Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.727
|
čitano: 13.098.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kalko1212 kaže...
kalko1212 kaže...

Lenovo G505S ili nešto drugo za tu lovu? Ovaj laptop mi se čini dobar zbog dobrog procesora, diska i dobre grafe za igre koje namjeravam igrati. Namjena igre, surfanje, filmovi, i malo photoshopa.

Itko?

 

Prodao sam ih za sad sigurno 15 komada i mogu reć da su prva liga, procesor dosta solidan ajmo reć rang i3 ili malo iznad.

 

Disk je okej, Seagate je unutra.

 

Grafika HD 8650, iskren da budem nikom nisam stavio igrice ali čini se okej po ovima šta su probali kasnije igrati.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...

Jedni kazu da su dosta hladni, jedni kazu da su dosta topli. Jedni kazu da su bucni, drugi da nije nista strasno.

Kome vise vjerovat??

Krivo sam se izrazio. Temperature jezgara nisu toliki problem. Znaju se dignuti na nekih 85, ali to je normalno za gaming notebook. Problem je u tome što su to jako tanki laptopi, a grafa je smještena skoro točno ispod WASD-a pa korištenje laptopa postane neugodno pri dužem igranju zahtjevnih igara.

 

Što se tiče ventilatora čitao sam po ovim američkim review siteovima da se čuje dovoljno da smeta u sali na faksu ili u knjižnici. Možda tebi to neće biti problem ako ga misliš držati kod kuće/u stanu jer sa upaljenim zvučnicima/slušalicama nećeš ništa primjetiti

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dada, shvaćam te... A kupio bi ga izričito za poslovne svrhe, obrada videa najviše... Sad vjerojatno bi i zaigrao nešto, al to je ono, rang PES ili FIFA...

Da mi ga je bar čut koliko je bučan :/

 

Linus kaže da GS60 nije baš..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...

Dada, shvaćam te... A kupio bi ga izričito za poslovne svrhe, obrada videa najviše... Sad vjerojatno bi i zaigrao nešto, al to je ono, rang PES ili FIFA...

Da mi ga je bar čut koliko je bučan :/

 

Linus kaže da GS60 nije baš..

 

http://www.notebookcheck.net/MSI-GS70-2PEi71611-Notebook-Review.119833.0.html

 

http://www.cnet.com/products/msi-gs70-stealth/2/

 

http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/msi-gs70-stealth-pro

 

Ovo su reviewevi za GS70 koje sam ovako nabrzinu uspio izvući i svi od reda kažu da su temperature problem. Što se tiče fan noise-a, čini se da je to veliki problem jedino kod Pro (u sebi ima GTX870m) verzije dok modeli sa GTX860m prolaze bolje.

 

Još jedna stvar koju bih ti htio napomenuti je da se radi o TN displayu što utječe na vjernost prikaza boja koja je u tvome poslu predpostavljam bitna.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ekipa,
evo da odmah kazem da nemam nikakvog pojma o laptopima pa bi mi trebao savjet.

Laptop bih koristio iskljucivo za faks i to za istovremeni rad u nekoliko programa (Autocad, Arhicad, Photoshop, Rhinoceros, Artlantis).

veličina ekrana - 15.6'',17.3'' ili 18.4'' (ili nesto cetvrto)?
htio bih prilicno dobru kvalitetu sliku, funkcionalan i brz laptop
(laptop bih nosio na dnevnoj bazi do faksa i nazad, je li velika razlika u tezini izmedu vecih i jos vecih laptopa?)

je li 8 gb RAMa previše/premalo?
koji proces: i5, i7 ili nesto trece?
dobra graficka kartica?
velicina hard diska?

znam da nisam napisao cijenu, ali zasad bi mi dobro dosao cisto okvirni savjet koliko bi laptop za ovakav rad otprilike kostao i koje su performanse optimalne za ovakav nacin koristenja
unaprije hvala :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A da ti ipak napišeš cijenu pa da znamo okvirno šta se može ponudit za te novce ili približne jel?

 

S obzirom da imam iskustva u svim tim programima (kolko tolko), nemoj gledat ove od 15" jer su za to ipak premali.. nije da se neda radit na njima, al jednostavno veći zaslon donosi veći komfor.

 

S druge strane, nisi napomenuo koliko ti je bitna baterija i što smatraš teškim za nositi?

17" laptopi su nešto teži, logično.

 

RAM-a što više, 8 minimalno gledaj, a ako nađeš neki sa 8 lako mu dodaš još 8 (ili 4 nebitno) pa imaš 16 (ili 12 jel)... logično

 

Ako ti je baterija bitna, gledaj laptope s većom baterijom, no ne i štedljivim procesorom jer će ti trebati snage.. znači i7

Grafa ti je za tvoje isto bitna, tako da po mogućnosti gledaj 850M ili naviše

 

HDD po želji, ali nebi bio SSD na odmet, dapače. Moja preporuka da nađeš jedan sa HDD-om od 1TB zamjeniš ga sa SSD-om od 128 ili 256, a ovaj HDD poneseš u ladici kao eksterni.

 

I tjt odoka. Moraš računati da će 17" laptop sa dobrim perfomansama biti sigurno oko 3,5 kg, ako ne i više... Sad, ako želiš nešto manje i lakše, gubiš na radnom prostoru... i tako sve u krug...

Sigurno možeš i tanji i lakši kupit al opet onda skače cijena drastično i tako u krug.

 

Sve u svemu, za nešto optimalno po meni ti treba bar 1000€, a sve više što imaš, možeš bolje, jače i brže dobit... Opet, možeš i nešto jeftinije i malo srezat perfomanse i slično pa kasnije nadogradit (RAM; HDD-SSD), samo osnovu uzmi dobru (i7, 850M, 17")

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...
EchoOne kaže...

Jedni kazu da su dosta hladni, jedni kazu da su dosta topli. Jedni kazu da su bucni, drugi da nije nista strasno.

Kome vise vjerovat??

Krivo sam se izrazio. Temperature jezgara nisu toliki problem. Znaju se dignuti na nekih 85, ali to je normalno za gaming notebook. Problem je u tome što su to jako tanki laptopi, a grafa je smještena skoro točno ispod WASD-a pa korištenje laptopa postane neugodno pri dužem igranju zahtjevnih igara.

 

Što se tiče ventilatora čitao sam po ovim američkim review siteovima da se čuje dovoljno da smeta u sali na faksu ili u knjižnici. Možda tebi to neće biti problem ako ga misliš držati kod kuće/u stanu jer sa upaljenim zvučnicima/slušalicama nećeš ništa primjetiti

Se ti salis? Kupiti takvu gaming prenosivu masinu da odes u knjiznicu i ucis na njoj u tisini? Aj dobro i da odes u knjiznicu pa zar ces igrat igre u knjiznici i palit zasebnu grafu i kuhat ju. Razmisli malo, takvim laptopima i onima koji traze max. performanse nekakva super tisina nije bitna. Ventilatori sigurno nisu tak bucni dok se procesor drzi na balanced, a dam se kladit da su necujni dok je proc na power saver, dalje se dam kladit da je taj procesor na power saveru jak kao i5-4200U na high performans ak bi se koristile sve jezgre, tako da neznam o cemu pricas bas. Kad se grafa upali ko zna, zavisi i sta radi ta grafa, tlaci li se u nekoj igri na 1080p visokim postavkama ili radi neki puno jednostavniji zadatak.

 

Kaj se panela tice stari Asus n76vm je jedini za kojeg ja znam da je 17.3" i IPS, mislim nije da se tak dobro ko npr. darky kuzim u starije laptope i veci spektar laptop, al fakat je tesko, tj. meni nemoguce naci novi 17.3" IPS laptop jako dobar po specifikacijama, pa cak i da nije dobar po specs.

 

 

Kaj se tice onih kaj se misle profesionalno baviti obradom slike i sl. mislim da se nema kaj gledati TN 17.3" laptop. U slucaju takve namjene je po mom misljenju bolje ici ili IPS FHD 15.6" kao prijenosnik sa najvecom mogucom kvalitetom slike ili neki 24" FHD IPS monitor i sl. pa na to spajat laptop, konfu sta vec.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 23:29 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepo sam napisao da se radi u zvučnosti ventilatora u idle-u.

 

To da će se ventilatori čuti kad igraš nešto nije potrebno ni napomenuti.

 

Neznam zašto si toliko začuđen pretpostavkom da se gaming laptopi mogu koristiti i za druge stvari osim gaminga. Ja naprimjer kupujem laptop koji će ujedno služiti i za gaming u stanu, i za bilješke/prezentacije na faksu pa mi je bitno da vent ne bruji tijekom predavanja ili dok vadim natuknice iz neke knjige u sveučilišnoj knjižnici.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 23:42 (Shoes).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Lijepo sam napisao da se radi u zvučnosti ventilatora u idle-u.

 

To da će se ventilatori čuti kad igraš nešto nije potrebno ni napomenuti.

 

Neznam zašto si toliko začuđen pretpostavkom da se gaming laptopi mogu koristiti i za druge stvari osim gaminga. Ja naprimjer kupujem laptop koji će ujedno služiti i za gaming u stanu, i za bilješke/prezentacije na faksu.

Nisam vidio da si napisao da su bucni na idle, sorry. Nekak mi je to sumnjivo, u smislu da se cuju kaja znam oko 40db na idle, to bi dost problematicno onda da, mozes slobodno linkat di si to procitao, vidio. Da se ne cuju oni cuo bi se hard disk, tesko je zadovoljit prakticki perfekcionisticke zahtjeve.. Na kraju krajeva postoje programi koji smanje rpm ventilatora makar on bio od laptopa, a pogotovo kako se radi o MSI-u siguran sam da bi se to softverski dalo regulirat.

 

Nisam zacudjen time da bi ucio na gaming laptopu nego da trazis perfektnu ili neznam ni sam kakvu tisinu gaming laptopa u knjiznici. Mislim ne trazis ti nego kolega.. Ako bi se nakon potrage saznalo da se rpm ventova na laptopu nekim slucajem nemogu smanjiti onda bi trebalo potraziti laptop koji je tisi, a slabiji, znaci opet kompromis kako za koga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 0:16 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imate kakvih prijedloga za neki lap do 3000 kn, treba frendu za faks.

 

Tu i tam mozda zaigra koju nezahtijevniju igru pa je pozeljno da ima neku graficku osim integrirane, a da opet procesor ne kiksa previse, jel ima nesto zanimljivog u tom cjenovnom rangu, gledam malo al sve je to li-la.

 

15.6"

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 2:03 (Edge).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima recimo Dell 3542 ili Lenovo z50

 

znaci dell ima 3 godine jamstvo, manji 500GB hdd, cpu i gpu su identični u oba modela

 

Ako bi htio amd onda imas ProBook 455 sa dosta dobrom hd8750m grafickom

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za neki laptop za cca 3700 kn ... uredska namjena

(cpu/ram prioritet, bilo bi dobro da nema samo 2 usb porta, kao neki Toshiba laptopi, hdd/grafička nisu toliko bitni ... ni ekran jer ima vanjski).

 

hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam laptop za 3000kn :)

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-essential-g500-59-390044-156__4706141 Da li je ovaj dobar?

Ili može neki drugi, link vas molim, da nema problema sa pregrijavanjem i garancijom

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 16:21 (Siky1234).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Shoes kaže...

Lijepo sam napisao da se radi u zvučnosti ventilatora u idle-u.

 

To da će se ventilatori čuti kad igraš nešto nije potrebno ni napomenuti.

 

Neznam zašto si toliko začuđen pretpostavkom da se gaming laptopi mogu koristiti i za druge stvari osim gaminga. Ja naprimjer kupujem laptop koji će ujedno služiti i za gaming u stanu, i za bilješke/prezentacije na faksu.

Nisam vidio da si napisao da su bucni na idle, sorry. Nekak mi je to sumnjivo, u smislu da se cuju kaja znam oko 40db na idle, to bi dost problematicno onda da, mozes slobodno linkat di si to procitao, vidio. Da se ne cuju oni cuo bi se hard disk, tesko je zadovoljit prakticki perfekcionisticke zahtjeve.. Na kraju krajeva postoje programi koji smanje rpm ventilatora makar on bio od laptopa, a pogotovo kako se radi o MSI-u siguran sam da bi se to softverski dalo regulirat.

 

Nisam zacudjen time da bi ucio na gaming laptopu nego da trazis perfektnu ili neznam ni sam kakvu tisinu gaming laptopa u knjiznici. Mislim ne trazis ti nego kolega.. Ako bi se nakon potrage saznalo da se rpm ventova na laptopu nekim slucajem nemogu smanjiti onda bi trebalo potraziti laptop koji je tisi, a slabiji, znaci opet kompromis kako za koga.

 

http://hardforum.com/showthread.php?t=1815645

odmah prvi post

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 17:34 (Shoes).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Može preporuka laptopa 2500-3500 kn

Ono da je brz da bez problema vrti više programa otvoreno tipa internet,filmove, Microsoft Office ,Python,Dev C++, GeoGebra, Scribus, GIMP, Open Office, Photoshop...

Da je dostupan u nekom od dućana Links,technomarket, elipso,makromikro,chipoteka.

Evo i linkovi od nekih pa ako mozete reci koji je bolji ili preporuciti neki drugi:

DELL Inspiron 3542
http://www.links.hr/artikl-014.640.067

ACER Aspire E5-521G-481Y
http://www.links.hr/artikl-014.650.085

DELL Inspiron 3542
http://www.links.hr/artikl-014.640.056

ACER Aspire E5-511-P3VS
http://www.links.hr/artikl-014.650.089

LENOVO G50-70 59-424310
http://www.links.hr/artikl-014.620.087

ACER Aspire E1-510
http://www.links.hr/artikl-014.250.039


Pozz
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
West kaže...

Može preporuka za neki laptop za cca 3700 kn ... uredska namjena

(cpu/ram prioritet, bilo bi dobro da nema samo 2 usb porta, kao neki Toshiba laptopi, hdd/grafička nisu toliko bitni ... ni ekran jer ima vanjski).

 

hvala

 

 

Mislim da je zgodniji neki M procesor nego U kojeg je kolega linkao, pogotovo, tj. definitivno bolja stvar ako bi laptop vecinu vremena bio ustekan.

S obzirom na tako jaci procesor moji prijedlozi su:

HP 250 G2 -najbolja stvar s obzirom na novce ako uz i5 zelis okej budzet graficku (btw. taj i5-3230M nije gotovo nist slabiji u odnosu na noviji i5-4200M, razlika je na papiru prosjecno 5%, a cijena i5-4200M je veca)

Toshiba C55-A-1M7 - ako zelis najpogodnije opcije jamstva (NMWT, jeftino produljenje, moguce produljenje na cak 4god) i ne zanima te zasebna graficka

HP 450 - izradom valjda najkvalitetniji laptop u tom rangu, bas kao i HP 250 ima matt ekran koji se inace ne nadje sam tak (obicno je tipicni bljestavi ekran kao kod toshibe koji malo pojacava boje, ali bljesti). Glavna razlika izmedju ovog modela i HP 250 je sto ovaj HP ima puno bolji pristup komponentama ispod poklopca i nesto je kvalitetnije izrade (npr. ne ostavlja packe), bolje smjesteni konektori..

HP 455 - po izradi jednak kao HP 450, ima nest slabiji procesor, ali najbolji amd proc, a fora je u 8gb rama, zasebnoj grafickoj te windowsima 8 koji se dobe uz njega za 100/150kn vise od modela uz koji se ne dobije nit zasebna graficka, a 100kn manje od modela s kojim se dobije zasebna ista graficka, ali 4gb rama manje, bez windowsa i sa istim i5 intelom - klik Glavna mana HP laptopa je skupo produljenje garancije, 600kn na 3god, 300kn na 2god.

Lenovo g510 - drugi najbolji laptop po izradi nakon HP-a, losiji samo jer nema matt ekran, no to generalno nije neka mana, temperature su jednako dobre, isto super za samostalno ciscenje i nadogradnju. Usput sto se tog pristupa komponentama tice neznam kakva je situacija tocno kod modela toshibe kojeg sam linkao. Ovaj lenovo g510 je veci best buy od probooka jer se za bolju cijenu dobije jednako dobra graficka (m265 = nist jaca rebrand 8750m),  intel i5 M, a prema novome bi to trebalo biti 2, a ne 1 god jamstva. Produljenje jamstva je dobro pojeftinilo za Lenovo i sad se nadje za samo 336kn na 3god, priije je to bilo blize 500kn cak i za tu jeftiniju G seriju. Cijena kod Linksa je ista za placanje na rate i gotovinu pa je jos veci best buy za placanje na rate.

 

Produljenje jamstva nije nikakav must, ali se preporucuje da se obavi na vrijeme, pogotovo kod HP laptopa jer je 1 god jamstva kod laptopa generalno premaleno, makar se radilo o Probook seriji. Jamstvo bilokojeg laptopa se moze produljit dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije i generalno se moze produljit bilogdje neovisno o tome di je laptop prvotno kupljen.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 23:55 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sarah Walker kaže...
Može preporuka laptopa 2500-3500 kn

Ono da je brz da bez problema vrti više programa otvoreno tipa internet,filmove, Microsoft Office ,Python,Dev C++, GeoGebra, Scribus, GIMP, Open Office, Photoshop...

Da je dostupan u nekom od dućana Links,technomarket, elipso,makromikro,chipoteka.

Evo i linkovi od nekih pa ako mozete reci koji je bolji ili preporuciti neki drugi:

DELL Inspiron 3542
http://www.links.hr/artikl-014.640.067

ACER Aspire E5-521G-481Y
http://www.links.hr/artikl-014.650.085

DELL Inspiron 3542
http://www.links.hr/artikl-014.640.056

ACER Aspire E5-511-P3VS
http://www.links.hr/artikl-014.650.089

LENOVO G50-70 59-424310
http://www.links.hr/artikl-014.620.087

ACER Aspire E1-510
http://www.links.hr/artikl-014.250.039


Pozz

Svi linkani laptopi su nekako u nizoj granici budzeta, imaju vise manje stedljive slabe procesore, samo je i3-4030U okej proc za te pare, no onda tu nema zasebne grafe za koju mi se cini da je nekakav zahtjev s obzirom da bi se radilo u photoshopu, onda je opet pitanje koji tocno photoshop.

 

Kao nekakvu najjacu opciju gledati HP 250 G2. Vise o njemu sam napisao post iznad, procitati cijeli post. Glavna mana je slab pristup komponentama ispod poklopca, tj. los je za samostalno ciscenje, nadogradnju bilocega osim rama i mozda baterije, no to je problem i kod vecine drugih laptopa u tom rangu.

 

S obzirom na taj pristup komponentama i dulje jamstvo te bolje produljenje jamstva Lenovo G serija je zanimljiva i tu ima vise opcija:

LENOVO G505, ima ga jos ovdje (Portio=web shop Linksa) i ovdje. Links je pogodan za placanje na rate. Procesor je opisan takodjer u proslom postu, znaci radi se o dost dobrom procesoru, po snazi izmedju i3 i i5, kako za sta, definitivno je jaci od i3 procesora sa U u oznaci. Inace to U znaci stedljivost, tj. smanjenu potrosnju i smanjene performanse u odnosu na iste M procesore radi produljenog trajanja baterije koje je jako popularno radi cim vece prenosivosti. Ako je to trajanje baterije bitno onda preporucujem nesto sa i5-4200U: lista, s obzirom na jaku 740m graficku Asus bi tu bio neki best buy iako ide nesto van budzeta

Zapravo ne vidim neke druge Lenovo modele kao best buy u ovom rangu ako se gledaju performanse skupa sa grafickom kao dodatnim plusem, osim ovog 17.3" Lenovo g710 koji je ujedno i najbolji 17.3" odabir u tom i nesto skupljem rangu.

 

To bi s obzirom na performanse bili neki najbolji best buyevi, mozes eventualno gledati laptope sa jacom grafickom, a slabijim procesorom ovako, ili one sa FHD rezom, a tu je zapravo jedini model Lenovo z50-70 i to je jako jako upitno dolazi li zbilja sa FHD rezom za tak malene pare: lista2 Citaj opise pa ces ih razaznat uglavnom ih navodno ima u centro.hr i m-computers..

Kao prvi sigurni laptop sa FHD rezom imas 17.3" Acera

 

Eto ja sam dao hrpu opcija,ti trazi ducan jednom kad nadjes favorita :)

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

klik jel ovo jos uvijek best buy laptop do 5k i jel moguce stavljanje jos 2g rama i windows 7?

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod2playahhh kaže...

klik jel ovo jos uvijek best buy laptop do 5k i jel moguce stavljanje jos 2g rama i windows 7?

Moguće i moguće, neki dan sam imao u servisu jedan takav ali sam samo win 7 pucao gore

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li netko kakvu preporuku za best buy u cjenovnom rangu 5500-6000 kn?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod2playahhh kaže...

klik jel ovo jos uvijek best buy laptop do 5k i jel moguce stavljanje jos 2g rama i windows 7?

Naravno da je moguce, i to ne samo 2gb nego 32gb max. u taj laptop, no preporucuje se radje da sacekas novi model sa dost jacom 850m grafickom, ostalo ce sve bit vise manje isto.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
senacro kaže...

Ima li netko kakvu preporuku za best buy u cjenovnom rangu 5500-6000 kn?

Sacekaj acere: v3-772g i v5-573g. Prvi je bolji ak zelis jace performanse (i5-4200M proc) i veci, ali manje kvalitetan TN ekran, drugi je bolji ak oces 15.6" prenosiviji laptop sa kvalitetnijim IPS ekranom, sa duljim mogucim trajanjem baterije radi stedljivog i slabijeg i5-4210U procesora (kako za sta slabijeg, npr. u igrama se vidi razlika izmedju njega i M verzije, za surfanje pa i neke zahtjevne programe koji nemaju koristi od jaceg clocka jezgri ne). Obadva ce dolaziti sa super best buy laptop 850m grafickom, koja se kod nas jos nije pojavila ispod 6000kn, ali sa tim acerima bi to trebalo biti moguce. Za 6000kn je ta grafa bila u n550jk Asusu kojeg vise nema u ducanima jer se iscekuje dolazak novih i skupljih modela.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 14:37 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Evo što Acer Hrvatska kaže: Kada dolazi u Hrvatsku Acer V5-573G? Lijep pozdrav

Poštovani,

provjerili smo i nažalost navedeni model više nećemo dobivati.
Jedino što Vam možemo približno ponuditi je model Aspire V5-573PG (sa zaslonom osjetljivim na dodir)
Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Molim vas za preporuku koji laptop uzeti. Novčani limit mi je 4500 kn. Radim u CAD-u i voljela bih da je zaslon veći zbog preglednosti, dakle veći od 15,6". Također, imam potrebu nagomilavanja tabova u pregledniku, istovremeno otvorenih nekoliko programa za potrebe multitaskinga i dovoljno memorije na laptopu za skladištenje veće količine fotografija i filmova/serija.

 

Puno hvala unaprijed!

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
CoKsA kaže...
Evo što Acer Hrvatska kaže: Kada dolazi u Hrvatsku Acer V5-573G? Lijep pozdrav

Poštovani,

provjerili smo i nažalost navedeni model više nećemo dobivati.
Jedino što Vam možemo približno ponuditi je model Aspire V5-573PG (sa zaslonom osjetljivim na dodir)

Steta.. Ak ti se svidja laptop razmisli o kupnji vani: idealo.de (njemacka nabava.net), amazon.de, trenutno ga nema na computeruniverse

Alternative kod nas mislim da sam ti napisao, znaci z50-70 Lenovo i Asus sa FHD rezama, stedljivim i5, 840m grafom. Asus gledati po mogucnosti k551 model, ako se nadje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 16:15 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam Laptop do 2300 kn, za faks, sa što boljim specifikacijama, da mozda neku igru moze pokreniti, ali to je nebitno :D

 

 

Ovaj mi se ne cini los

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15146

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 16:40 (ToMisLaW).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sarah Walker kaže...
Može preporuka laptopa 2500-3500 kn

Ono da je brz da bez problema vrti više programa otvoreno tipa internet,filmove, Microsoft Office ,Python,Dev C++, GeoGebra, Scribus, GIMP, Open Office, Photoshop...

Da je dostupan u nekom od dućana Links,technomarket, elipso,makromikro,chipoteka.

Evo i linkovi od nekih pa ako mozete reci koji je bolji ili preporuciti neki drugi:

DELL Inspiron 3542
http://www.links.hr/artikl-014.640.067

ACER Aspire E5-521G-481Y
http://www.links.hr/artikl-014.650.085

DELL Inspiron 3542
http://www.links.hr/artikl-014.640.056

ACER Aspire E5-511-P3VS
http://www.links.hr/artikl-014.650.089

LENOVO G50-70 59-424310
http://www.links.hr/artikl-014.620.087

ACER Aspire E1-510
http://www.links.hr/artikl-014.250.039


Pozz

 

@ Fichek

 

Šta ti mslis o ovom laptopu do 3000kn kao preporuku za doticnu osobu?

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-455-f7x52ea-156-amd-fusion-4500-500gb-hdd__6800861

 

Taj procesor je u rangu i3-3110m, tak da ima dovoljno snage ;) ...a grafulja je HD 8750, tak da bi se moglo i igrat na nekim umjerenim rezolucijam bez trzanja :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 18:28 (King133).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi trebao bi uzeti neki laptop za rodicu da bar 4-5 godina neće imati zajebancije s njima (zajebancije u smislu - baterija otkazala, zvučnik otkazao, pržilica otkazala, napajanje itd.) do nekih 3500kn...  koristio bi se uglavnom za surfanje,pisanje,slusanje muzike,gledanje filmova...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
very enraged dude.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 23:49 (ruzcheHR).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice