Hp pavillion dv7

poruka: 8
|
čitano: 1.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Hp pavillion dv7

Pozdrav

Novi sam na forumu i potrebna mi je vaša pomoć.

Imam računalo staro 4 godine,i događa mi se da ekran titra u bijeloj boji.

Bez obzira pod kojim nagibom pomičem ekran on i dalje titra.

Računalo je bilo na popravku u Zagrebu u firmi Zelcos tri puta i ništa nije riješeno.

Mijenjali su lcd ekran i neki kablič kod ekrana.

Ovaj tjedan računalo je bilo u MR Servisu i tip kaže da je sve u redu,

Nakon sat vremena korištenja opet se javlja titranje,a ekran nisam ni pomaknuo.

Ljudi jel greška na flat kabelu?

Može li mi netko pomoči da mi to složi u Zagrebu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hp pavillion dv7

Dakako da se stvar da rijesiti... dali moze tko u ZG neznam, ukoliko te zanima servis van ZG jav se na PM.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hp pavillion dv7

Evo link na temu... Sretno! {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hp pavillion dv7

Hvala kolega na linku.

Evo sada sam slučajno pritisnuo donji dio lcd ekrana i gle slika se pojavi na njemu ali vrlo kratko.

9 godina
offline
Re: Hp pavillion dv7
vatroslaw kaže...

Hvala kolega na linku.

Evo sada sam slučajno pritisnuo donji dio lcd ekrana i gle slika se pojavi na njemu ali vrlo kratko.

 

 

 

Potpuno bijela slika na ekranu je specifičan simptom za problem s napajanjem logike na samom panelu. Može biti uzrokovan neispravnim flat kabelom, neispravnim panelom ili neispravnom matičnom pločom. Znam ne izgleda baš kao pomoć.

Na dijelu koji si pritiskao se nalazi konektor flat kabela i ekrana. Probaj uloviti ekran gore na kutevima i lagano(ali lagano) ga uvijaj po diagnonali. Ukoliko se slika u tom slučaju pojavi vrlo vjerovatno je problem u samom panelu.

Ukoliko je riječ o modelu na AMD platformi često im zakazuju matične ploče, intel je nešto pouzdaniji.

Kvar je poprilično nezahvalan za diagnostiku pa potraži neki kvalitetan i opremljen servis, ukoliko se pokaže da je matična ploča na amd platformi u problem inzistiraj zamjenu čipa ne reball.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 13:33 (ITelektronika).
9 godina
protjeran
offline
Re: Hp pavillion dv7
vatroslaw kaže...

Hvala kolega na linku.

Evo sada sam slučajno pritisnuo donji dio lcd ekrana i gle slika se pojavi na njemu ali vrlo kratko.

Nista sa plocom ili necim slozenijim,posto je u pitanju samo los kontakt displaya sa kontaktom na maticnu..cak mi se cini i da je display,okeposto daje sliku..dakle kontakt..Cudi me da je ekipa u ZelCosu to propustila,inace moj omiljeni servis i ekipa...puno srece sa blizancem moga lapa..{#}

9 godina
offline
Re: Hp pavillion dv7
duhonja kaže...
vatroslaw kaže...

Hvala kolega na linku.

Evo sada sam slučajno pritisnuo donji dio lcd ekrana i gle slika se pojavi na njemu ali vrlo kratko.

Nista sa plocom ili necim slozenijim,posto je u pitanju samo los kontakt displaya sa kontaktom na maticnu..cak mi se cini i da je display,okeposto daje sliku..dakle kontakt..Cudi me da je ekipa u ZelCosu to propustila,inace moj omiljeni servis i ekipa...puno srece sa blizancem moga lapa..{#}

S pločom teško, display vrlo lako može biti. Popriličan broj neispravnih panela se ponaša upravo tako. Možda su zato i propustili. Mada naizglednije ipak poprilično hrabro s sigurnošću tvrditi da je samo problem u kontaktu, jer ako je nov flat kabel i ekran a kvar je ostao isti.....dakle, ili je ploča problem(što mi nimalo e djeluje logično) ili dijelovi nisu promijenjeni kako je navedeno.

Kvar ne mora biti jednostavan kako se čini, očito, uzevši u obzir da ga je ZelCos propustio, pa ni forumska diagnostika teško da će otkriti problem. Dakle ili odvijač u ruke ili nazad na servis. S obzirom  da je ZelCos već radio pa i vjerovatno naplatio najbolje njima laptop na servis kako bi izbjegao dodatne troškove.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hp pavillion dv7

Oni su meni nakon treće reklamacije vratili novce.

Kada je promjemjenjen lcd ekran računalo je radilo 2-3 dana,a onda opet isto.

Računalo je Intel Core.

Sva sreća kada su dijagnosticirali kvar lcd ekrana,da nisam bacio stari ekran,

Reklamirati ću HP Hrvatska da ovi servisi u Zagrebu nemaju pojma o poslu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice