T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.346.908
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
T-Com Internet

Konačno spojio Pro-Ping optiku, pa bih trebao ukinuti telefon + VDSL (MAX2 paket bez ugovorne obaveze).
Imam T-Com Internet 25 godina, još od vremena dial-upa.
Problem je što je otac T-Comov mail povezao doslovno sa svime, od PayPala do newslettera za vitamine i minerale.
Unatoč tome što sam mu više puta savjetovao da otvori neki non-ISP mail.
Je li netko ukidao T-Com usluge ili radi u T-Comu, da mi savjetuje što trebam ispuniti u ovom obrascu da mi ostane T-Comov email (ime.prezime@xx.ht.hr).
Možda da popunim za ukidanje podatke pod: Telefonski priključak, ADSL pristup internetu i MAX2/3 paket.
A „Dial up pristup internetu“ ne popunim ništa, pa mi ostaju ti podaci i e-mail?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
MadDogMattis kaže...
MadDogMattis kaže...

Otkad sam prešao na optiku imam jedan čudan problem, dosta često mi se dogodi da mi webstranice ne učita ispravno, onako polovično ih učita i onda kad refresham bude kako treba.

Nikad mi se to nije događalo dok nisam prešao na optiku, ima li netko neko logično objašnjenje ?

 Nažalost i dalje imam isti problem, ručno unošenje DNS servera je nesto poboljšalo stvari ali i dalje je to nemjerljivo lošije nego kad sam bio na bakru.

Jednostavno mi ne želi ispravno učitavati web stranice, stalno moram refreshati da uhvati kako treba, ista mije situacija i kad koristim macbook, znači nije do PC-a.

Znači li to da je neispravan ruter ili netko mozda zna šta bi točno bio problem ?

Inače kad radim speedtestove to sve izgleda odlično, 500/250 i ping 6ms.

 Odradi ovo:

 

ipconfig /release

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

 

Nakon toga u postavkama mrežne kartice isključi Green Ethernet, Energy Efficient Ethernet, Gigabit Lite.

 

Koji DNS si postavio? Google? Cloudflare?

 stavio sam cloudfare.

Napominjem da prije optike nisam imao nikakvih problema, sve je normalno radilo, apsudno zvuči ali brže i ispravnije mi je stranice otvaralo na 30/15 nego sad kada imam 500/250.

Ovako završi svako otvaranje stranice, onda moram refreshati pa učita ispravno:

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2024 13:41 (MadDogMattis).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ajmo malo razložiti problem...

 

1. Do prelaska na optiku ovo se apsolutno nikad nije događalo?

2. Kad je optika uključena, problem se odmah pojavio ili kasnije?

3. Problem se pojavljuje na svim uređajima koji su spojeni na mrežu, neovisno o OSu, browseru i načinu spajanja?

4. Problem se uvijek pojavljuje ili povremeno?

5. Do sad si pokušao riješiti problem tako da si na jednom uređaju fiksirao DNS server na 1.1.1.1 ili 8.8.8.8

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Ajmo malo razložiti problem...

 

1. Do prelaska na optiku ovo se apsolutno nikad nije događalo?

2. Kad je optika uključena, problem se odmah pojavio ili kasnije?

3. Problem se pojavljuje na svim uređajima koji su spojeni na mrežu, neovisno o OSu, browseru i načinu spajanja?

4. Problem se uvijek pojavljuje ili povremeno?

5. Do sad si pokušao riješiti problem tako da si na jednom uređaju fiksirao DNS server na 1.1.1.1 ili 8.8.8.8

 1. Nikad
 2. Počelo je odmah kad sam uključio optiku
 3. Točno, imam PC i Mac i na oba uređaja isti problem
 4. Pa rekao bih stalno
 5. Tako je, fiksirao sam server, na prvu mi se činilo da funkcionira ali kasnije sam vidio da je i dalje pristupan isti problem

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ok, super, dakle možemo eliminirati softverske probleme (OS, browser). PC i Mac su spojeni na isti način (wifi) ili svaki svoje (lan, wifi)? Kako mobiteli rade, isti problem?

 

Trebalo bi u browseru u network (F12) vidjeti što kaže za te domene koje se ne učitavaju, koje su greške. Definitivno je neki DNS problem, kao da je blokiran ili router radi nešto što ne smije.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Ok, super, dakle možemo eliminirati softverske probleme (OS, browser). PC i Mac su spojeni na isti način (wifi) ili svaki svoje (lan, wifi)? Kako mobiteli rade, isti problem?

 

Trebalo bi u browseru u network (F12) vidjeti što kaže za te domene koje se ne učitavaju, koje su greške. Definitivno je neki DNS problem, kao da je blokiran ili router radi nešto što ne smije.

 PC i Mac spojeni preko wifi, na mobitelu u pravilu ne vidim taj problem jer obično koristim samo aplikacije(iako mi ponekad u nekim aplikacijama zna duže očitavati komentare).

Mogu probati vidjeti te greške, samo ne znam šta bih točno trebao gledati kad stisnem F12

15 godina
offline
T-Com Internet

-u ovih nekoliko postova.. mogu zaključiti da nećeš sam pronaći uzrok problema, ne ovako, nešto se bitno u 'formuli' mora promijeniti..

 

-prijedlog, na drugoj adesi-lokaciji-liniji.. s laptopom je to lako, kod prijatelja-obitelji.. i tad znaš, osnovna eliminacija, ili je nešto s računalima ili s mrežnom opremom ili sama linija.. tj postoje tri dijela i tek eliminacijom dva možeš za pojedini biti siguran ta je ok ili je u njemu uzrok ..

-tj mrežna oprema i postavke routera kao i linija bi trebale biti stvar operatera, no može biti greška-kvar tog modema, može biti loša žica-kontakt, može biti nešto na toj lokaciji, dok modem i postavke možeš lako riješiti samo ako zanaš da je u tom problem, ako je sama linija tad ...

 

-tako će na drugoj lokaciji, liniji, drugi modem.. ostati samo računalo, ako se ponaša jednako, da traži refresh za prikaz, tad se zna da je u postavkama-driveru-negdje nešto pogrešno ili malware i sl.

-ako tad radi dobro, tad stvar mora riješiti operater, bilo da je linija ili uređaj.. no poželjno je to znati i tad konkretno tražiti, tj ovisiš o sreći da szk ili netko pravilno prepozna kvar-problem, da te ne ignoriraju kao nekog tko zanovjeta a sve radi i često kažu da je problem u tvom računalu, pirat win i sl.

 

-optika, žice, linija.. moguće da posotji neki problem, moguće da je problem prije priključnog mjesta, stvar operatera, moguće da je unutar kuće-stana, interno mreža, tad je to na tebi..  a moguće je da neka kombinacija, npr susjedi i wlan ili bojler ili nešto deseto rade problem baš na tvojoj lokaciji i tad ne možeš ništa osim preseliti se ili nešto takvo, srušiti kuću.. :)

 

-ostala računala, npr s win ako koristiš npr torrente, postavke.. moguće da tad torrent ubije mrežu, previše konekcija, kao što može biti i neki malware, može biti bilo koji uređaj, žica ili wlan koji radi problem, kolizija i sl. pa router svako malo mora nešto 'resetirati'.. ne mora uzrok biti u tim računalima win-mac, može tv, mob.. loša žica u utičnici ili smetnje na wlanu.

-zato je najefikasniji način u takvom slučaju probati negdje drugdje.. ako ništa drugo neki pc servis pola sata ili plaćena kava, .. bez tog teško, tj ako je modem neispravan to ne mora biti jasno vidljivo, tj ljepši kvar je kad naprosno crkne ne radi.. no može i ovako.

 

-istina, može biti i neka pogrešna postavka u računalu, takva da je na tvojoj mreži problem, npr wlan ili ip-adresa.. kao primjer-mogućeg, dok ista ta postavka na drugoj lokaciji može raditi bez problema, npr ip adresa bez kolizije.. tad će izdledati kao da je računalo ok, da je logično problem u modemu ili liniji, no eto, postoji i takva mala šansa da je u računalu.. npr fixna ip adresa i kolizija, dok bilo koji drugi uređaj u mreži može imati isti problem, ovisi što sve imaš.. ap, tv, mob.. a da samo u tom trenutku ne vidiš istovremeno problem na tom uređaju jer ih ne koristiš istovremeno ..

 

-obrnuto, može netko treći doći do tebe i spojiti se na tvoju mrežu.. ako mu radi ok, tad nije linija-modem, tad je problem u računalima .. pa nešto od tog treba probati, eliminacija, sužavanje mogućih izvora, tek tad ćeš možda pronaći uzrok..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Sklopio sam danas novi ugovor (L PAKET) Max tv, Net, Telefon (59€/mj). Zanima me kakav je taj novi "crni" ruter.... jel se pokazao boljim od speedporta...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-u ovih nekoliko postova.. mogu zaključiti da nećeš sam pronaći uzrok problema, ne ovako, nešto se bitno u 'formuli' mora promijeniti..

 

-prijedlog, na drugoj adesi-lokaciji-liniji.. s laptopom je to lako, kod prijatelja-obitelji.. i tad znaš, osnovna eliminacija, ili je nešto s računalima ili s mrežnom opremom ili sama linija.. tj postoje tri dijela i tek eliminacijom dva možeš za pojedini biti siguran ta je ok ili je u njemu uzrok ..

-tj mrežna oprema i postavke routera kao i linija bi trebale biti stvar operatera, no može biti greška-kvar tog modema, može biti loša žica-kontakt, može biti nešto na toj lokaciji, dok modem i postavke možeš lako riješiti samo ako zanaš da je u tom problem, ako je sama linija tad ...

 

-tako će na drugoj lokaciji, liniji, drugi modem.. ostati samo računalo, ako se ponaša jednako, da traži refresh za prikaz, tad se zna da je u postavkama-driveru-negdje nešto pogrešno ili malware i sl.

-ako tad radi dobro, tad stvar mora riješiti operater, bilo da je linija ili uređaj.. no poželjno je to znati i tad konkretno tražiti, tj ovisiš o sreći da szk ili netko pravilno prepozna kvar-problem, da te ne ignoriraju kao nekog tko zanovjeta a sve radi i često kažu da je problem u tvom računalu, pirat win i sl.

 

-optika, žice, linija.. moguće da posotji neki problem, moguće da je problem prije priključnog mjesta, stvar operatera, moguće da je unutar kuće-stana, interno mreža, tad je to na tebi..  a moguće je da neka kombinacija, npr susjedi i wlan ili bojler ili nešto deseto rade problem baš na tvojoj lokaciji i tad ne možeš ništa osim preseliti se ili nešto takvo, srušiti kuću.. :)

 

-ostala računala, npr s win ako koristiš npr torrente, postavke.. moguće da tad torrent ubije mrežu, previše konekcija, kao što može biti i neki malware, može biti bilo koji uređaj, žica ili wlan koji radi problem, kolizija i sl. pa router svako malo mora nešto 'resetirati'.. ne mora uzrok biti u tim računalima win-mac, može tv, mob.. loša žica u utičnici ili smetnje na wlanu.

-zato je najefikasniji način u takvom slučaju probati negdje drugdje.. ako ništa drugo neki pc servis pola sata ili plaćena kava, .. bez tog teško, tj ako je modem neispravan to ne mora biti jasno vidljivo, tj ljepši kvar je kad naprosno crkne ne radi.. no može i ovako.

 

-istina, može biti i neka pogrešna postavka u računalu, takva da je na tvojoj mreži problem, npr wlan ili ip-adresa.. kao primjer-mogućeg, dok ista ta postavka na drugoj lokaciji može raditi bez problema, npr ip adresa bez kolizije.. tad će izdledati kao da je računalo ok, da je logično problem u modemu ili liniji, no eto, postoji i takva mala šansa da je u računalu.. npr fixna ip adresa i kolizija, dok bilo koji drugi uređaj u mreži može imati isti problem, ovisi što sve imaš.. ap, tv, mob.. a da samo u tom trenutku ne vidiš istovremeno problem na tom uređaju jer ih ne koristiš istovremeno ..

 

-obrnuto, može netko treći doći do tebe i spojiti se na tvoju mrežu.. ako mu radi ok, tad nije linija-modem, tad je problem u računalima .. pa nešto od tog treba probati, eliminacija, sužavanje mogućih izvora, tek tad ćeš možda pronaći uzrok..

 Ma probao sam doma preko hotspota pa nisam imao taj problem.

Evo primjer sa youtubea:

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ok, 90% je stvar ili modem ili linija... treba reklamirati, tražiti operatera, moraju to riješiti, ili novi modem ili tehničar koji će utvrditi gdje je problem npr linija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Prijavi HTu, 99% sam siguran da su te ostavili u "walled gardenu". Imaš neta a nemaš....

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Prijavi HTu, 99% sam siguran da su te ostavili u "walled gardenu". Imaš neta a nemaš....

 Prijavit cu sutra, samo mi nije jasno kako da to objasnim.

Znači ja imam internet samo što on prakticki nikad ne otvori web stranicu ispravno iz prve, moram refreshati i onda to bude ispravno.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ukratko, nisu do kraja zavrsili konfiguraciju tvog profila. To su i meni napravili kod ukljucenja optike i zaboravili pustiti maxtv. Dogodi se.

 

Reci da ti internet ne radi kako treba, ne otvara stranice niti na jednom uređaju niti preko zice niti preko wifi. Ako imas srece naletit ces na nekog agenta koji je vec rjesavao tvoj problem. Samo opisi svoj problem i inzistiraj na tome da nije do tvojih PCjeva i mobitela jer si probao sa vise raznih uredaja i kod susjeda/prijatelja rade kako treba.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

To i mene zanima 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Sklopio sam danas novi ugovor (L PAKET) Max tv, Net, Telefon (59€/mj). Zanima me kakav je taj novi "crni" ruter.... jel se pokazao boljim od speedporta...

 To i mene zanima. Kakav je ruter? Wifi dobar?

12 godina
offline
T-Com Internet

Ako mislite na technicolor FGA2233, router je odličan a WiFi signal fantastičan.

 

Po meni najveći nedostatak što se router nikako ne može konfigurirati (osim promjene imena wifi mreže i lozinke u moj telekom app).

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam mogao sve kad sam ga dobio (prije 2-3 mjeseca). Baš moram vidjet kakvo je sad stanje...

marching up and down the squaaare
12 godina
offline
T-Com Internet

Ajde pliz pa javi, ne znam jesu li nešto sa firmware zaključali ili što ili ja nemam nikakve opcije. 
Zvao sam SZK, dečko je rekao da ni oni ne mogu ništa napravit.

 

 

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Ajde pliz pa javi, ne znam jesu li nešto sa firmware zaključali ili što ili ja nemam nikakve opcije. 
Zvao sam SZK, dečko je rekao da ni oni ne mogu ništa napravit.

 

 

 router ti je azuriran na rdk firmware, koji završava na 05, tu vise nema nikakvog namještavanja, zakljucano

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Ako mislite na technicolor FGA2233, router je odličan a WiFi signal fantastičan.

 

Po meni najveći nedostatak što se router nikako ne može konfigurirati (osim promjene imena wifi mreže i lozinke u moj telekom app).

 e to je taj.... no mene brine što ja još nisam dobio nikakvu potvrdu na e-mail....

8 godina
offline
T-Com Internet

Znaci ne može se ni guest WiFi uključiti? To sam mislio

za goste u apartmanu ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
maki040 kaže...

Znaci ne može se ni guest WiFi uključiti? To sam mislio

za goste u apartmanu ...

 Mozes kroz moj hrvatski telekom

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Ajde pliz pa javi, ne znam jesu li nešto sa firmware zaključali ili što ili ja nemam nikakve opcije. 
Zvao sam SZK, dečko je rekao da ni oni ne mogu ništa napravit.

 

 

 jel ima barem bridge mod?

nemam za potpis
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

 

 router ti je azuriran na rdk firmware, koji završava na 05, tu vise nema nikakvog namještavanja, zakljucano

 A onda i pretpostavljam da ga više obi ne mogu ni downgrade fw napravit :/
Prije se bar dalo kroz ACS to napravit...

Htio sam zagasiti WiFi mrežu pošto imam powerline i svoje mesh uređaje ali eto više ni to ne možeš 

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
8 godina
offline
T-Com Internet

Još jedno pitanje za taj ruter u paketu L s meshom. Da li se može spojiti mesh uređaj putem LAN kabelom?

 

Vidim da ima dva LAN utora, može li se putem aplikacije (ili drukčije) namjestit da bude jedan "in", drugi "out"?

 

Imam kroz kuću svudje provučene kablove pa bi radije tako to sve koristio. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...
dado16 kaže...

 

 router ti je azuriran na rdk firmware, koji završava na 05, tu vise nema nikakvog namještavanja, zakljucano

 A onda i pretpostavljam da ga više obi ne mogu ni downgrade fw napravit :/
Prije se bar dalo kroz ACS to napravit...

Htio sam zagasiti WiFi mrežu pošto imam powerline i svoje mesh uređaje ali eto više ni to ne možeš 

 ponavljam mozes kroz moj hrvatski telekom :)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
9 godina
offline
T-Com Internet

Postoje dvije verzije rutera Technicolor:

 

FGA 2233-to je stariji i u njemu se može raditi setup

FGA2235 taj ima sw sa kojime se jedino može ograničeno upravljati ptem telekom aplikacije

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

Postoje dvije verzije rutera Technicolor:

 

FGA 2233-to je stariji i u njemu se može raditi setup

FGA2235 taj ima sw sa kojime se jedino može ograničeno upravljati ptem telekom aplikacije

 netocno... fga 2233 - ima verzija za acs i verzija za rdk, ako je azuriran za novu, samo putem telekom aplikacije i ništa drugo

 

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 15:09 (dado16).
9 godina
offline
T-Com Internet

Pročitaj što piše na poleđini routera, model name

 

https://imgbb.com/k1JvZJr#google_vignette

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
neznam o cemu pricas i sta to ima veze sa mojim postom iznad
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice