Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.785
|
čitano: 13.198.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, 
Molio bih vas da mi preporučite laptop za oko 5000 kuna, primarno za gaming.
Bilo koji hrvatski dućan. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Elipso akcija Asus K550JX. To ti je realno jedan od najboljih modela za tu cijenu a gejmerski ;)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

foobar333

Ako nema naljepnice preko servisnog poklopca od ispod ne gubis garanciju, a te naljepnice nema 99%

 

Lipicaner

Slazem se sa slaven96, evo ti link: http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ASUS-K550JX_DM143D/

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 22:19 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

prijatelj je dobio ponudi za laptop 5000 kn.

Asus

Intel i5

8 GB RAM

1 TB HDD

Nvidia 940 2 GB

ima li bolji za te novce? Laptop bi sluzio za igranje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima, upravo Asus K550JX iz prosle poruke u kojoj je linkan.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ljudi, odlično izgleda

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uskoro dobivam sljedeci laptop iz Linksa http://www.bug.hr/cijene/asus-prijenosno-racunalo-rog-g551jw-cn006d-156/1313584.aspx

U njega bih rado ugradio neki SSD i dodao jos 8GB RAM-a.

Je li svaki SSD bolji za laptop od bilo kakvog HDD-a, neovisno o kapacitetu? Postoji li sansa da prodam HDD od tere koji dodje s kupljenim laptopom da me sve to skupa dodje jeftinije? I ima li netko nekakvu preporuku sto gledati, sto izbjegavati ili neki konkretan proizvod pri kupovini SSD-a i kartice RAM-a? Volio bih da se nadje 400-500 giga u njemu, a za RAM 8 giga.

 

Jos jedna stvar, posto mi je freedos, postoji li nekakva caka na koju trebam obratiti paznju prilikom instalacije Windowsa 8 ili 10? Navodno ASUS ima slabiju driversku podrsku mi kazu neki prijatelji. Je li to ide na nacin da se instaliraju windowsi prvo pa onda po konfiguraciji trazim drivere za svaku komponentu ili?!

Laptop jos nisam dobio, a mozda odgovor promijeni odluku (mala je sansa) pa zato pitam sva pva pitanja.

Hvala svima na pomoci i onima koji su mi odgovorili na prethodni post.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kao prvo nemoj prodavati unutarnji hdd radi garancije, ssd od 500gb mozes samsung 850 evo on je jedan od najboljih i dosta je dobra cijena, ram mozes hyperx impact

 

treba ti i ladica klik

 

drivere skidas nakon instalacije windowsa, odes na asus web site i nades svoj model odaberes drivere za windows koji budes instalirao...

 

u biosu prije instalacije windowsa na ssd obavezno prebacis na AHCI...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj mi se sviđa: ASUS-X554LA XX464D. Čitala sam specifikacije, ali nisu bile pretjerano korisne. Zbilja sam potpuni laik. Imam par pitanja. Mogu li se putem njega spojiti na bežičnu mrežu? Može li se spojiti na projektor? Koja je razlika između 3.0 i 2.0 USB-a, odnosno mogu li u USB 3.0 uključiti običan USB stick? Ispričavam se na gnjavaži! :)

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na bezicnu mrezu mozes naravno, samo prvo drivere za WLAN moras instalirati da to sve proradi...na projektor isto mozes preko VGA ili HDMI ovisi kakav model projektora imas...usb 3.0 je noviji standard koji omogucuje vece brzine transfera podataka, ali samo ako imas isti takav usb3.0 stick ili vanjski disk koji mogu postici dobre brzine i da moci ces u usb3.0 utaknuti stariji usb2.0 uređaj jer je unatrag kompatibilan... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najljepše zahvaljujem na pomoći! :)

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zahvaljujem se The_Fichek na sugestijama. Uzeo sam na kraju Lenovo - http://www.harveynorman.hr/odjeli/informatika/prijenosna-racunala/Prijenosno-racunalo-LENOVO-Z50-70-59-432489.122543.html. Odmah sam ugradio još 4 GB RAMa, sve radi ok. Podizanje i brzina su ok, no usko grlo je HDD, prvom prilikom uzimam SSD.

 

ETS2 jedina igra koju igram radi na High na Full HD rezoluciji, zadaća laptopa je ispunjena :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kakav ti je build quality? po meni je jako dobro napravljen z50... 

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

OK je. Tipkovnica se malo uvija na sredini ako se jako stisne ali ok nije mi to presudno. Ostatak je isto ok, poklopac je čvrst. Čini mi se bolje napravljen od HPa slične cijene.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariofilius kaže...

Uskoro dobivam sljedeci laptop iz Linksa http://www.bug.hr/cijene/asus-prijenosno-racunalo-rog-g551jw-cn006d-156/1313584.aspx

posto mi je freedos, postoji li nekakva caka na koju trebam obratiti paznju prilikom instalacije Windowsa 8 ili 10? Navodno ASUS ima slabiju driversku podrsku mi kazu neki prijatelji. Je li to ide na nacin da se instaliraju windowsi prvo pa onda po konfiguraciji trazim drivere za svaku komponentu ili?!

Nakon sta instaliras windowse ubaci DVD koj si dobio uz laptop i na njemu ima 10tak drivera za instalirat. Neki su outdateani, meni nije radilo fn+f9 (iskljucivanje touchpada) dok nisam skinuo novi Win10 64bit  Smart Gesture i ATKPackage sa asusove stranice. Za drivere za graficku skini GeForce Experience. Još sam imao problema jer mi je iz nekog razloga laptop stalno (i u igrama) korisito integriranu graficku umjesto ove 960M ali to se lako riješi: 

NVIDIA Control Panel > 3D Settings > Manage 3D Settings > Global setttings > Preferred Graphics Processor > High performance NVIDIA rocessor

 

 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...

Kao prvo nemoj prodavati unutarnji hdd radi garancije, ssd od 500gb mozes samsung 850 evo on je jedan od najboljih i dosta je dobra cijena

 To bi otprilike znacilo da trebam taj HDD koji uklonim iz laptopa i umjesto kojeg cu staviti SSD imati uza se, jel tako? Mogu li mu nabaviti nekakvu ladicu pa ga koristiti kao eksterni hard disk? Je li u tom slucaju brzina slicna kao i kod obicnog eksternog s USB 3.0 prikljuckom?

Mozda bih od SSD-a radije uzeo ovaj jer ga mogu kupiti u istoj prodavaonici di kupujem i laptop. Jel dobar? 

Hvala inace na odgovorima roby i kico. Kupnka je ugodnija uz dobar savjet.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, molio bi pomoc oko ovog laptopa Acer Aspire V Nitro VN7-791G-51V3 navedeni laptop bi kupio u njemackoj za 950e pa me zanima vrijedi li taj laptop te novce ili je bolje uzet MSI GE70-2PCi5811W7  za 970e? ili mozda nesto trece laptop mi je potreban za igre ne ocekujem da cu na njemu igrat na ultra detaljima ali da je sposoban pokrenut i najnovije naslove i da je obavezno 17" Hvala!.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 20:07 (gogi321).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo TOSHIBA-L50_B_2CM/ ili ovo ASUS-X554LA_XX1180D

Ili ima nekaj bolje oko 3000kn? Bitno je da ima barem 1tb hdd. Lap bi služio za net, serije , filmovi.

 

Imam jako dobra iskustva sa toshibama ali mi se ovaj asus nekak više sviđa.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 20:20 (keki77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oba ce posluzit, navodno je gotovo pa sve rasprodano u Elipso pa prvo vidi koji je od njih na raspolaganju, ako su oba na raspolaganju onda po osobnom dojmu, ako je dojam izjednacen, onda Asus.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 20:23 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prema savjetima koje sam dobio uz isti budžet, čini mi se da je bestbuy ovaj Asus i da ima bolju konfiguraciju od ta dva koj si naveo.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me dali ima neke bitnije razlike u izdradi laptopa izmedju Asusove k i x serije.Da li K ima bolji build quality.Dvojba je izmedju k550jk i x751lkb cijena 5000 kn i 5030kn.

Vec su mnogo puta spominjani ovdje temeljna razlika je u velicini ekrana 4 giga rama i boljem procesoru u k seriji.Al me zanima cisto onako dojam ako ih je netko isprobao uzivo.Dali je stekao dojam u bolju kvalitetu izrade k serije naspram x serije. Ne volim laptope koji izgledaju pteplasticno. Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

K iza ima slojic nekakve legure iza ekrana i mozda malo cvrsci dio oko tipkovnice. Sjecam se ovog prvog sa nekog reviewa di su isli usporedjivati nekakav X i K 15.6" noviji Asus, ovo za dio oko tipkovnice se nemogu sjetiti, moguce da je sve ostalo jednako cvrsto. Uglavnom, nema pretjeranih razlika u izradi za razliku da se ide usporedjivati sa N Asusom.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariofilius kaže...
roby27 kaže...

Kao prvo nemoj prodavati unutarnji hdd radi garancije, ssd od 500gb mozes samsung 850 evo on je jedan od najboljih i dosta je dobra cijena

 To bi otprilike znacilo da trebam taj HDD koji uklonim iz laptopa i umjesto kojeg cu staviti SSD imati uza se, jel tako? Mogu li mu nabaviti nekakvu ladicu pa ga koristiti kao eksterni hard disk? Je li u tom slucaju brzina slicna kao i kod obicnog eksternog s USB 3.0 prikljuckom?

Mozda bih od SSD-a radije uzeo ovaj jer ga mogu kupiti u istoj prodavaonici di kupujem i laptop. Jel dobar? 

Hvala inace na odgovorima roby i kico. Kupnka je ugodnija uz dobar savjet.

ne moras micati hdd iz laptopa, samo ssd instaliras umjesto hdd-a a hdd umjesto przilice pomocu ladice koju sam ti linkao...ako ti ne treba bas hdd u laptopu onda mozes kupiti i vanjsku ladicu sa usb3.0 konektorom...

 

nemoj taj nego 850 evo koji sam ti linkao bolji je dosta...

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariofilius kaže...

Prema savjetima koje sam dobio uz isti budžet, čini mi se da je bestbuy ovaj Asus i da ima bolju konfiguraciju od ta dva koj si naveo.

 to mene ide ili ficheka? :)

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
mariofilius kaže...

Prema savjetima koje sam dobio uz isti budžet, čini mi se da je bestbuy ovaj Asus i da ima bolju konfiguraciju od ta dva koj si naveo.

 to mene ide ili ficheka? :)

 

 

 Gogi spominje neke laptope za 970 € pa mu prosljedjujem neke preporuke na koje sam naisao trazeci za sebe.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

gledam sta preporucate do 5k kn (Asus K550JX u Elipsu), pa me zanima koliko je  dobar i ovaj laptop u tom rangu ? Jel ide jos 10% popusta na cijenu pa ide ispod 5k. Jedino sto u elipsu ide garancija na 5 ovdje dole 2 g....

 

https://www.svijet-medija.hr/art/prijenosno-racunalo-laptop-asus-k550jx-xx010d8gb-tamno-sivi/68588

 

Jer gledam laptop em za osnove tako i za igre.Ekran,tezina nebitno skroz, vise bi bio kucni neg mobilni.A igranje sto se tice, ove najnovije ne znam kolko bi se igrale bas previse ali tu bi bile uglavnom : WOW, GW2, ESO (i slicne), sims,evolve,skyrim....

 

 

i da li mozete dati gdje mogu pogledat benchark za igre za kartice gtx 850 i 950....pokusavam maci laptope ali nejde i za kartice samo ne mogu naci, jer jedino dobivam puno jace konfiguracije pa mi tesko izvuci neku snagu opcenito.

thx

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 11:15 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja uzeo asusa k550... zahvaljujem na odgovoru i savjetu The Fichek. S vremenom ću uzeti još 4 gb rama i mislim da sam miran neko vrijeme. Pošto je laptop free dos sad se mislim koji os u njega staviti, neki savjet?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 12:09 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

onda bi taj bio bolj 8 gb i malo jaca grafa naspram 5g garancije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice