podesavanje kasda modema u router nacin rada od st

poruka: 11
|
čitano: 7.429
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
podesavanje kasda modema u router nacin rada od st

zanima me dali se moze da t com podesi kada modem u router nacin rada dojadilo mi se svaki put put posebno spajat na net kad zelim.uglavnom zeli da kad se windowsi dignu da imam automatski pristup netu a ne da moram posebno kliktat za spajanje pa me zanimalo moze li t com to podesiti da ja nesto ne zahebem i sorry ako postoji slicna tema ili ako sam pogrijesio podforum

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o

-može, ali to ti ne podešava t-com, zapravo niti ne daju podršku za to (na kapaljku)...

u adressbar browsera, 192.168.1.1 (enter) .. user-admin, pass-0000/admin/1234.. (provjeri u uputama), odaberi PPPoE, unesi korisničke podatke (pojave se rubrike za unos ako je postavljen router mod, do tad traži u opcijama), save and reboot.

btw. -nisi pogriješio forum, ali avatar jesi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o

evo promjenio avatar sve j ok samo sto kad upisem tu adresu ne zeli otvorit izbornik od kasde sta da radim?

15 godina
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o

-imaš li u sys trayu (kod sata) mrežnu ikonu? -klik, vidi postavke/detalje...

-možda nisi spojen mrežom, nego USBom, može biti i neka druga adresa... ugl. vidi u propertisu i unesi taj broj (možda 192.168.0.1, 192.168.1.100 itd. ..)

 

a) ako si spojen mrežnim kabelom, podesi ručno IP adresu mrežne kartice na 192.168.1.x (2-254) npr 192.168.1.101.

b) sad bi morao moći preko 192.168.1.1 ući u postavke (admin/0000)

na stranici devinfo:

Wan VIP/VCI 0/35-UBR-Bridge

.. PPPoE - LLC/snapBrid.

en-IGM=0 en-WAN=1 Service name=br_0_35

-save-reboot

DNS se može omogućiti... -auto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
podesavanje kasda modema u router nacin rada od st

spojen sam preko ethernet kabela na modem i komp a koristim windows 7 pa se ne mogu snac ko u windows xp-u pa ako tko zna pa neka pomogne

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o

-mrežna ikona u systrayu, klik, (ili ControlPanel, Network..) pronađi Local Area Connections, properties.. TCP/IP.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
podesavanje kasda modema u router nacin rada od st

ma produzit cu ugovor sa t comom pa cu si uzet novi modem onaj thomson neki brijem da ima vec namjesteno da radi u routerskkom nacinu rada jer moji frendovi kad su dobivali ne t vec su dobili modeme namjesteno tako pa si mislim da ce i meni tako biti necu se zahebavat s ovim vise izgubit cu zivce jos ovo malo sta mi ostalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o

Ok, ali bez obzira, ovo spada pod osnovne stvari koj je dobro znati. Jednom kad ih naučiš vidiš da nije neka velika mudrost. Pošto ti stari 'modem' ostaje, možeš ga iskoristiti u slučaju kvara (dok nestigne zamijena za drugi, npr.).

Zbog wirelessa svakako moraš doći do postavki routera, zbog zaštite (da ti netko sa strane ne nabije promet).

-Pozabavi se malo ako se bilo što desi, samo resetiraj (mala rupica 'za čačkalicu', držati 3-8... do 40 sec.). I da, svi routeri koji imaju i wireless, imaju i route mod (defaultno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o
koleks21 kaže...

ma produzit cu ugovor sa t comom pa cu si uzet novi modem onaj thomson neki brijem da ima vec namjesteno da radi u routerskkom nacinu rada jer moji frendovi kad su dobivali ne t vec su dobili modeme namjesteno tako pa si mislim da ce i meni tako biti necu se zahebavat s ovim vise izgubit cu zivce jos ovo malo sta mi ostalo

 

ajde ajde ne očajavaj, pa to uopće nije problem podesit. nađi si na toj sedmici negdje control panel , network settings, local area connection, pa na properties te na internet protocol TCP/IP. tu podesi na automatsko dodjeljivanje adresa, ako već nije.

 

i onda se spoji kako ti je već rečeno i namjeti ga da ti radi u ruter modu.

ako želiš koristiti i ona dva porta obojana u žuto koje je t-com predvidio za max tv imaš ovdje link kako to napraviti

 

 

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
14 godina
neaktivan
offline
podesavanje kasda modema u router nacin rada od st

evo uspio uc u modem sto dalje sad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: podesavanje kasda modema u router nacin rada o
koleks21 kaže...

evo uspio uc u modem sto dalje sad?

 -sve je već napisano, tu i još malo gore-dolje. Osmijeh

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice