Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.165.991
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Koliko znam, nema bridge u postavkama, treba zvati SZK.

 OK, hvala na ispravci. Imao sam drugi model.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
CyberDemonVZ kaže...
GoodAngel kaže...

 kako ide taj bridge mode, jel to nešto teško za napravit ? nisam nikada to radio, što spojim neke kable s novog na stari ili ? ali koja je poanta novog rutera, ako opet ide preko starog, onda će mi opet pucat veza kada pukne na ovom starom zar ne ?

Ovaj bi to na kraju trebalo izgledati:

 |PC|--------|novi router|----|njihov router|-----|tel. utičnica|----ISKON

 

A kak podesiti:

 

Prije nego spojiš novi router, spojis se preko browsera na njihov, u opcijama pronađeš načine povezivanja (na svakom routeru je drugačije, al je uvijek lako pronaći, ima opcija bridge, routing...) i odabereš bridge.

Onda spojiš novi router.

I u njemu složiš postavke "poziva" - username, šifru...

 

I sad postoji još nekoliko sitnica (u koji port uštekati, kak podesiti IP adrese.), ali bez veze ih je pisati prije nego se odlučiš da te ne zbuni :D

 

I kak je kolega gore napisao, ako je problem u tel. liniji, onda će ti i dalje pucati.

Ali ako ti je veza pala samo kod velikih opterećenja, onda će to rješiti novi router (kad sam ja prije godinu dana bio na Iskonu, BAŠ TO mi i je rješilo problem, nabavio sam novi router, ostavio njihov, i kao da sam dobio potpuno novu vezu)

 gle, imao sam istu liniju i isti ruter 20 mjeseci, i sad me jebu već zadnjih par mjeseci to su počeli valjda namjerno pred istek ugovora, i to traje i traje, sutra ću ih nazvat i lijepo ću im reći ako mi ne riješe kako god  znaju i umiju pucanje veze da ću preći na novog operatera jer ja nemam namjeru kupvoat novi ruter da bi imao isti problem. ili neka to riješe u dogledno vrijeme, ili prekidam odnos s njima, jer ovo je bolesno 4 mjeseca mi puca veza to mi se nikada prije nije događalo, ako bi i pukla pukla bi kratko a ne bi pucala danima i mjeseciam bez prestanka. dakle to je do njih i njihove usrane usluge, prave se majmunima, e pa možda se oni vole praviti majmunima, ali ja sigurno neću tolerirat da od mene netko pravi majmuna. pa ćemo vidjet kako će to na krjau završit, gledam film i tri puta moram otići upalit ruter da bi resetirao pucanje veze, mislim ono o čemu mi pričamo, pa fiml traje 2 sata i ja ga ne mogu pogledat u miru bez pucanja veze. ko bi plaćao takvu uslugu, da mi je to vidjet ?

i na t comu sam imao D link i nikada mi nije pukla veza valjda u 6-7 godina par puta, dakle o čemu oni pričaju ? da je do mojih instalacija prijatelj udragi, onda bi pucalo i prije zar ne? i imao sam do veljače 24 mjeseca ugovor s iskonom, i gle čuda odmah ti poslje nove godine počela sranja s pucanjem veze, taman kad ugovor ističe, daj neka me poštede takvih ciganskih fora, sutra ih zove i boga mi će me čut.

i 5-3570K
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

@GoodAngel:

 

Gledaj. Znam da si ljut i bijesan. Ali nema razloga da taj bijes ispucavaš na kolegi koji je, kao i ja, odgovorio na pitanje koje si ti imao. Mi samo pokušavamo pomoći i odgovoriti na pitanja koja si nam postavio. Pitao si za postavljanje drugog routera, mi smo ti odgovorili kako i što treba napraviti ukoliko misliš kupiti svoj router. Znači, treba ga spojiti na onaj koji si dobio od operatera.

Isto tako, pokrivamo sve mogućnosti koje bi mogle uzrokovati tvoj problem. Nitko ne kaže da je problem kod tebe. Mi to ne znamo. Niti možemo znati. Nismo Iskonovi tehničari, nismo bili kod tebe, ne znamo kakvo je stanje tvojih kućnih instalacija kakvo je stanje na instalacijama od tvog priključka do centrale, i tako dalje i tako bliže. 

Realno, najvjerojatnije je nešto kod njih. ALI! Moguće je da je i do tvojih instalacija. Uvijek postoji mogućnost. Jedini način na koji to možeš saznati je spojiti testnu opremu na svoje instalacije i vidjeti. 99% da nije, ali postoji uvijek onaj 1%. Ti, ja, niti Cyber, ne možemo to istestirati. Umjesto da se žeštiš na kolegu i ispucavaš svoj bijes na njemu, te mu objašnjavaš u detalje kako ti je bilo s prošlim operaterom, a kako je sa sadašnjim, sjedni na telefon + mail i pritisni Iskon da ti izađu na teren. Budi uporan, traži izlazak tehničara, diši mu za vratom, neka istestira sve. I tvoje instalacije u stanu / kući, onda instalaciju od izvoda do tebe. Neka mjere, nađu gdje je problem. Možda je stvarno sve samo do routera. Nisu ni Zyxel ni Innbox smeće. Sasvim su dobri routeri iz onoga što ja vidim po korištenju istih. Uvijek je kod tehnologije moguće da dođe do kraja. Zamijeniti će router i pićiš dalje. 

 

Ja sam imao užasnih problema sa svojom linijom, imam ih i dalje, čim netko prdne pored izvoda iz zemlje, ja sam bez interneta. Ali ja sam sjeo, stisnuo Iskon i počelo se rješavati. Da, i dalje to daleko od idealnog, ali ako ništa drugo, rješava se. 

 

Nije ni u inozemstvu ideala, ima ovakvih problema i po bijelome svijetu (pa i kod klijenata T-Com DE).

 

Smiri se, usmjeri svoj bijes u korist, istjeraj rješenje problema. Postoji i HAKOM ako ne žele rješavati probleme. Mogao bi ti ispričati priču o HAKOMu i Optimi koju sam imao. ali ovo nije tema za to. 

 

Što želim reći? Ne pucaj na ljude koji ti žele pomoći. Jer ni Cyber ni ja ni nitko ti ovdje neće rješiti problem. Samo Iskon to može. Pritisni ih i istjeraj to do kraja. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 3:49 (WackyZG).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...

da je do mojih instalacija prijatelj udragi, onda bi pucalo i prije zar ne? 

 Tako je.

Naravno, ako u zadnje vrijeme nije došlo do degradacije linije (kućne ili do centrale). Što se meni i dogodilo. Došli tehničari, iskopali paricu, a kad tamo, oksidirala kroz zimu.

 

Javi kak ide. :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Osim blaćenja iskona, možemo li napokon saznati nešto konkretno od tebe što bi pomoglo rješavanju tvog problema?

 

Jesi li zvao iskon? Je li izašao iskonov tehničar napraviti mjerenje na izvodu? Ili da staviš mjerenja iz routera ovdje? Koristiš li uslugu preko iskonovog dslama ili bitstream preko tcoma?

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
wAlpha kaže...

Osim blaćenja iskona, možemo li napokon saznati nešto konkretno od tebe što bi pomoglo rješavanju tvog problema?

 

Jesi li zvao iskon? Je li izašao iskonov tehničar napraviti mjerenje na izvodu? Ili da staviš mjerenja iz routera ovdje? Koristiš li uslugu preko iskonovog dslama ili bitstream preko tcoma?

 da tebi puca veza 4 mjeseca 10tak puta dnevno, ja mislim da bi ti malo žešće reagirao od mene. pa nije da mi puca 4 dana, već 4 mjeseca.

bio je i zamjenio ruter, uvijek ista priča kažu da je na linii sve ok, da oni ništa ne vide, a da može biti do moje mrežne kartice ili kućne instalacije, kućne instalacije nisam ni pipnuo, jedino moguće da je u pitanju mrežna kartica budem i to ispitao.

ali da je to slučaj, onda ne bi imao uopće internet, pa kada mrežna kartica ode nema interneta koliko ja znam, ja sam žično spojen buraz se tu i tamo ukopča mobitelom preko wirlesa.

i evo danas mi je treći put donjeo novi ruter, isti simens gigaset 763 i opet puca veza. mislim stvarno nemam pojma šta više napravit. osim čekirat tu mrežnu karticu. a jel mogu ja nabavit neki usb za komp pa probat preko usb-a spojit se na ruter jel ima USB priključaka za wirles ne moram kupovat tvornički siemens mislim ?

Gigaset sx763

Internet Connection services:0 / 86 (Internet)0 / 56 (Voip)0 / 32 (Mngmt)Connection status:Connected (0:00:21:42)IP address:100.72.101.201Local Network IP address: 192.168.5.1DHCP Server:Enabled (2 clients)Wireless Network Status:Enabled (1 client)Encryption:WPA2-PSKRegistration Button:EnabledTelephony VoIP accounts:2 accounts (registered: 1 account, disabled: 1 account)USB Status:OnDevice System time: 05.04.2018, 01:44:22Firmware version: 4.3.52.19.00   

ovo mi piše na "statusu" veze kada uđem u ruter.
i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
WackyZG kaže...

@GoodAngel:

 

Gledaj. Znam da si ljut i bijesan. Ali nema razloga da taj bijes ispucavaš na kolegi koji je, kao i ja, odgovorio na pitanje koje si ti imao. Mi samo pokušavamo pomoći i odgovoriti na pitanja koja si nam postavio. Pitao si za postavljanje drugog routera, mi smo ti odgovorili kako i što treba napraviti ukoliko misliš kupiti svoj router. Znači, treba ga spojiti na onaj koji si dobio od operatera.

Isto tako, pokrivamo sve mogućnosti koje bi mogle uzrokovati tvoj problem. Nitko ne kaže da je problem kod tebe. Mi to ne znamo. Niti možemo znati. Nismo Iskonovi tehničari, nismo bili kod tebe, ne znamo kakvo je stanje tvojih kućnih instalacija kakvo je stanje na instalacijama od tvog priključka do centrale, i tako dalje i tako bliže. 

Realno, najvjerojatnije je nešto kod njih. ALI! Moguće je da je i do tvojih instalacija. Uvijek postoji mogućnost. Jedini način na koji to možeš saznati je spojiti testnu opremu na svoje instalacije i vidjeti. 99% da nije, ali postoji uvijek onaj 1%. Ti, ja, niti Cyber, ne možemo to istestirati. Umjesto da se žeštiš na kolegu i ispucavaš svoj bijes na njemu, te mu objašnjavaš u detalje kako ti je bilo s prošlim operaterom, a kako je sa sadašnjim, sjedni na telefon + mail i pritisni Iskon da ti izađu na teren. Budi uporan, traži izlazak tehničara, diši mu za vratom, neka istestira sve. I tvoje instalacije u stanu / kući, onda instalaciju od izvoda do tebe. Neka mjere, nađu gdje je problem. Možda je stvarno sve samo do routera. Nisu ni Zyxel ni Innbox smeće. Sasvim su dobri routeri iz onoga što ja vidim po korištenju istih. Uvijek je kod tehnologije moguće da dođe do kraja. Zamijeniti će router i pićiš dalje. 

 

Ja sam imao užasnih problema sa svojom linijom, imam ih i dalje, čim netko prdne pored izvoda iz zemlje, ja sam bez interneta. Ali ja sam sjeo, stisnuo Iskon i počelo se rješavati. Da, i dalje to daleko od idealnog, ali ako ništa drugo, rješava se. 

 

Nije ni u inozemstvu ideala, ima ovakvih problema i po bijelome svijetu (pa i kod klijenata T-Com DE).

 

Smiri se, usmjeri svoj bijes u korist, istjeraj rješenje problema. Postoji i HAKOM ako ne žele rješavati probleme. Mogao bi ti ispričati priču o HAKOMu i Optimi koju sam imao. ali ovo nije tema za to. 

 

Što želim reći? Ne pucaj na ljude koji ti žele pomoći. Jer ni Cyber ni ja ni nitko ti ovdje neće rješiti problem. Samo Iskon to može. Pritisni ih i istjeraj to do kraja. 

 

 

 meni su centralu od T.coma napravili ispod kuće, dakle ne znam jel to može biti slučaj ? dakle centrala od T.coma mi je ispod vrta, a moja linija od iskona možda zbog tih većih brzina koje su optičkog profila možda šteka, to je bilo prije 6-7 mjeseci napravljeno, ali moj problem počinje krajem 2017 i početkom 2018 se intezivira. dakle nije da ja nešto serem po iskonu, ti kažeš da ih zovem pa zvao sam ih već 20 puta za istu stvar, i oni kažu da su sve vani čekirali i da nije do njih, mjerili su i kući instalacije i opet ništa, dakle jedino mi preostaje da vidim tu mrežnu karticu, ali meni nije jasno kako može mrežna kartica "resetira ruter" dakle meni se svako malo resetira ruter, jel može to napraviti neispravna "mrežna kartica" ?? kako je moguće da mrežna karticas resetira ruter, i onda opet intrnet normalno radi, po meni nema tu puno pitanja, ili je do moje mrežne kartice, ili je do te nove centrale što je napravljena s puno većim brzinama tik ispod moje kuće, ne vidim što bi drugo moglo biti, čito sam negdje da ljudima koji su blizu te centrale zna pucat veza, kakva su tvoja iskustva odnosno znaš ti šta detaljnije o tome ? ne vičem ja na vas, ja vičem na to da mi je pun kurac 4 mjeseca jebanja za ništa, ono jebote ko da sam pao s marsa, pa nije pucanje veze znanstvena fantastika, evo i treći ruter puca veza, danas promjenjen i opet mi pukla veza nakon 10tak sati korištenja interneta. dakle stvarno mi već ide na kurac, kud sreće da to bude tako stalno, da pukne jednom u 10 sati ne bih ih više ni zvao, ali ako opet krene učestalo pucanje morat ću.

naravno da ja imam stare instalcije nije da imam nove optički kabel itd, ali ja kućne instalacije nisam ni pipnuo godinama, dakle one su iste, na T.comu mi 10 godina nije pukla veza ko u zadnjih 4 mjeseca na iskonu, valjda preko 100 puta. zato sam popizdio. a što se tiče kućnih instalacija oni isto kažu da je to više manje ok, ne vidim ni ja smisao u kućnim instalacijama, mislim mogu ja sada provlačit optički i jebat se svime time preć na tu centralu novu od T.coma ali jednostavno nemam živaca s time se jebat, a mislim da to sve u neku ruku i je sumnjivo, jer možda me Iskon samo želi raspizdit da pređem na tu novu centralu, tu su puno veće brzine i vjerojatno i nešto veća cijena usluge. jer ne vidim poantu u tome da tik pred istek ugovora, meni počinju noćne more s ovim, i naravno sada kada sam bez ugovora problem će trajat, nekako imam osjećaj da ako potpišem novi ugovor da će svi problemi nestat preko noći kao da ih nikada nije ni bilo, mislim ljudi se prave pametni oko svega ali ovo je biznis ja kužim kako to ide, možete vi pričat da to nije tako i da ja napadam iskon bez razloga, pusti priče kolega, život je novac ljudi rade najgora moguća srasnja zbog love, tako da nisam ljubitelj šupljih priča, a u mojoj glavi je apsolutno sve moguće.  ne kažem 100 posto da je tako, niti ikoga krivim sto posto, jer ne znam, ali imam sumnju, jer je moj mozak prirodno sumnjičav.

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
wAlpha kaže...

Osim blaćenja iskona, možemo li napokon saznati nešto konkretno od tebe što bi pomoglo rješavanju tvog problema?

 

Jesi li zvao iskon? Je li izašao iskonov tehničar napraviti mjerenje na izvodu? Ili da staviš mjerenja iz routera ovdje? Koristiš li uslugu preko iskonovog dslama ili bitstream preko tcoma?

 i možda može biti još slučaj, da je do margina, odnosno do tih visokih brzina, možda moja "veza" "linija" ne može podnest toliku brzinu i napon i zato puca, ali zašto mi nije prije pucala kada su bile iste brzine i isti napon i sve ? meni to nije jasno što se tu događa, ono ni ja sam ne znam šta je, to me i živcira da barem znam gdjej e problem pa sam na miru, znat ću što radit u budućnosti, ovako ni na nebu ni na zemlji.

evo ne igram igrice baš puno zadnjih dana, ali naravno ko i svi mladi imam dosta igrica na kompu, pa zamislite da igram s frendovima igru i onda me tako u dva sata četiri puta izbaci van, ili bilo šta drugo da skidam neki film ili igru, nije baš to pucanje veze neki mali problem posebice ako se događa učestalo kao meni.

zato pizdim, a ne zato jer mi se pljuje iskon, a da ti pravo kažem baš me briga za sve te iskone t.come itd, oni su tu da nama daju uslugu mi je plaćamo i kraj priče, ne moram ja njima tepat i percem gladit guzu. ako s nečime nisam zadovoljan, imam pravo prigovarat. tome i služe forumi, nije da mislim da će ovdje se išta riješiti po pitanju pucanja moje veze, ali eto piso sam čisto zato da mi vi date koju informaciju u pogledu toga koji bi razlog mogao biti pucanja te veze, možete nabrojat sto razloga što se mene tiče, neću ja nijedan odbacit dok ne skužim gdje je problem. ali moram testirat svaki dio toga da bih skužio u čume je problem, ali stvarno ne znam više što se događa, nego da vas pitam jel moguće po zraku spojit optički kabel, preko zraka ili mora ići ispod zemlje ? mislio sam si na tavan provuć, ako može preko zraka, ne sada već u budućnosti kad budem imao para i vremena s time se zezat.

mjerenja su napravljane prije tjedan dana, i oni nisu ništa našli prilikom tih provjera u kući, a ni vani odakel ide ta moja linija, oni su rekli da ne vide nigdje problem, dakle ili je do rutera ili je stvarno možda do te moje "mrežne kartice" mislim ali nije mi jasno i dalje kako mrežna kartica može malo radit malo ne radit, odnosno resetirat moj ruter s vremena na virjeme ? mislim jel moguće to uopće, ima tko kakva iskustva ?

CyberDemonVZ kaže...
GoodAngel kaže...

da je do mojih instalacija prijatelj udragi, onda bi pucalo i prije zar ne? 

 Tako je.

Naravno, ako u zadnje vrijeme nije došlo do degradacije linije (kućne ili do centrale). Što se meni i dogodilo. Došli tehničari, iskopali paricu, a kad tamo, oksidirala kroz zimu.

 

Javi kak ide. :D

 javim ti frende, drži vodu dok lopovi ne odu.



i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 2:12 (GoodAngel).
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ajd postavi parametre te parice.

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...

jel moguće da mi opet puca veza kada napravim bridge mode i sve to što kažete podesim, jel moguće da mi opet stari ruter ometa novi ?

 "stari router" i dalje vrsi ono osnovno, uspostavljanje dsl linka s centralom. Ovisno iz kojeg ti je razloga veza pucala, da, mozda ti bude i dalje pucala. Znaci ako je pucala jer router nevalja, jer ti parametri linije nisu dobri ili imas ispade previse smetnji, sve su razlozi radi da ce ti veza i dalje pucat. Ako ti je pucala jer si "opteretio" stari router s previse stvari pa bi se pregrijao ili jednostavno cpu nije mogao sve odradjivati pa se resetirao, onda nece. Veza inace najcesce puca radi lose podesene margine koja je premala iz kojeg god razloga (ili su je smanjili maksimalno da ti isporuce brzinu koju zakupljujes ili nisu dobro profil podesili), a nakon toga jer je negdje los spoj pa se za promjene vremena pojavi veliki izboj gresaka koje se nemogu ispravit pa se veza resetira. Nakon toga jer jeli, router je u banani pa bi ga trebalo zamjeniti, i tek na kraju ovaj razlog koji bi tebi pomoglo bridgeanje ispovog routera.

  Gigaset sx763

Connection status: Connected (0:00:53:10) Connection mode:Connect on demandIP address:100.72.101.201MAC address: 00:21:04:C0:9A:AFDefault gateway:100.100.99.52Preferred DNS server:213.191.128.8Alternate DNS server:213.191.128.9Downstream rate:8397 kbpsUpstream rate:639 kbpsPPPoE pass-through: DisabledADSL Line Status:Cable connectedLine mode:ADSL2+Maximum line rate:9984 kbps (downstream) / 978 kbps (upstream)Noise margin:10.2 dB (downstream) / 20.9 dB (upstream)Line attenuation:32.7 dB (downstream) / 19 dB (upstream)Output power:18.7 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)Address Translation (NAT) Status: EnabledDynamic DNS Status: Disabled

ovakve "stručnjake" ko ti cijene u Irskoj, jesi ti tamo već ili tek putuješ ? šalim se, nemoj se ljutit, ozbiljno mislim da si rekao skoro sve u kratko, što bi mogao biti problem, ali stvarno mislim da do linije nije problem jer 30 godina ista linija isto sve nikada nije pucala i radila probleme, sada čisto sumnjam da je odjednom počeo problem, jedino ako su ovi kada su radili tu novu Tcom A NE iSKON CENTRALU ispod moje kuće možda nešto pomjerili ? ali to ne vjerujem jer je i nakon službenog "otvaranja" kod mene internet radio normalno, dakle nisam imao problema s pucanjem veze do pred kraj 2017 i početak 2018 mi je bio noćna mora počele su moje bitke s neriješivim pitanjem, "kako riješiti pucanje veze" ? oni pojma očito nemaju, a ni ja nemam jer se ne kužim baš najbolje u sve te DBA mb CD margine kurce palce.

kužim se ono površno koliko znam, ali nikada nisam studirao to da bih se kužio do kraja, ja sam elektroničar za računalstvo po zanimanju ali mi nismo nikada radili te stvari oko kablova da bih se kužio u to. niti s internetom, iako bi čovjek rekao da elektroničar za računalstvo mora imati znanje za to, ja se ne sjećam da smo mi išta učili o tome. tako da sve što znam, znam na konto toga što sam se sam informiro po bespućima interneta.
i 5-3570K
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...

Ajd postavi parametre te parice.

 jel to misliš na ovo što sam stavio, ili nešto drugo ?

ne znam ja gdje se gleda parice, reci naziv u ruteru pa ću pogledat.


 https://i.imgur.com/orTzyGB.png

za sad samo imam test brzine, i latencija mi je ok. evo ti slika iz rutera.

 https://i.imgur.com/qZU2JDg.png


matična ploča mi je ovo, ne znam sad kakva su iskustva kod drugih ali imam je dvije i pol godine sumnjam da je već riknula "mrežna kartica". no budem i to ispitao. https://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 4:05 (GoodAngel).
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...
ali stvarno mislim da do linije nije problem jer 30 godina ista linija isto sve nikada nije pucala i radila probleme, sada čisto sumnjam da je odjednom počeo problem, jedino ako su ovi kada su radili tu novu Tcom A NE iSKON CENTRALU ispod moje kuće možda nešto pomjerili ?

 Znaci, ne postoje "iskon centrale". Tcom drzi cijelu infrastrukturu koju je dobio kad su kupili HT. Ima sada jos par infrastruktura (bnet/vip vuce kabel i sada i optiku, raznorazni mali lokalni provideri vuku optiku) ali ovo sve drugo sto je koristilo xdsl (parice) je koristilo HT infrastrukturu (h1, iskon, optima..). Tako da to sto su oni radili ocito ima veze s tvojom linijom. Gledaj to ovako. Zica kod tebe ide (Ti) -------------- (Centrala). Sad kad su oni dodali fttc, dodali su ga da se petlja skrati. Tako da na toj istoj liniji sad imas (Ti) ------- (Fttc) ------- (Centrala). Tako da ocito ta centrala ima veze s tvojom vezom. Dolje si stavio parametre veze, i ocito je da ti na taj fttc NISI spojen. To znaci da vrlo vjerojatno nesto nije napravljeno kako spada. Linija po parametrima ti je cisto ok za ovu atenuaciju, ali vrlo vjerojatno je negdje prosvirao spoj ili slicno i u tom trenu margina vise nemoze ispravit greske i link puca. Kad sam pitao parametre na ove sam mislio https://i.imgur.com/qZU2JDg.png, nisam vidio da si ih stavio prije.

 

Ono sto tebi treba je

a) Trazi da te prebace na taj fttc i na vdsl. Ako kazes da ti je tako blizu, imat ces 50+ mbpsa bez problema i neces imat pucanja. Ako iskon ne zeli, onda nista, prebaci se na HT i rjesi sve probleme ili se bori ovako s vjetrenjacama dok netko ne odluci pogledat sto je s tvojom linijom jer ako nisi na HT-u, HT masno naplati popravke itd svim ostalim isp-ovima i onda ti ispovi sto koriste njihovu infrastrukturu ne zele problem prebaciti na HT tehnicare ako se ne buni puno korisnika, a sami njihovi tehnicari ne smiju raditi oko infrastrukture jer samo zakupljuju opremu u centrali. Izricito bi im ja napismeno poslao da ti nisi spojen na fttc koji ti je ispred kuce i trazi na njega spajanje. Sad si spojen na neku centralu 2km od tebe.

b) Kazes da su mjenjali router, neznam tko je sto mjenjao nisam bas sve detaljno popratio sto si pisao ali ako su ti dali SX onda nek ti daju nesto drugo. Ti siemensi su bili odlicni routeri, dok su radili, ali oni se ne dobijaju vec godinama i bilokoji da itko dobije u HR je ili vracen radi problema od prijasnjeg korisnika, ili pokupljen po zamjeni jer je vjerojatno nekome stvarao probleme posto se ovi routeri nisu trebali vracat (barem ja svog nisam trebao) jer su se davali prije nego je tcom trazio routere natrag. Nazalost nakon sto prosviraju imaju boljku da bi se pregrijavali i router bi prestao funkcionirati dok se ne bi resetirao. Na mome se to pocelo desavat i router je uredno radio jedno 6-7 dana i nakon toga bi umro. Stoga kad vec imas problema s vezom, makni sx-a i trazi nesto novo (ako si imao nesto drugo onda to vrati natrag) jer ja u sx-a ne vjerujem vise nakon ovih godina da i on radi besprijekorno. Meni je samo nejasno kako si nakon svih ovih peripetija dobio sx-a u zamjenu.

 

Pocni komunicirat s njima napismeno preko emaila.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 10:55 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...
ali stvarno mislim da do linije nije problem jer 30 godina ista linija isto sve nikada nije pucala i radila probleme, sada čisto sumnjam da je odjednom počeo problem, jedino ako su ovi kada su radili tu novu Tcom A NE iSKON CENTRALU ispod moje kuće možda nešto pomjerili ?

 Znaci, ne postoje "iskon centrale". Tcom drzi cijelu infrastrukturu koju je dobio kad su kupili HT. Ima sada jos par infrastruktura (bnet/vip vuce kabel i sada i optiku, raznorazni mali lokalni provideri vuku optiku) ali ovo sve drugo sto je koristilo xdsl (parice) je koristilo HT infrastrukturu (h1, iskon, optima..). Tako da to sto su oni radili ocito ima veze s tvojom linijom. Gledaj to ovako. Zica kod tebe ide (Ti) -------------- (Centrala). Sad kad su oni dodali fttc, dodali su ga da se petlja skrati. Tako da na toj istoj liniji sad imas (Ti) ------- (Fttc) ------- (Centrala). Tako da ocito ta centrala ima veze s tvojom vezom. Dolje si stavio parametre veze, i ocito je da ti na taj fttc NISI spojen. To znaci da vrlo vjerojatno nesto nije napravljeno kako spada. Linija po parametrima ti je cisto ok za ovu atenuaciju, ali vrlo vjerojatno je negdje prosvirao spoj ili slicno i u tom trenu margina vise nemoze ispravit greske i link puca. Kad sam pitao parametre na ove sam mislio https://i.imgur.com/qZU2JDg.png, nisam vidio da si ih stavio prije.

 

Ono sto tebi treba je

a) Trazi da te prebace na taj fttc i na vdsl. Ako kazes da ti je tako blizu, imat ces 50+ mbpsa bez problema i neces imat pucanja. Ako iskon ne zeli, onda nista, prebaci se na HT i rjesi sve probleme ili se bori ovako s vjetrenjacama dok netko ne odluci pogledat sto je s tvojom linijom jer ako nisi na HT-u, HT masno naplati popravke itd svim ostalim isp-ovima i onda ti ispovi sto koriste njihovu infrastrukturu ne zele problem prebaciti na HT tehnicare ako se ne buni puno korisnika, a sami njihovi tehnicari ne smiju raditi oko infrastrukture jer samo zakupljuju opremu u centrali. Izricito bi im ja napismeno poslao da ti nisi spojen na fttc koji ti je ispred kuce i trazi na njega spajanje. Sad si spojen na neku centralu 2km od tebe.

b) Kazes da su mjenjali router, neznam tko je sto mjenjao nisam bas sve detaljno popratio sto si pisao ali ako su ti dali SX onda nek ti daju nesto drugo. Ti siemensi su bili odlicni routeri, dok su radili, ali oni se ne dobijaju vec godinama i bilokoji da itko dobije u HR je ili vracen radi problema od prijasnjeg korisnika, ili pokupljen po zamjeni jer je vjerojatno nekome stvarao probleme posto se ovi routeri nisu trebali vracat (barem ja svog nisam trebao) jer su se davali prije nego je tcom trazio routere natrag. Nazalost nakon sto prosviraju imaju boljku da bi se pregrijavali i router bi prestao funkcionirati dok se ne bi resetirao. Na mome se to pocelo desavat i router je uredno radio jedno 6-7 dana i nakon toga bi umro. Stoga kad vec imas problema s vezom, makni sx-a i trazi nesto novo (ako si imao nesto drugo onda to vrati natrag) jer ja u sx-a ne vjerujem vise nakon ovih godina da i on radi besprijekorno. Meni je samo nejasno kako si nakon svih ovih peripetija dobio sx-a u zamjenu.

 

Pocni komunicirat s njima napismeno preko emaila.

 

  Trazi da te prebace na taj fttc i na vdsl. Ako kazes da ti je tako blizu, imat ces 50+ mbpsa bez problema i neces imat pucanja. 

fttc? VDSL znam šta je, ali ako to budem tražio jel mogu to bez potpisivanja "novog ugovora" ?jer ne bih volio opet potpisati ugovor, kada bi bilo moguće to bez ugovora onda bih to i napravio.

meni je već tri puta bio tip, i tri puta mi donjeo isti SX Siemens, ja sam tražio da mi donesu Speed Touch, ne znam ja kakve oni imaju sve rutere, što ti misliš koji bi bilo pametno tražit ? pa ni ja ne vjerujem ovim simensima više, ja mislim da može biti i do tih rutera, jer mi se čini da je riječ o pregrijavanju, pa kada se pregriju se ugase, i opet upale. nego meni nije jasno zašto ja ne mogu kupit sebi svoj ruter i spojit se na liniju, nego mora ići njihov ruter pa onda moj, dakle čista zajebancija s njihvoe strane, mislim koja je to logika da itko kupuje novi ruter i onda se spaja preko njihovog ? meni je čista glupost dati 100 eura za neki normalni ruter izvana, i onda imati isti problem zbog njihovog šrota od rutera.

inače ovaj siemenes SX to nije originalni, to su one kopije iz tajvana od kud već, nije to onaj Simenes iz Njemačke. to je kopija. ja mislim da je razlika što ovi imaju jednu jezgru, i puno lošije rade, i zato se i pregrijavaju, jer originalni imaju kvalitetnije elemente u sebi, ovi iz tajvana mogu mislit što su sve stavljali unutra.

tako je, rekao mi je dečko koji je bio kod mene, da mi je ta njihvoa ISKON "centrala" 2km od mene. e sada nemam pojma što napravit, možda i pređem na taj T.com jednog dana kada mi je baš tu odmah do mene centrala, ali morat ću vidjet cijene paketa i probat s njima dogovorit da ne potpisujem ugovor, jer mrzim ugovore. uvijek te na nešto obvezuju, kada bi mogli se dogovorit bez ugovora odmah bih to sve napravio. ali mislim da ću još godinu dvije dana biti na Iskonu, jer moram provući novi optički kabel u prizemlje, glupo mi je prebacivati se na te nove brzine kada mi trenutna linija može max povuć 10mb/s downolad i 1mb/s upload. kada bih imao normalnu liniju, možda bih se i odlučio za taj prelazak ovako mi nema smisla, jedino da vidim s ISKONom tu mogućnost prelaska na VDSL. bili su mi oni nešto nudili prije par mjeseci, ali sam ja odbio jer sam mislio da mi opet uvaljuju mačka u vreći i neki ugovor, to su nam stalno radili na T.comu ZATO SMO I PREŠLI na ISKON, iako bilo bi pametnije da smo tražili nekog operatora koji nije "ista firma". jer Tcom i Iskon su jedno. a jbg, nije da u HR imaš puno izbora. to je kod nas  problem malo tržište, a puno krokodila.

i 5-3570K
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...

meni je već tri puta bio tip, i tri puta mi donjeo isti SX Siemens, ja sam tražio da mi donesu Speed Touch, ne znam ja kakve oni imaju sve rutere, što ti misliš koji bi bilo pametno tražit ? pa ni ja ne vjerujem ovim simensima više, ja mislim da može biti i do tih rutera, jer mi se čini da je riječ o pregrijavanju, pa kada se pregriju se ugase, i opet upale. nego meni nije jasno zašto ja ne mogu kupit sebi svoj ruter i spojit se na liniju, nego mora ići njihov ruter pa onda moj, dakle čista zajebancija s njihvoe strane, mislim koja je to logika da itko kupuje novi ruter i onda se spaja preko njihovog ? meni je čista glupost dati 100 eura za neki normalni ruter izvana, i onda imati isti problem zbog njihovog šrota od rutera.

tako je, rekao mi je dečko koji je bio kod mene, da mi je ta njihvoa ISKON "centrala" 2km od mene. e sada nemam pojma što napravit, možda i pređem na taj T.com jednog dana kada mi je baš tu odmah do mene centrala, ali morat ću vidjet cijene paketa i probat s njima dogovorit da ne potpisujem ugovor, jer mrzim ugovore. uvijek te na nešto obvezuju, kada bi mogli se dogovorit bez ugovora odmah bih to sve napravio. ali mislim da ću još godinu dvije dana biti na Iskonu, jer moram provući novi optički kabel u prizemlje, glupo mi je prebacivati se na te nove brzine kada mi trenutna linija može max povuć 10mb/s downolad i 1mb/s upload. kada bih imao normalnu liniju, možda bih se i odlučio za taj prelazak ovako mi nema smisla, jedino da vidim s ISKONom tu mogućnost prelaska na VDSL. bili su mi oni nešto nudili prije par mjeseci, ali sam ja odbio jer sam mislio da mi opet uvaljuju mačka u vreći i neki ugovor, to su nam stalno radili na T.comu ZATO SMO I PREŠLI na ISKON, iako bilo bi pametnije da smo tražili nekog operatora koji nije "ista firma". jer Tcom i Iskon su jedno. a jbg, nije da u HR imaš puno izbora. to je kod nas  problem malo tržište, a puno krokodila.

 Ako imaš ADSL uslugu, dobiti ćeš ADB ili SX768 za ostalo upitna dostupnost. Uvijek možeš spojiti svoj modem u Bridge ali mora ići preko njihovog zbog nadzora.

 

Mogu te prebaciti na FTTC ukoliko postoji neki kabinet u tvojoj blizini tako da budeš bitstream korisnik (korištenje T-Com infrastrukture) ali to se dešava kada je parica jako loša pa se radi promjena porta na zahtjev Iskona ili bilo kojeg drugog ISP-a.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

1) potpuno je nebitno koji je operater jer nitko osim HT-a ne smije održavati i mijenjati infrastrukturu, zato je uvijek najbolje biti na HT-u

 

2) ja nikako ne razumijem kakve bi ti optičke kablove provlačio u prizemlju kad do tebe ne dolaze nikakvi optički kabeli

 

3) nitko ne voli korisnike koji su bez ugovora

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 16:30 (JozoBozo121).
8 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Mjerenja su u redu, na ovakvoj parici nebi smjelo biti nikakvih pucanja. Problem je u SX-u rekao bih, tko zna kolko korisnika ga je koristilo i u kakvom je stanju... U HT-u sve smetnje sa siemensima idu na teren i mjenjaju se za zte/speedport ako stvaraju probleme.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...
fttc? VDSL znam šta je, ali ako to budem tražio jel mogu to bez potpisivanja "novog ugovora" ?jer ne bih volio opet potpisati ugovor, kada bi bilo moguće to bez ugovora onda bih to i napravio.

Fttc je u biti isti ko centrala samo je manji ormaric s manjim kapacitetom do kojeg dolazi optika a kasnije se razvodi korisnicima putem bakrenih parica.  Ista stvar ko sada, samo je kraca zica. Sad imas 2km+ bakrene zice, tada ces imat bakrene zice do tog ormarica. Kraca zica -> veca brzina.

Nemoze bez ugovora. Neznam sto te smeta taj ugovor toliko. Ugovor je eventualno problematican ako ocekujes neku super ponudu on ispa koji ti to jos nemoze isporucit par mjeseci pa bi htio nesto "za do tada" ili ako si podstanar, za sve ostalo, ugovori su jedini relevantni jer uz njih dolaze pogodnosti. Bez ugovora nema pogodnosti.

Ako predjes na HT jako je velika vjerojatnost da ce te spojit na taj fttc i da ces tada moc 50+, stvarno mi nije jasno sto se toliko tim ugovorima opires ali ok. To sto ti je iskon nudio je vrlo vjerojatno bilo da bi te prespojili na fttc s novom ugovornom obvezom, ali eto, barem bi rijesio probleme i imao brzine kako spada.

Cromaki kaže...

Ako imaš ADSL uslugu, dobiti ćeš ADB ili SX768 za ostalo upitna dostupnost. Uvijek možeš spojiti svoj modem u Bridge ali mora ići preko njihovog zbog nadzora.

Mogu te prebaciti na FTTC ukoliko postoji neki kabinet u tvojoj blizini tako da budeš bitstream korisnik (korištenje T-Com infrastrukture) ali to se dešava kada je parica jako loša pa se radi promjena porta na zahtjev Iskona ili bilo kojeg drugog ISP-a.

Sto ne mjenjaju sve stare za zyxela? Znaci iskonu su uvalili adbove i sxove ? :)

Fttc mu je 50ak m od kuce kako je rekao, samo ga ocito iz nekog razloga ne zele prebaciti, moguce vrlo lako jer nije vise pod ugovornom obvezom :)

12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Zahtjevi za novi port dolaze slučajevima gdje je linija stvarno katastrofa pa se prebaci na novu centralu, barem do sada nisam vidjeo ni jedan zahtjev gdje je korisnik prebačen na novu paricu jer bi on veću brzinu. U tom slučaju bruteforce način bi prije upalio tako da se svakodnevno zivka tehnička služba i žaljenje na uslugu tipa da stalno prekida ima previše grešaka po liniji i slično, i davati nekakav hint da se prespoji na novi kabinet ukoliko je stvarno blizu i imaju dozvolu da se koriste HT-ovom infrastrukturom pa eto možda osvane...

 

Jer često ima slučajeva da se ti mali kabineti ispune korisnicima da se skrati petlja, a svi imaju 4-10mbps brzinu jer im više ne treba a propusnost ide preko 100mbps za mnoge  dok bi neki ubili za 30+ mbps a ne mogu ni 10 imati...

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Cromaki kaže...

Jer često ima slučajeva da se ti mali kabineti ispune korisnicima da se skrati petlja, a svi imaju 4-10mbps brzinu jer im više ne treba a propusnost ide preko 100mbps za mnoge  dok bi neki ubili za 30+ mbps a ne mogu ni 10 imati...

 Pa to je to, takve bi ostavio gdje jesu, zato bi on trebao potpisati novi ugovor i vecu brzinu. Vjerojatno ga radi toga ni ne zele prebaciti jer je bez ugovorne obveze.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 22:49 (sandokan111).
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ajme braco moja

 koliko teksta!

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Cromaki kaže...

Zahtjevi za novi port dolaze slučajevima gdje je linija stvarno katastrofa pa se prebaci na novu centralu, barem do sada nisam vidjeo ni jedan zahtjev gdje je korisnik prebačen na novu paricu jer bi on veću brzinu. U tom slučaju bruteforce način bi prije upalio tako da se svakodnevno zivka tehnička služba i žaljenje na uslugu tipa da stalno prekida ima previše grešaka po liniji i slično, i davati nekakav hint da se prespoji na novi kabinet ukoliko je stvarno blizu i imaju dozvolu da se koriste HT-ovom infrastrukturom pa eto možda osvane...

 

Jer često ima slučajeva da se ti mali kabineti ispune korisnicima da se skrati petlja, a svi imaju 4-10mbps brzinu jer im više ne treba a propusnost ide preko 100mbps za mnoge  dok bi neki ubili za 30+ mbps a ne mogu ni 10 imati...

 Kako ne? 

 

Ja sam prije izgradnje FTTC-a u svojem kvartu imao preko istkona 20/1mbps. Nakon izgradnje sam slao Iskonu upit da li su počeli sa slanjem zahtjeva HT-u za spajanje Iskonovih korisnika na taj FTTC ormarić i ako jesu da pošalju zahjev za mene jer mi treba veća brzina. Nazvali me za 2 dana i rekli da može ali je 20kn skuplje, rekoh može šaljite. Kad su me spojili nekih mjesec dana brzina je bila i dalje 20/2mbps dok ih opet nisam kontaktirao i žalio se kako po modemu mogu imati 45mbps a mjeri mi puno manje tj. rekao sam im točno da vidim da oni HT-u izgleda nisu poslali zahtjev za aktivacijom većeg profila tj. profil sa 45/7mbps. jer se vidi da je profil 20/2mbps. I tako oni meni kao jooj pa došlo do greške budemo to riješili i sredili su i još me zvali kasnije da li je sad sve uredu i tako ja sad imam veću brzinu jer sam tako htio. 

 

Slijedeći je cilj srediti da grad izgradi optiku u kvartu ESI fondovima EU. Prije par dana u javnu raspravu dali su projekat za izgradnju NGA mreža u SMŽ, vrijeme je da im dostavim svoje mišljenje i prijedloge. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...

1) potpuno je nebitno koji je operater jer nitko osim HT-a ne smije održavati i mijenjati infrastrukturu, zato je uvijek najbolje biti na HT-u

 

2) ja nikako ne razumijem kakve bi ti optičke kablove provlačio u prizemlju kad do tebe ne dolaze nikakvi optički kabeli

 

3) nitko ne voli korisnike koji su bez ugovora

 1) HT su smeće, cijela kompaija je smeće, odnose se prema korisnicima kao prema idiotima, Iskon podrška i tehničari mi se čine puno normalniji od Tcom bez obzira što su praktički "ista firma". ali švabe su nas kolonizirale za jeftine pare, i naravno da nisu nikada dobiveno povratili ulaganjima. dapače i dalje nas tretiraju kao budale, s obzirom kakvi smo nisu oni krivi, ipak je naša domaja to sve njima dozvolila. kao što i svima ostalima dozvoljava svašta, za što bi nama u njihovim zemljama pucali šamari. odnosno financijski bi nas se gulilo do kosti, dok ne bi zadovoljili uvjete njihovog tržišta. ali naši konjušari su se pobrinuli da narod čitaj mi, izvučemo najdeblji kraj, s najslabijim internet signalom u galaksiji.

2) i što onda ako ne dolaze optički kabeli, imam stare bakrene instalacije, i naravno da bi to trebalo zamjenit s optičkim, ne znam što ti nije jasno, sada mi je max brzina 8mbs i jedva 1mbs upload ja imam trenutno 0.400 jel bi ti bio zadovoljan s time u 21 stoljeću? Hitler je u onom svom bunkeru 1945 imao bolji internet signal od mene.  misliš da je to normalno u 21 stoljeću ? možda za švabe koji od nas rade idiote, ali fala bogu ja nisam idiot da ću plaćat tako, za istu cijenu mogu dobit 50mbs i 10mbs uplod, odnosno za 30tak kuna više, i onda ti se čudiš što će mi optički, optički mi treba da bi postigao takve brzine. dakle od te centrale bih u budućnosti trebao povuć novu liniju, i onda bi to valjda bilo dobro. Tcom možda i budem koristio, ali ne sigurno prije nego osposobim prizemlje, a to će biti jedno 2 godine od sada. jer stare instalacije nemam namjeru dirat, idiot koji mi je radio u kući instalacije mi je praktički zaglavio linije i ako bilo šta idem prćkat lako mogu izgubit i ovu liniju koju sada imam.

3) ja volim biti korisnik bez ugovora, a ti si vidim neki Tcom fanboy ili Tcomovac, pa mi je sada jasnije zašto su ti 1 i 2 tako napisani. probaj biti zanimljiviji jer si dosadan ko uš, dok braniš svoj dragi "Tcom". treba vam nabit maksimalni porez, i naložit 100 puta veća ulaganja u infrastrukturu tako da ono što ste pokrali sve ove godine, bar malo refundirate nazad.

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
wAlpha kaže...

Mjerenja su u redu, na ovakvoj parici nebi smjelo biti nikakvih pucanja. Problem je u SX-u rekao bih, tko zna kolko korisnika ga je koristilo i u kakvom je stanju... U HT-u sve smetnje sa siemensima idu na teren i mjenjaju se za zte/speedport ako stvaraju probleme.

 sada su mi donjeli neki ENKOM 15 nešto, i moram priznat da radi, ali jako sporo. SX je puno bolje obrađivao podatke, ali ovo govno je barem dobro da testiram liniju, i da saznam jel to do mene pucanje veze ili do njihovog SX rutera, mislim da je ovo drugo u pitanju, vidjet ću kroz par idućih dana, a onda ih zovem da mi daju speed touch, jer ovo govno radi tako sporo da nije normalno, sam sam na mreži i treba mu 20 sekundi da mi otvori stranicu, SX bi otvorio u roku par sekundi ili 5, a ovo nekada "zaglavi" pa mu treba 20 sekundi da učita večernji ili neku bezveze stranicu.

nego recite vi meni, koji ISKON sve ima ruter a da je dobar da tražim zamjenu ovog za mjesec dana ? jer ovo je sporo za popizdit. baš iritira koliko mu treba da otvori običnu stranicu, još nisam ništa downloadirao mogu mislit na što će to ličit.


Cromaki kaže...

 Ako imaš ADSL uslugu, dobiti ćeš ADB ili SX768 za ostalo upitna dostupnost. Uvijek možeš spojiti svoj modem u Bridge ali mora ići preko njihovog zbog nadzora.

 

Mogu te prebaciti na FTTC ukoliko postoji neki kabinet u tvojoj blizini tako da budeš bitstream korisnik (korištenje T-Com infrastrukture) ali to se dešava kada je parica jako loša pa se radi promjena porta na zahtjev Iskona ili bilo kojeg drugog ISP-a.

 ok, a reci ti meni, sada u teoriji imam ovaj ganc novi ENKOM, bijeli, e sada mene zanima jel mogu ja kupiti novi ruter pa preko njega se uštekat na liniju ? odnosno dal postoji šansa da preko istog ovog rutera, kada spojim novi bolji, meni to malo bolje učitava stranice i igram ležernije igrice itd ?  jel ovo je sporo za popizdit, neću kupovat novi ruter ako ne mogu "ubrzat" ništa, ako je moguće "ubrzat" onda ću kupit neki od 100 eura da riješim jednom za svagda to sranje s tim ruterima. iako mi je glupo kupovat novi ruter kažem, ako opet mogu biti isti problemi pucanje veze i jako spora učitavanja, kakva su vaša iskustva, imate li vi te "nove rutere" spojene preko ovakvih nekih lošijih verzija kao ENKOM ? mislim kako to sve radi ?

Jebodiah kaže...

Ajme braco moja

 koliko teksta!

 Current DSL line status is displayed as the below.

Line Mode  ADSL_2plusLine State  UpLatency Type FastLine Up Time 01:40:03Line Coding DMTLine Up Count 1

StatisticsDownstreamUpstreamLine Rate 8399 Kbps 639 KbpsAttainable Line Rate 10732 Kbps 1113 KbpsNoise Margin 99 dB 235 dBLine Attenuation 315 dB 315 dBOutput Power 189 dBm 134 dBm

evo ti još malo teksta, "braco".

https://i.imgur.com/oql8lE1.png




sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...
fttc? VDSL znam šta je, ali ako to budem tražio jel mogu to bez potpisivanja "novog ugovora" ?jer ne bih volio opet potpisati ugovor, kada bi bilo moguće to bez ugovora onda bih to i napravio.

Fttc je u biti isti ko centrala samo je manji ormaric s manjim kapacitetom do kojeg dolazi optika a kasnije se razvodi korisnicima putem bakrenih parica.  Ista stvar ko sada, samo je kraca zica. Sad imas 2km+ bakrene zice, tada ces imat bakrene zice do tog ormarica. Kraca zica -> veca brzina.

Nemoze bez ugovora. Neznam sto te smeta taj ugovor toliko. Ugovor je eventualno problematican ako ocekujes neku super ponudu on ispa koji ti to jos nemoze isporucit par mjeseci pa bi htio nesto "za do tada" ili ako si podstanar, za sve ostalo, ugovori su jedini relevantni jer uz njih dolaze pogodnosti. Bez ugovora nema pogodnosti.

Ako predjes na HT jako je velika vjerojatnost da ce te spojit na taj fttc i da ces tada moc 50+, stvarno mi nije jasno sto se toliko tim ugovorima opires ali ok. To sto ti je iskon nudio je vrlo vjerojatno bilo da bi te prespojili na fttc s novom ugovornom obvezom, ali eto, barem bi rijesio probleme i imao brzine kako spada.

Cromaki kaže...

Ako imaš ADSL uslugu, dobiti ćeš ADB ili SX768 za ostalo upitna dostupnost. Uvijek možeš spojiti svoj modem u Bridge ali mora ići preko njihovog zbog nadzora.

Mogu te prebaciti na FTTC ukoliko postoji neki kabinet u tvojoj blizini tako da budeš bitstream korisnik (korištenje T-Com infrastrukture) ali to se dešava kada je parica jako loša pa se radi promjena porta na zahtjev Iskona ili bilo kojeg drugog ISP-a.

Sto ne mjenjaju sve stare za zyxela? Znaci iskonu su uvalili adbove i sxove ? :)

Fttc mu je 50ak m od kuce kako je rekao, samo ga ocito iz nekog razloga ne zele prebaciti, moguce vrlo lako jer nije vise pod ugovornom obvezom :)

  ma FTTC mi je doslovce ispod vrta, dakle nema ni 10 metara od mene, ta kućica s novim TCOM uređajima, da nudili su mi VDSL, ali me strah tih ugovora uvijek nam nešto uvaljuju nekakve "pogodnosti" koje na kraju ispadnu prevare.

dakle u teoriji što ja bih mogao ostati na iskonu, i "priključit" se na tu "super modernu" kućicu i kao imati 50mbs brzine s ovim instalacijama ? kako je to moguće, imati ove usrane bakrene instalacije, i takve brzine ? dakle ne treba mi optički kabel da bih mogao potegnut 50mbs i 10mbs upload ?

ne znam budem vidio, mislim drag mi je ISKON draži nego Tcom, iako su "ista firma" Iskonovci me više impresioniraju. trude se dečki.

ja sam dobio onaj neki bijeli ENKOM, radi za sad dobro, ali stvarno je dosadan koliko mu treba da izbaci stranice, i kada imam više stranica otvorenih onda mu treba i 30tak sekundi da učita. baš je spor za popizdit. SX je odlično "učitavao" ali je očigledno bio banana, sva tri koja su mi donjeli pucala je veza ko blesava. 

PS neki su dobili pluseve, neki minuse, svakome po zasluzi.



 

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 13:26 (GoodAngel).
8 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Naravno da ne možeš uspoređivati 10m i 2000m bakrene parice. 10m će voditi 100mbit/s bez ikakvih problema, čak i puno više, jer je prigušenje/kapacitet takvog vodiča praktički nikakvo i dostupan je širok frekvencijski spektar za prijenos bitova. Iznad 1000 i nešto m, naglo dolazi do zagušenja viših frekvencija koje postaju neupotrebljive, spektar se svodi na onaj dostupan u adsl-u, pa i nema puno razlike između ta dva standarda. Zato je kod takvih korisnika svejedno kakav mod rada će biti pušten.

 

Možeš ti staviti iskonov router u bridge mode, on će ostati raditi samo kao modem, i onda prespojiti neki svoj, ali pitanje je je li do njega problem. Ako ga ne opterećuješ sa puno konekcija, i ovaj iskonov router ti nebi smio stvarati probleme.

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...

 1) HT su smeće, cijela kompaija je smeće, odnose se prema korisnicima kao prema idiotima, Iskon podrška i tehničari mi se čine puno normalniji od Tcom bez obzira što su praktički "ista firma". 

2) i što onda ako ne dolaze optički kabeli, imam stare bakrene instalacije, i naravno da bi to trebalo zamjenit s optičkim, ne znam što ti nije jasno, sada mi je max brzina 8mbs i jedva 1mbs upload ja imam trenutno 0.400 jel bi ti bio zadovoljan s time u 21 stoljeću? mogu dobit 50mbs i 10mbs uplod, odnosno za 30tak kuna više, i onda ti se čudiš što će mi optički, optički mi treba da bi postigao takve brzine. dakle od te centrale bih u budućnosti trebao povuć novu liniju, i onda bi to valjda bilo dobro. 

3) ja volim biti korisnik bez ugovora, a ti si vidim neki Tcom fanboy ili Tcomovac, pa mi je sada jasnije zašto su ti 1 i 2 tako napisani. probaj biti zanimljiviji jer si dosadan ko uš, dok braniš svoj dragi "Tcom". treba vam nabit maksimalni porez, i naložit 100 puta veća ulaganja u infrastrukturu tako da ono što ste pokrali sve ove godine, bar malo refundirate nazad.

 1) HT je kompanija kao i svaka druga, ovo je kapitalizam i ako je neko područje neisplativo, tamo neće tako skoro bit nove infrastrukture. To je jasno kao dan. Iskon tehničari i podrška ne mogu bit normalniji od HT-ovih jer HT ima pristup svemu, a Iskon onome što iznajme od HT-a, a i to ne mogu sve na svoju ruku prćkat. Uostalom, kad sam prijavljivao kvarove, meni su kvarovi riješeni isti dan, ili drugi odmah ujutro dok su ovi susjedi s Iskona čekali malo dan duže.

 

2) Za 50mbps ti treba cat5, čak ni cat5e, a kamoli tek nekakvi optički kabeli. Uostalom, kamo bi ti te optičke kabele spajao i gdje bi ih uopće kupio, toga ima samo u rijetkim dućanima. Ako te mogu prespojiti na FTTC odlično, ali ti za to ne trebaš doma mijenjati nikakve kablove, oni  podzemni kabel koji ide do tebe presjeku i prebace ga na taj ormarić i tebi će se odmah propusnost povećati.

 

3) Ja nisam nikakav fanboy niti ja radim za HT, niti itko koga poznam. Ja HT koristim jer sam od njih dobio ponudu koja je za dva televizora, internet, telefon i dva mobitela bila daleko jeftinija nego drugdje. HT od svih operatera najviše ulaže u infrastrukturu, ali je i ima najviše pa se to slabije vidi. Kad B.net pokrije jedan kvart to je kao da si izlio kantu u lokvu, a kad HT pokrije jedan kvart to dođe kao da izliješ tu istu kantu u jezero. Ti si izlio isto, a efekt je daleko manji. HT posluje na isti način kao i Vipnet i sve druge tvrtke, tako da mi nije jasno što HT krade. HT ima visoke cijene jer im HAKOM ne dopušta da ih spuste, a zbog toga su se onda profilirali kao premium ISP dok je Iskon value ISP.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 14:33 (JozoBozo121).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...

 1) HT je kompanija kao i svaka druga, ovo je kapitalizam i ako je neko područje neisplativo, tamo neće tako skoro bit nove infrastrukture. To je jasno kao dan. Iskon tehničari i podrška ne mogu bit normalniji od HT-ovih jer HT ima pristup svemu, a Iskon onome što iznajme od HT-a, a i to ne mogu sve na svoju ruku prćkat. Uostalom, kad sam prijavljivao kvarove, meni su kvarovi riješeni isti dan, ili drugi odmah ujutro dok su ovi susjedi s Iskona čekali malo dan duže.

 

2) Za 50mbps ti treba cat5, čak ni cat5e, a kamoli tek nekakvi optički kabeli. Uostalom, kamo bi ti te optičke kabele spajao i gdje bi ih uopće kupio, toga ima samo u rijetkim dućanima. Ako te mogu prespojiti na FTTC odlično, ali ti za to ne trebaš doma mijenjati nikakve kablove, oni  podzemni kabel koji ide do tebe presjeku i prebace ga na taj ormarić i tebi će se odmah propusnost povećati.

 

3) Ja nisam nikakav fanboy niti ja radim za HT, niti itko koga poznam. Ja HT koristim jer sam od njih dobio ponudu koja je za dva televizora, internet, telefon i dva mobitela bila daleko jeftinija nego drugdje. HT od svih operatera najviše ulaže u infrastrukturu, ali je i ima najviše pa se to slabije vidi. Kad B.net pokrije jedan kvart to je kao da si izlio kantu u lokvu, a kad HT pokrije jedan kvart to dođe kao da izliješ tu istu kantu u jezero. Ti si izlio isto, a efekt je daleko manji. HT posluje na isti način kao i Vipnet i sve druge tvrtke, tako da mi nije jasno što HT krade. HT ima visoke cijene jer im HAKOM ne dopušta da ih spuste, a zbog toga su se onda profilirali kao premium ISP dok je Iskon value ISP.

 dobro Jozo malo se zezam, ali i opet Tcom nije po meni baš kompanija za hvalit, ne volim ti ja kapitalizam kao ni komunizam.

meni nijedno nevalja, u kapitalizmu je sve bruto i neto, a u komunizmu je previše toga privatnog javno. tako da sve ima svoje minuse i mane, još ljudi nisu po meni izmisliil neki idealni sustav, a to bi bio neki pandan mješavina kapitalizma i socijalizma plus nešto novo kao ova moja FTTC  stanica ispod vrta.

nemam ja prigovore na službenike i ljude koji rade u Tcom ili Iskon, već na samu kompaniju, nisam ljubitelj tih mega kompanija.

cat5 što ti je to? pričaj hrvatski da te cijeli svijet razumje. ne znam ja te vaše šifre elektroničke.

koliko mi se poveća brzina, dakle mogu do 50 potegnut ako me prebace na taj FTTC ? to je kućica nekih 2 metra visine, i 1.5 možda 2 širine.

pa ja ne znam koliko su oni skupi, ali kada sam ja bio bili su puno skuplji, ja sam imao internet i telefon preko 400 kuna mi je dolazio račun, a sada kada sam otišao od njih imam što za vidjet....

https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/konfigurator

MAX2, dakle sada je 239 ono što je bilo 400 prije par godina kada sam ja bio kod njih, nije da nisu spustili cijenu, naravno ako je ovo fixna cijena, neka kažu oni što imaju MAX2 paket ?

wAlpha kaže...

Naravno da ne možeš uspoređivati 10m i 2000m bakrene parice. 10m će voditi 100mbit/s bez ikakvih problema, čak i puno više, jer je prigušenje/kapacitet takvog vodiča praktički nikakvo i dostupan je širok frekvencijski spektar za prijenos bitova. Iznad 1000 i nešto m, naglo dolazi do zagušenja viših frekvencija koje postaju neupotrebljive, spektar se svodi na onaj dostupan u adsl-u, pa i nema puno razlike između ta dva standarda. Zato je kod takvih korisnika svejedno kakav mod rada će biti pušten.

 

Možeš ti staviti iskonov router u bridge mode, on će ostati raditi samo kao modem, i onda prespojiti neki svoj, ali pitanje je je li do njega problem. Ako ga ne opterećuješ sa puno konekcija, i ovaj iskonov router ti nebi smio stvarati probleme.

 to nisam znao, dakle moguće je i uz ove moje "šrot" instalacije potegnut 50mbs download 10mbs upload, ja imam ADSL trenutno, vjerojatno bi mi oni dali VDSL kada bi prešao na te "veće brzine".

ja mislim da je do rutera problem, znat ću kroz par dana, evo sad mi veza radi 4 sata bez pucanja, budem vidio kasnije, ako prođe 24 sata bez pucanja onda je gotovo sigurno bio problem do rutera.

jer u 24 sata mi je zadnjih nekoliko mjeseci redovno pucala linija po par puta, a nekad i 10, ovisno o danu.

meni brat preko mobitela se uključuje wirlesom, a ja sam žično povezan s PC od rutera sam stavio žični kabal do moje sobe nekih 7-8 metara.



i 5-3570K
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...
dakle u teoriji što ja bih mogao ostati na iskonu, i "priključit" se na tu "super modernu" kućicu i kao imati 50mbs brzine s ovim instalacijama ? kako je to moguće, imati ove usrane bakrene instalacije, i takve brzine ? dakle ne treba mi optički kabel da bih mogao potegnut 50mbs i 10mbs upload ?

 Nema tu u teoriji, to je u praksi. Nikakve opticke kabele ti ne provodis, cak ni ne bi mogao jer do tebe signal ne dolazi putem optickog kabela vec preko parice. To ti je kao da dobijes film u vhs formatu i ides ga prebacit u blu ray. Neces ti dobit blu ray kvalitetu vec ce ostat vhs kvaliteta s malo vecim zauzecem diska :). Isto je i tu. Tako da nista ti ne moras mjenjat.

Znaci gledaj ovako, ti trenutno imas 2k+ bakrene zice od centrale do tebe. Znaci to u kuci sto bi ti mjenjao za "opticki kabel" (a i to nemozes napravit tek tako jer kroz opticki kabel i bakreni kabel informacije idu drugacijim medijem) je nekakvih valjda 10m kabela. To jako malo utjece na 2km kabela koji ti je van kuce. I ti sad imas situaciju ovako.

Supduper optika ultra brzina dolazi do centrale ------ ( 2km bakra ) ------- Ti. Do tebe jednostavno ne stize vise od tih 10ak mbita od svih onih super duper terabita optike na centrali jer podatci putuju bakrenom zicom. Onog trena kad te prebace na fttc imas istu tu situaciju, samo je superduper optika s pustim terabitima sada 50m od tvoje kuce, i da bi stigla do tebe treba preci samo 50m bakrene zice. Na tu razdaljinu sad vise nemas tolike gubitke vec mozes dobit 100mbita. Tako to nekako izgleda.

Zasto te ne prebace, to je drugi par postola, potpisi novi ugovor s vdslom i vjerojatno ce bit bolje, raspitaj se u iskona dal ti to mogu isporucit.

6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...
 

3) nitko ne voli korisnike koji su bez ugovora

 Ako je usluga kvalitetna, a cijena povoljna, nitko neće otići od takvog operatera iz čistog mira. Pa zato nije niti potrebna ugovorna obaveza koju bih zakonski ukinuo. Pa neka se operateri natječu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 11:24 (ridealong).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ridealong kaže...

 Ako je usluga kvalitetna, a cijena povoljna, nitko neće otići od takvog operatera iz čistog mira. Pa zato nije niti potrebna ugovorna obaveza koju bih zakonski ukinuo. Pa neka se operateri natječu.

 Ili, puno jednostavnija opcija za operatere je da se korisnicima ponudi opcija da potpišu ugovor na 12 ili 24 mjeseca i budu sigurni u te prihode. Ako operater želi nekome ponuditi bolju cijenu jer zna da će netko sigurno njima plaćati uslugu toliko i toliko mjeseci, to je sasvim pošteno. To bi htjela svaka ozbiljna kompanija, sigurni prihodi uz manju cijenu usluge su puno bolji od malo većih prihoda koji već idući mjesec mogu nestati.

 

Sve je to lijepo i krasno što si ti zamišljaš, ali čim to krene u provedbu postane puno kompliciranije. ISP mora te routere platiti, mora ih dostaviti, pa se to mora aktivirati korisniku, sve to zahtijeva određene resurse, pa se onda to pokvari tu i tamo, pa nas balkanski mentalitet, pa bi se tu ISP-ovi mijenjali svaka tri mjeseca i na kraju bi to došlo na to da bi se svaki izlazak tehničara naplaćivao 250 kuna, pa bi ti onda pljuvao opet kako je to moguće. Sve je to divno krasno dok ne krene u stvarnost.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 14:12 (JozoBozo121).
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...
ridealong kaže...

 Ako je usluga kvalitetna, a cijena povoljna, nitko neće otići od takvog operatera iz čistog mira. Pa zato nije niti potrebna ugovorna obaveza koju bih zakonski ukinuo. Pa neka se operateri natječu.

 Ili, puno jednostavnija opcija za operatere je da se korisnicima ponudi opcija da potpišu ugovor na 12 ili 24 mjeseca i budu sigurni u te prihode. Ako operater želi nekome ponuditi bolju cijenu jer zna da će netko sigurno njima plaćati uslugu toliko i toliko mjeseci, to je sasvim pošteno. To bi htjela svaka ozbiljna kompanija, sigurni prihodi uz manju cijenu usluge su puno bolji od malo većih prihoda koji već idući mjesec mogu nestati.

 

Sve je to lijepo i krasno što si ti zamišljaš, ali čim to krene u provedbu postane puno kompliciranije. ISP mora te routere platiti, mora ih dostaviti, pa se to mora aktivirati korisniku, sve to zahtijeva određene resurse, pa se onda to pokvari tu i tamo, pa nas balkanski mentalitet, pa bi se tu ISP-ovi mijenjali svaka tri mjeseca i na kraju bi to došlo na to da bi se svaki izlazak tehničara naplaćivao 250 kuna, pa bi ti onda pljuvao opet kako je to moguće. Sve je to divno krasno dok ne krene u stvarnost.

Kao da čitam reklamni pamflet.

 

Niti imam niti moram imati ikakvog razumijevanja za muke providera. Usluge koje koristim debelo preplaćujem, tako da je ova tvoja izjava "sigurni prihodi uz manju cijenu usluge" teški promašaj. Zauzvrat ne dobivam kvalitetu kakvu očekujem.

 

Ugovorne obaveze treba zakonom zabraniti. Jer stavljaju ponuditelja usluge u povlašteni položaj.

 

Daj zamisli da me frizeraj u kojem se šišam obaveže na dolazim njima 24 mjeseca svaki mjesec. Ili pekarnica. Ili kuma na placu. Zašto bi ISP bio povlašten?

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice