Laptop+TV za zahtjevnije stvari

poruka: 14
|
čitano: 3.504
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Laptop+TV za zahtjevnije radnje

Pozdrav,

 

molio bih nekog od iskustva da mi dadne par savjeta. Naime želim da uzmem sebi laptop i spojim sa tv-om lg hd ready 32". Zanima me koliko se to isplati raditi jer mi je zaista potreban laptop a i koristio bi ga kod kuće za pokretanje malo zahtjevinijih programa tipa aftereffects ili autodesk 3ds max i sl. i možda po koja igra ako mi padne pod ruku. :)  Razmisljao sam dell, toshiba ili asus... i5 procesor, 6 ili 8 gb rama i vga.. da li radeon 7670 2Gb ili hd4000. Konkretno me zanima kako bi funkcionisao laptop spojen na tv 32" i koliko je to preporučljivo na recimo malo duže staze (2 - 3 godine)?? Ako je neko imao sličnog iskustva bio bi mi od velike pomoći. :))))

vopi_sada
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje
vopi_sada kaže...

Pozdrav,

 

molio bih nekog od iskustva da mi dadne par savjeta. Naime želim da uzmem sebi laptop i spojim sa tv-om lg hd ready 32". Zanima me koliko se to isplati raditi jer mi je zaista potreban laptop a i koristio bi ga kod kuće za pokretanje malo zahtjevinijih programa tipa aftereffects ili autodesk 3ds max i sl. i možda po koja igra ako mi padne pod ruku. :)  Razmisljao sam dell, toshiba ili asus... i5 procesor, 6 ili 8 gb rama i vga.. da li radeon 7670 2Gb ili hd4000. Konkretno me zanima kako bi funkcionisao laptop spojen na tv 32" i koliko je to preporučljivo na recimo malo duže staze (2 - 3 godine)?? Ako je neko imao sličnog iskustva bio bi mi od velike pomoći. :))))

zašto ne stolno računalo? za istu cijenu se dobije višestruko jače računalo. koliko sam skuzio, mobilnost vam nije vazna.

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
15 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje

Bolje desktop PC jer se da nadograđivati ako mobilnost nije važna. Koliko god film dobro izgledao na 32" ekranu, kvalitetan monitor ga šiša u svakom pogledu.

 

A ako je laptop ipak potreban, koji bi bio cjenovni rang? Što se tiče ove gore konfiguracije, nađu se dobri dellovi (sa tim specifikacijama i 17" ekranima) do 7k kuna.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 16:02 (Sum_of_all_fears).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje

jeste potreban mi je laptop... jedini i osnovni razlog je zašto sam postavio ovo pitanje. Uzeo bih ja sebi desktop... ali pošto mi treba i radi posla i radi studiranja koristio bih ga na tv-u kod kuće. Ovo me zanima čisto informativno jer malo mi je previše da sad uzimam dvije konfe... :)

vopi_sada
15 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje
http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 16:15 (Sum_of_all_fears).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje
Sum_of_all_fears kaže...

Bolje desktop PC jer se da nadograđivati ako mobilnost nije važna. Koliko god film dobro izgledao na 32" ekranu, kvalitetan monitor ga šiša u svakom pogledu.

 

A ako je laptop ipak potreban, koji bi bio cjenovni rang? Što se tiče ove gore konfiguracije, nađu se dobri dellovi (sa tim specifikacijama i

17" ekranima) do 6k kuna.

otprilike jedan od ova 3 modela...

 

ASUS K55A-SX527

Dell Inspiron 3521

Toshiba Satellite L850-1HP

 

jeste potreban mi je laptop s tim što planiram za jedno 2 godine uzeti desktop (dok mi garancija istekne na laptopu). Zanima me efikasnost i da li bi bilo većih problema da se na ovakav način koristi laptop?

vopi_sada
15 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje

Dell - preslab proc, premalo RAMa za to što planiraš raditi

Asus - nebi ga nikad uzeo, problematični su + ovaj Dell kojeg sam gore nadodao je slične cijene ali ima 2GB RAMa više i bolju grafiku

Toshiba - poprilično ok ali opet, Dell kojeg sam dodao je jači

 

Neće biti nikakvih problema što se tiče takvog načina korištenja.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje

Ok hvala velika... u svakom slučaju bitno mi je da može izgurati garanciju, da se malo češće koristi laptop i preko tv-a.

vopi_sada
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje
Sum_of_all_fears kaže...

Dell - preslab proc, premalo RAMa za to što planiraš raditi

Asus - nebi ga nikad uzeo, problematični su + ovaj Dell kojeg sam gore nadodao je slične cijene ali ima 2GB RAMa više i bolju grafiku

Toshiba - poprilično ok ali opet, Dell kojeg sam dodao je jači

 

Neće biti nikakvih problema što se tiče takvog načina korištenja.

Dell Inspiron 3521 15.6", Intel Core i5-3337U

 

CPU: Intel Core i5-3337U (1.8GHz up to 2.7GHz)
DISPLAY: 15.6" (1366x768) WLED
VGA: AMD Radeon HD 7670M 1GB DDR3
RAM: 6144MB (1x2048 + 1x4096) 1600MHz DDR3
HDD: 750GB Serial ATA (5400rpm)

vopi_sada
15 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije radnje

Isti kao ovaj gore, samo što ima i5 umjesto i7. Isto ok stroj.

 

I izgurat će on i više od garancije, ako budeš pazio na njega.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Laptop+TV za zahtjevnije stvari

Ako misliš nešto raditi preko tog televizora osim gledanja filmova i sl. mislim da bit to moglo očajno izgledati ako se radi o 720p HD ready rezoluciji.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije stvari
5220 kaže...

Ako misliš nešto raditi preko tog televizora osim gledanja filmova i sl. mislim da bit to moglo očajno izgledati ako se radi o 720p HD ready rezoluciji.

hvala na savjetu i preporuci, ali ne znam je li stvarno toliko velika razlika između full hd i hd ready? već imam lg led 1366x768 i više govorim o praktičnosti, a za malo detaljnije stvari može poslužiti i sam laptop. Puni forumi rasprava oko toga... meni sve zvuči kao da je stvar ukusa i namjene. hvala opet na odgovorima.

vopi_sada
14 godina
offline
Laptop+TV za zahtjevnije stvari

768 linija vertikalno je nedovoljno za bilo kakav ozbiljan rad. Inače bi kombinacija s TVom funkcionirala normalno ako ti tako nije neudobno raditi. Problem je što je rezolucija neupotrebljivo mala. Ozbiljniji laptop kakav ti treba obzirom na to što si naumio raditi ima ekran koji je neusporedivo bolji od tog TVa, tako da ti televizor jednostavno neće trebati. 
Ne mogu ti konkretno preporučiti laptop jer ne znam koliki ti je budžet i što ti je dostupno, ali za to što misliš raditi laptop nikako ispod 8Gb, a od grafičke po mogućnosti nvidia s bar 2Gb zbog CUDA podrške. Na tvom mjestu odabrao bih ovo: 
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=13182

 

7400kn, i7, 12Gb, GT740m/4Gb, pristojan ekran (mat, FHD, 17")
S tim da je cijena malo veća i nije baš prenosiv zbog mase. Ali iskustvo mi govori da mi nije posebno bitno koliko je laptop težak kad svi dodatci koje obično nosiš sa sobom (punjač, miš, eksterni disk, torba itd) ionako obično teže više od njega pa pola kile više-manje ne pravi neku razliku. 

P.S. ovo što ti ostali preporučuju su OK laptopi, ali nisu prikladni za aplikacije o kojima pričaš (ATI grafika i WXGA ekran tu ne dolaze u obzir).

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 10:52 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop+TV za zahtjevnije stvari
jozef kaže...

768 linija vertikalno je nedovoljno za bilo kakav ozbiljan rad. Inače bi kombinacija s TVom funkcionirala normalno ako ti tako nije neudobno raditi. Problem je što je rezolucija neupotrebljivo mala. Ozbiljniji laptop kakav ti treba obzirom na to što si naumio raditi ima ekran koji je neusporedivo bolji od tog TVa, tako da ti televizor jednostavno neće trebati. 
Ne mogu ti konkretno preporučiti laptop jer ne znam koliki ti je budžet i što ti je dostupno, ali za to što misliš raditi laptop nikako ispod 8Gb, a od grafičke po mogućnosti nvidia s bar 2Gb zbog CUDA podrške. Na tvom mjestu odabrao bih ovo: 
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=13182

 

7400kn, i7, 12Gb, GT740m/4Gb, pristojan ekran (mat, FHD, 17")
S tim da je cijena malo veća i nije baš prenosiv zbog mase. Ali iskustvo mi govori da mi nije posebno bitno koliko je laptop težak kad svi dodatci koje obično nosiš sa sobom (punjač, miš, eksterni disk, torba itd) ionako obično teže više od njega pa pola kile više-manje ne pravi neku razliku. 

P.S. ovo što ti ostali preporučuju su OK laptopi, ali nisu prikladni za aplikacije o kojima pričaš (ATI grafika i WXGA ekran tu ne dolaze u obzir).

Hvala... znam, obavezno uzimam 8 gb rama i vga 2gb s tim što se sada moram strpit sa ovim lg-em tv-om dok ne uzmem full hd neki... :) Meni je trebala info o prakticnosti... jer jos se nisam susretao sa spojenim laptopom i lcd 32"... bilo hd ready ili full hd. Hvala u svakom slucaju ;)

vopi_sada
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice