Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.073.656
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani,

molim Vas prijedloge za kupnju laptopa. Laptop bih prvenstveno koristio za rad u softverima poput Solidworksa, OpenFOAM-a, Matlab-a i sličnih ( a ne za igrice ).
Cijena 4000-4500 kn. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Odlican je taj Acer za 2600kn, pazi da ti i taj ne prodje kroz prste..

 A valjda se neće zeznut, nego će me poslušat. Poslao mi je na pm da je već dogovorio nešto od 2k kuna sa gpu koja je na notebookchecku 1. u 4. klasi :(

Kolega se valjda neće ljutiti što sam javno iznio njegovu privatnu poruku. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 23:44 (AirLive).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...
The_Fichek kaže...

Odlican je taj Acer za 2600kn, pazi da ti i taj ne prodje kroz prste..

 A valjda se neće zeznut, nego će me poslušat. Poslao mi je na pm da je već dogovorio nešto od 2k kuna sa gpu koja je na notebookchecku 1. u 4. klasi :(

Kolega se valjda neće ljutiti što sam javno iznio njegovu privatnu poruku. 

 Nije problem,zahrdjao sam,ne pratim racunalnu scenu vise od 4-5 godina pa pitam za savjet :D 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala puno svima na pomoći. Naručila je Asus N551JM-CN089D.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@plomin_C

 

Asus X550JK pa onda kasnije ili odmah nadogradi rame i to mislim da ces morati vaditi van postojece pa ugraditi 8GB novih - 8gb ddr3l ram (jer bi trebao imati 1x SO-DIMM socket, nisam 100% siguran). U tom slucaju postojece prodas za nekih 200kn, 8GB kupis za 500-525kn ili kupis sa Njuskala za 450kn.

 

Htio ili ne igrati, vrlo pozeljna je jaca graficka za te CAD stvari, 3D simulacije itd., a taj ne samo da ima jacu graficku od (i dosta skuplje) konkurencije nego i jaci procesor + dobro hladjenje + Asus akcija

 

@Dragonaut

 

Takodjer odi na mojasus stranicu pa vidi o kakvoj je akciji rijec, imas link u ovom postu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 8:28 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako su mu ta 4GB RAM-a zalemljena na matičnu + još jedan slobodan utor neće moći ništa prodavati.

 

Treba vidjeti jel je taj system ali mi se čini logičan ako ima samo jedan utor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 8:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, nisam htio otvarat novu temu pa cu ovdje postavit pitanje. Dakle, imam priliku kupit Apple Macbook Pro 13 Retina (Late 2012) - 2.5ghz - 8gb RAM 128 GB SSD za 6000kn. Isplati li se to s obzirom na starost proizvoda, hoće li trajat ( ne bih volio bit outdated za godinu dana )?

Burn
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji su shopovi vani dobri s cijenama i pouzdani u isporuci za kupnju prijenosnika?

Gledao sam alzu i mediamarkt, ali nemaju ono što tražim.

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan

 

Molio bih vas za pomoc ! Treba mi laptop do 6000 kn, 17.3'' po mogucnosti da je dobar za gaming(LoL, WoW, Dota 2, GW2), rad u raznim programima (solid, acad etc. ) i da se ne grije previse.

 

Hvala na paznji. LP

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus F751LK mislim da bi ovo bio neki best buy kod nas s obzirom na gtx850m i full hd mat ekran

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 19:20 (alkoholno_vrenje).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@alkoholno_vrenje Linkao si nam ime trgovine. Ništa više.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=12122 

Ispricavam se za prvi link

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek

Da shvaćam, cijenim prijedlog, ali ipak prelazi moj budžet... 
Dakle, zanima me laptop cjenovnog ranga 4000-4500kn za plaćanje koje nije u gotovini.
Tvoje mišljenje o: Toshiba Satellite L50-B-1MC, Lenovo Ideapad Z50-75, HP Pavilion 17-f100nm?
Ili ipak neki drugi?
Zahvaljujem unaprijed.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alkoholno_vrenje kaže...

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=12122 

Ispricavam se za prvi link

Valja. FHD kod Asusa kojeg ti je Roby predlozio ima cijenu, jos i nesto vise na 17,3" nego na 15,6" opcenito, kolko sam skuzio. F751LK ima i matt ekran i neke druge bolje i skuplje oznake ekrana kao veca svjetlina, nesto veci kut gledanja (95% nije IPS, nego kvalitetnija TN matrica). +2GB RAMa i 24GB SSD SSDs cache isto imaju cijenu. Nazalost oba imaju i5U proc, ali nije losa 850M niti uza njih, i dalje je to dost bolja kombinacija za igre opcenito nego 840M+bilosta, ako ne gledam neke CPU prezahtjevne igre.. 

Na kraju krajeva ti se isplati protegnuti na skuplji kojeg je Roby predlozio, a nije los ni taj kojeg si ti linkao, zavisi o tvom budzute. Jos nest, ak nisi tolko u gejmingu razmotri najjeftiniji 17,3" IPS Lenovo z70-80.

 

@plomin_C

Ako si nekim slucajem student, predlazem da se sluzis kompovima koji su predvidjeni za vjezbu na tim programima dok ne ustedis novce jer Asus je dosta jaci od svega nabrojanog za te programe, a realno nije puno skuplji s obzirom na hardver.

Od nabrojanih, Lenovo izbaci, barem tu verziju sa AMDom, mozes pogledat verziju sa i5U. Mislim da ti svi programi vise vole CUDA jezgre, tako da bi 840M npr. u bas tom modelu Lenova z50 sa i5 za 4000kn bio bolji odabir, a ako je programima svejedno bilo Nvidia ili Radeon grafa onda Toshiba ili HP sa primamljivih +24mj jamstva u cijeni, tj. 3god sve skupa. Izrada je na strani HPa naspram Toshibe, a proc slabiji, s time da ti programi vole cim vise jezgri pa razlika i nebi trebala biti strasna izmedju A10-5745M i i5-4210U u tom scenariju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 20:54 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno vam hvala ljudi na preporukama, ali ja mislim da cu ici sa ovime od 4900 kuna. Mislim da zadovoljava sve moje potrebe a i 600, 700 kuna ostaje vise u depu sto je za ovo vrijeme i vise nego dobro ! A na ekran toliko i ne patim puno kada u vecini slucajeva kada gledam neki film spajam laptop na TV. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U tom slucaju razmisli i o manjem Asus X550JK sa 35% jacim procesorom za 4500kn pa mozes nadograditi RAMe na 8GB do 4800kn. Novije igre bi takodjer osjetno bolje vrtio s tom kombinacijom, ako ti nije tolko do igara reci pa cemo predlozit nest jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 21:27 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A od igara igram samo gore navedene (LoL, WoW, Dota 2 i GW2) i cisto sumnjam da cu uskoro prelaziti na neke zahtjevnije igrice , a sto se tice ekrana 17.3'' bih volio zato sto mi je ugodnije gledati u veci ekran. Frend mi ima dobar laptop od 15.3'' ali nikako se ne mogu naviknuti na tu velicinu ekrana. A sad po vasim iskustvima da li je to osjetna razlika ili se covijek navikne sa vremenom ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za LoL i Dotu je relativno svejedno imao i5U ili i5H, za WoW i GW2 bas i ne jer su procesorski dost zahtjevne igre, iako starije pa si razmisli jos, pogledaj rezultate grafickih, al pazi s kojim procesorima su testirane.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zasad imam losa iskutva sa pregrijavanjem laptopa, ne bi li stoga bilo bolje uzeti i5 4210U , koji ima manju potrosnju energije ? Zasad sto sam pogledao na internetu I5 4210U jako lijepo funkcionira zajedno sa GTX 850 M . Cini mi se to kao dobra kombinacije. Ujedno me zanima kakvo je stanje sa Radeon grafickim karticama i AMD procesorima. Performanse njihove na papiru izgledaju jako solidno a i cijena im je prihvatljivija. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postovani

 

Zanima me kupnja laptopa do 4000 kn. Laptop bih koristio uglavnom za fakultet (office), surfanje, youtube, eventualno skinuo poneki film i igrao Fifu.

Dijagonala ekrana nije pretjerano bitna jer ga uvijek mogu spojiti pomoću HDMI-a na TV. Kakve preporuke mi nudite?

 

Puno hvala! :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A sto si to gledao sa AMDom da je izgledalo solidno i cijenovno prihvatljivo?.. Da, super je potrosnja, al i5H na balanced modu radi opet osjetno jace od i5U na high-performansu. Pogotovo se nemas sto brinuti radi one Asus akcije.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko znam asus se pokazao dosta dobrim što se tiće hlađenja u svojim laptopima bez obzira na višu ili nižu klasu. Situacija je takva da 850m sa 17.3'' ekranom dolazi jedino sa tim i5 u kojeg si naveo tako da nemaš izbora :D. I5 m ili h bi doro došli, ali toga nema tako da... Što se tiće radeonki, zeleni tabor u prijenosnicima dominira u zadnje vrijeme, pogotovo kada pričamo o gamingu jer su neke igre dosta lošije optimizirane za amd gpu i na skoro istim karticama po klasi se zna dosta bolje performanse imati na nvidii. Što se tiće cpu taj a10 je blizu i5 u kao što je fichek rekao, ali ni za cpu nisu baš jaki ko intel (za mobilni cpu kažem).

Koja je to radeonka i amd proc da je dobar bio ako možeš podijeliti sa nama?

 

EDIT: Alkoholno vrenje ovo tebi pišem samo su uletjela 2 posta u međuvremenu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 0:30 (AirLive).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala vam na info, uglavnom dvoumim se izmedu 2 od prije navedena asusa, ali otvoren sam i za druge marke. Acer se popravio ili je i dalje krama ? Po vasem misljenju da li se isplati investirati jos 700 kn za bolji ekran , 2gb rama i ssd ? Mislim da li ce se osjetiti znatna razlik

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Popravio se, ajmo tako rec, bez sarkazma. Pogledaj si E5-771G koji nudi valjda jednako dobar ekran kao onaj skuplji Asus (isto FHD; isto 300nits svjetlina, visok kontrast, itd. sto mozes vidjet na notebookcheck.net), a imas ga za 4600kn u MazaginRS sa 8GB RAMa, i5U, ali 840M grafickom. Asus jedini na nasem trzistu nudi 850M graficku, dalje sa 860M ima Lenovo, Acer, ali to je dost skuplji rang od ovog kaj ti gledas.

 

24GB kod skupljeg 17,3" Asusa, to je SSD cache, tj. to bi sve skupa trebao biti nekakav SSHD, hibridni disk SSDa i HDDa, bolje od HDDa, losije od pravog SSDa. 2GB RAMa kosta 200kn, 4GB 300kn, 8GB 500-525kn. Ekran je i dalje TN, bolji od jeftinijeg modela, radi vece svjetline, kontrasta, malo bolji kut gledanja, ali ne i puno bolji sto bi npr. donijela IPS matrica, znaci pricamo o iznadprosjecno kvalitetnoj TN matrici, ali jos uvijek je to losije od IPS kojeg ima Lenovo z70-80, sto se tice 17,3", ali taj nema 850M grafu, a 15,6" IPS gledaj ovako: n551jk (pazi, 4GB RAMa, 5400rpm HDD)

 

Na tebi je odabir, tj. da se smislis kolko bi cesto spajao laptop na TV ili vanjski monitor, jer ako bi to bilo cesce nego sto bi gledao u sam ekran laptopa, onda nema nekog smisla protezati se van 5000kn. Btw. da bi spojio laptop na monitor/TV  FHD rezolucije netreba ti FHD rezolucija samog laptopa, nego tu rezu isporucuje graficka, bilo integrirana bilo 840M/850M. Cisto, ako nisi znao..

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znam da za spajanje na TV graficka igra ulogu. S obzirom na sve dosad navedeno ici cu na onaj asus od 4800 kn, ima sve sto mi je potrebno i cijena mu je prihvatljiva. Hvala vam na pomoci ljudi i vremenu ! 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka neceg na njuskalo il u ducanu do max 2k kn sta se najbolje da nac za te novce :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V15-Nitro-VN7-591G-77A9-Notebook-Review.128435.0.html0

 

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Y70-Notebook-Review.128841.0.html

 

Kod obadva reviewa citaj odijeljak "Temperature" pa usporedi, temperature su vrlo slicne, malo drugacije rasporedjene. Inace, usporedba nije najvise fer jer je jedan 15,6" drugi 17,3", stoga bi lagana prednost trebala ici na stranu Lenova y70. Pazi oba su testirana sa i7 koji grije vise od i5H, tako da je mislim da nemozes pogrijesit niti sa jednim. Druga napomena, Lenovo nema msata, niti optiku, tj. nema slobodno mjesto za drugi disk pored postojeceg, tj. ako bi htio SSD, moras vadit postojeci SSHD. Kod Nitroa imas m.2 SSD utor do kojeg je doduse zahebano doci, trebas gledati youtube tutorial. Optike takodjer nema, dok ju 17,3" model, VN7-791G ima i taj se nadje za 900 eura u prvom ducanu kojeg si linkao:

http://www.notebooksbilliger.de/acer+aspire+vn7+791g+51f5?nbb=8f14e4

Review: http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V17-Nitro-VN7-791G-759Q-Notebook-Review.126701.0.html

 

Za kraj, Lenovo ima touch ekran i to vjerojatno glossy pa racunaj jos i na to. I jos jedna stvar, pojavili su se Nitroi sa 960M grafom i to 15,6" od 880 eura:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4747979_-aspire-vn7-591g-5727-acer.html

a 17,3" idu od 1000 eura, Lenovo y70 je preskup sa njom. Grafa je inace samo malo jaca od 860M, stoga je 50 eura prihvatljivo skuplja cijena, vise od toga ne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 23:17 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

 

Postoji li kod nas neki ekvivalent Chromebooka ? npr Acer C720P

zapravo trazim neki ultrabook form-factor laptop, ali da ne potrosim previse (sto manje to bolje)
koristio bih ga kao neki linux machine

 

dakle mali, tanak, ali da nije neki ARM..

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice