Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.072.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bulldozer kaže...

Zato jer je akcijad della trenutno !

A i nema FHD zaslon.

 

P.S. Sudy na ovaj sam mislio

http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-lenovo-z5070-59432122/85789

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sudy_freak kaže...

Laptop za žensku osobu, interned, office i slično..

Trebao bi biti bijeli, Toshiba ili Asus.

Windowsi može/ne mora.
Do 5.000,00 kn +/- 5%. 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11501

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=97&products_id=10432

 

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/ssd/ssdsc2cw120a310/

 

+ caddy sa ebaya

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, ne razumijem se baš u laptope pa bi molio pomoč.
Zanima me zašto je konkretno ovaj laptop skuplji od ovoga ?

To me zanima jer ovaj drugi ima veči hard, više rama i brži procesor (bar meni kao laiku).

 

I drugo, koji mi je između ta 2 i ovoga po vama najbolji laptop za neko normalno korištenje surfanje,filmovi,muzika, eventualno nekakav program tipa autocad... (nikakve igrice me ne zanimaju).

Ili ako imate nekakvu sugestiju nečeg po vama boljeg, a za iste novce slobodno stavite link.

 

Unaprijed zahvaljujem na odogovoru!

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 18:55 (mexicorn).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,evo ja se opet javljam nako što sam prije par mjeseci sebi kupio ASUS G56jr,btw zvjerka je i nemam nikakvih problema s njim,evo sad trebam lap za frendicu,uglavnom za surfanje,studentica je,trebam što bolju rezoluciju displaya,ne treba neki prejak proc al da nije integruša,buđet je 4300 kuna,i da trebam windowse na njemu,bio sam na forumu naletio na ovaj lap :http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15187 i super je,frendici se sviđa al je problem što nema winse,a kad bi još i to kupila izađe oko 5 hiljada,molim pomoć,hvala puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
sudy_freak kaže...

Laptop za žensku osobu, interned, office i slično..

Trebao bi biti bijeli, Toshiba ili Asus.

Windowsi može/ne mora.
Do 5.000,00 kn +/- 5%. 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11501

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=97&products_id=10432

 

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/ssd/ssdsc2cw120a310/

 

+ caddy sa ebaya

Slazem se da netreba nista jaci proc od toga samo bi moj izbor bio Lenovo z50 zbog FHD rezolucije i to je onda najjeftiniji model ovak za 3300kn sa procom taman malo jacim od n3530. Bilo je modela sa FHD, i3-4030U, 840m za 3500-3600kn, ali ih nema trenutno. Toshiba je bolja ako zelis max. 4 god jamstva sto ne nudi nijedan drugi brand kod laptopa, a lenovo je dobar na duge vode jer je lagan za samostalno ciscenje itd. posto se lako otvara od ispod. Produljenje jamstva kod lenova je pojeftinilo i kosta na 3 god cca 350kn, pocetno jamstvo je isto dulje i vrijedi 2 god samo hrpa ducana to jos nije azuriralo.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ljudi, evo trebao bih laptop do 3000 kn za jednog ne zahtjevnog starijeg gospodina :) Znaci nema igranja igrica na njemu, samo da fino radi brzo bez zastajkivanja i to je to... Molim vas eto ako imate da mi postate. Hvala!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mexicorn kaže...

Pozdrav, ne razumijem se baš u laptope pa bi molio pomoč.
Zanima me zašto je konkretno ovaj laptop skuplji od ovoga ?

To me zanima jer ovaj drugi ima veči hard, više rama i brži procesor (bar meni kao laiku).

 

I drugo, koji mi je između ta 2 i ovoga po vama najbolji laptop za neko normalno korištenje surfanje,filmovi,muzika, eventualno nekakav program tipa autocad... (nikakve igrice me ne zanimaju).

Ili ako imate nekakvu sugestiju nečeg po vama boljeg, a za iste novce slobodno stavite link.

 

Unaprijed zahvaljujem na odogovoru!

Za bilokakav autocad nije pozeljno ici na najslabije procesore na trzistu laptopa, nego minimalno n3530 ili svakako pozeljnije i3, koji se kod acera nadje za dobre pare, tj. 2700kn - klik

Ako se nemozes tolko protegnut, a zelis se bavit tako ipak malo zahtjevnijim programima preporucujem HP 250 sa 2020m procesorom za 2400kn.

Naravno tu ja mislim na 2D autocad, za 3D autocad je jako pozeljna zasebna graficka i onda bi trebao izdvojiti barem 2900kn di zapravo imas performans best buy HP 250 g2

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 21:08 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Slazem se da netreba nista jaci proc od toga samo bi moj izbor bio Lenovo z50 zbog FHD rezolucije i to je onda najjeftiniji model ovak za 3300kn sa procom taman malo jacim od n3530. Bilo je modela sa FHD, i3-4030U, 840m za 3500-3600kn, ali ih nema trenutno. Toshiba je bolja ako zelis max. 4 god jamstva sto ne nudi nijedan drugi brand kod laptopa, a lenovo je dobar na duge vode jer je lagan za samostalno ciscenje itd. posto se lako otvara od ispod. Produljenje jamstva kod lenova je pojeftinilo i kosta na 3 god cca 350kn, pocetno jamstvo je isto dulje i vrijedi 2 god samo hrpa ducana to jos nije azuriralo.

Toshiba L50 je jos i bolja kaj se tice pristupa svim komponentama. 

 

 

A sad dali je FHD ili HD 720p tak manje vazno za office i internet, čak je po meni i bolje za integrirane bay trail grafe da budu manje opterecene procesiranjem manjeg broja piksela

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Drotvajler kaže...
Pozdrav ljudi, evo trebao bih laptop do 3000 kn za jednog ne zahtjevnog starijeg gospodina :) Znaci nema igranja igrica na njemu, samo da fino radi brzo bez zastajkivanja i to je to... Molim vas eto ako imate da mi postate. Hvala!
Lenovo G50-70 zbog velikog 1TB hard diska, jeftinog dodatnog jamstva, u startu po novome ima 2 god. jamstvo.
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Perkan55 kaže...

Pozdrav ljudi,evo ja se opet javljam nako što sam prije par mjeseci sebi kupio ASUS G56jr,btw zvjerka je i nemam nikakvih problema s njim,evo sad trebam lap za frendicu,uglavnom za surfanje,studentica je,trebam što bolju rezoluciju displaya,ne treba neki prejak proc al da nije integruša,buđet je 4300 kuna,i da trebam windowse na njemu,bio sam na forumu naletio na ovaj lap :http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15187 i super je,frendici se sviđa al je problem što nema winse,a kad bi još i to kupila izađe oko 5 hiljada,molim pomoć,hvala puno

Ako zelite 15" to je best buy kaj se tice FHD reze, windowse je glupo kupovati uz laptop jer ces samim time dobiti hrpu bloatwera predinstalirano tako da ti ne gine opet nanovo reinstalacija OS-a, javi se meni na PM pa cu ti dati link gdje ga mozes skinuti for free sa aktivacijom tako da bezveze ne bacas lovu...

 

Imate jos i opciju ako bi htjeli veci 17" ekran, to je ovaj jako dobar model Aspire E5-771G

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo kaj si linkao video, to je L50-A, a ne B klasa, mislim da to igra neku ulogu, al moguce da je dobar pristup. "Pro" u imenu na youtubeu me takodjer malo muci. Jednostavno je prevelik broj modela kod toshibe da bi covjek znao kakav je koji laptop..

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da sad sam provjerio ipak je B klasa nesto vise slim dizajna od A klase, razlika je sto je onako zakrenut zadnji dio laptopa, no i dalje je pristup komponentama dobar

 

Evo i video: ime PRO u nazivu nema nikakve razlike, provjerio sam

 

Lenovo je dosta bolji u kvaliteti izrade, toshiba i dalje gura uzasnu sjajnu plastiku i tipkovnica je po meni loša. Ako hoce neka si razmisli o onom Lenovu Z50 sa FHD rezom eto po novome elipso daje 5 god. jamstvo u 10-tom mjesecu i ima 5 % popust na web naruđbu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 12:05 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@The_Fichek: Hvala na preporuci. Kupio sam na kraju Lenovo g510. :)
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebala bi mi pomoć oko izbora laptopa u vrijednosti 4500 - 6000kn. Laptop bi bio prvenstveno namijenjen za rad sa malo zahtjevnijim razvojnim alatima, a sekundarno za igre/multimediju. Isto tako da ipak potraje najmanje koje 3-4 godine.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Winged Hussar kaže...

Pozdrav,

 

trebala bi mi pomoć oko izbora laptopa u vrijednosti 4500 - 6000kn. Laptop bi bio prvenstveno namijenjen za rad sa malo zahtjevnijim razvojnim alatima, a sekundarno za igre/multimediju. Isto tako da ipak potraje najmanje koje 3-4 godine.

Preporuka, ja ga uzeo prije 4 dana i za sad je sve ok :)

Ako ti išta znači vlasnik sam IT portala i svaki dan radim s bazom podataka, grafičkim alatima i ostalim značajkama

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Jel mi moze neko preporucit laptop za negdje oko 4000kn(+/- 500kn).

Namjeravam ga koristit najvise za rad ali volio bih da imam mogucnost igranja novijih igara pa makar na minimalnim postavkama.

 

Posto neznam sad striktno koliko cu imat na raspolaganju za laptop,naso sam si dva po svom ogranicenom znanju o hardware-u pa pitam odma za misljenja:

 

http://www.ekupi.hr/TOSHIBA-Satellite-C55-A-1M7-Core-i54GB500GBPSCGLE-00600FY4-prijenosno-racunalo-405064.aspx

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-G5070-FullHDCore-i58GBGT840M-59-432113-bijela-prijenosno-racunalo-457566.aspx

 

Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
loler kaže...

Pozdrav

 

Jel mi moze neko preporucit laptop za negdje oko 4000kn(+/- 500kn).

Namjeravam ga koristit najvise za rad ali volio bih da imam mogucnost igranja novijih igara pa makar na minimalnim postavkama.

 

Posto neznam sad striktno koliko cu imat na raspolaganju za laptop,naso sam si dva po svom ogranicenom znanju o hardware-u pa pitam odma za misljenja:

 

http://www.ekupi.hr/TOSHIBA-Satellite-C55-A-1M7-Core-i54GB500GBPSCGLE-00600FY4-prijenosno-racunalo-405064.aspx

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-G5070-FullHDCore-i58GBGT840M-59-432113-bijela-prijenosno-racunalo-457566.aspx

 

Unaprijed hvala :)

Provjeri taj lenovo na ekupi.hr i vidi radi li se zbilja o FHD rezi, ako da idi na njega, ako ne, javi se pa ces dobit slicnu preporuku. Btw. pitaj ih i za boju, precudno je da se radi o bijeloj boji ako je to zbilja g50-70, a ne z50-70. Mislim da se njima nest pomjesalo u tom opisu.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zavisi za koje stolno racunalo.. Opcenito je dobra zamjena i sto se laptopa tice ako cijena ostane 8000kn ce biti best buy u tom rangu u Hrvatskoj, a vjerujem da ce cijenu malo srusit ducani kao arhiteh, adm.. Sto se racunala opcenito tice, naravno da se za te pare slozi jaca gaming ili kakva vec konfiguracija.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kad si vidio ovaj oglas ako mi mozes reći? Jer kad na nabava.net u tražilici upišem g551 ne izbacuje mi ništa. Ako mi netko može reći ako zna koliko ova nabava.net kasni u odnosu na pojedine trgovine. Ja evo npr. odavno čekam n550jk kojeg na nabavi.net nema pa nema, sad ne znam dali se je možda u međuvremenu negdje pojavio, a da sam ga ja propustio.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Kad si vidio ovaj oglas ako mi mozes reći? Jer kad na nabava.net u tražilici upišem g551 ne izbacuje mi ništa. Ako mi netko može reći ako zna koliko ova nabava.net kasni u odnosu na pojedine trgovine. Ja evo npr. odavno čekam n550jk kojeg na nabavi.net nema pa nema, sad ne znam dali se je možda u međuvremenu negdje pojavio, a da sam ga ja propustio.

g550jk odavno nema, za mainstream potrebe je ostao n550jk, zatim je dosao n551jk.

 

g551jm uopce nema na nabava.net jer prakticki jos nije stigao nigdje pa ni u instaru, neznam je li ti promaklo sa linka: "Pree Sales u tijeku, isporuka cca 28.10"

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas mi je došao newsletter na mail...

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
AirLive kaže...

Kad si vidio ovaj oglas ako mi mozes reći? Jer kad na nabava.net u tražilici upišem g551 ne izbacuje mi ništa. Ako mi netko može reći ako zna koliko ova nabava.net kasni u odnosu na pojedine trgovine. Ja evo npr. odavno čekam n550jk kojeg na nabavi.net nema pa nema, sad ne znam dali se je možda u međuvremenu negdje pojavio, a da sam ga ja propustio.

g550jk odavno nema, za mainstream potrebe je ostao n550jk, zatim je dosao n551jk.

 

g551jm uopce nema na nabava.net jer prakticki jos nije stigao nigdje pa ni u instaru, neznam je li ti promaklo sa linka: "Pree Sales u tijeku, isporuka cca 28.10"

Da, sad vidim, promaklo mi je.{#} Tako se dešava kad 100 stvari odjednom gledaš pa sve na brzinu. Uglavnom jeli zna itko išta o n550jk? {#}

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

N550jk ti se isplati samo za 7000kn ako opet dodje u instaru... Za 7300kn ovako bih vec rekao da je neisplativo pored nadolazeceg g551jm, ako zelis posteno igranje na laptopu kad je vec tako velik budzet..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

N550jk ti se isplati samo za 7000kn ako opet dodje u instaru... Za 7300kn ovako bih vec rekao da je neisplativo pored nadolazeceg g551jm, ako zelis posteno igranje na laptopu kad je vec tako velik budzet..

Kad bi taj novi mogao po prilici stići kod nas? {#}

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

N550jk ti se isplati samo za 7000kn ako opet dodje u instaru... Za 7300kn ovako bih vec rekao da je neisplativo pored nadolazeceg g551jm, ako zelis posteno igranje na laptopu kad je vec tako velik budzet..

Mislio sam na onaj n550jk koji se vrtio oko 6000 kn tako da mi je budžet oko 6k, ne 7k.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam bas hoce li se ponovno pojaviti taj Asus, glupo je spekulirat, mozes se samo nadati... Razmisli o kupovini vani ako zelis laptop za 1080p gejmanje, tipa v3-772g na amazonu kojeg je kolega nedavno linkao, al mi se neda trazit.. Taj ti ima 8gb rama, 850m gddr5 graficku koja se moze clockat na razinu 860m, FHD rezu, 17.3" ekran, i5-4210M proc. Sve skupa sa porezom i glupostima kosta nekih 7500kn, potrazi taj post ako zelis..

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 22:32 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok mladici,

 

molio bi misljenje o http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-n551jk-cn115d-intel-i7-12gb-1000gb24gb-geforce-gtx850m-4gb/asus-n551jk-cn115d

 

izgleda dobar po komponentama koliko se razumijem a i ne izgleda lose.

 

Jeli znate mozda kad ce bit dostupan, ima li sto bolje za te novce? Ima li sto slicno a da je jeftinije?

 

Tu i tamo se mozda sto zaigra al nista posebno.

 

Hvala

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Brat bratu, ako laptop nije za neko posebno igranje nema smisla davati tolke pare za njega. Postoji li neka posebna namjena osim mozda povremenog igranja ili su ok vrlo solidne all-around performanse?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Brat bratu, ako laptop nije za neko posebno igranje nema smisla davati tolke pare za njega. Postoji li neka posebna namjena osim mozda povremenog igranja ili su ok vrlo solidne all-around performanse?

 

Full hd reza, izgled, kvaliteta izrade, zvuk, osvjetljena tipkovnica, brzina u radu, povremeno igranje, obrada videa......znas li Fichek ima li sto u tom smislu da je jeftinije? Asus me opcenito gusta po kvaliteti izrade.

 

Najradije bi macbook ali mi se ne dava tolike pare za njega

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice