Apple radi lose laptope?

poruka: 9
|
čitano: 3.818
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Apple radi lose laptope?

Molim vas navedite mi dobre i loše strane laptopa koje proizvodi Apple.Naime ja ih organski ne mogu podnijeti po pitanju HARDVERSKIH specifikacija.Vodim rat sa curom a relativno se razumijem u laptope.Nedavno sam  gledao yt kanal louis rossman koji kaze da je to sklepano samo da bi se pokvarilo.Primjer je sto jedan kabel povezuje i touch i mis ,pa ako se pokvari jedno crkava i drugo.Druga stvar je lose rijesena stvar hlađenja(kao i onaj model pasivno hlađenje??).Onda tu je nedostatak portova(onaj model kaj ima samo jedan usb typec??).Napuše se baterija,mora se baciti itdUgl molim vas napišite komentare neke konstruktivne jer ja nemrem sa njom prepirku voditi u kojoj ona meni navodi a zašto onaj ima laptop taj,a zašto onaj i to ,a ja njoj navodim da je to teži marketing.Ugl digao mi se živac a ne podnosim da netko opravdava taj laptop cjenovno i po pitanju sklepanosti.Da navedem odmah,nisam nikakav fanboy općenito i volim same specifikacije i situaciju izrade,primjer je novi razer koji ima jedan vijak i dobijes pristup svemu.Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple radi lose laptope?
Apple macbook se uzima radi softwarea, ali ipak dosta je malen broj ljudi koji ga uzimaju radi toga. Najveci je broj onih kojim se moze I koji ga uzimaju sto je lijep onako siv, sto je jabuka na poledjini(steta, vise ne svijetli), I da curke svrsavaju kad ih vide da imaju macbook. Da je los, i nije Ali ima I boljih rjesenja. Sve sto Rossman govori je tacno, muka su za popravku.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Apple radi lose laptope?

You just opened a can of worms...

 

Appleovi prijenosnici imaju točno određenu skupinu kupaca - hipsteri i audio/video profesionalci. Oni čak i imaju opravdanje za kupovinu macbooka (ovi prvi jer su ukratko bolesni a ovi drugi radi alata). Doslovce svi drugi bi mogli jednako radiiti na bilo kojem laptopu sa bilo kojim OSom. E sad, naći će se tu i par slučajeva koji se kunu u kvalitetu izrade (lol) i OS (lol x2) ali su to apple fanboyi koji bi kupili i drekec zamotan u apple logo samo zato jer je apple - njih je najbolje ignorirati.

 

Osim ako ti mac ne treba za gore navedeno, ne kupuješ ga. Sigurno ga ne kupuješ radi dobrog omjera uloženo/dobiveno jer je preskup za ono što nudi (postoje daleko bolji i jeftiniji laptopi/netbookovi) a planiraš na njemu surfati po facebooku ili programirati. Ako planiraš raditi iOS aplikacije, čak ti je bolje (i jeftinije) kupiti polovni ili iznajmiti build server a sve drugo raditi na nečem normalnom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple radi lose laptope?
Rossman je rekao da nizu dizajnirani za video editing radi loseg dizajna i thermal throotlinga. Mislim po čemu su oni bolji za raditi od recimo razera ako gledamo hardver ? Primjer macbook ima i7 i gtx 1080 dode 20000 kn a razer sve isto dode 10000 ima li razlike u benchmarku i normalnom radu?
12 godina
offline
Re: Apple radi lose laptope?
Mozda sam prenaglio da je nesto rekao slično u jednom od svojih videa.
13 godina
neaktivan
offline
Apple radi lose laptope?

Pa da i ja sam mislio da je macbook shit dok ga nisam poceo koristiti, i od onda mi nepada na pamet se vracat win laptop.  

o kakvom thermal throotlingu pricas, neznam kad mi se uopce ventilator zadnji put upalio ..

a ako cemo po sklepanosti tu isto nisam vidio previse laptopa na toj razini osim onih koji isto tolko kostaju (dell xps itd..)

trackpad nisam bolji probao.

 

a ne vidim bas smisla usporedivanja neke debele gejmerske mrcine i ultrabooka. kome treba gejmerski laptop sigurno nece uzet macbook.

 

ja osobno sam presao zbog nestabilnosti cubase-a (i ostalih stvari) na svojim kompovima i to mi je ispao pun pogodak. nekom mozda nebi. 

 

A taj Rossman mi je smijesan, lik ima neku osobnu vendetu protiv svega sto nije Lenovo thinkpad :D

 

ak ti cura ima love za macbook ne vjerujem da ce pozalit, a ako zeli nekog jeftinijeg plastišu barem danas ima hrpu prihvatljivih ultrajeftinih laptopa. 

 

e da i sto se tice specifikacija naspram ulozeno dobiveno kod ultrabooka je to uvijek bio los omjer nebitno jel apple ili neka druga firma.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple radi lose laptope?

hi

 

nemam veze sa temom, al ljudi nemojte pricat da je Apple laptop los laptop...

ima mi sestra sad mozda 2 godine star 13" 256GB.... uredaj je perfekcija estetike i softwarea...

dal vrijedi te novce il ne ne bih o tome

 

ima jabucnjak HR forum.... tamo se dade naci svakakvih informacija.

 

 

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
14 godina
offline
Apple radi lose laptope?

Nema tu dobar loš - stvar ukusa.
Macbook je precijenjen i ako gledaš samo brojke bezvezan ali ima neke pozitivne strane. Uostalom najlakše je stavit dobar HW i prozvat to dobrim uređajem, tako mogu i ja u garaži sklopiti "najbolji komp na svijetu".
- touchpad i tipkovnica su dosta bolji u odnosu na većinu laptopa.
- poneki audio i video sw je u pravilu prije i bolje optimiziran za maca (jer je rađen za specifičan hw)
- najvažnije od svega: kad ga poželiš zamijeniti za novi model za 2-3 godine ćeš lako naći ovcu kojoj ćeš ga uvalit po cijeni novog. 

Ako ćemo o mjerilima - realno, svi laptopi na tržištu su smeće koje se koristi u nuždi i samo idiot bi ga poželio za daily use. To uključuje čak i ozbiljne laptope poput Thinkpada P70 ili HP Zbooka.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Apple radi lose laptope?

Još jedan koji organski mrzi x stvar ali se osjeća dovoljno kompretentnim da sere oko toga.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice