Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.074.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zin8 kaže...
Frend treba za fsb laptop Dakle da pokrece neke programe koji mu trebaju za faks,gaming nista posebno mozda bf3 il tako nesto Do 4-4,5k kn

i jos jedan do max 4k kn

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gale92 kaže...

zanima me čime je najbolje čistiti zaslon prijenosnika, pritom ne mislim na tekućine koje su baš namijene za to?
Odnosno zanima me s čime mogu čistiti zaslon a da ga pritom ne oštetim s nekom tekućinom ili kemijskim sredstvom?

Hvala

Suhom krpom, ak je jako zmazan i suha krpa ne pocisti skroz onda mozda malo Pronto-a ili neceg laganog za ciscenje prasine stavit na krpu pa malo pocistit random podlogu, zatim ekran.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SpeedyCro kaže...

Trebao bi mi neki Laptop za oko 3500 kn za djevojku..

Treba joj za pokrenut programe kao photoshop i da moze igrat simse xD

Dovoljno je 15.6" ekran. 

Hvala

Lenovo z50-70, i3-4030U stedljiv (smanjena potrosnja, dulje trajanje baterije), a skroz solidan procesor, 840m odlicna grafa pogotovo za simse, FHD rezolucija, dobar za samostalno ciscenje i nadogradnju, bijela boja ugodna zenskom oku hehe:

Prve dvije najjeftinije cijene (ostale nisu tolko jeftine i neisplative su) - klik1, klik2

Ako slucajno zeli 17.3" ima Acera za kojeg vrijedi isti opis, jedino nije dobar tolko za samostalno ga pocistit, tj. teze se rastvara od ispod ja mislim - klik3, iduci je za 100kn vise -klik4

S obzirom sto nude laptopi, prvenstveno mislim na FHD rezoluciju koja ih odvaja od konkurencije, sigurno se isplati dati 200kn vise van budzeta.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kadulja kaže...

Koji je najidealniji laptop za cijenu od cca 5000kn, da je brz, ugodan i da može pokrenut koju igru

P.S. i da je napravljen od relativno dobrog materijala, ako je ikako moguće, ako nije nema veze

Acer v3-772g Po izradi najkvalitetniji laptop u tom i nest skupljem rangu po meni, a i najjaci. Jedina mana je sto nema FHD rezoluciju i sto je malo tezi od 15.6" modela sto je i za ocekivati posto je taj Acer 17.3" Btw. mozes potrazit istog sa FHD rezom i jos jacom 850m grafom za 700-800 eura na amazon.de, computeruniverse, idealo.de (njemacka nabava.net) ako bi htio jos isplativiji laptop. Kod nas je prvi najjeftiniji laptop sa 850m grafom bio Asus n550jk za 6000kn i to nakon sto su ga neki jaci modeli pogurali na tako dobru cijenu, trenutno nema tog Asusa. Znaci ako ti pase kupnja vani svakako razmisli o tome jer je 850m grafa za 1080p gejmanje, a vise manje sve ispod nje je dobro za 720p, skupa sa tom 750m grafom, solidnom za 720p gejmanje na visim postavkama.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zin8 kaže...
Zin8 kaže...
Frend treba za fsb laptop Dakle da pokrece neke programe koji mu trebaju za faks,gaming nista posebno mozda bf3 il tako nesto Do 4-4,5k kn

i jos jedan do max 4k kn

Za FSB ako se puca na konstrukcijski i slican smjer di ima puno 3D modeliranja preporucujem Acer v3-772g.

Inace je skroz dobar laptop sa nest slabijim procesorom i grafickom s kojim bi dobio dulje trajanje baterije dok je laptop istekan, i to do 5-6h bez problema. Ti 15.6" nesto laksi laptopi dolaze i sa FHD rezolucijom pa imas: Lenovo z50-70/g50-70, Asus K550LNV

Lenovo je bolji za samostalno ciscenje (ventilatora), a Asus radi matt ekrana. Izrada je podjednaka, nema aluminija.

Preporucujem presuditi na temelju ekrana kojeg se moze vidjeti u ducanima koji ih drze sa windowsima u izlogu (gledati nabava.net) ili jednostavnije, ali manje sigurno preko youtube-a. Ako bi se odabrao Lenovo, paziti na boju s kojom dolazi i na zbunjujuci opis na ekupi.hr, trgovinu inace dobru za placanje na rate (ista cijena kao i za cash). Model kod njih za 4500kn ima 8gb rama, +2 vise neg Asus za istu cijenu. Kod njih je upitna boja i vise dolazi li model zbilja sa FHD rezolucijom. Inace nema neke posebne razlike izmedju z50-70 i g50-70, a obadva bi prema novome trebali dolaziti sa 2 god pocetnog jamstva.

Produljenje jamstva na 3g je malo jeftinije kod Lenova i kosta cca 350kn, kod Asusa 500kn. Jamstvo se moze produljit dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije i ne treba biti kupljeno u ducanu di je kupljen laptop.

 

Sto se tice laptopa do max 4kn preporucujem isto sto i SpeedyCro 2 posta unazad, ako zelis FHD rezoluciju, i ne mislis igrat online multiplayer igre, pogotovo starije kao WoW. Ako te vise zanima M procesor i u redu je malo slabija graficka te HD rezolucija imas ovako listu. Tu imas jednako kvalitetne Lenovo g510 ili Probook 450 (probook ima aluminija gore, funkcionalno gotovo pa nist ne znaci, estetski kako kome) ako zelis matt ekran, +4gb rama, a mana probooka je skuplje produljenje jamstva koje pokriva taj visak rama. Imas i 17.3" verziju Probooka sa nest kvalitetnijim ekranom od 450 verzije, no tu se stedi na ramima i prostoru na hardu. Naravno rame kao i bilosta drugo lako nadogradis u te laptope. Laptopa sa i5-4200M i 8750m ili istom rebrand m265 grafom trenutno nema ispod ili za 4000kn (bilo je u Linksu)

Ako zelis laptop sa nvidia 740m, koja je konkurencija 8750m imas Asuse, a i5-4200U proc u njima je sitno jaci, prakticki jednak i3-4000M, ali pazi, tamo di se tlaci 90-100% procesor je i3-4000M bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 19:55 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...
SimeKZ kaže...

Imam oko 2500kn usparano i jos bi htio prodati laptop koji doma ima Lenovo Ideapa Z570, konfiguracija se nalazi u procjena prijensnih racunala i pod MojPC. 

 

laptop neka bude orjentiran ka gejmanju. 

 

Kad prodas tog laptopa imas sve najbolje opcije predlozene u prethodnom postu. Ako sakupis oko 6000kn predlazem da gledas vani (napisao sam njemacke stranice) neki laptop sa 850m grafom, tj. Acer v3-772g, Asus n550jk/n551jk/g550jk  ili 860m grafom: Asus n551jk/g551jk ako ima, zatim Lenovo y50, MSI gs60 ili gs70 ako zelis 17.3" ako te potrefi akcija.. Zadnji modeli su skuplji i teze ces ih nac ispod 1000 eura, dok ces prvog v3-772g Acera najlakse naci za dobre pare, tj. 700-800 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 20:01 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, tražim grafičku karticu za laptop koji bi se koristio za istovremeni rad u par programa (autocad, photoshop, rhinoceros, arhicad...)

Nekakve preporuke, omjer cijene i kvalitete itd.

Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Larson kaže...

Pozdrav,

 

Evo obraćam se vama profesionalcima, jer namjeravamo cura i ja uzet novi laptop. Malo sam gledao po stranicama Linksa i ovaj ASUS mi je zapeo za oko: 

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-k750ln-t4151-core-i5-4210u-dvdrw-dl-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.660.069

 

Laptop bi nam trebao služioti oboma. Ona je arhitektica pa bi joj trebao malo za posao, dakle crtanje u tim arhitektonskim programima i tak, a ja bih ga naravno povremeno koristio za igranje, ali igre kao tipa Diablo 3, Football Manager, Paradoxove strategije, dakle ništa prezahtjevno da mi je potrebna brutalna gaming konfiguracija.

 

Cijena mi se također sviđa jer toliko negdje novca, dakle oko 5 - 6 tisuća (po mogućnosti bliže 5 :)) mislimo izdvojit. Također mi se sviđa što je Intel. Amd imam cijeli život i uvijek su bili bučni, pregrijavali se i zezali općenito pa bih sada stvarno volio probati Intel. Nadam se da je i5 i dalje dosta relevantan i solidan procesor. Ili je danas ispod i7 besmisleno kupovati?

 

Eto, sada me zanima, da li bi ovaj laptop bio dobar izbor s obzirom na konfiguraciju, naše potrebe i cijenu, ili možete preporučiti nešto bolje za slične novce?

 

Također, malo me brine i to što laptop dolazi s Linuxom. Nisam nikad koristio Linux pa ne znam da li je to problem onda? Nekako bih rađe Windowse :)

 

Hvala na bilo kakvom savjetu

Nije to bas najidealniji izbor jer ovdje imas prakticki iste Asuse, iako je izmjenjeno jedno slovo, sa istim specifikacijama za 600kn manje i njih ti preporucujem ako je FHD rezolucija nekakav must uvjet: klik1, klik2

Ako je u redu 1600x900 rezolucija preporucujem nesto jaceg i po izradi kvalitetnijeg (bolja prosirivost i pristup komponentama ispod poklopca) Acer v3-772g Ovaj prvi za 4700kn vise ne postoji na akciji.

Znaci svakako preporucujem pogledati razliku izmedju tih dviju rezolucija na 17.3" bilokojem laptopu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Larson kaže...

Pozdrav,

 

Evo obraćam se vama profesionalcima, jer namjeravamo cura i ja uzet novi laptop. Malo sam gledao po stranicama Linksa i ovaj ASUS mi je zapeo za oko: 

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-k750ln-t4151-core-i5-4210u-dvdrw-dl-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.660.069

 

Laptop bi nam trebao služioti oboma. Ona je arhitektica pa bi joj trebao malo za posao, dakle crtanje u tim arhitektonskim programima i tak, a ja bih ga naravno povremeno koristio za igranje, ali igre kao tipa Diablo 3, Football Manager, Paradoxove strategije, dakle ništa prezahtjevno da mi je potrebna brutalna gaming konfiguracija.

 

Cijena mi se također sviđa jer toliko negdje novca, dakle oko 5 - 6 tisuća (po mogućnosti bliže 5 :)) mislimo izdvojit. Također mi se sviđa što je Intel. Amd imam cijeli život i uvijek su bili bučni, pregrijavali se i zezali općenito pa bih sada stvarno volio probati Intel. Nadam se da je i5 i dalje dosta relevantan i solidan procesor. Ili je danas ispod i7 besmisleno kupovati?

 

Eto, sada me zanima, da li bi ovaj laptop bio dobar izbor s obzirom na konfiguraciju, naše potrebe i cijenu, ili možete preporučiti nešto bolje za slične novce?

 

Također, malo me brine i to što laptop dolazi s Linuxom. Nisam nikad koristio Linux pa ne znam da li je to problem onda? Nekako bih rađe Windowse :)

 

Hvala na bilo kakvom savjetu

Nije to bas najidealniji izbor jer ovdje imas prakticki iste Asuse, iako je izmjenjeno jedno slovo, sa istim specifikacijama za 600kn manje i njih ti preporucujem ako je FHD rezolucija nekakav must uvjet: klik1, klik2

Ako je u redu 1600x900 rezolucija preporucujem nesto jaceg i po izradi kvalitetnijeg (bolja prosirivost i pristup komponentama ispod poklopca) Acer v3-772g Ovaj prvi za 4700kn vise ne postoji na akciji.

Znaci svakako preporucujem pogledati razliku izmedju tih dviju rezolucija na 17.3" bilokojem laptopu.

 

Hvala. Da, ispada da je ovaj moj izbor preskup i ima dosta jeftinijih za praktički istu konfiguraciju. E sad FHD ili ne, to je pitanje. Osobno, nikad nisam imao FHD tako da niti ne znam da li je to nužno, al opet kad gledam htio bih da taj laprop potraje barem pet godina pa bi FHD bilo lijepo imati jer će sve polako ići u FHD. 

 

Imam još par pitanja:

 

Da li je velika razlika između procesora i5 4200U i 4200M? M mi izgleda bolji, ali da li je to nešto baš zamjetno?

 

Također razlika GF 750 i 840? Gledo sam testove i reviewe, i 750 ispada jedno 10-15% jača. Je li to istina?

 

I na kraju me zanima to vražje zagrijavanje. Dakle kažeš da je Acer V3 dosta dobro posložen i jednostavno ga je otvorit i ispuhat s kompresiranim zrakom? Da li možda imaš kakva saznanja od pregrijavanju V3? Jel čitao sam baš na ovom forumu review od jednog korisnika za V5 i tamo piše da se dosta zagrije i da ga je komplicirano otvarati. Da li je Asus bolji od Acera u tom pogledu, ili to više ovisi od modela do modela?

 

Hvala još jednom

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

molio bih vas za pomoć.  Pokušavam se odlučiti između ova 3 laptopa:

 

* HP ProBook 450 G1, E9Y47EA

* DELL Inspiron 3542

 

* isti dell no upola HDD, ali zato Geforce 820M

 

Moram priznat da naginjem više prema dellu zbog garancije od 3 godine.

 

Vrijedi li ova 820M? Pitam ako bi mogla vrtiti tipa DoTu 2 sa ok fps-om? (iako mi to nije baš toliko bitno)

 

Svaka preporuka je dobrodošla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 16:49 (Dash).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dash kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih vas za pomoć.  Pokušavam se odlučiti između ova 3 laptopa:

 

* HP ProBook 450 G1, E9Y47EA

* DELL Inspiron 3542

 

* isti dell no upola HDD, ali zato Geforce 820M

 

Moram priznat da naginjem više prema dellu zbog garancije od 3 godine.

 

Vrijedi li ova 820M? Pitam ako bi mogla vrtiti tipa DoTu 2 sa ok fps-om? (iako mi to nije baš toliko bitno)

 

Svaka preporuka je dobrodošla.

Dotu 2 na 1200p je u stanju vrtit Intel HD4600 sa medium detaljima. Tak da bilo kaj jače od toga je u stanju vrtit istu na ovim niskim rezolucijama.

ja bi najradije uzeo Probooka i tutnio jos jedan keks od 4gb rama unutra da se iskoristi Dual Channel mode rada sto na integriranima digne performanse cca 20%

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 17:16 (darkydark).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=30705

 

Sta kazete na ovaj laptop ? 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...

Odlican ako ciljano zelis FHD 17.3" malo jaci laptop, ako je HD+ rezolucija u redu onda imas Acer v3-772g sa jako slicnim specs, samo malo jacom grafickom za 5000kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 17:46 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
Dash kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih vas za pomoć.  Pokušavam se odlučiti između ova 3 laptopa:

 

* HP ProBook 450 G1, E9Y47EA

* DELL Inspiron 3542

 

* isti dell no upola HDD, ali zato Geforce 820M

 

Moram priznat da naginjem više prema dellu zbog garancije od 3 godine.

 

Vrijedi li ova 820M? Pitam ako bi mogla vrtiti tipa DoTu 2 sa ok fps-om? (iako mi to nije baš toliko bitno)

 

Svaka preporuka je dobrodošla.

Dotu 2 na 1200p je u stanju vrtit Intel HD4600 sa medium detaljima. Tak da bilo kaj jače od toga je u stanju vrtit istu na ovim niskim rezolucijama.

ja bi najradije uzeo Probooka i tutnio jos jedan keks od 4gb rama unutra da se iskoristi Dual Channel mode rada sto na integriranima digne performanse cca 20%

Moze HD4600 vrtit dotu, ali na kojem fpsu, malo iznad 30fps, max. 40fps medium settings..? Po meni to nije dosta za online kompetitivnu igru.. Za smooth gameplay ja se nebi mislio i iso bi na zasebnu graficku, a po izradi neki malo slabiji laptop, npr. HP 250 G2 sa i5 nestedljivim procesorom i 820m grafickom. Osobno bi se za Dotu2 radje protegnuo na 3600kn na Lenovo g510 radi jace graficke koja bi u kombinaciji sa i3-4000m trebala davati 60fps za Dotu2 na medium settings. Lenovo ima jeftinije produljenje jamstva na 3g i pocetno dulje jamstvo tak da to dobrim dijelom pokriva novcanu razliku u odnosu na HP 250 G2. Taj laptop je po izradi bolji od HP 250 g2, a malo losiji od probook 450 jer nema aluminija i nema matt ekran koji znaci kako kome.

Dell nikako nemoj gledati radi stedljivog procesora s kojim se neces proveselit za takve igre, pogotovo ne i3 U. Isto tako taj Dell nije nista extra po izradi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 17:56 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Larson kaže...
The_Fichek kaže...
Larson kaže...
Laptop bi nam trebao služioti oboma. Ona je arhitektica pa bi joj trebao malo za posao, dakle crtanje u tim arhitektonskim programima i tak, a ja bih ga naravno povremeno koristio za igranje, ali igre kao tipa Diablo 3, Football Manager, Paradoxove strategije, dakle ništa prezahtjevno da mi je potrebna brutalna gaming konfiguracija.

 

Cijena mi se također sviđa jer toliko negdje novca, dakle oko 5 - 6 tisuća (po mogućnosti bliže 5 :)) mislimo izdvojit. Također mi se sviđa što je Intel.

 

Također, malo me brine i to što laptop dolazi s Linuxom. Nisam nikad koristio Linux pa ne znam da li je to problem onda? Nekako bih rađe Windowse :)

Nije to bas najidealniji izbor jer ovdje imas prakticki iste Asuse, iako je izmjenjeno jedno slovo, sa istim specifikacijama za 600kn manje i njih ti preporucujem ako je FHD rezolucija nekakav must uvjet: klik1, klik2

Ako je u redu 1600x900 rezolucija preporucujem nesto jaceg i po izradi kvalitetnijeg (bolja prosirivost i pristup komponentama ispod poklopca) Acer v3-772g Ovaj prvi za 4700kn vise ne postoji na akciji.

Znaci svakako preporucujem pogledati razliku izmedju tih dviju rezolucija na 17.3" bilokojem laptopu.

 

Hvala. Da, ispada da je ovaj moj izbor preskup i ima dosta jeftinijih za praktički istu konfiguraciju. E sad FHD ili ne, to je pitanje. Osobno, nikad nisam imao FHD tako da niti ne znam da li je to nužno, al opet kad gledam htio bih da taj laprop potraje barem pet godina pa bi FHD bilo lijepo imati jer će sve polako ići u FHD

 

Imam još par pitanja:

 

Da li je velika razlika između procesora i5 4200U i 4200M? M mi izgleda bolji, ali da li je to nešto baš zamjetno?

 

Također razlika GF 750 i 840? Gledo sam testove i reviewe, i 750 ispada jedno 10-15% jača. Je li to istina?

 

I na kraju me zanima to vražje zagrijavanje. Dakle kažeš da je Acer V3 dosta dobro posložen i jednostavno ga je otvorit i ispuhat s kompresiranim zrakom? Da li možda imaš kakva saznanja od pregrijavanju V3? Jel čitao sam baš na ovom forumu review od jednog korisnika za V5 i tamo piše da se dosta zagrije i da ga je komplicirano otvarati. Da li je Asus bolji od Acera u tom pogledu, ili to više ovisi od modela do modela?

 

Hvala još jednom

Neznam kaj mislis s time sto sam boldao, nece nista ici u FHD. Koji monitor kupis s kojom rezolucijom taj ces imat kolko vec godina. Inace, mogu se kupiti i zasebni monitori za laptope, ali to je posebna zezancija.

Mislim da provjerit rezoluciju izmedju FHD i HD+ stvarno nije tesko. Odi u bilokoji ducan laptopima u nekom vecem trgovackom centru i pogledaj malo laptope u izlogu. Ili jos bolje ukucaj u nabava.net " 17.3" FHD windows " ili "17.3" 1080 windows", pogledaj koji ducani drze te laptope i pitaj imaju li ih u izlogu. Napisao sam windows, jer bez windowsa nece biti slike u izlogu.. Naravno o svemu valja i dobro proguglat, npr. imas ovdje razliku izmedju FHD i HD kod 14" laptopa, ali se ne vidi nesto najkristalnije.

Vrijedi reci da je najveca enigma cak i kod tog ranga sama kvaliteta ekrana koja nema veze s rezolucijom, znaci pricam o kontrastu, raspodjeli svjetline, cistoci boja itd. Acer je tu navodno dobar prema reviewu sa notebookchecka i korisnicima koji su ga kupili, a za Asus nisam najsigurniji, probaj trazit druge x750ln ili k750ln modele sa windowsima u nekim ducanima da vidis ili guglaj... Trebao bi biti okej ekran, ali kad vec ides u detalje mozes pogledat.

 

Sto se razlike u procesorima tice, objasnio sam to barem na prosloj stranici teme, ali nvm. Radi se o identicnim procesorima po mikroarhitekturi, samo U ima smanjenu potrosnju a M ne, stoga je M i jaci. i5-4200U na high performans kada se koristi vise jezgri kao kod Autocada ima jezgre na 2.35-2.45Ghz, uglavnom to ne pada ispod 2.3Ghz. Prema najpoznatijoj stranici za laptope, notebookchecku, kod i5-4200M za 2 aktivne jezgre ta frekvencija, tj. "clock" jezgri pada za samo 0.1Ghz od propisane turbo brzine, znaci na 3.0Ghz. Znaci na high performansu imas i nemalu razliku od 0.7-0.6Ghz.

 

Eh sada, stvar kod autocada je kolko sam ja skuzio da je tom programu i njegovim verzijama bitnije da ima cim vise jezgri procesor i cache-a, a to svaki laptop i5 ima jednako, tako da pojma nemam koja bi bila razlika izmedju i5-4200M i i5-4200U kod autocada. Opet treba guglat. Nesto slicno tome ti pise ako izguglas bilokoju noviju verziju autocada i napises jos u trazilicu "recommended hardware", npr. gledaj ovako di pisu zahtjevi za autocad2015:

"Additional requirements for large datasets, point clouds, and 3D modeling: Intel or AMD Dual Core processor, 2.0 GHz or higher"


V5 i V3 Aceri su totalno drugacija stvar sto se grijanja tice. V5 modeli su jako tanki i manjih dimenzija, a V3 vislji i veci i napravljeni da trpe vecu toplinu i bolje na kraju krajeva hlade laptop.

 

Sto se grafickih tice, razlika je tako negdje. Mislim da je kod samog racunanja u autocadu i manja razlika, a ta koja si rekao bi bila za igrice.

 

Nisam siguran ima li taj Asus 2 ventilatora kao Acer. Kako got bilo Asus ce imati manje temperature jer ima i komponente koje se manje griju sto je logicno ako uzmes u obzir da imaju i manju potrosnju. Kaj se Acera tice gledaj kakve su temperature i sa dost jacim komponentama od tih koje se prodaju kod nas: review Tako da nekog grijanja sa tim v3 modelom kod nas nece biti, sto ga i cini jako dobrim performans laptopom, pogotovo za npr. gejmanje di grijanje laptopa moze osakatit performanse.

-------------------------------

Zaboravio sam skroz i na laptop za koji je forumas pitao post prije ovog, mislim na Lenovo z710 Tu dobis i FHD 17.3" i i5 M procesor i 840m graficku, za 5470kn prek weba, a u trgovini na gotovinu ga je bolje kupiti ovdje za 70kn vise. Jedina moguca mana kako za koga je sto ima glossy (bljestav ako se okrene prema izvoru svjetla..) ekran, barem tako mislim. Evo review proslog modela sa 740m grafickom koja je slabija od 840m, a jednako se trosi i grije kao 840m. Taj lenovo bi trebao biti najtisi od predlozenih laptopa, temperature su vrhunske, a lakoca pristupa komponentama jednako dobra kao kod acera i bolja od asusa.

 

Ako zelite manji FHD 15.6" laptop imas Lenovo z50-70 za 5200kn, nemoras gledati dalje, jedino Asusa ako je bitan matte nebljestavi ekran.

 

Da sam se odmah sjetio ovih zadnjih opcija, nebi pisao roman, no sta je tu je, necu brisat vecinu posta, mozda pomogne.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 22:19 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

e znam da postoji negdje posebna tema za ducane ali ne mogu nac ako neko moze nabrzinu sam rec jel sve ok za kupovinu laptopa prek
m-computers.hr ili da idem za 300kn skuplje u instar ili ako moze link na temu

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
SimeKZ kaže...

Odlican ako ciljano zelis FHD 17.3" malo jaci laptop, ako je HD+ rezolucija u redu onda imas Acer v3-772g sa jako slicnim specs, samo malo jacom grafickom za 5000kn.

Gledo sam tog Acera u linksu... sad cu pogledati izmedu ovog Lenova gore i Acera pa cu izabrat. Ako ne sada u 11-12mj cu ga sigurno uzet.

 

Zasto kad gledma na notebook check bolje performanse pokazuje 750m od 840m ? 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 21:48 (SimeKZ).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...
The_Fichek kaže...
SimeKZ kaže...

Odlican ako ciljano zelis FHD 17.3" malo jaci laptop, ako je HD+ rezolucija u redu onda imas Acer v3-772g sa jako slicnim specs, samo malo jacom grafickom za 5000kn.

Gledo sam tog Acera u linksu... sad cu pogledati izmedu ovog Lenova gore i Acera pa cu izabrat. Ako ne sada u 11-12mj cu ga sigurno uzet.

 

Zasto kad gledma na notebook check bolje performanse pokazuje 750m od 840m ? 

Da, 10-15% za igre je navodno bolja 750m, ako je kolega koji isto tako gleda neki laptop dobro izracunao. Osim notebookcheck, za naslove koji te najvise zanimaju gledaj i game-debate, a najpreciznije bi trebao saznati rezultate preko nekog youtube gameplaya i onda u opisu takvih videja pise obicno koliki je fps covjek imao bez upaljenis fraps ili s cim je vec snimao gameplay.

Ako zelis 15.6" za igranje na razini tog Lenova, imas Lenovo z50-70, je stedljiv proc, al je najbolji stedljivi proc, prakticki na razini i5-4200M/i5-4210M kad je upaljen high performans (mislim da 0.2-0.3Ghz razlike pokriva 1mb vise L3 cachea kod i7-4510U). To gledaj samo ako te zanima 15.6" manja dijagonala, inace idi na sigurniji odabir sa M procesorom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 23:13 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mozda budu i na akciji ova dva navedena pa ono. Vidim da na notebookcheku sa tom konfom samo ima i7 gore vrti fullHD FIFA 15 na skoro 60fpsa. Sta je zanimljivo jako ali sa 740m grafuljom. 840m jos nema testirano. 

 

Budemo vidjeli sta bude za bozic i blagdane, mozda dode kakva akcija pa se budu jos jeftinije piknuli.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

840m je u svakom pogledu bolja od 740m, ne masivno, ali je bolja, tako da rezultat moze biti samo bolji. Ko zna sta ce do bozica bit jos.. Optimalno bi bilo da doleti kakav laptop u Hrvatsku sa 850m grafickom za barem 6000kn kak je to vec bilo sa Asusom n550jk.. Na takvu grafu se definitivno isplati protegnut 500kn, ako ti je budzet do 5500kn. No to je sve neisplativo pored stolnog gaming PC-a, koji moze postat i dosta prenosiv sa manjim kucistem. Naravno neces sa takvom kutijom ici npr. na faks x)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 22:45 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala Fichek za laptop, dolazi u petak :).

Pita prijateljica da joj treba neki za potrebe gledanja filmova, pisanja seminarskih radova i surfanje, budžet je do 4500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kadulja kaže...

Hvala Fichek za laptop, dolazi u petak :).

Pita prijateljica da joj treba neki za potrebe gledanja filmova, pisanja seminarskih radova i surfanje, budžet je do 4500kn

Np. Za prijateljicu nema apsolutno nikakve potrebe davati tolko novaca na nesto sto se ugodno moze obaviti sa laptopom od 2000kn, dok je izbor sa i3 vise "future proof" opcija ako bi se icim zahtjevnijim bavila u buducnosti. Uglavnom sve sam o tome i vise napisao u ovom postu, stranicu prije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 23:32 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

NAVALITE na Acer v3-772G, dok ga još ima! Ja sam si ga upravo naručio, ipak sam odlučio na tu opciju pa mu ubaciti SSD i zamijeniti 2gb RAM pločicu sa 4GB. Cijena i dalje ista 4599kn, daleko najisplativija stvar trenutno čak gledajući raspon cijena do 6000 kuna rekao bih barem što se hrvatskog tržišta tiče. Molim samo nekog da mi demistificira sljedeće. ako u laptop hipotetski ubacim 2x4gb RAM-a u jedan kanal, i u drugom ostavim ove dve pločice koje dolaze sa njim, 2+4gb, hoće li onda kanal 1 raditi u dual modu a kanal 2 u single ili će se sve baciti u single mod? jer imam priliku doći do 2x4GB vengeance-a za ne baš velike novce što ću sigurno učiniti, a onda bih u laptopu ostavio i ovo što je došlo s njim pa nek bude 14GB, od viška glava ne boli jel... ali samo ukoliko mi barem ova dva vengeancea rade u dual modu.

 

Što se tiče stranog tržišta, navalite na ovaj Acer v3-772G isto tako dok ga ima, ako imate račun u hrk, nakon konverzije valute ispast će vas nešto manje od 6400hrk, umjesto predviđenih cca 6100. cijena laptopa će vam se misteriozno dići sa 770 eura na 810 jer, kako sam kasnije doznao, amazon.de računa po porezu države u koju šalje proizvod (-.-). ali svejedno je poprilično isplativ i za tih 6400 kuna zbog svoje gtx850 i odličnog procesora, 1TB hard diska, kvalitete i nadogradivosti. ekran je mat, fullHD, a tipkovnica je azerty, ali nakon par izmjeni tipki lako se dobije standardni qwertz format :) iskoristite priliku, još ih je samo 9... ali prije tog doznajte jer ja nisam stigao, ima li godinu dana standardne garancije i vrijedi li ona u RH, tojest je li internacionalna. pokušao sam zvati ovlašteni acer servis, ali gospođa mi je samo rekla da oni nemaju nikakve veze s tim nego da moram pogledati na garanciji proizvoda je li ona internacionalna ili ne... iako, mislim.. ako servisirate acer ovlašteno valjda bi mogli i znati kakve garancije ima taj proizvod.. ali dobro, nema veze. u garanciju naravno nisam mogao pogledati, pošto je skup s laptopom u skladištu amazona u njemačkoj.

 

Dalje, onaj Asus N550JK, da, pojavio se opet ali ne za cijenu za koju je navodno trebao biti. ili je došlo do nesporazuma kad sam kontaktirao dobavljača ili nečeg drugog.. ja sam dobio info da će doći model sa bržim hard diskom i više memorije ili tako nešto, ali za cijenu istu kakva je i bila.. prvo, izgleda da ga hgspot jednostavno nije vratio na lager, a drugo, ima ga okolo ali za cijenu od oko 7300 kuna, što je za mene malo too much gledajući u svoj budžet koji će konačno biti iskorišten sutra ili prekosutra nakon dvotjednog ležanja na stolu.

 

Acer nitro serija, čovjek koji se činio vrlo ljubazan i susretljiv na kraju mi nije poslao nikakav e-mail, moguće da ga je previdio/ignorirao/nešto treće, ili jednostavno nije imao vremena... tako da od onih obećanih informacija za 3--4 modela nisam dobio ništa, ali primjetio jesam da su se pojavila dva modela na stranicama arhiteha, ali za malo vrtoglavije iznose od 8 i nešto tisuća kuna ili skoro 8 tisuća za slabiji model... tako da zasada ništa od nekog malo više affordable modela iz te serije. možda treba još pričekati, a možda na kraju ni ne bude ničeg bližeg 6000kn nego 8000.

---------

Sve u svemu, zasada još uvijek kao najveći best-buy za ispod 5000/5500 kuna slovi Acer v3-772g iz hgspota, a za budžet ispod 7000 kuna, opet isti laptop ali sa više konjskih snaga sa amazon.de. navalite, sumnjam da ih je hgspot dobio nešto previše u skladište, a i na amazonu se broj svaki dan smanji za 1-3 komada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 1:17 (chrisys32).
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da bi ti ta 2 vengeancea trebala raditi u dual chanell, ostalo single chanell, a osim integrirane graficke pojma nemam koje stvari imaju koristi od toga.. Sacekaj jos neciji komentar vezano za to..

Inace, fala na korisnim informacijama. Slazem se u potpunosti s tobom, samo bih nadodao da je trenutni best buy za gejmanje za budzet blize 7000kn ovaj Lenovo y50 za 7500kn, naravno za nekog kome je u redu 15.6" za gejmanje. Doduse ako u modelu sa amazona, dolazi 850m gddr5 verzija, sto je vrlo vjerojatno, onda se treba dobro smislit ak kupovina vani nije problem.

Slazem se da je v3-772g najveci best buy performans laptop kod nas otkako podobnije pratim laptope, jedini koji mu je zaprijetio sto se gejmanja tice je bio n550jk Asus za 6000kn. Za vise od toga je po meni daleko bolje ici na gaming PC + jeftiniji laptop, no to je samo moje misljenje :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 1:57 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U pravu si, koliko sam uspio nabaviti informacija, radi se o gddr5 memoriji. ne mogu tvrditi sa 110 postotnom sigurnošću, ali mislim da je gddr5. inače, čim dobijem ovaj Acer, bude osvanuo možda neki unboxing i review tu na forumu, osim ako ih već ima previše. :)

 

I za one koji imaju deviznu karticu u dolaru, poput mene, to će im podignuti cijenu na oko 6700 kuna, čisto za informaciju. zbog dvostruke konverzije

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 1:59 (chrisys32).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bas se ne uklapa 100% u ovu temu, ali je povezano pa ajde. Dali mi moze netko preporuciti neku dobru, kvalitetnu torbu za laptop od 17,3" da je oko 200kn?

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop za žensku osobu, interned, office i slično..

Trebao bi biti bijeli, Toshiba ili Asus.

Windowsi može/ne mora.
Do 5.000,00 kn +/- 5%. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bulldozer kaže...

Što ostali vele?
Ovaj DELL ili Toshiba

 

Čudnjikavo mi je da je tom DELL-u cijena tako niska (s obzirom što nudi).

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zato jer je akcijad della trenutno !

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice