Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.617.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Kod udara groma direkt u kuču i slično nijedna zaštita neče pomoć,samo ištekavanje iz zida totalno pomaže!Kod povečani napona usljed ponovnog uključivanja struje nako nestanka ovakve zaštite pomažu!!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Vezano za ove prednaponske zastite, barem sto se u mom slucaju tice, najbolja kombinacija je ova gpre rednaponska zastita koja ide iz APC UPS-a 1000W... samo sam prepravio onu uticnicu na musku i ukljucio je u UPS a njega u zid... i doslovno da se ne znam sta dogodi moze mi samo crknut osigurac u UPSu ali i dalje mi daje struje za 15ak minuta rada da normalno ugasim... jer ne vidim kakve mi svrhe ima prednaponska zastita ako ce svaki pad napona meni komp u restart.

Fool for a day, King for a lifetime...
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ona služi ako slučajno dođe malo veči napon od deklariranog,ista kao i osigurača u razvodnoj ploči za stan(kuću),naravno da je UPS puno bolja stvar,em što daje ispravan napon štiti i od prenapona!!

 

AUDIOFIL
13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ja koristim ovu mrcinu

 
samo nema zaštitu za telefonski kabel pa mi je ruter izgorio prilikom jedne grmljavine.

Može netko nabacit link one prenaponske zaštite jer mi samo to još fali da se uopće ne sekiran kad grmi?

Zdravi i veseli bili :)
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
bradonja_85 kaže...

Može netko nabacit link one prenaponske zaštite jer mi samo to još fali da se uopće ne sekiran kad grmi?

Mislišovo?

Ako ne trebaš to, imaš ovošto bi ti možda koristilo.

 

 

Ja bih trebao preporuku nekog UPS-a (koristim ovu temu kada ste se već dotaknuli).

I isplati li mi se to uzimati? Jasno, da ima i zaštitu od prenapona.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Isplati,pa makar djelovao sam jedan put u životu!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Da na to sam mislio.

Ima li neko iskustva s ovom zaštitom samo za telefonski kabel? Gubi li se šta na kvaliteti veze, brzina i ping?

 

Nadam se da moderatori neće zamjerit na ovoj offtopic raspravi :)

Zdravi i veseli bili :)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
volegradele kaže...

Kod udara groma direkt u kuču i slično nijedna zaštita neče pomoć,samo ištekavanje iz zida totalno pomaže!Kod povečani napona usljed ponovnog uključivanja struje nako nestanka ovakve zaštite pomažu!!

Khm, gromobran anyone?

 

Btw, grom u 99% slučajeva neće udariti u kuću (izuzetak su neboderi i neke zgrade) jer mu nekoliko tona cigle i betona predstavlja veći otpor nego nego livada nekoliko metara dalje.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
16 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Pranja kaže...
volegradele kaže...

Kod udara groma direkt u kuču i slično nijedna zaštita neče pomoć,samo ištekavanje iz zida totalno pomaže!Kod povečani napona usljed ponovnog uključivanja struje nako nestanka ovakve zaštite pomažu!!

Khm, gromobran anyone?

 

Btw, grom u 99% slučajeva neće udariti u kuću (izuzetak su neboderi i neke zgrade) jer mu nekoliko tona cigle i betona predstavlja veći otpor nego nego livada nekoliko metara dalje.

Mislim da bi se "velegradele" dobrano morao raspisat o svom komentaru da nam ga objasni :D

Prednaponska zastita ima zadacu zastitit stabilizirat i eventualno filtrirat napon... ne sluzi samo kao osigurac...
Moja soba je eto na automatskom osiguracu u zgradi, ali primjecujem da na otoku to nije dovoljno zbog varijacije, pa sam tamo stavio ups sa dodatkom za utp

potpis :D
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Hacker-ri kaže...
Pranja kaže...
volegradele kaže...

Kod udara groma direkt u kuču i slično nijedna zaštita neče pomoć,samo ištekavanje iz zida totalno pomaže!Kod povečani napona usljed ponovnog uključivanja struje nako nestanka ovakve zaštite pomažu!!

Khm, gromobran anyone?

 

Btw, grom u 99% slučajeva neće udariti u kuću (izuzetak su neboderi i neke zgrade) jer mu nekoliko tona cigle i betona predstavlja veći otpor nego nego livada nekoliko metara dalje.

Mislim da bi se "velegradele" dobrano morao raspisat o svom komentaru da nam ga objasni :D

Prednaponska zastita ima zadacu zastitit stabilizirat i eventualno filtrirat napon... ne sluzi samo kao osigurac...
Moja soba je eto na automatskom osiguracu u zgradi, ali primjecujem da na otoku to nije dovoljno zbog varijacije, pa sam tamo stavio ups sa dodatkom za utp

Nema on nikakvu filtraciju i stabilizaciju,UPS je sasvi nešto drugo i puno bolje od strujne letve sa prenaponskom zaštitom,ili osiguračem!!

Nema tu neke filozofije

AUDIOFIL
13 godina
online
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Rav3n kaže...

-MSI Z97 Gaming 5

Pretjerivanje, isto si mogao postići s puuuuuno jeftnijom H97 pločom.

zober kaže...

CM 690 ADV. (Before/After) {#}

Svaka čast. {#}

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@nex987->Lijepi stol! {#}

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P BF4 Nick:Godfather0501
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
Rav3n kaže...

-MSI Z97 Gaming 5

Pretjerivanje, isto si mogao postići s puuuuuno jeftnijom H97 pločom.

zober kaže...

CM 690 ADV. (Before/After) {#}

Svaka čast. {#}

 

Valentin neznam dali si imao kad osjećaj ali gušt je imat boli glava matičnu, ja sam jedno vrijeme imao G530 !!! NA Z77A GD65 

13 godina
online
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
99Mile99 kaže...

evo moje kante malo

imam u planu novo kuciste pa bi trebalo ljepse sve izgledat

Uvijek me naživcira kako tim ASUS karticama heat pipe-ovi vire van jako. {#}

Inače, sve 5. {#}

Bulldozer kaže...

Valentin neznam dali si imao kad osjećaj ali gušt je imat boli glava matičnu, ja sam jedno vrijeme imao G530 !!! NA Z77A GD65

Još veći gušt je imat i zvijer od procesora na "boli glava" matičnoj ploči.

Pazi, onaj koji ima novaca za takvu ploču, taj bi trebao staviti i neki žešći CPU gore, ne misliš?

A ne tu igračku od 500 kn.

Jer meni je to kao da vozim Ferrari, a u njemu motor od Punta, da li ja imam Ferrari, a imam i nemam, više nemam nego imam.

Eto, ja razmišljam tako, super bi da je stavio neku ploču kao kolega Penryn ili ti osobno u kombinaciju s istim procesorom,

ovako ne (ne kažem da je trebao stavit neki jeftikaner). NHF.

Mislim da na matičnoj ploči ne treba štedjeti, ali isto tako mislim da ne treba niti pretjerivati, pogotovo gdje to nije potrebno.

Mislimo različito i ne da mi se prepucavati oko ničega.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 16:24 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...

Uvijek me naživcira kako tim ASUS karticama heat pipe-ovi vire van jako. {#}

Inače, sve 5. {#}

onda nisi vidio cijevcugu na 280x top/matrix/platinum verzijama, to nisu heat-pipovi nego cijevi za odvod...{#}

ovak na slici ne izgleda nis strasno no u stvarnosti glomazniji hladnjak nisam vidio, cak mi ni wf3 ne daje takav dojam!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

onda nisi vidio cijevcugu na 280x top/matrix/platinum verzijama, to nisu heat-pipovi nego cijevi za odvod..

To je vodeno hlađenje, nisi znao? {#}

Ma nije problem veličina, nego što to nisu mogli uklopit ispod same zaštite hladnjaka, nego strši van.

Npr. Gigabyte to radi super (slika 1), a pogle ASUS (slika 2), strši van i to dosta, više

je izraženo kod ovih slabijih modela kao npr. R9 270 na slici 2, kod jačih je OK i ne smeta uopće.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 19:52 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...

onda nisi vidio cijevcugu na 280x top/matrix/platinum verzijama, to nisu heat-pipovi nego cijevi za odvod..

To je vodeno hlađenje, nisi znao? {#}

Ma nije problem veličina, nego što to nisu mogli uklopit ispod same zaštite hladnjaka, nego strši van.

Npr. Gigabyte to radi super (slika 1), a pogle ASUS (slika 2), strši van i to dosta, više

je izraženo kod ovih slabijih modela kao npr. R9 270 na slici 2, kod jačih je OK i ne smeta uopće.

zato sto je jedan poprecni drugi uzduzni sistem..i na asusovki 280x treba brand name kuciste da stane zbog sirine!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

zato sto je jedan poprecni drugi uzduzni sistem..i na asusovki 280x treba brand name kuciste da stane zbog sirine!{#}

{#}

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
10 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Telefon bem ti kutije daj raspakiraj to malo da uzivamo u sadrzaju tih kutija.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
13 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
nicky.sl kaže...
Telefon bem ti kutije daj raspakiraj to malo da uzivamo u sadrzaju tih kutija.

{#}

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
12 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ivanjino96- jako mi se sviđa tvoja konfa, jako jako. Zaokružena konfa sa solidnim performansama, po meni jedna od najboljih konfi na Bugu, točno ono što je po meni pojam savršenosti. Iako komponente nisu najbolje, osobno bih tu više volio vidjeti neku i5icu i R9 280X.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 22:28 (Deawood).
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

mali off topic : nisam u trendu previše .. kakva je ova Corsairova RM serija napajanja ?*

12 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Okej. Tiha napajanja i okej je samo po sebi. Ali po kvaliteti je ispod Seasonica, poprilično. Ali daleko od toga da je loše. 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Deawood kaže...

Ivanjino96- jako mi se sviđa tvoja konfa, jako jako. Zaokružena konfa sa solidnim performansama, po meni jedna od najboljih konfi na Bugu, točno ono što je po meni pojam savršenosti. Iako komponente nisu najbolje, osobno bih tu više volio vidjeti neku i5icu i R9 280X.

Hvala na pohvalama. Na intel ne namjeravam ic jer ga jos nisam nikad nit imao nit nemam potrebe. Taj RM sam dobio sa RMA HX450 on je isto podstanar tu. Cekam da mi pare dodu uljece unutra SSD i Corsair AXi serija. Grafa ova koju imam mi je dovoljna za sada iako bi neku Asus-icu da bude jos skladnija sa konfom. Sada ak uspijem rijesit ovo kuciste a imam zainteresiranoga onda dolazi Corsair Air 540.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@ivanjino96 pohvala za konfiguracije. Imaš smisla (a i pokrića za sređivanje builda, što je rekao bih najvažnije).
Jako lijepe konfiguracije, naravno zadnja dominira.
No, ajd slikaj i krevet, zanima me imaš li Corsair posteljinu.
A kakav ti je tepih? {#}

 

 

Još kad dođe AX serija (koja će ti biti bespotrebna, bar u smislu estetike u novom Air 540 kućištu, no dobro). 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

hahah ja sam pootvarao sve i zapakirao nazad, sutra tj danas ide sastavljanje ovog sta imam pa dolaze slike :) mozda bude koji TU vise onda :D

12 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
sudy_freak kaže...

@ivanjino96 pohvala za konfiguracije. Imaš smisla (a i pokrića za sređivanje builda, što je rekao bih najvažnije).
Jako lijepe konfiguracije, naravno zadnja dominira.
No, ajd slikaj i krevet, zanima me imaš li Corsair posteljinu.
A kakav ti je tepih? {#}

 

 

Još kad dođe AX serija (koja će ti biti bespotrebna, bar u smislu estetike u novom Air 540 kućištu, no dobro). 

 

Ne kužim što je tu loše, ja sam isto mislio napraviti sa nekim brandom, isto sa Corsairom, ako se ne varam, s obzirom na jako široki asortiman. 

 

Jer, po meni, puno je ljepše vidjeti kada je sve usklađeno, a ne (kao u mojem slučaju) daje napajanje od jednog branda, kučište od drugog, hladnjak od trećeg, jedan ventilator od jednog, drugi ventilator od drugog... 

 

Ovako je usklađeno i estetski (po meni) najljepše, a i još k tome je cable management jako dobar, to jako vuče na "profi" builodove. 

 

Da se razumijemo, na bugu ima puno boljih konfiguracija, ali ja ne mislim na konfiguraciju nego na izgled, posvećenost detaljima...

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
telefon kaže...

hahah ja sam pootvarao sve i zapakirao nazad, sutra tj danas ide sastavljanje ovog sta imam pa dolaze slike :) mozda bude koji TU vise onda :D

 

Eee onda ce i moj TD prići u TU.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Deawood kaže...

Ivanjino96- jako mi se sviđa tvoja konfa, jako jako. Zaokružena konfa sa solidnim performansama, po meni jedna od najboljih konfi na Bugu, točno ono što je po meni pojam savršenosti. Iako komponente nisu najbolje, osobno bih tu više volio vidjeti neku i5icu i R9 280X.

Jako cudan post... :)

 

Najbolja i najzaokruzenija konfiguracija na forumu, osim procesora i grafe :)

Onda je daleko od najbolje ako su dvije najvaznije komponente pogresne.

Mozda vizualno najbolja? Po tvom izboru proizvodjaca? Da medjusobno komponente pasu?

 

No uglavnom, sto god da si mislio, slazem se da je konfiguracija prekrasna!

 

Ciji su ovi tanki crno-crveni ventilatori?

Oni debeli crno-crveni nisu bas dugo ostali unutra? :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Ivanjino96 kaže...
Deawood kaže...

Ivanjino96- jako mi se sviđa tvoja konfa, jako jako. Zaokružena konfa sa solidnim performansama, po meni jedna od najboljih konfi na Bugu, točno ono što je po meni pojam savršenosti. Iako komponente nisu najbolje, osobno bih tu više volio vidjeti neku i5icu i R9 280X.

Hvala na pohvalama. Na intel ne namjeravam ic jer ga jos nisam nikad nit imao nit nemam potrebe. Taj RM sam dobio sa RMA HX450 on je isto podstanar tu. Cekam da mi pare dodu uljece unutra SSD i Corsair AXi serija. Grafa ova koju imam mi je dovoljna za sada iako bi neku Asus-icu da bude jos skladnija sa konfom. Sada ak uspijem rijesit ovo kuciste a imam zainteresiranoga onda dolazi Corsair Air 540.

corsair air 540 je simpa kuciste ali bi bilo lijepo da u njega ubacis full custom vodeno hladenje..

cekam jos komplet slevova za 24 pin i 6+2 pin za gpu.. takoder ovaj tjedan bi trebala stici i nova crijeva posto su ova korištena sa crvenim mayhemsom pa su pofarbana. vidi se razlika između crijeva i tube(tekučina). termalni most ce bit zamjenjen sa placticnim crijevom i hd adapterom.. ubacit ce se uv rasvjeta. to bi sve trebalo bit gotovo sljedeci tjedan pa stavim malo vise slika.

 

ako neko treba 24pin i 2x 6+2 pin za gpu nek se javi na pp - slevane crveno- orididi silverstone

H2O Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 10:20 (zagy15061984).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice