATIONA 2 I OLYMPUS FOTOAPARATA

 

 

 

PONOVNO APELIRAM NEMOJTE OVO DOPUSTIT                                                                   LIJEP POZDRAV OD Baltazara

da meni se isto dogodilo taman je prošla godina garancije na ruter d-link, i onda je tražia da produžin ugovor ili pare

para nije bilo, a tako skoro mi neće doć niti jedan drugi operator pa sam produžia ugovor, eto ništa drugo

nego prisila..

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
offline
RE: HT SPLETKE pozor
Znalac kaže...
...

I u cem je problem? Ti sa pretplatom gratis dobivas ruter. On ima svoju garanciju. Kada ta garancija istekne, nemozes dobiti novi ako se ovaj pokvari. Ako si produzio ugovor i dobio nagradu, onda nisi dobio novi ruter (za razliku od situacije u kojoj si mogao napraviti novi ugovor i dobiti novi ruter). Dakle, ti si izabrao nagradu umjesto novog rutera (sa novom garancijom). Ne vidim po cemu je tu T com kriv?

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2009 22:34 (Assassin).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HT SPLETKE pozor
Assassin kaže...
Znalac kaže...
...

I u cem je problem? Ti sa pretplatom gratis dobivas ruter. On ima svoju garanciju. Kada ta garancija istekne, nemozes dobiti novi ako se ovaj pokvari. Ako si produzio ugovor i dobio nagradu, onda nisi dobio novi ruter (za razliku od situacije u kojoj si mogao napraviti novi ugovor i dobiti novi ruter). Dakle, ti si izabrao nagradu umjesto novog rutera (sa novom garancijom). Ne vidim po cemu je tu T com kriv?

 

Pa uvijek je kriv ili T-Com, ili Microsoft.  haha Smijeh

http://irale.deviantart.com
15 godina
offline
RE: HT SPLETKE pozor

covjek hoce reci da nakom prve godine tj prvih 12 mjeseci garancija na ruter istekne on sada izabere hdd prijenosni i crkne mu ruter vise mu nece doci besplatno zamjenit nego ce ti naplatit 800kn.... tolko sam ja skuzio ako je tako to je pljacka jer produljenjem ugovora automatski bi trebo produljit i sve njihove usluge prema teb ako se nesto pokvari da dodu to popravit besplatno kao i sta je slucaj u ugovoru od prvih 12 mjeseci

16 godina
offline
RE: HT SPLETKE pozor
toxic kaže...

covjek hoce reci da nakom prve godine tj prvih 12 mjeseci garancija na ruter istekne on sada izabere hdd prijenosni i crkne mu ruter vise mu nece doci besplatno zamjenit nego ce ti naplatit 800kn.... tolko sam ja skuzio ako je tako to je pljacka jer produljenjem ugovora automatski bi trebo produljit i sve njihove usluge prema teb ako se nesto pokvari da dodu to popravit besplatno kao i sta je slucaj u ugovoru od prvih 12 mjeseci

Ali njihova usluga prema tebi nije RUTER. Stvarno ste dosadni vec s tim a vas svi nesto pljackaju! Jel vi stvarno milite da su se oni obogatili zato sto vama nisu dali novi ruter?! Boze dragi, pa di vi zivite....

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
neaktivan
offline
RE: HT SPLETKE pozor

Recimo za primjer , kod metroneta ,istekao ugovor ,meni nešto nije štimalo s routero-om i ,kažu oni meni(tehnička podrška), ako ne riješe problem za dva -tri dana doći će i jednostavno mi dati novi router ,znači nema naplate dotičnog jer mi je istekao ugovor.Također ,par dana sam imao problema s pristupon preko FTP-a i postavkma e-mail u winsima  i uredno sam im dosađivao jer se eto malo razumijem ,i naravno i to smo riješili s time da su mi se ispričali i smanjili slijedeći račun za pedeset kuna.
Znači ,ovo se sve dešavalo kad je istekao ugovor ili bilo kakva grancija.Stoga,T-com je T-Mafija kakve nema!

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: HT SPLETKE pozor
Private kaže...

Recimo za primjer , kod metroneta ,istekao ugovor ,meni nešto nije štimalo s routero-om i ,kažu oni meni(tehnička podrška), ako ne riješe problem za dva -tri dana doći će i jednostavno mi dati novi router ,znači nema naplate dotičnog jer mi je istekao ugovor.Također ,par dana sam imao problema s pristupon preko FTP-a i postavkma e-mail u winsima  i uredno sam im dosađivao jer se eto malo razumijem ,i naravno i to smo riješili s time da su mi se ispričali i smanjili slijedeći račun za pedeset kuna.
Znači ,ovo se sve dešavalo kad je istekao ugovor ili bilo kakva grancija.Stoga,T-com je T-Mafija kakve nema!

Sve ovisi o tome da li prilikom sklapanja ugovora od telekoma kupuješ modem za 1 kunu ili ga samo unajmljuješ.

Kod T-coma prilikom potpisivanja ugovora kupuješ modem za 1 kunu, modem postaje tvoje vlasništvo, možeš s njim raditi što hoćeš, a nakon isteka ugovora modem ostaje tebi. Negativna strana toga je da ukoliko se modem pokvari izvan garantnog roka moraš za svoje novce nabaviti novi ili ukoliko ti je istekao ugovor kupiti od T-coma novi za 1 kunu i pri tome produžiti ugovor.

Kada imaš internet preko ostalih tvrtki, mislim da je tako kod svih ostalih, ti ne kupuješ modem, nego ga unajmljuješ od njih. Pozitivna strana toga je da ćeš dobiti od njih novi modem čak i kada ti je ugovor istekao, a i modemu garancija. Negativna strana ovoga je da su modemu obično zaključane pojedine funkcije, a nakon isteka ugovora, ukoliko npr. želiš prekinuti koristiti njihov internet, moraš im vratiti modem ako oni to zatraže od tebe. Recimo, ja sam prije mjesec dana potpisao novi ugovor s Iskonom, nakon isteka starog ugovora. Donijeli su mi novi modem, a stari sam im morao vratiti.

Χλεβίανα
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2009 23:04 (klimama).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HT SPLETKE pozor

Ja kod metroneta ne moram vratiti ako im ne želim više biti u mreži,tako da ovisi o samom provideru koji daje uslugu da li je pohlepan ili ne , i kolika mu je želja zadržati korisnika.Meni je jako žao područja u lijepoj našoj koja ovise samo o t-com politici .Kad je potpisivan ugovor  , oni provideri koji žele naprave akciju da ti besplatno daju sve samo da im priđeš(karikiram) ,a u mom ugovoru piše da je to moj router i niti jedna opcija mi nije zaključana . Bar  meni ,kako je kod drugih nisam upoznat u detalje.
I naravno nisam nikakva ugovor produžio iako su me pitali jedno desetak puta ali su odustali, zato sad još bolju uslugu imam jer me žele zadržati , što kod t-com politike nikako nije u opisu djelovanja koliko sam vidio po forumima kako ga pljuju!!!

Private
16 godina
neaktivan
offline
HT spletke - pozor

LOL, pa šta se ti buniš?!?!

 

Router (ne modem) je komad hardvera koji ima svoju garanciju u trajanju godinu dana. Ako crkne van garancije, piši kući propalo je. T-com je ovdje samo dobavljač routera.

 

A ti nisi trebao platiti 800 kn T-comu za novi router. Mogao si otići u neki informatički dućan i kupiti router za 300 kn. Zapamti da ti T-com samo daje uslugu priključka na internet, dok je router kao poklon hardver za to što se uključuješ u njihovu mrežu. A svaki hardver ima jamstveni rok.

 

Uostalom, T-com nije monopolist. Mogao bi se informirati što znači monopol, a ne ovako bljezgariti.

 

I preporučujem ti da ne pišeš s caps-lockom pošto nitko ne voli caps-lock postove...

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HT spletke - pozor

djeco mali savjet....

 

kad vam crkne modem nazovete službu za korisnike, izvičete se kakve imaju linije, šta je to, preći ćete drugom operateru..... i nakon 2 dana Vas zovu da bi došao čiko i donio vam novi routher.

 

i ja sam tako napravio, dobio hard i dobio u siemensov routher....

tako da nije ništa piši kući propalo već treba biti mudar.... to vam svima fali. malo mudrosti i dume u glavi.

www.svijetkulture.com
15 godina
neaktivan
offline
HT spletke - pozor

Ima rutera za kupit i van T-coma! Nekako ljudi zaborave to...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2009 1:05 (vjeko).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
HT spletke - pozor

Da... i to za 200 - 300 kn... za 800 kn mos uzet zvijer od rutera...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HT SPLETKE pozor
Assassin kaže...
toxic kaže...

covjek hoce reci da nakom prve godine tj prvih 12 mjeseci garancija na ruter istekne on sada izabere hdd prijenosni i crkne mu ruter vise mu nece doci besplatno zamjenit nego ce ti naplatit 800kn.... tolko sam ja skuzio ako je tako to je pljacka jer produljenjem ugovora automatski bi trebo produljit i sve njihove usluge prema teb ako se nesto pokvari da dodu to popravit besplatno kao i sta je slucaj u ugovoru od prvih 12 mjeseci

Ali njihova usluga prema tebi nije RUTER. Stvarno ste dosadni vec s tim a vas svi nesto pljackaju! Jel vi stvarno milite da su se oni obogatili zato sto vama nisu dali novi ruter?! Boze dragi, pa di vi zivite....

kako ne kako su meni svaki puta dali ruter?? vec ih imam 3 doma, 2 thomsona i dlink

15 godina
neaktivan
offline
HT spletke - pozor

Problem je sto nitko ne cita sitna slova u ugovorima niti se dovoljno informira o uslugama. Ja osobno udavim svakog operatera u pozivnom centru i to po nekoliko puta tako da budem siguran. Eto zvao sam neki dan da narucim Maxtv i tek mi je treci operater rekao (nakon mog upita da li se sta placa ako vratim prije isteka 3 mjeseca) da moram platit penale u iznosu od 120 kn ako vratim prije isteka 3 mjeseca. Naravno ruter mogu zadrzat za sebe.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HT spletke - pozor
i_rambo_plache kaže...

LOL, pa šta se ti buniš?!?!

 

Router (ne modem) je komad hardvera koji ima svoju garanciju u trajanju godinu dana. Ako crkne van garancije, piši kući propalo je. T-com je ovdje samo dobavljač routera.

 

A ti nisi trebao platiti 800 kn T-comu za novi router. Mogao si otići u neki informatički dućan i kupiti router za 300 kn. Zapamti da ti T-com samo daje uslugu priključka na internet, dok je router kao poklon hardver za to što se uključuješ u njihovu mrežu. A svaki hardver ima jamstveni rok.

 

Uostalom, T-com nije monopolist. Mogao bi se informirati što znači monopol, a ne ovako bljezgariti.

 

I preporučujem ti da ne pišeš s caps-lockom pošto nitko ne voli caps-lock postove...

Konacno netko pametan...

toxic kaže...
Assassin kaže...
toxic kaže...

covjek hoce reci da nakom prve godine tj prvih 12 mjeseci garancija na ruter istekne on sada izabere hdd prijenosni i crkne mu ruter vise mu nece doci besplatno zamjenit nego ce ti naplatit 800kn.... tolko sam ja skuzio ako je tako to je pljacka jer produljenjem ugovora automatski bi trebo produljit i sve njihove usluge prema teb ako se nesto pokvari da dodu to popravit besplatno kao i sta je slucaj u ugovoru od prvih 12 mjeseci

Ali njihova usluga prema tebi nije RUTER. Stvarno ste dosadni vec s tim a vas svi nesto pljackaju! Jel vi stvarno milite da su se oni obogatili zato sto vama nisu dali novi ruter?! Boze dragi, pa di vi zivite....

kako ne kako su meni svaki puta dali ruter?? vec ih imam 3 doma, 2 thomsona i dlink

Ti ocito ne razumijes znacenje pojma "usluga". Ruter je poklon, a ne nesto sto placas sa pretplatom.

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
offline
RE: HT SPLETKE pozor

Bas si znalac: pises "ima te" odvojeno, ali zato "danas" zajedno :D

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
15 godina
offline
RE: HT spletke - pozor
Assassin kaže...
i_rambo_plache kaže...

LOL, pa šta se ti buniš?!?!

 

Router (ne modem) je komad hardvera koji ima svoju garanciju u trajanju godinu dana. Ako crkne van garancije, piši kući propalo je. T-com je ovdje samo dobavljač routera.

kako ne kako su meni svaki puta dali ruter?? vec ih imam 3 doma, 2 thomsona i dlink

Ti ocito ne razumijes znacenje pojma "usluga". Ruter je poklon, a ne nesto sto placas sa pretplatom.

 

Uvijek je netko drugi kriv kad treba dati lovu iz novčanika. T-Com nije HGšrot pa da se bavi prodajom rutera već ti ga je dao bez da si za njega platio, a ono čime se bave jest USLUGA - dakle pristup internetu, VPN i slično. Bez obzira na to što nisu dužni dati ti, većinom će ti dati zamjenski i van garancije (imam ih već par komada doma) no moraš biti normalan i uporan, a ne ovako bezobrazan kepslokovski (to je zadnja linija obrane ;-) Probaj se bilo kojem prodavaču obratiti nakon isteka garancije pa ćeš čuti priču! Tebi bi i Microsoft bio kriv jer ti se van garantnog roka pokvario komp, a ipak na njemu su vindovzi koji su sigurno sve to skrivili! Cool

 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice