T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.340.421
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...
Da, mob je 5G i to cucla iz 5G. Izmjerim brzinu 600-700 Mbps.
Ni to malo previše ili kod nas je......

 Nije previše. Zato te testove ne radiš ako imaš tarifu s malo gigabajta ili ako nemaš neki flat rate dan ili tako nešto.

16 godina
offline
T-Com Internet

Ne pronalazim više na HT-ovoj stranici informacije o ADSL i VDSL uslugama, paketima (MAX2, MAX3, Telefon, etc). Jesu oni to maknuli ili mi je nešto promaklo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nema više tih paketa, sad je sve zgruvano pod jedno (Internet) + TV M ili L a telefon ti je ovdje. Ako provjera za optiku faila, vodi te na ovaj popis paketa i "naruči". Jako su pojednostavili to sve, a vjerojatno ima nešto skriveno u onom legendarnom cjeniku posebnih ponuda. Moji plaćaju VDSL jednako koliko ja optiku - 38€. Ne znam kakve ti informacije trebaju, dobit ćeš nabolje što možeš dobiti na adresi - ako postoji fiksni priključak onda ide optika, VDSL ili ADSL a ako nema uvjeta ili ne žele raditi "mini projekt proširenja mreže", ide Gigabox, Max2 5G (FWA) ili Maxnet mini.

12 godina
offline
T-Com Internet

Jel zna netko kako doći do agenta u podršci telefonski?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

0800-9000 je broj za SZK

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mrzim sve te brojeve i internet chateve.  Ne znam da vas, ali obično se nadam da mi snimaju poziv dok im spominjem majku i oca i sve bogove na nebu dok me vode kroz 100 menija u telefonu, a jedino što ja želim je razgovor s živom osobom.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam odabrao onu opciju da me nazovu povratno i za par minuta se javiše.

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa, imam optiku (1000/500)... dali je normalno da 5 metara od rutera je meni na iPhone 15 Pro speed test: 471/422.

Trenutno je na tv-u yt i ja na laptopu....

Dali da zovem i žalim se ili...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa, imam optiku (1000/500)... dali je normalno da 5 metara od rutera je meni na iPhone 15 Pro speed test: 471/422.

Trenutno je na tv-u yt i ja na laptopu....

Dali da zovem i žalim se ili...

 Ako ti je router default od T-coma vjerojatno je WiFi 5, pa je samim time i normalno, da. Za gigabitne brzine na WLANu trebas WiFi 6, a i tada ovisi o dosta faktora. Zaliti se ne mozes zapravo, jer oni uvijek deklariraju i mjere brzine iskljucivo na zici. Opcija ti je nabaviti vlastiti ruter, ili jednostavno prihvatiti brzinu od "samo" 470 mbit na mobitelu, nije ko da ti treba vise 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Minneyar kaže...

 Ako ti je router default od T-coma vjerojatno je WiFi 5, pa je samim time i normalno, da. Za gigabitne brzine na WLANu trebas WiFi 6, a i tada ovisi o dosta faktora. Zaliti se ne mozes zapravo, jer oni uvijek deklariraju i mjere brzine iskljucivo na zici. Opcija ti je nabaviti vlastiti ruter, ili jednostavno prihvatiti brzinu od "samo" 470 mbit na mobitelu, nije ko da ti treba vise 

 je je ... imam jedan asus ruter pa njega isprobam.... "j**em njih i njihove optičke brzine"....

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
koliko znam arcadyan je wifi 6, ali svejedno ne postize te brzine, pogotovo ak si u zgradi ili slicno, žica je majka
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Minneyar kaže...

 Ako ti je router default od T-coma vjerojatno je WiFi 5, pa je samim time i normalno, da. Za gigabitne brzine na WLANu trebas WiFi 6, a i tada ovisi o dosta faktora. Zaliti se ne mozes zapravo, jer oni uvijek deklariraju i mjere brzine iskljucivo na zici. Opcija ti je nabaviti vlastiti ruter, ili jednostavno prihvatiti brzinu od "samo" 470 mbit na mobitelu, nije ko da ti treba vise 

 je je ... imam jedan asus ruter pa njega isprobam.... "j**em njih i njihove optičke brzine"....

 Pa stavi iza ASUS i prebaci HT-ov u bridge. Olakšat ćeš si život.

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...

 Pa stavi iza ASUS i prebaci HT-ov u bridge. Olakšat ćeš si život.

 morat ću....

Hvala na odgovorima ekipa.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
koliko znam arcadyan je wifi 6, ali svejedno ne postize te brzine, pogotovo ak si u zgradi ili slicno, žica je majka

 Rijetko kad više ide ont + modem na ftth uključenja, uvijek se sad stavlja gpon tehnicolor ( za regularne korisnike )

LP
12 godina
offline
T-Com Internet

Meni su provjeravali brzinu na bakru i kod tcom-a i kod Iskona su rekli da je 80Mbps (?). Ranije je bila 60. Sad gledam nekave razrede brzine na bakru na službenim Tcom stranicama i te brzine od 80 nema. Vidim da bakar podržava brzine do 200 (vektoring).

Ništa ne kužim ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vectoring (open profil) ovisi koliko si udaljen od njihove centrale, sto si blize to je veca propusnost ali u suprotnom oni ti moraju isporucit minimalnu brzinu za tvoj paket.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 9:08 (4mal).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
tomislav10 kaže...

Meni su provjeravali brzinu na bakru i kod tcom-a i kod Iskona su rekli da je 80Mbps (?). Ranije je bila 60. Sad gledam nekave razrede brzine na bakru na službenim Tcom stranicama i te brzine od 80 nema. Vidim da bakar podržava brzine do 200 (vektoring).

Ništa ne kužim ...

 vectoring ide kad je pušten u super vectoring modu i do 300 mbps u najidealnijim uvjetima. koji god da uzmes paket uvijek ti je maksimalna brzina, nema više naplate po brzini

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
dado16 kaže...
koliko znam arcadyan je wifi 6, ali svejedno ne postize te brzine, pogotovo ak si u zgradi ili slicno, žica je majka

 Rijetko kad više ide ont + modem na ftth uključenja, uvijek se sad stavlja gpon tehnicolor ( za regularne korisnike )

 a i nije toliko rijetko, zavisi o podrucju i tehničaru sto vise preferira... ali lakse je staviti jedan uređaj nego dva te je ekonomski isplativije (nit je arcadyan super nit je technicolor, svi imaju mušice)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 9:42 (dado16).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
do neki dan imao Speedport 3 sa onton, premium oprema... spojili mi Tehnicolor sa wifi 6 i sad mi ne lovi kamera u dvoristu vajfaj iiii ne radiiii, aaa preko moba kad mjerim, bila je 936 brzina sad a na speedportu koji je wiif5 nikad veca od 450-480...
Iphone 15 pro max Playstation 5 Samsung 75qn90b
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Napokon i ja do optike u ht.

500/250 

drugi univerzum u odnosu na 30/3 koju imao godinama.

 
9 0 hvala 1
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa, dali je netko do vas prelazio s starih paketa na ove nove - za fiksne usluge govorim.

Imam optiku, brzinu 1GB/500MB.

Prijavio sam smetnje jer mi je bila brzina izrazito loša i došo je tehničar.

Otklonio smetnju i nudi mi potpisivanje novog paketa "Paket L" s svim istim što imam i sad (tv, net, telefon) za 59€ (-5€ poput zbog magente).
I da bio dobio novi ruter i novi mesh (pošto i mesh imam) i baš zato danas nije htio mjenjat ruter zbog nekompatibilnosti rada novog rutera i starijeg mesha (onaj bijeli).
Slika trenutne opreme u prilogu...

 

Za sada plaćam sve skupa 64€ pa bi mi to bilo svakako pojeftinjenje.

 

No kada sam pitao dal se može uzeti ovo "sve kao i do sad" ali bez telefona, rekao je da nemože to. Da ti novi paketi nemaju mogućnost bez telefona...

 


Neka vaša iskustva?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

..

 

No kada sam pitao dal se može uzeti ovo "sve kao i do sad" ali bez telefona, rekao je da nemože to. Da ti novi paketi nemaju mogućnost bez telefona...

.

 -telefon odavno nije nositelj usluge (ugovor-linija).. tj to je postao internet-mreža, dok zakon kaže da svaka zasebna usluga mora biti dostupna, tel, internet, tv.. i postoje, u cjeniku kao zasebna usluga, ne kao paket jer smisao riječi paket znači da je više dijelova upakirano zajedno, ne pojedina usluga... tj točno, paketi bez tel nisu u ponudi, ali možeš..

-pošto nije nosioc usluge, sad je tel. jeftin, sporedan, recimo 1€ razlike + popusti u paketima pa se jednostavno ne isplati uzeti bez, tj isplativije je paket koji tad ima i tel. no ima i popust.. besmislica, tj pojedina usluga bi zbrojeno bila skuplja, što je opet logično tj da u paketu imaš popust kad kupuješ krumpir na kile isto.. itd.

-zatim, ovisno o paketima, ono što u nekom trenu guraju.. tad naprave pakete po njihovim potebama-željama, npr za optiku ili za hbo, za arena sport, za brzinu iznad 100 itd.. i ponude u paketu neku kombinaciju koja ti odgovara ili ne.. ako ne odgovara, tad nemaš sreće, dok zakon-pravo s tim nemaju veze, tj rade što je njima povoljnije dok se kao reklama sve prikazuje u korist korisnika.. pa kad nešto želiš tad to platiš i mada zakon daje pravo odvojenih usluga, nećeš dobiti sve željeno bez paketa, u kojem će opet biti nešto što nisi želio-višak kao tel. ... no to je tako i zakon dalje ne ide od osnovnog..

-ako si izračunao -5€ to je to.. s time da plaćaš visoku tarifu pa nije čudno tj postoji margina-luft.. a može i pola, pa sve ovisi o cjenkanju ili trenutku kad nešto ugovaraš, možda sutra neki novi paket-promo-ponuda itd.. no to moraš sam zaključiti i prihvatiti ili odbiti uz napomenu da će uvjek biti neki novi paket, možda povoljnije-bolje-brže.. kao i to da paket ili ugovorna u pravilu trebaju biti i tebi u korist, tj popust koji ne bi imao bez ugovorne ili paketa, dok promjenom cjenika to svaki mjesec može biti drugačije .. nagađanje, kao i inflacija i sl.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje za Moj Telekom App.

U Magenta moments opciji za skupiti bodove, podijeliti srca prvenstveno.

Kako se to odradi? Piše kliknite na gornju desnu strelicu ali te strelice nema nigdje.

 

Kad kliknem onu sa brojem bodova prebaci me na moj profil sa ukupnim stanjem bodova.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ideš na "Istraži pogodnosti", odabereš neku od ponuđenih i u gornjem desnom kutu imaš opciju "podijeli".

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
12 godina
offline
T-Com Internet

Jel postoji kao nekad odjel za zadržavanje starih korisnika ? Bez ugovorne obveze vež cca 2 godine, imao max2S valjda (flat net  + tel + opcije Europa). Router danas crko pa vjerojatno trebam novi ugovor jer ovog neće doći zamjeniti ukuliko nemam  ugovor. Sad pitanje , u onom moru njihovih cijenan našao sam Internet Start na 2 godine uz 6 mjeseci po 1 euro , ali u njemu ne vidim pozive prema europi ? Jel ima neki drugi paket gdje postoje pozivi prema EU. Preko chata nude samo 3 mjeseca po jedan Euro. 

Ako ima tko iz prodaje može me kontaktirati pa da to riješimo na brzinu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

naravno da postoji taj odjel, čemu bi se isti gasio. i dobro je viđeno za ovaj internet start paket oko poziva u eu/van eu, ali mislim da se s ekipom može složiti da ti ubace kao magenta 1 korisniku taj dodatak.

source: zaposlenik full drugog odjela ali znam da ekipa za zadržavanje može unijeti taj paket.

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ugovor imaš dokle god si njihov korisnik, tako da, ako je ruter gecrk, moraju ti ga zamijeniti. Ono što nemaš je ugovorna obveza i to ti ne utječe na to moraju li ti ili ne zamijeniti ruter.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
ajeto007 kaže...

Jel postoji kao nekad odjel za zadržavanje starih korisnika ? Bez ugovorne obveze vež cca 2 godine, imao max2S valjda (flat net  + tel + opcije Europa). Router danas crko pa vjerojatno trebam novi ugovor jer ovog neće doći zamjeniti ukuliko nemam  ugovor. Sad pitanje , u onom moru njihovih cijenan našao sam Internet Start na 2 godine uz 6 mjeseci po 1 euro , ali u njemu ne vidim pozive prema europi ? Jel ima neki drugi paket gdje postoje pozivi prema EU. Preko chata nude samo 3 mjeseca po jedan Euro. 

Ako ima tko iz prodaje može me kontaktirati pa da to riješimo na brzinu :)

Već dugo ruter nije vlasništvo korisnika nego njihovo vlasništvo (nakon ukidanja usluge ga moraš vratiti). Samo prijavi kvar i zamjenit će ti ga.

nemam za potpis
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Otkad sam prešao na optiku imam jedan čudan problem, dosta često mi se dogodi da mi webstranice ne učita ispravno, onako polovično ih učita i onda kad refresham bude kako treba.

Nikad mi se to nije događalo dok nisam prešao na optiku, ima li netko neko logično objašnjenje ?

 Nažalost i dalje imam isti problem, ručno unošenje DNS servera je nesto poboljšalo stvari ali i dalje je to nemjerljivo lošije nego kad sam bio na bakru.

Jednostavno mi ne želi ispravno učitavati web stranice, stalno moram refreshati da uhvati kako treba, ista mije situacija i kad koristim macbook, znači nije do PC-a.

Znači li to da je neispravan ruter ili netko mozda zna šta bi točno bio problem ?

Inače kad radim speedtestove to sve izgleda odlično, 500/250 i ping 6ms.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
MadDogMattis kaže...

Otkad sam prešao na optiku imam jedan čudan problem, dosta često mi se dogodi da mi webstranice ne učita ispravno, onako polovično ih učita i onda kad refresham bude kako treba.

Nikad mi se to nije događalo dok nisam prešao na optiku, ima li netko neko logično objašnjenje ?

 Nažalost i dalje imam isti problem, ručno unošenje DNS servera je nesto poboljšalo stvari ali i dalje je to nemjerljivo lošije nego kad sam bio na bakru.

Jednostavno mi ne želi ispravno učitavati web stranice, stalno moram refreshati da uhvati kako treba, ista mije situacija i kad koristim macbook, znači nije do PC-a.

Znači li to da je neispravan ruter ili netko mozda zna šta bi točno bio problem ?

Inače kad radim speedtestove to sve izgleda odlično, 500/250 i ping 6ms.

 Odradi ovo:

 

ipconfig /release

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

 

Nakon toga u postavkama mrežne kartice isključi Green Ethernet, Energy Efficient Ethernet, Gigabit Lite.

 

Koji DNS si postavio? Google? Cloudflare?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice