Zamjena uploada i downloada

poruka: 9
|
čitano: 2.064
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Zamjena uploada i downloada

Bok,

 

ovo je sigurno neko već pitao i ako je molim moderatora da prebaci temu.

Jel postoji neki način da imamo opciju mjenjanja uploada i downloada po želji?

Npr recimo trebam uploadat 1gb filma na net i lijepo stavim upload na najjace moguce,a download smanjim na najmanje moguce.

Za neku sredinu mogu npr stavit 5-5(ako se radi o 10mbps brzini)

Zašto ne nude ovu opciju,jel ovo moguće za napravit te koji bi bili potencijalni problemi?

 

Recimo za streamanje gameplaya treba minimalno 3mbps uploada.

Zar jer to normalno da smo mi ovdje zakinuti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena uploada i downloada

Ne postoji. Operater bi onda tebi trebao u centrali stalno mijenjati brzinu interneta na zahtjev korisnika. Što se tiče brzina poput 5/5, neki operateri imaju u ponudi simetrične brzine kao što je Amis (50/50, 100/100), ali samo na optici jer na ADSL-u brzina uploada ne može ići više od 1 Mb/s.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 13:06 (Marko :D).
9 godina
online
Re: Zamjena uploada i downloada
blackdragonstory kaže...
Zašto ne nude ovu opciju,jel ovo moguće za napravit te koji bi bili potencijalni problemi?

 Ne nude jer nije izvedivo :)

Pitanje ti je slicno "zasto ne bi mogao imati brzine od 1 do 5 za rikverc/natrag kad mi treba na autu".

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 13:11 (sandokan111).
10 godina
offline
Re: Zamjena uploada i downloada
Marko :D kaže...

Ne postoji. Operater bi onda tebi trebao u centrali stalno mijenjati brzinu interneta na zahtjev korisnika. Što se tiče brzina poput 5/5, neki operateri imaju u ponudi simetrične brzine kao što je Amis (50/50, 100/100), ali samo na optici jer na ADSL-u brzina uploada ne može ići više od 1 Mb/s.

Zašto onda optika nije standard?

Isto tako što amerikanci i ostale države gdje su brzine 50 down 10 up itd isto imaju optiku?

10 godina
offline
Re: Zamjena uploada i downloada
sandokan111 kaže...
blackdragonstory kaže...
Zašto ne nude ovu opciju,jel ovo moguće za napravit te koji bi bili potencijalni problemi?

 Ne nude jer nije izvedivo :)

Pitanje ti je slicno "zasto ne bi mogao imati brzine od 1 do 5 za rikverc/natrag kad mi treba na autu".

Mislim da bi to bilo izvedivo i vrlo jednostavno samo što nije sigurno za vozače i ostale sudionike u prometu pošto naravno voziš unazad i ne vidiš sve,a ako vidiš ne stigneš reagirati.

E sada što se tiče interneta tu je druga priča.

Upload pomalo postaje sve bitniji i bitniji.

Btw,ne vidim razloga zašto ne bi bilo moguće da čovjek koji plaća za net ima mogućnost da sam određuje kada i kakva će biti njegova brzina skidanja i kakva će biti brzina uploada.

Jer je na kraju isto.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zamjena uploada i downloada
Zato jer je upload uvijek slabiji - recimo da ti i centrala nemate istu snagu odasiljanja. Cak i na VDSLu nije neka sreca.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Zamjena uploada i downloada

Razmisli malo. Optika je skupa i operateri je postavljaju samo gdje im se to isplati tj. u mjesta s velikim brojem stanovnika. U malim mjestima se to ne isplati, pa se korisnicima nudi VDSL s kojim mogu dobiti veće brzine, ali opet se radi o bakrenoj parici. Tamo gdje nema bakrene parice, nude se usluge poput MAXnet Mini koje rade preko mobilne mreže.

9 godina
online
Re: Zamjena uploada i downloada
blackdragonstory kaže...

Zašto onda optika nije standard?

Isto tako što amerikanci i ostale države gdje su brzine 50 down 10 up itd isto imaju optiku?

 Cuj zasto :P A jer je ovo jeftinije i iskoristila se tehnologija telefonije koja je vec bila davno postavljena. A ameri su sve samo ne dobro povezani. Tamo je kabelski net dosta jak, sto smatram je inferiorna tehnologija u odnosu na xdsl/optiku. 50/10 dobijes i kod nas na vdslu.

blackdragonstory kaže...

Mislim da bi to bilo izvedivo i vrlo jednostavno samo što nije sigurno za vozače i ostale sudionike u prometu pošto naravno voziš unazad i ne vidiš sve,a ako vidiš ne stigneš reagirati.

Btw,ne vidim razloga zašto ne bi bilo moguće da čovjek koji plaća za net ima mogućnost da sam određuje kada i kakva će biti njegova brzina skidanja i kakva će biti brzina uploada.

Jer je na kraju isto.

 Izvedivo nije iz istog razloga jer prijenos nije u motoru tako napravljen. Znaci postavi si isti uvjet. "flip a switch" i auto ima 5 brzina u rikverc. Isto stako nemoze ni switch za zamjenu uploada i downloada. Ne vidis razloga jer ne kuzis kako to radi, al eto, ne moze i nije na kraju isto.

14 godina
offline
Zamjena uploada i downloada

osim tehničkih postoje i financijski razlozi, naime DL bandwidth je znatno jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice