Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

poruka: 172
|
čitano: 27.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

^^^^^^Ja rapidshare, zbog toga što na torrentima uvijek moram čekati  neko vrijeme da download započne, zato što neki torrenti imaju mali broj seedova i leechera.


Kako da ne - How yes no
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

Definitivno torrente. Download mi pocinje za par sekundi. A i trazim na nekoliko stranica gdje ima puno seedova.

16 godina
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

Rapidshare mi se dozivotno zamjerio na 2 nacina i to danas:   1. Videl sam temu( u ovom forumu) u kojoj  PREMIUM  korisniku ogranicuju download!

                                                                                                  2. Macke i psi- svi moji pokusaji ukucavanja koda bili su neuspjesni

Zasto muka kad su tu Bitsoup, Demonoid itd.?!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
Armor kaže...

Rapidshare mi se dozivotno zamjerio na 2 nacina i to danas:   1. Videl sam temu( u ovom forumu) u kojoj  PREMIUM  korisniku ogranicuju download!

                                                                                                  2. Macke i psi- svi moji pokusaji ukucavanja koda bili su neuspjesni

Zasto muka kad su tu Bitsoup, Demonoid itd.?!


 istina... danas sam trebao nesto sa rapidshare-a, a 10 min nisam mogao pogoditi gdje su macke...
vise sam za torrente..

E4600@3300MHz,8600GTS,2GB DDR2@825MHz
16 godina
neaktivan
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

mali broj seedera? pa je kaj skidas film iz 1963? to nebus nasel brzo...

a novije stvari stvarno nije tesko nac sa pristojnim brzinama ako se pogleda na dva-tri mjesta...

btw, probajte sa nekom trackerskom stranicom, stvarno nema nikakvih problema sa skidnjem... naravno da bi bili njihov clan ili morate platit ili seedat... pa birajte.

16 godina
neaktivan
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

Ja uglavnom skidam preko torenti. Ne skidam neke rijetke stvari pa uvijek nadjem sto me interesira na javnim trackerima. Dal ce se skinut danas ili za tjedan dana me ne brine. Seedam uvijek do 100 ili 150%. Nekad nabavim premium account za RS pa neke stvari skinem tamo.

 

Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2008 23:31 (Rain Man).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

definitivno torrenti (osim ako skidam nesto manje od 100 mb) Rapidshare me zivcira 1. zbog cekanja, 2. zbog vrazijih macaka :) ,  3. modem mi radi u router modu pa mi se neda resetirat router da bi skinia sljedeci fajl, 4. zbog beštija na slovima :@

 

Torrenti !!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
I samo da pitam, jel postoji kakav način da se ubrza download torrenata?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
Armor kaže...

Rapidshare mi se dozivotno zamjerio na 2 nacina i to danas:   1. Videl sam temu( u ovom forumu) u kojoj  PREMIUM  korisniku ogranicuju download!

                                                                                                  2. Macke i psi- svi moji pokusaji ukucavanja koda bili su neuspjesni

Zasto muka kad su tu Bitsoup, Demonoid itd.?!


 Savjet za zamjerku broj 2: Kupi naočale.

Kako da ne - How yes no
16 godina
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

Apsolutno torrenti... Samo jedno upozorenje - pazite ako skidate nelegalne torrente. Inače u pravilu skidam kolekcije knjiga [pdfovi i sl.], ali prošli tjedan sam skinuo edukacijski materijal - DVD The joy of Mathematics - i zaradio opomenu pred isključenje od mog internet providera. Američani su ubacili u petu brzinu i počeli prijavljivati prekršitelje zakona o zaštiti autorskih prava i intelektualnom vlasništvu. Fino sam dobio mail u kojem piše što sam skidao, kad sam počeo download, tko je vlasnik autorskih prava, s koje IP adrese sam skidao, pa čak i naziv računala... sve do u najfinije detalje.

 

Kad koristite torrent klijente definitivno imajte neki IP bloker koji vas neće spajati peerove za čije IP adrese se zna da pripadaju tzv. agentima.

 

 


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

cujem ovo po prvi put.

 

t-com me nije opomenio ni kada sam imao 450gb prometa mjesecno...


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
protjeran
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

Torrenti za veče datoteke pa pustiš preko noći da šljaka, a sve do 100-200 mb rapidshare

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

I torrente i rapidshare, iako preferiram torrente.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
pixelatem kaže...

cujem ovo po prvi put.

 

t-com me nije opomenio ni kada sam imao 450gb prometa mjesecno...


450GB / month ??????
sta skidas???? respect....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
sasa kaže...
450GB / month ??????
sta skidas???? respect....
 
to je bio mjesec kada je komp bio 28 / 30 dana online.
pribavio sam si pozivnice za TL, gfxNews, demonoid je bio pred zatvaranje, Oink se taman zatvorio pa su svi presli na What.cd i SoftMP3...
A sjecam se da je bio desetak dana aktivan i jedan ceski tracker, Czone ili tako nesto.

uglavnom ful glazbeni DVD-ovi, koncerti i slicno. Filmovi, dokumentarci itd itd

i da, rekao sam sebi, vise nikad. Potrosio sam ogromnu lovu na prazne dvd-ove a jos tonu stvari nisam pogledao... totalno razbacivanje.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
LupusInFabula kaže...

Apsolutno torrenti... Samo jedno upozorenje - pazite ako skidate nelegalne torrente. Inače u pravilu skidam kolekcije knjiga [pdfovi i sl.], ali prošli tjedan sam skinuo edukacijski materijal - DVD The joy of Mathematics - i zaradio opomenu pred isključenje od mog internet providera. Američani su ubacili u petu brzinu i počeli prijavljivati prekršitelje zakona o zaštiti autorskih prava i intelektualnom vlasništvu. Fino sam dobio mail u kojem piše što sam skidao, kad sam počeo download, tko je vlasnik autorskih prava, s koje IP adrese sam skidao, pa čak i naziv računala... sve do u najfinije detalje.

 

Kad koristite torrent klijente definitivno imajte neki IP bloker koji vas neće spajati peerove za čije IP adrese se zna da pripadaju tzv. agentima.

 

 


 Zašto onda ne ukinu stranice kao piratebay i isohunt,... I one imaju ilegalne torrente...to ne kužim...

Kako da ne - How yes no
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
The_Chosen_One kaže...
 Zašto onda ne ukinu stranice kao piratebay i isohunt,... I one imaju ilegalne torrente...to ne kužim...

 
vise je razloga za to.
Amerika (vjerojatno najveci borac protiv takve vrste kriminala) nema nikakva ovlastenja u nekim drzavama, kao sto je npr. Rusija, a ima ih jos.
Dakle, potrebno je samo zakupiti server i domenu u takvoj drzavi i ne krsiti njihova pravila.

Dali je piratebay protuzakonit u rusiji?
Ne znam, ali da i jest oni su gore organizirani nego hrvatska po tom pitanju.

Uzmi na primjer Demonoid.com, vjerojatno je bio najveci svoje vrste prije nego su ga ugasili.
On se vrtio na 7 razlicitih servera, vjerovatno svaki u drugoj drzavi.
Na kraju demonoidovi serveri nisu bili ugaseni nego njihova domena www.demonoid.com, a trackeri su bili aktivni jos mjesecima poslije gasenja domene.

A sigurno postoji jos stotine zapreka pri gasenju takvih stranica.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
pixelatem kaže...

Uzmi na primjer Demonoid.com, vjerojatno je bio najveci svoje vrste prije nego su ga ugasili.
...

 http://www.demonoid.com/ nije ugasen, uskrsnio je iz mrtvih!! :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

torrent

16 godina
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

torrente. Rapidshare jedino za rijetke stvari koje se baš ne mogu naći na torrentima...

16 godina
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
torrent ,na rapidu samo zivce kidam i sporo je a na torrentu sve klizi.. ;)
u pocetku sm mrzeo torrent al sad ih obozavam :D
16 godina
odjavljen
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

meni su dobri i jedan i drugi...koristim oba....ako nešto nemogu pronaći na torrentu idem na rapid ili obrnuto....nema tu boljeg ili lošijeg idete svi vi tamo gdje možete nabaviti to što vam treba makar morali 2h tražiti mačkeSmijeh

15 godina
neaktivan
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

većinom koristim torente, rapidshare uglavnom za neki manji program

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
G0rilla kaže...

definitivno torrenti (osim ako skidam nesto manje od 100 mb) Rapidshare me zivcira 1. zbog cekanja, 2. zbog vrazijih macaka :) ,  3. modem mi radi u router modu pa mi se neda resetirat router da bi skinia sljedeci fajl, 4. zbog beštija na slovima :@

 

Torrenti !!

 Kakvih mačaka???

C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
Zippo kaže...
G0rilla kaže...

definitivno torrenti (osim ako skidam nesto manje od 100 mb) Rapidshare me zivcira 1. zbog cekanja, 2. zbog vrazijih macaka :) ,  3. modem mi radi u router modu pa mi se neda resetirat router da bi skinia sljedeci fajl, 4. zbog beštija na slovima :@

 

Torrenti !!

 Kakvih mačaka???

 Kad upisuješ ona slova, nešto CAPTCHA

Kako da ne - How yes no
16 godina
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
Koristim, Rapidshare uz Cry__Loa_, sve radi sam, i mačke i pse kuži, te resetira vezu priilikom downloada većeg od 100mb!
16 godina
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

torrent je vrlo ok .. za muziku i divxe .. i popularne igre .. tj. za popularne fajlove koji imaju puno seedera i leechera ..

 

medjutoa ako je fajl veci i nije bash nesto cudo popularan .. a HD filmovi od 4GB> cesto nisu popularni na torrentima

 

onda je spor .. tada koristim premium rapid share .. sto je vrloo brzo .. jedino sto ima limit od 25GB/u zadnjih 5 dana ..

 

odnosno mjesecno mozes skinuti 150GB .. sto je dosta HD filmova ..

 

torrent vrlo dobar .. torrentz.com kao trazilica uvijek da dobar rezultat a i trackere dodatne ponudi za fajl ..

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?
mr.ezrider kaže...

torrent je vrlo ok .. za muziku i divxe .. i popularne igre .. tj. za popularne fajlove koji imaju puno seedera i leechera ..

 

medjutoa ako je fajl veci i nije bash nesto cudo popularan .. a HD filmovi od 4GB> cesto nisu popularni na torrentima

 

onda je spor .. tada koristim premium rapid share .. sto je vrloo brzo .. jedino sto ima limit od 25GB/u zadnjih 5 dana ..

 

odnosno mjesecno mozes skinuti 150GB .. sto je dosta HD filmova ..

 

torrent vrlo dobar .. torrentz.com kao trazilica uvijek da dobar rezultat a i trackere dodatne ponudi za fajl ..

 

 

 
ovo s HD filmovima se ne bi slozio.
Poanta je tome da upadnes u privatni specijalizirani tracker.
npr: hdbits.org , tamo su brzine jako dobre, samo, problem je dobiti pozivnicu.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
protjeran
offline
Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

ma kakvi torrenti, s rapidshare skidam 640 kb/s , naravno premium account imam ali ga ne placamCool

Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što koristite više? Rapidshare ili torrente?

Koristim torrente jer nemam premioum account na rapidu. Regan sam na torrentleechu i torrentbytesu i jako sam zadovoljanj, TL ima dosta starijeg sadrzaja dok su obije stranice odlicne sto se tice novih serija, igara, uvijek sve dodje na vrijeme. Brzine su mi uglavnom oko 1.1-1.2MB/s (no to sve naravno ovisi o omjeru seed/leech koji je na tim stranicama odlican). Ako nekog zanimaju pozivnice nemam :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice