Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.102.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

Platneni s kopčom, nisam fan nato-a jer bi podebljao već debeli sat. Imam i gumeni waffle, oba sam nabavio za 5kx, dobro je kaj ih mogu šaltati između satova jer je isti razmak lugova. Sad bi mi negdje trebao stići rice beads od Uncle Straps, metalni mi je ipak br.1 a pošto nema jubilee za Samurai morao sam uzeti jer originalni metalni je 🤮

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dio moje kolekcije.
13 godina
online
Nosite li sat?

kad smo kod kolekcija evo i moje - btw kutija je iz Lidla :)

 

 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Prodaj mi ovaj rs 556

Dirty dosen
9 godina
offline
Nosite li sat?

Dobio za Božić ali tko će čekati... 

posudio sa neta posudio sa neta
6 godina
offline
Re: Nosite li sat?
@toma20, što se tiče Garmin satova najveću bateriju imaju modeli s nazivom x, to su veliki satovi od 51 mm i ako nisu OLED ekran baterija im u normalnom načinu rada sa umjerenim brojem aktivnosti praćenja GPS (vježbanjem) izdrži preko 20 dana. A epix modeli izdrže onoliko koliko piše na deklaraciji, garmin ne mulja što se tiče trajanja baterije i sve ovisi što je upaljeno. Najviše bateriju troši ako upalite non-stop praćenje kisika u krvi, to je na pola skrati.
Ali postoje opcije za uštedu energije, gdje ne prati nonstop otkucaje srca i ostalo praćenje koje je nekome nebitno onda izdrži baterija mjesecima (fenix x, Enduro...).
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@vrinho ..."dobro je kaj ih mogu šaltati između satova jer je isti razmak lugova"

 

razmak lugova je ajmo rec uzduzno po satu od springbara do springbara i za samurai mislim da iznosi 48mm a ti si mislio na prihvat remena

AMD Ryzen™ 5 3600X Arctic Freezer A35 Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit Gigabyte B550M AORUS PRO-P Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4 INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 1024
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 5:12 (elvis again).
13 godina
online
Re: Nosite li sat?
elvis again kaže...

@vrinho ..."dobro je kaj ih mogu šaltati između satova jer je isti razmak lugova"

 

razmak lugova je ajmo rec uzduzno po satu od springbara do springbara i za samurai mislim da iznosi 48mm a ti si mislio na prihvat remena

 Točno, mislio sam jedno a napisao drugo 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
online
Re: Nosite li sat?
Pislje kaže...

Prodaj mi ovaj rs 556

 tek ga je lupio, glanc novog :D

 

super sat!

 

ja si razmiljam uzet onog s brojkama na 12,3,6,9

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ajimerej kaže...
@toma20, što se tiče Garmin satova najveću bateriju imaju modeli s nazivom x, to su veliki satovi od 51 mm i ako nisu OLED ekran baterija im u normalnom načinu rada sa umjerenim brojem aktivnosti praćenja GPS (vježbanjem) izdrži preko 20 dana. A epix modeli izdrže onoliko koliko piše na deklaraciji, garmin ne mulja što se tiče trajanja baterije i sve ovisi što je upaljeno. Najviše bateriju troši ako upalite non-stop praćenje kisika u krvi, to je na pola skrati.
Ali postoje opcije za uštedu energije, gdje ne prati nonstop otkucaje srca i ostalo praćenje koje je nekome nebitno onda izdrži baterija mjesecima (fenix x, Enduro...).

 hvala na informacijama  ovi od 50+ su mi preveliki,cak i za epix 2 koji je 47 mm nisam siguran trebao bih ga probati uzivo,idealno bi mi bilo 45mm,a baterija koja god bila od garmina sigurno ce biti bolja nego na samsungu

12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ekipa sve 5..ali nezz pametni satovi i slicno..tipa Garmin nekako ne smatram satovima,mislim da je u ovom topicu ekipa koja stuje i posjeduje klasicne mehanicke satove!
NHF
AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Meni su ti pametni satovi u rangu onih "band" fitness uređaja. Nemaju nikakvu ulogu mimo sporta. Klasični sat je posljednji Mokihanac, zadnji muški ukras. Ne nosimo više lančiće, ne nosimo narukvice, ne nosimo prstenje, ne nosimo minđuše i ostade samo sat kao nakit za ruku koji ima i svojstvo pokazivanja vremena. Fitness plastika ima svoju ulogu također, ali ne kao i regularni analogni sat vulgaris.

 

Posjedujem Amazfit Neo i koristim ga za specijalnu primjenu kada treba, to ne može biti glavni dnevni sat.

6 mjeseci
offline
Nosite li sat?

Apple Ultra Watch 2, ja sam prezadovoljan.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
volegradele kaže...
Ekipa sve 5..ali nezz pametni satovi i slicno..tipa Garmin nekako ne smatram satovima,mislim da je u ovom topicu ekipa koja stuje i posjeduje klasicne mehanicke satove!
NHF

 pa tko kaze da ne posjedujem klasicne satove? znaci ne smijem u ovoj temi pitati za misljenje o pametnim satovima?

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Za osobu koja nosi satove 38mm dijametra, ti pametni satovi su mi kao cigle na ruci.

15 godina
offline
Nosite li sat?

nismo svi isti,i ja imam malu ruku,ali hvala Bogu ima i malih pametnih satova,i izgledaju vrlo elegantno...nisu svi cigle velike....ovaj gore apple watch izgleda brutalno

takoder dode kao nakit... meni je recimo g shock ekstra ruzan sat i glomazan,al eto ljudi ga vole...

 

jedino klasicni satovi sta stariji to bolji,odnosno mozes ga imat 100 godina,dok pametni par godina i gotovo...

 

 

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 22:34 (DaNiTo).
9 godina
offline
Nosite li sat?

Imam jedan smartwatch koji služi mojim potrebama,svatko zna svoje.

16 godina
offline
Nosite li sat?

Gshock satovi su brutalno ružni i glomazni. Najbolji Casio ikada je F91W-1. Taj sam čak nosio kao daily u ranijoj fazi života.

16 godina
offline
Nosite li sat?

Pozdrav, vi koji ima Pagani satove, gdje ste kupili dodatne strapove? Konkretno planiram uzeti 1644 verziju i odma bih uzeo dodatno neki rubber ili nato strap pa me zanima da li odgovaraju svi standardni strapovi sa alija? 

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Nemam Pagani ali mislim da ti bilo koji strap širine 20mm odgovara bilo sa alija ili negdje drugdje

16 godina
moderator
online
Re: Nosite li sat?
Mile kaže...

Pozdrav, vi koji ima Pagani satove, gdje ste kupili dodatne strapove? Konkretno planiram uzeti 1644 verziju i odma bih uzeo dodatno neki rubber ili nato strap pa me zanima da li odgovaraju svi standardni strapovi sa alija? 

Na taj sat ide praktički sve gumeno i tekstilno (a i kožno, ali to nije sat za kožni remen) namijenjeno za 20 mm. Ja model s bijelim licem nosim na ovakvoj silikonskoj narukvici: https://vi.aliexpress.com/item/1005003574816002.html (Color Q - bijela narukvica s vanjske, crvena s unutarnje strane - super se paše s licem, koje je bijelo i ima crveni natpis Sport).

 

Prilikom kupovanja novog remenca, obrati pažnju na to da ima quick release spring barove, znači da možeš narukvice mijenjati bez zafrkavanja s onim specijalnim alatom.

14 godina
offline
Nosite li sat?

Ima već bar 15 dana da mi je stigao Berny Titanium field 37mm sat, ali čekam istovremeno naručeni alat za podešavanje narukvice, pa ću staviti sliku.

Mogu reći da me nije šokirao ''nagli'' prelazak na manji sat, valjda je zaslužno to što zadnjih oko mjesec dana nosim, skrivenog pod rukavima, Casio W-202 koji je 33mm i meni definitivno premali.

Taj Casio nisam naveo u svoju kolekciju, niti ga još slikao, jer ga uopće nisam nosio.

 

Uglavnom, Berny je došao bez i jedne quality control greške, jedino ga još nisam pokrenuo, stoji još uvijek zaštitni prsten ispod krunice. Mutnjikavost safirnog stakla i refleksije mi se ne čine kao problem ovdje, meni je ok.

Najbitnije da sam prihvatio tu veličinu kao nosivu, pa i ljeti na kratke rukave.

 

Inače vidim da su još neke akcije na AliExpress kao i 11.11.

Još sam dva sata zabilježio kao metu. LINK Addiesdive AD2035. Homage Tudora BB Pro. Recenzije su odlične na youtube. Kažu kod ovog završna obrada na visokom nivou, u rangu Seesterna, i blizu San Martina. Čak mu je i komplet brušena narukvica dobra, sa 5 mikro podešavanja. Švicarski quartz sa 3 godišnjom baterijom.

Sviđaju mi se pregledne kazaljke i dial, i gotovo sve brušeno. 39-40 mm bez krunice. Ispod 500 kuna uz akciju. Sa cijelom narukvicom je 130 grama, a diveri slične veličine su oko 160 g. Pa se nadam da bi na silikonskoj narukvici taj AD2035 bio 70 g. I ovaj LINK je 83 g., malo noviji, dotjerani, Addiesdive diver.

 

Drugi je, Escapement Time, ima 38mm, field watch. Najprodavaniji u njihovoj trgovini. Mat case. Lagan, pregledan. LINK homage je od Hamilton Khaki field. Stilom kao Berny. Samo nisam proučio još, kakav je to mat case finishing ? Pjeskareno ili je neki krhki sloj preko ?

 

12 godina
offline
Nosite li sat?

Zamjenio Rolex Explorera za Sea Dwellera 2003, evo slikice:

 

 

16 godina
offline
Nosite li sat?

Problem kineskih satova je što su toliko dobri specifikacijama da se  normalni brendovi u nižem cjenovnom razredu ne mogu natjecati s njima. I na kraju upadneš u tu jamu aliexpressa iz koje se ne možeš izvući.

12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Kineski satovi..nit smrdu nit mirišu kao i vecina kineskih kopija svega i svaceg!
AUDIOFIL
14 godina
offline
Nosite li sat?

Zato je bitna samokontrola, ali ima i kolekcionara, zašto ne, svako ima nešto svoje u čemu uživa, samo da ne ostavi neki kritičan trag na financije.

Pogotovo su kod mehaničkih satova kinezi povoljniji, više dobiješ za manje novca.

 

Kineski satovi napreduju, bolje ih sklapaju, manje je QC grešaka, završna obrada je kvalitetnija. Nekad se i Xiaomi mobitele moglo kupiti samo preko aliexpressa, ali firma je napredovala, financijski i kvalitativno, pa su se odlučili proširiti i na europu. Sad su vrlo respektabilni, iako im reputacija i ime vjerovatno nikad neće biti na nivou Samsunga, Apple-a.

Xiaomi je nudio (i nudi) odličan hardware, po povoljnijoj cijeni, a software (znanje) im je pak zaostajao za velikanima. Kod satova software ne dolazi do izražaja, ali zato donekle znanje oko slaganja dijelova, uloženo vrijeme u testiranje i kontrolu složenog proizvoda. 

 

Onaj tko želi veliko ime, brend, nema šta tražiti među kinezima, ali nekima brend ne igra bitniju ulogu.

Osim toga, ako me netko pita: ''Koji ti je to sat ?'' , uvijek se može odgovoriti: ''To je sat od titanija sa modernim Seiko mehanizmom unutra. (Nepoznata je marka, sklopljen u kini.)''

Pošto me zanimaju samo quartz satovi, taj Berny je meni bolji od orginalnog Seiko SKN. Za mene je on Seiko, a ima i njegov mehanizam, a to je ipak srce sata, a ne tinta za logo ime.

 

Mogu kupiti neki sat s kakvim takvim imenom, Citizen, Tissot, Seiko, Casio, malo bolji je osjećaj nositi brend, ali obavezno se mora poklopiti da mi pašu sve karakteristike, izgled, a cijena mi opet mora bit u granici prihvatljive.

14 godina
offline
Nosite li sat?

Nisu kinezi loši samo im je resale value u banani, moraš molit nekog da kupi. Dizajn isto se moraju malo ohrabriti. U toj  nekoj afordable katergoriji ja bi išao na orient.

Dirty dosen
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ja se nenadano počastio s kinezom nakon dugo vremena i nakon što sam po tko zna koji put rekao da neću vise kineze :S

Jbg, imao sam i Tudora, Certine, Longines, Seiko malo skupljeg ranga (1500/2000e), ali uvijek me pukne neka čudna realizacija kad stavim kineza od 200/300 eura na ruku...

Ovaj primjer, Cronos GMT, je stvarno nevjerojatan i mogu reći sa sigurnošću da je složen podjednako dobro kao i Tudor Royal kojeg sam imao. Jbt čak i Seikov NH34 unutra kuca unutar COSC specifikacija. Stvarno nevjerojatno.

Koliko će ostat kod mene, Boga pitaj. Ali je i više nego odličan.
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

O tome ja pričam. Kinezi nisu klauni kao u prošlosti. Govorimo o satovima koji jedu Seiko i Orient za doručak. Seiko i dan danas ne zna što je to safirni kristal.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

To nema nikakve veze.

Sat nije samo uređaj, nego nakit i kinez je u tom smislu bižuterija. Je snobovski ali i činjenica: dokle god će kinezi pokušavati niskom cijenom ili omjerom cijene i kvalitete otvajati tržište, dotle će se grebati za siću.

 

Prvi koji napravi dobar, kvalitetan i dizajnom interesantan sat i još ga usto debelo naplati izaći će iz tog vrzinog kola. Do tada će se svakoga tko želi pokazati sat na ruci kao statusni simbol, a pokazuje Dongfeng, smatrati škrticom.

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice