Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.722
|
čitano: 13.083.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fango kaže...

.. dvoumim se izmedju:

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=C50-B-149

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3542-intel-core-i3-4030u-170-ghz-500gb-hdd__6301841

 

.. na dell 3g garancije, ali mi se cini dosta losiji ekran?.. graficka mi ne igra ulogu, prije kvaliteta izrade i ekran

Nijedan laptop nema poseban ekran u tom rangu, a Lenovo z50 prvi nudi FHD rezoluciju, ako te interesira i taj je definitivno cvrsce izrade od Toshibe, kao i Lenovo g50 i b50. G50 je crno obojeni, ima 1TB HDD, B50 matt ekran i jeftinije dolazi sa Windowsima, Z50 kao sto rekoh ima FHD, uz to super 840M graficku, ali zato slabiji pentium 3558U koji je ustvari i3-4010U bez Hyperthreading. Dell definitivno nije vrijedan tih novaca, jednom od navedenih Lenova mozes produljit jamstvo na 3g za 300kn i opet ce te sve skupa ispast jeftinije nego Dell (za to produljivanje imas rok, ako se ne varam 10mj. za Lenovo). Sa iznadprosjecnim ekranom u tom rangu gledaj 17,3" Lenovo G710 i Acer E5-771G (oba naravno i dalje imaju TN).

 

vlatko27

Slazem se sa svime kaj ti je napisao AirLive. Znaci 17,3" gledas sa 960M i to je blize 8000kn (Acer Nitro VN7-791G, Asus G771JM), tj. placas finu novcanu svotu za malo bolje hladjenje i malo vecu dijagonalu naspram N551JM/JK. Za 9000kn best buy je Asus G751JL, za 10000kn Asus G751JT. Neznam gubis li garanciju, ali ne vidim tu neki problem i da "gubis" jer lako kad nosis u servis stavis diskove kako su bili, a kod Nitroa SSD stavljas na m.2 utor do kojeg je malo zeznuto samostalno doci.

 

@telefon 2

Uglavnom se ne isplati ici na i7U, precijenjen je, pogotovo kod 17,3". Kao sto ti je ekipa napisala u temi koju si otvorio, to je ustvari i5, po jacini izmedju i5U i i5M, daleko od i7HQ/MQ. Koliki je budzet?

 

Friday kaže...

Ekipa šta mi preporučate iz linksa do 3.000 kn? Laptop za internet banking, office i takve stvari. Ne mora imati windowse...

Evo sa Windowsima i konkurentnom cijenom: Lenovo B50 i3U

17,3" Lenovo G710 sa po jezgrama jacim procom, ali bez HTa pa je to tu negdje kao i3U, vece potrosnje koju taj G710 bez problema trpi.

Po izradi je Lenovo vjerojatno najbolji u tom rangu, vrijedi spomenut i vrlo lagan pristup komponentama u slucaju ciscenja, samostalne nadogradnje itd.

 

@doky01akablava

Da, trebala bi se overclockat na razinu 860M, mozda treba imat srece sa chipom, ali to je i dalje DDR3 grafa, to imaj na pameti, za HD prakticki nebitno, za FHD bitno. Pogledaj si rezultate na notebookchecku, od igre do igre, klikci na brojeve fps-eva da ti izadju prozorcici koji ti ukazuju s kojim procesorom, driverima, laptopom je testirana grafa da imas bolji uvid u rezultate. Nekakav zakljucak je da je za HD solidna, ali najnovije igre na HD ces bolje vrtit na medium nego high postavkama na istoj HD, znaci za 2-3god.. zavisi koliki si entuzijast i na koje igre pucas.

 

@Darko1983

U tom slucaju ne vidim razlog kupovine laptopa za 6000kn jer je specificno za njih upravo IPS ekran i pojavljivanje 860M graficke, a 850M pocinje bit normalna. Sve to ima svoju cijenu, pogotovo IPS. Takodjer mozes proc jeftinije jer ti netreba FHD rezolucija koja isto ima cijenu. Znaci preporuka pada na Asus X550JK, ti biraj sa i5H ili i7HQ pa ga do 6000kn mozes fino nadogradit sa SSDom, RAMima, ako te volja. Za ugradnju SSDa vadis van optiku i stavljas SSD ladicu - klik (ili sa ebaya, 9.5mm visina)

 

@Marijo84

Kako imas dovoljno novca za N551JM, onda definitivno idi na njega. Stock 860M je nekih 20% bolja od stock ddr3 850M, a i5H ce prakticki osloboditi puni potencijal iste. Republic of gamers.. pa bas i nije dovoljno reci, meni i hrpetini ljudi to liči na vise ni manje nego pofarbani N551JK sa famoznim ROG logom.

 

@lnova65

Nema nist jace, super odabir. Eventualno razmisli 1k skupljem G751JT, prakticki istom laptopu sa 970M grafom koja bi bila laptop efikasna verzija desktop gtx770, a 965M je na pola puta izmedju 860M (gtx750Ti) i 970M, mozda bi se dala usporediti sa desktop gtx960, tj. vjerojatno je nesto slabija od nje.

 

@Mark666

Definitivno se prvo odluci za dijagonalu jer dosta igra ulogu u tom rangu. Ako se ne varam za taj posao prakticki nije bitna graficka pa sto se tice 17,3" vidi jos Lenovo z70-80 sa IPSom i i5-5200U koji je prakticki samo malo slabiji od i7U, sitno jaci od i5-4210U. Obrati pozornost na HDD kod Asusa, onaj sa precijenjenim i7U nema 7200rpm, nema FHD.

15,6" sto se tice performansi su dost jaci u tom rangu od tih 17,3" best buyeva pa tako imas za 6200kn boljeg nego sto si gledao, Asus N551JK i7 (RAMi se puno lakse nadograde nego procesor :)), Asus N551JK i5 (i5-4200H i dalje osjetno jaci od i7U), a ako te ne interesira toliko izrada i tako kvalitetan IPS FHD ekran, gledaj Asus X550JK. Znaci X serija je iza N, prakticki jednako dobre performanse, ali nije tolko doradjena izrada, nema aluminija i IPS matrice.

 

@Palj

X550JK i5 + 4GB DDR3L

 

@earl_grey

Sa extra svjetlinom, tj. valjda najboljim ekranom u tom rangu i istim specs kao taj Lenovo imas 17,3" Acer E5-771G pa razmotri, a ako te ne interesira 17,3" reci pa cemo dalje traziti, makar 15,6" Lenovo z50 je best buy vjerojatno broj 1 u tom rangu kada se gleda sto sve nudi naspram konkurencije.

 

@TTCO

N551JK-CN112D i7 + 4GB RAMa + 240GB SSD i bit ce malo probijen budzet, ali kombinacija je po meni best buy. Druga je stvar, ako te ne zanima IPS ili ti je ok HD rezolucija ili ti je ok laptop prosjecno dobre izrade bez ikakvog aluminija, tj. ako ti je ok Asus X550JK

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 22:16 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Palj kaže...
anonymous_Zg kaže...

moram ga imat radi prenosivosti, inace bi pc uzo...

 Aha, ok onda. Za monitor, osobno ne znam kakva je ta grafa na lap i jel može ona to sve tjerati na nekim pristojnim fps u igrama i kako će to izgledati na velikom ekranu, velika dijagonala na FHD monitoru. Istraži koliko je ta grafa jaka i jel može sve to. Gugl bi trebao biti u stanju izbaciti kakve brojke. :)

 evo sad sam gledo al ne nalazim bas nesto -.-

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To pitaš kakva je 850m za igranje na fhd? Ako to pitaš, odgovor je da je ok za malo starije naslove, tj. ako želiš nove naslove gurat na fhd onda ćeš trebat smanjiti detalje, neke specijalne efekte..., ili smanjiti rezoluciju na kojoj igraš. Za grafičku je bitna rezolucija, tj. što je veći broj piksela, ona se više "znoji"; dijagonala ekrana nema veze s time.

 

 

Vidim fichek je opet u punom pogonu. 

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fichek ide ko Ferrari. :D
Hvala na preporuci!

TomPalj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
fango kaže...

.. dvoumim se izmedju:

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=C50-B-149

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3542-intel-core-i3-4030u-170-ghz-500gb-hdd__6301841

 

.. na dell 3g garancije, ali mi se cini dosta losiji ekran?.. graficka mi ne igra ulogu, prije kvaliteta izrade i ekran

Nijedan laptop nema poseban ekran u tom rangu, a Lenovo z50 prvi nudi FHD rezoluciju, ako te interesira i taj je definitivno cvrsce izrade od Toshibe, kao i Lenovo g50 i b50. G50 je crno obojeni, ima 1TB HDD, B50 matt ekran i jeftinije dolazi sa Windowsima, Z50 kao sto rekoh ima FHD, uz to super 840M graficku, ali zato slabiji pentium 3558U koji je ustvari i3-4010U bez Hyperthreading. Dell definitivno nije vrijedan tih novaca, jednom od navedenih Lenova mozes produljit jamstvo na 3g za 300kn i opet ce te sve skupa ispast jeftinije nego Dell (za to produljivanje imas rok, ako se ne varam 10mj. za Lenovo). Sa iznadprosjecnim ekranom u tom rangu gledaj 17,3" Lenovo G710 i Acer E5-771G (oba naravno i dalje imaju TN).

 

 

.. da, ali taj dell ne kosta zapravo 3700kn, vec 3000kn u promociji, brine me zapravo sto pisu da je ekran los, isprane boje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 7:13 (fango).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

@Mark666

Definitivno se prvo odluci za dijagonalu jer dosta igra ulogu u tom rangu. Ako se ne varam za taj posao prakticki nije bitna graficka pa sto se tice 17,3" vidi jos Lenovo z70-80 sa IPSom i i5-5200U koji je prakticki samo malo slabiji od i7U, sitno jaci od i5-4210U. Obrati pozornost na HDD kod Asusa, onaj sa precijenjenim i7U nema 7200rpm, nema FHD.

15,6" sto se tice performansi su dost jaci u tom rangu od tih 17,3" best buyeva pa tako imas za 6200kn boljeg nego sto si gledao, Asus N551JK i7 (RAMi se puno lakse nadograde nego procesor :)), Asus N551JK i5 (i5-4200H i dalje osjetno jaci od i7U), a ako te ne interesira toliko izrada i tako kvalitetan IPS FHD ekran, gledaj Asus X550JK. Znaci X serija je iza N, prakticki jednako dobre performanse, ali nije tolko doradjena izrada, nema aluminija i IPS matrice.

 

 Puno Ti hvala na sugestijama.  Sada imam 17,3" na 1440*900 sto mi je i vise nego dovoljno pa nisam siguran koliko(ako) gubim ako krenem sa 15" sa 1920x1080 a mogu dobiti jaci lap. Da graficka mi nije uopce nije bitna. Treba sada pametno odabrati a suzio si mi izbor. Jos jednom hvala

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek:

budžet...Ovako: imam laptop koji sasvim dobro radi ono za što je predviđen(surfanje, poneki dokument u wordu, multimedija) i ne bih kupovala novi da mi ne trebaju bolje performanse. Tako da neko half ass rješenje mi baš nije rješenje. Nešto sam gledala linkove koji su postani ovdje, i mislim da bi cifra mogla biti oko 8000 kn, u principu bez Windowsa, tako da će trebati uračunati i taj trošak. Ovaj mi se čini prilično dobar uz neku razumnu cijenu za takve specifikacije: http://www.m-computers.hr/asus-g771jw-173matte1920x1080-core-i7-4720hq360ghz-8gb-ddr3-1000gb7200rpm-dvd-sm-nvidia-gtx960-gddr5-2gb-bt-hdmi-mdp-wi-fi-ac5gb-usb30-hd-webcam-bangolufsen-sound-illuminated/90NB0856-M00490/product/

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 8:02 (telefon 2).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

To pitaš kakva je 850m za igranje na fhd? Ako to pitaš, odgovor je da je ok za malo starije naslove, tj. ako želiš nove naslove gurat na fhd onda ćeš trebat smanjiti detalje, neke specijalne efekte..., ili smanjiti rezoluciju na kojoj igraš. Za grafičku je bitna rezolucija, tj. što je veći broj piksela, ona se više "znoji"; dijagonala ekrana nema veze s time.

 

 

Vidim fichek je opet u punom pogonu. 

 pa mislio sam tu i tamo koju igru, al najbitnije mi je kako bi vegas radio, i jel bi mi veca radna povrsina bila, a ne samo da se rasiri sve ko na laptopu, ako me razumijete haha (27 inca fhd monitor) :D

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
assassin.st kaže...
Darko1983 kaže...
assassin.st kaže...
Osjetim i ja otkad sam prešao sa svoga (najviše moć CPU-a i GPU-a), ti ćeš pogotovo osjetiti.
 

NAPOMENA:

Ako misliš uzimati X550JK morat ćeš instalirati Win8, ja sam cijeli dan izgubio pokušavajući instalirati neke drivere za Win7, bez uspjeha. Kad sam stavio Win8 sam je sve povukao automatski. To je jedna od mana koje sam zaboravio spomenuti, iako ovaj Win8.1 radi bez problema. Pozitivno je što se boota u manje od 10 sekundi.

 

 

istina je da se teže nađu driveri za win 7, ali uspiju se naći ... nije tolika drama. (instalirao 9 komada Win 7)

 Dakle ti si 9 puta instalirao Win7 na tocno ovaj model? Ja internet nisam nikako uspio osposobit i nakon pola dana sam odustao. 

 

 

Da uzeli smo 10 komada ... samo na jedam je išao win 8.1, na ostale win 7

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

@Darko1983

U tom slucaju ne vidim razlog kupovine laptopa za 6000kn jer je specificno za njih upravo IPS ekran i pojavljivanje 860M graficke, a 850M pocinje bit normalna. Sve to ima svoju cijenu, pogotovo IPS. Takodjer mozes proc jeftinije jer ti netreba FHD rezolucija koja isto ima cijenu. Znaci preporuka pada na Asus X550JK, ti biraj sa i5H ili i7HQ pa ga do 6000kn mozes fino nadogradit sa SSDom, RAMima, ako te volja. Za ugradnju SSDa vadis van optiku i stavljas SSD ladicu - klik (ili sa ebaya, 9.5mm visina)

 

Hvala. Mislim svakako ako ima dobar ekran i grafičku neće škodit.

Radije bi izvadio ovaj disk od 1TB i stavio SSD, umjesto mijenjanja optike. Za poslovnu primjenu gdje je sve po mrežnim diskovima dovoljan će biti i manji disk. Opet bi htio za svaki slučaj uzeti veći od 128GB. Sad je pitanje koliko ssd disk od 250GB košta i da li je to u budžetu.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima koji sudjeluju u ovoj temi.

 

Uzeo sam na temelju brojnih preporuka asus x550jk i stvarno sam ugodno iznenadjen. Doduše, vent je malo glasan, vidim da je procesor stalno na 3,3 ghz, moram to nekako rijesiti(mozda sa speed fan) i vidim da u biosu nema postavki za proc?! te kupiti još pločicu 4 gb rama.

 

Što se tiče igara, dying light, ori and the blind forest, borderlands pre sequel, dark souls 2, ac rogue, sve više manje medium-high pokreće iznimno fluidno na 720p, a čak nije problem ni gledati tu rezoluciju na 32 inčnom full hd tv-u.Za 4000 kn jaaaaako zadovoljan.

S nekakvim lockom na 30fps, medium /high detaljima i nativnom rezolucijom laptopa mislim da će se neko vrijeme moći sasvim fino igrati!

 

PSN,STEAM,ORIGIN id: denchija
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@fango

TN (prosjecna) matrica ekrana koja se podrazumijeva pa ne pise u opisu -> isprane boje, plavkast ekran, a ako je iznadprosjecna TN matrica onda su bolje neke karakteristike kao kontrast, svjetlina, razina crne, sRGB postotak, ali i dalje su losi kutevi gledljivosti, tj. moras centrirat ili glavu ili ekran za cim bolje boje, tj. dolazi do problemcica kada hoces s nekim pogledat film na laptopu.

Kad se vec tolko brines za ekran preporucujem ti Acer E5-771G i da ne gledas dalje. Kad ga kupis namjesti si ovaj profil ICC File (X-Rite i1Pro 2) i to je to.

 

@Mark666

Ustvari imat ces veci radni prostor sa 15,6" 1980x1080p nego sa 17,3" 1440*900. Asus sa i7HQ je ravno 2,5x bolji, brzi od laptopa sa i5U, malo vise od 2x brzi od i7U (s time da povremeno ocekuj throtlanje sa i7HQ, al to se da kolko tolko rjesit).

Jos jedna bitna stvar je da se odlucis izmedju kvalitete ekrana, IPS ili TN, tj. recimo da ides na 15,6" izmedju Asusa X550JK i N551JK, osim u kvaliteti tu je razlika i u rezoluciji ekrana i to je glavna razlika izmedju tih laptopa, aluminij sa gornje strane zapravo i ne utjece nesto na temperature.

17,3" IPS jedini u tom rangu pa sve do 7500kn je Lenovo z70-80, a kako ti netreba graficka, ne vidim nikakvog smisla gledat one Asuse osim radi brzeg HDDa (SSD se puno lakse stavi u Lenovo nego 17,3" Asusa, 15,6" Asusi su laksi za samostalno prckanje, pogotovo N serija). Sad sam skuzio da vise nema Lenova z70-80 sa i5-5200U za 5600kn, ali i skuzio da ADM drzi onog sa i7-5500U za 6000kn, tako da je ok cijena, a razlika izmedju ekrana tog Lenova i Asusa bi trebala biti osjetna naspram F751LK, ogromna naspram X751LK.

 

telefon 2 kaže...

@The_Fichek:

budžet...Ovako: imam laptop koji sasvim dobro radi ono za što je predviđen(surfanje, poneki dokument u wordu, multimedija) i ne bih kupovala novi da mi ne trebaju bolje performanse. Tako da neko half ass rješenje mi baš nije rješenje. Nešto sam gledala linkove koji su postani ovdje, i mislim da bi cifra mogla biti oko 8000 kn, u principu bez Windowsa, tako da će trebati uračunati i taj trošak. Ovaj mi se čini prilično dobar uz neku razumnu cijenu za takve specifikacije: http://www.m-computers.hr/asus-g771jw-173matte1920x1080-core-i7-4720hq360ghz-8gb-ddr3-1000gb7200rpm-dvd-sm-nvidia-gtx960-gddr5-2gb-bt-hdmi-mdp-wi-fi-ac5gb-usb30-hd-webcam-bangolufsen-sound-illuminated/90NB0856-M00490/product/

telefon 2 kaže...

Pozdrav!

Meni treba laptop od 17.3'', nešto jači procesor da mogu skakat između pythona, R i chromea. Sada imam amd dual core A4 330M i ako imam otvoreno samo Chrome, R i neki teži PDF često mi se desi da mi se zamrzne na par minuta. Zanima me, kad već idem na bolji procesor, da li mi se isplati tražiti bolje od i7 xxxxU. Igrice ne igram, ne treba mi brza grafika od 4GB.

To je ogroman overkill za navedenu namjenu, pogotovo ako nikakve igre nisu ukljucene jer ta 960M ima pristojnu cijenu. Lenovo z70-80 bi bez problema obavio zadacu, kompletan 17,3" laptop, prvi 17,3" sa postenim IPS ekranom. Bilo je onog sa i5-5200U bez Windowsa za 5600kn, vidim ADM sada drzi najnizu cijenu i to sa i7-5500U, tako da je to super ponuda, a razlika inace izmedju ta 2 procesora nije vrijednija od 400kn po meni i i7U nije isto sto i i7HQ, ali i7HQ mislim da nema nikakvog smisla za tebe.

Ovo sto sam podebljao je pretpostavljam nekakakva zabuna. Naime, zasebna graficka ima najcescu primjenu u igricama i nekakvim zahtjevnim grafickim programima, tj. integrirana obicno rjesava posao bez problema, a i za slucaj rada u npr. Adobe programima, opet imas solidnu 840M graficku, koja se automatski pali kada je to potrebno (ako se naravno instaliraju driveri za nju).

Mislim da se i problemi sa postojecim laptopom kolko tolko daju rjesit reinstaliranjem Windowsa, ciscenjem prasine, nadogradnjom RAMa, pretpostavljam da nema 4GB DDR3.

 

anonymous_Zg kaže...
AirLive kaže...

To pitaš kakva je 850m za igranje na fhd? Ako to pitaš, odgovor je da je ok za malo starije naslove, tj. ako želiš nove naslove gurat na fhd onda ćeš trebat smanjiti detalje, neke specijalne efekte..., ili smanjiti rezoluciju na kojoj igraš. Za grafičku je bitna rezolucija, tj. što je veći broj piksela, ona se više "znoji"; dijagonala ekrana nema veze s time.

 pa mislio sam tu i tamo koju igru, al najbitnije mi je kako bi vegas radio, i jel bi mi veca radna povrsina bila, a ne samo da se rasiri sve ko na laptopu, ako me razumijete haha (27 inca fhd monitor) :D

Mislim da renderanje u Vegasu ide brze sa procesorom nego grafickom, mozda se da nesto iskombinirat da uposlis i GPU i CPU, kako got bilo Asus X550JK ce obaviti zadacu i na FHD pa ti vidi hoces li ici na onog sa i7HQ ili i5H. Svakako nadogradi RAMe na koji got isao, znaci vadis van 2GB i stavljas 8GB cija cijena i nije nest skupa: 8GB DDR3L Kada rjesis i monitor (imas temu "Koji monitor kupiti"), sve ukopcas, instaliras onda malo nadgledaj temperature sa kakvim programom, npr. HwINFO ili slicnim pa ako nisi zadovoljan prvo digni malo laptop s bilocim, ako opet nisi zadovoljan razmotri nekakav cooler, npr.Notepal XL.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 14:02 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

@earl_grey

Sa extra svjetlinom, tj. valjda najboljim ekranom u tom rangu i istim specs kao taj Lenovo imas 17,3" Acer E5-771G pa razmotri, a ako te ne interesira 17,3" reci pa cemo dalje traziti, makar 15,6" Lenovo z50 je best buy vjerojatno broj 1 u tom rangu kada se gleda sto sve nudi naspram konkurencije.

 

17,3'' mi je možda preveliko, ali moglo bi proći. Vezano za to, zanima me koliko ekran utječe na performanse, trajanje baterije i slično? Za 15,6'' je Lenovo z50 najbolja opcija? Hvala.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Velicina ekrana ne utjece na performanse, malo utjece na bateriju. Svjetlina puno vise utjece na bateriju, a ti tu imas 50% vecu mogucu svjetlinu sa Acerom nego vecinom drugih laptopa cija je prosjecna svjetlina 200cd/m² (tu spada i Lenovo z50. E5-771G ima cak 350cd/m² prosjecnu svjetlinu, review, iako je u reviewu model sa i5U, onaj sa i3U nemoze doc puno slabiji, pogotovo kad se vec dost forumasa pohvalilo sa istim. Kada se gleda izrada, specifikacije, rezolucija ekrana, cijena mislim da je 15.6" best buy Lenovo z50, odvaja se od drugih zbog rezolucije kao i Acer. Prvi konkurent mu je ovaj, a bio bi bolji da je iste cijene: Acer V3-572G (matt, a ne glossy ekran, svjetleca tipkovnica, jos malo cvrsca izrada, kvalitetu ekrana neznam kao ni za z50, treba guglat). Lenovo je karakteristican radi lagane pristupacnosti komponentama. Ima super omjer ulozeno/dobiveno kao i Acer, a za vece novce, od 4500kn vrlo jaka konkurencija je Asus, a kada se gledaju samo specifikacije (i GPU i CPU) od 4500kn nadalje Asus nema konkurencije na nasem trzistu sve do dosta skupljeg ranga (taj za 4500kn je X550JK model, al to je overkill, ako te ne interesiraju jace igre, ima prosjecan ekran, opcenito nemas sto za ocekivat od ekrana, Acer E5-771G je iznimka, ali i dalje je TN matrica u pitanju, tj. ostaje glavni problem kuteva vidljivosti).

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 14:17 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim vest buy je Asus :)

E sad, do nekih 6500 - 7000kn, dilema je između:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-n551jk-cn112d-core-i7-4710hq-dvdrw-dl-4gb-1000gb-geforce-gtx850-15-6-fhd-led-g-lan-hdmi-bt-kamera-usb-3-0-dos-sivo&option=artikl&id_artikl=015.060.039 ( + ram)

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11845

Koliko je zapravo bolji taj i7 hq od i5h, odnosno jeli se isplati za to žrtvovati 860 ddr5 za 850 ddr3.

Laptop bi bio all around, nema neku posebnu namjenu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

pretpostavljam da nema 4GB DDR3.

 

 Ima 4 GB DDR3. Radi se o Acer Aspire 7560, AMD Dual-Core Processor. Inače, od prije godinu i pol ima novi hard disk, a tada su instalirani Winsi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 14:29 (telefon 2).
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EraserHead kaže...

Koliko vidim vest buy je Asus :)

E sad, do nekih 6500 - 7000kn, dilema je između:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-n551jk-cn112d-core-i7-4710hq-dvdrw-dl-4gb-1000gb-geforce-gtx850-15-6-fhd-led-g-lan-hdmi-bt-kamera-usb-3-0-dos-sivo&option=artikl&id_artikl=015.060.039 ( + ram)

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11845

Koliko je zapravo bolji taj i7 hq od i5h, odnosno jeli se isplati za to žrtvovati 860 ddr5 za 850 ddr3.

Laptop bi bio all around, nema neku posebnu namjenu.

 

 

Razmisli si i o Asus X550JK na eKupi za 5.399 kn koji ima i7, 6 Gb rama, 1 Tb diska i GTX 850 i sve to možeš uzeti i na 12 rata, ako te to zanima imaš sve na ovom linku.

Ja sam kupovao preko eKupi i sve je super dolazilo i usluga je super.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Darko1983 kaže...
The_Fichek kaže...

 

@Darko1983

U tom slucaju ne vidim razlog kupovine laptopa za 6000kn jer je specificno za njih upravo IPS ekran i pojavljivanje 860M graficke, a 850M pocinje bit normalna. Sve to ima svoju cijenu, pogotovo IPS. Takodjer mozes proc jeftinije jer ti netreba FHD rezolucija koja isto ima cijenu. Znaci preporuka pada na Asus X550JK, ti biraj sa i5H ili i7HQ pa ga do 6000kn mozes fino nadogradit sa SSDom, RAMima, ako te volja. Za ugradnju SSDa vadis van optiku i stavljas SSD ladicu - klik (ili sa ebaya, 9.5mm visina)

 

Hvala. Mislim svakako ako ima dobar ekran i grafičku neće škodit.

Radije bi izvadio ovaj disk od 1TB i stavio SSD, umjesto mijenjanja optike. Za poslovnu primjenu gdje je sve po mrežnim diskovima dovoljan će biti i manji disk. Opet bi htio za svaki slučaj uzeti veći od 128GB. Sad je pitanje koliko ssd disk od 250GB košta i da li je to u budžetu.

Darko1983 kaže...

Molim preporuku za laptop do 6000 kn. Poslovna namjena, dakle bolje da je brži disk, a da nema posebnu grafičku. Ekran također nije jako bitan jer će biti 95% vremena spojen na monitor.

 

hval

IPS FHD naspram TN HD ima cijenu 1000kn sa PDVom i maržom. Za te novce se kupi odlican SAMSUNG 850 EVO Basic SSD. GTX 850M graficku ces dobiti i sa Asusom X550JK, ona isto ima cijenu naspram 840M, a fora je sto ostali laptopi u tom rangu bas i ne nude i5H i i7HQ procesore dok Asus nudi. 860M je oveclockana gddr5 verzija 850M, najjeftinije se nadje za 6300kn i tada dolazi sa i5H, a ne i7HQ.

Za 6100kn u budzet ulazi Asus X550JK sa i5H i SSD od cak 512GB (Crucial MX100). Racunaj jos na malo vise od 100kn za SSD ladicu za kupnju u hrv. ducanima.

Dolazimo do pitanja, kakva je to namjena ili ti sam presudi i7HQ ili i5HQ, taktovi su isti, razlika je u 2x vecem broju jezgri pa tako i nesto vecim temperaturama prvi heavy loadu kada se koriste sve jezgre kod i7.

Jos mi nesto nije jasno, ako je racunalo 95% vremena ustekano u monitor, cemu uopce ici na laptop??..

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 14:32 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmišljao sam i o tom, al nekako me mami taj ips

Navjerojatnije ću kupit u ekupi, nude na 12 rata preko neta. Vidio sam da imaju N551JM, ne znam za ovaj drugi šta sam linkao.

Kako dostavljaju, overseas ili?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

N551JM kosta 6800kn na rate kod njih. Cijena u Linksu za N551JK-CN112D je najniza moguca gledao na rate ili gotovinu, znaci nesto veci ulozeno/dobiveno omjer, ali za igre je N551JM svakako bolji. Koliko beskamatno sa kojom karticom to je na tebi.

Isto tak, za igre X550JK sa i7 nema bas nikakvog smisla naspram i5, ali isti na rate u ekupi.hr nije snizen kao model sa i7 pa na rate jeftinije dodje npr. Centro.hr za X550JK sa i5H (4900kn), makar taj sa i5 ima 4GB, a ne 6GB RAMa kao onaj sa i7.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 14:43 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

N551JM kosta 6800kn na rate kod njih. Cijena u Linksu za N551JK-CN112D je najniza moguca gledao na rate ili gotovinu, znaci nesto veci ulozeno/dobiveno omjer, ali za igre je N551JM svakako bolji. Koliko beskamatno sa kojom karticom to je na tebi.

Isto tak, za igre X550JK sa i7 nema bas nikakvog smisla naspram i5, ali isti na rate u ekupi.hr nije snizen kao model sa i7 pa na rate jeftinije dodje npr. Centro.hr za X550JK sa i5H (4900kn), makar taj sa i5 ima 4GB, a ne 6GB RAMa kao onaj sa i7.

 

Da, al čini mi se da ekupi ima jedini na 12rata preko amexa online mada moram još malo pogledat.

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok onda, nisam gledao da kupujes Amexom.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

...

 

TomPalj
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 19:20 (Palj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji od ova dva laptopa kupiti?
Lenovo Z50-75 (FHD/AMD A10/1TB/R7M260 2GB)NB-80EC004RSC ili http://www.ekupi.hr/Lenovo-Z50-75-FHDFX75008GBR7M260-2GB-NB-80EC004PSC-crna-prijenosno-racunalo-476651.aspx
Svrha je zamjena za kućno računalo tijekom ljeta, znači za sve po malo, najviše multimedija, internet, tu i tamo poneka igra.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

FX-7500 je malo jaci od A10-7300, a i3-4030U je malo ispod tog A10, no skupa sa i3U u istom Lenovu samo bijele boje dolazi dost jaca 840M graficka pa je to bolja opcija za igranje: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3 RAMi se lako nadograde. Svi procesori bi bez problema obavili namjenu. Mozes si jos vidit z50 sa i5U koji za 4000kn trenutno dolazi samo u Centro.hr - klik (trebala bi isto biti FHD rezolucija, opis je vidi se prepisan sa sluzbene stranice - lenovostore.hr)

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam neki laptop za gaming do 5700 kn..

Za sada sam našao ovaj koji mi se čini najbolji: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11868

 

Ekran:

17'

Intel® Core™ i7-4510U (2.0 GHz /3.1 GHz TM)

RAM 8 GB DDR3, HDD 1TB 5400 24GSSD Cache
nVidia GF GTX850M 2 GB, G-LAN
24GB SSD-a
1TB HDD

 

 

Sve je dobro, samo da li znate je li ovaj procesor i7-4510U dobar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ToMisLaW kaže...

Trebam neki laptop za gaming do 5700 kn..

Za sada sam našao ovaj koji mi se čini najbolji: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11868

 

Ekran:

17'

Intel® Core™ i7-4510U (2.0 GHz /3.1 GHz TM)

RAM 8 GB DDR3, HDD 1TB 5400 24GSSD Cache
nVidia GF GTX850M 2 GB, G-LAN
24GB SSD-a
1TB HDD

 

 

Sve je dobro, samo da li znate je li ovaj procesor i7-4510U dobar?

 Gledaj da nades GTX 850m sa GDDR5 memorijom koja overclockingom dode na razinu GTX 860m koja je u najjeftinijem laptopu od 6.5 tkn.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan,

 

imam kratko i jasno pitanje. Isplati li se dati 3000 kn za laptop u prilozenom linku ( http://www.toshiba-croatia.com/laptops/satellite/satellite-l50-b/satellite-l50-b-2cm/ )?

Jamstvo je 5 godina na isti.

 

Namjena: surfanje, filmovi, youtube, MS Office, iskljucene igrice.

 

Hvala na odgovorima. 

 

Lp

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
doky01akablava kaže...
ToMisLaW kaže...

Trebam neki laptop za gaming do 5700 kn..

Za sada sam našao ovaj koji mi se čini najbolji: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11868

 

Ekran:

17'

Intel® Core™ i7-4510U (2.0 GHz /3.1 GHz TM)

RAM 8 GB DDR3, HDD 1TB 5400 24GSSD Cache
nVidia GF GTX850M 2 GB, G-LAN
24GB SSD-a
1TB HDD

 

 

Sve je dobro, samo da li znate je li ovaj procesor i7-4510U dobar?

 Gledaj da nades GTX 850m sa GDDR5 memorijom koja overclockingom dode na razinu GTX 860m koja je u najjeftinijem laptopu od 6.5 tkn.

 Jel ovaj sa GDDR5 ili 3? http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=16411

I ako nije moze link od nekog koji je? :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 16:34 (ToMisLaW).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ToMisLaW kaže...
doky01akablava kaže...
ToMisLaW kaže...

Trebam neki laptop za gaming do 5700 kn..

Za sada sam našao ovaj koji mi se čini najbolji: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11868

 

Ekran:

17'

Intel® Core™ i7-4510U (2.0 GHz /3.1 GHz TM)

RAM 8 GB DDR3, HDD 1TB 5400 24GSSD Cache
nVidia GF GTX850M 2 GB, G-LAN
24GB SSD-a
1TB HDD

 

 

Sve je dobro, samo da li znate je li ovaj procesor i7-4510U dobar?

 Gledaj da nades GTX 850m sa GDDR5 memorijom koja overclockingom dode na razinu GTX 860m koja je u najjeftinijem laptopu od 6.5 tkn.

 Jel ovaj sa GDDR5 ili 3? http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=16411

I ako nije moze link od nekog koji je? :D

 Nazovi i pitaj,mislim da ne piše jel GDDR5 ali pretpostavljam da je.

 

Bas sam ficheka htio pitati posto postoje više verzija GTX 850m i na Kepler i Maxwell arhitekturi,GDDR5 verzija je iskljucivo novija Maxwell arhitektura i 2GB DDR3,a GDDR3 verzija moze biti i maxwell i kepler ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice