Garancija na laptop

poruka: 17
|
čitano: 7.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Garancija na laptop

Kupio sam laptop u BH telecom (na rate) i ima 2 godine garancije.I sada u garanciji piše da ako reinstaliram sistem,da gubim garanciju.
Pošto je na njemu sada Win 10,a ja sam fan 7-ice,kako ga mogu instalirati a da ne izgubim garanciju(ako je to ikako moguće)?

 

Btw. Vrijedi li 700 KM

Intel pentium N3710

Geforce 920M

Ram 4gb ddr3

HDD 500gb

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Garancija na laptop

Teoretski je moguce.

Napravis clone HDD-a i ako ikad budes morao laptop nositi na servis pod garancijom, lijepo napravis restore HDD-a i to je to.

Ili jos bolje: Stavis drugi HDD i na njega snimis Win 7. I ako ikad budes morao laptop nositi na servis pod garancijom, vratis prvi HDD s Win 10 unutra i odneses im ga.

Dakle, teoretski je moguce. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 0:41 (Frestyler).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop

Više me zanima koliko je moguće da se šta pokvari a da to pokriva garancija..

7 godina
neaktivan
offline
Garancija na laptop

Ne razumim pitanje.

 

Koliko je moguce da se nesto pokvari na racunalu?

Pa racunala se kvare i to je sasvim normalno.

Garancija ti u pravilu pokriva sve probleme s racunalom vezane za hardware u toku 2 godine, koliko traje tvoje jamstvo.

Punjac i baterija su u pravilu pokriveni godinu dana.

 

Koliko je moguce da se nesto pokvari na racunalu u slucaju izrade clone-a diska i instalacije Win7?

Isti odgovor kao i za proslo pitanje.

 

Nadam se da sam pomogao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Garancija na laptop

Pitanje za tebe...Jesi li to uz njega dobio orginalni Windows 10?

I uopce, kakvo je to debilno pravilo, garancija bi trebala pokrivati hardverski dio, tako da ne kuzim bas kakvog to smisla ima. Sto tocno pise (prepisi molim te tu, zanima me)?
A po pitanju ovoga vrijedi li te pare, pa ok je... koji laptop tj. koji tocno model?

 

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 1:34 (rebelsy).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Garancija na laptop
Jimmy Lenard kaže...

Kupio sam laptop u BH telecom (na rate) i ima 2 godine garancije.I sada u garanciji piše da ako reinstaliram sistem,da gubim garanciju.

Daj to ufotkaj. Zvuči apsurodno i nekorektno.

 

Jimmy Lenard kaže...

Pošto je na njemu sada Win 10,a ja sam fan 7-ice,kako ga mogu instalirati a da ne izgubim garanciju(ako je to ikako moguće)?

Postani fan 10-ke i ne kompliciraj si život. 10-ka je bolja od 7-ice, a i mogao bi imati probleme s driverima ako instaliraš 7-u.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Evo ovo mi piše
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Garancija na laptop
Ja sam spušio garanciju na tu foru. Laptop , samsung, je bio oem sa win 8, i ja sam instalirao linux i nakon par dana crkla ploča. Ploča bi crkla tak i tak pod bilo kojim os-om, no garancija nije uvažena uz obrazloženje da sam postavio softver za koji ga proizvodjac ( samsung ) nije predvidio niti testirao za taj model. I nista nisam mogao, od prodavaca, preko uvoznika, servisera, regionalnog distributera, inspektorata...svi su zauzeli opisani stav.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
A dobro sada, ipak linux je skroz druga platforma.
Na stranici lenova ima neku support center za windows 10/8.1/7,valjda to znači da su podržani od proizvođača.
A garancija, jeli to ide u servis gdje sam kupio ili oni šalju dalje proizvođaču?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Jimmy Lenard kaže...
Evo ovo mi piše

 Dobro, koliko vidim to se odnosi na vracanje uredaja unutar 7 dana ako nisi zadovoljan s istim.

Moje pitanje je, je li taj Windows koji si dobio s laptopom orginalan? Ako je, onda ne vidim razloga zasto ga ne bi i koristio... mislim, ni ovako ne vidim, ali dobro.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 10:06 (rebelsy).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Normalno da je original kad je bio besplatan.
Jednostavno navikao sam na 7cu,lakša za koristiti.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Jimmy Lenard kaže...
Normalno da je original kad je bio besplatan.
Jednostavno navikao sam na 7cu,lakša za koristiti.

 Pa nije besplatan, nego je u toj cijeni laptopa onda...

Nebitno, navikavaj se ti na 10tku, kako ti je mbaksa vec rekao, bolja je.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 10:19 (rebelsy).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Ova ti pravila vrijede samo 7 dana nakon kupovine. Covjece, cita li ovdje itko ista?
Znaci ovo vrijedi samo za DOA (Dead On Arrival).

Znaci ovako:
Ti doneses stroj doma i vidis da nesto nije u redu s istim. Vracas ga nazad u ducan(u roku od 7 dana od dana kupnje), njihov servis ga pregleda i daju ti novi. NE SERVISIRAJU TI STARI. Je star je samo 7 dana, ali star je. Napustio je ducan.
ALI, stroj mora biti u stanju kao da nikada nije napustio ducan. Znaci, kutija, kesice....sve pi*darije sto idu u paketu. Zasto? Oni ga spakiraju i posalju proizvodjacu i ovaj im odobri novi uredjaj. Prijave da su ga dobili pokvarenog i da ga kao takvoga ne mogu prodati. Ti odmah dobijes novi, a oni od proizvodjaca kroz koji tjedan/mjesec dobiju novi.

Sve ovo pricam iz vlastitog iskustva. Vodio sam servis u jednom od velikih lanaca koji se bavi prodajom/servisom IT opreme. Ova procedura mi je bi o svakodnevan posao.
Znaci. Rokaj Windoze koje hoces. Pripazi da imas drivere kako je vec netko spomenuo i to je to.
Ako se ikad pozelis vratiti na 10-ku, samo je instaliraj i ukoliko je prethodno bila aktivirana na tom racunalu, sama ce se opet aktivirati.
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Hvala ti brate ovo sam htio,a ne savjete tipa bolji je win10.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
rebelsy kaže...

 Dobro, koliko vidim to se odnosi na vracanje uredaja unutar 7 dana ako nisi zadovoljan s istim.

Moje pitanje je, je li taj Windows koji si dobio s laptopom orginalan? Ako je, onda ne vidim razloga zasto ga ne bi i koristio... mislim, ni ovako ne vidim, ali dobro.

 Drugi put procitaj sto tocno pise i na sto se odnosi pa ti mozda nece ni trebati "savjeti".

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 15:24 (rebelsy).
16 godina
moderator
offline
Re: Garancija na laptop
rebelsy kaže...
rebelsy kaže...

 Dobro, koliko vidim to se odnosi na vracanje uredaja unutar 7 dana ako nisi zadovoljan s istim.

Moje pitanje je, je li taj Windows koji si dobio s laptopom orginalan? Ako je, onda ne vidim razloga zasto ga ne bi i koristio... mislim, ni ovako ne vidim, ali dobro.

 Drugi put procitaj sto tocno pise i na sto se odnosi pa ti mozda nece ni trebati "savjeti".

Fakat će trebati početi od forumaša tražiti screenshotove i fotke za sve što pitaju, jer nikad ne znaš odgovara li njihovo tumačenje stvarnoj situaciji.

 

S takvim stvarima sam se susretao još i pred dvadesetak godina, kad me recimo kolega iz srednje škole zvao na telefon da mu pomognem nešto vezano uz (Turbo) Pascal. I pitam ga ja je li mu "begin" bijeli (ako je tekst bijel, znači da je u pitanju rezervirana riječ iliti "naredba", ako je žut znači da je u pitanju nešto drugo, ime varijable recimo). On mi veli da nije, da je žut. Nemre biti žut! Velim mu nek provjeri da je dobro napisao. Kaže je. 100%. Pa nemre bit! I nakon deset minuta natezanja njemu on konačno uvidi da nije napisao "begin" nego nešto drugo! A deset minuta me uvjeravao da je dobro napisao! Ono... Isto tako me uvjeravaše da u Control Panelu nema apleta kojeg sam im rekao da otvore (i za kojeg znam da ga ima svaki kompjuter).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na laptop
Jimmy Lenard kaže...
Hvala ti brate ovo sam htio,a ne savjete tipa bolji je win10.

 Nema na cemu. Drago mi je da sam pomogao.

Sretno s makinjom u buducem radu!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice