Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.720
|
čitano: 13.080.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
tits4bits kaže...

Tako je, ne koriste, opterećene su u pravilu fizičke jezgre, pa je četverojezgreni i5 6300HQ bolji od bilo kojeg dvojezgrenog i7 sa HT. Razlika između i7 6700HQ i i5 6300HQ je negdje oko 6%, a to se u obradi skoro pa ne primjeti. Razlika u cijeni je 130$.

 bas da je razlika 6% to nije istina ako se pogleda ovaj chart

 

http://laptopmedia.com/top-laptop-cpu-ranking/

Uzimaju li CineBench i NovaBench prilikom testiranja u obzir i integrirani GPU? Ima li taj i7 jaču integriranu grafičku od i5, sa 20% višim taktom? Govorimo o čistoj snazi procesora, njegova integrirana grafika nije bitna jer tu je nVidia 960M. Nađi neki test koji gleda single core performance, ili multicore bez HTa pa ćeš vidjeti kolika je razlika. Većina onih gore iznad programa ne koristi HT gotovo nikad, a neki ne koriste ni 4 jezgre, jer nisu razvijeni za paralelno procesuiranje. Auto Cad koristi najviše 2 jezgre, kod Adobea samo par efekata u Phostshopu i Premieru koristi HT, a i tad se razlika mjeri u par minuta kašnjenja.

 

Imaš portale na kojima je ispitana detaljno ta tematika, najveća prednost je što viši takt procesora i broj fizičkih jezgri, iako i njihov značaj dosta opada nakon 6-8 fizičkih jezgara. Većina komercijalnih programa nije pisana za složeno paralelno procesuiranje gdje bi onda HT mogao doći do izražaja. Još uvijek se sve vrti uglavnom na 1 jezgri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 4:21 (tits4bits).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kako god bilo za istu cijenu je suludo ne uzeti i7 asus gl552 vs i5 asus n551 po meni, kuciste je super cvrsto + m2 slot

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=12843

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 4:57 (roby27).
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek 

Molim pomoć oko odabira laptopa za obradu multimedije (slike, video..). Može 15,6", jer bih i mogućnost spajanaj na docking station. Ako mogu birati radije bih Nvidiju, Intel i HP (za njih imam dijelova). Cijena 5-6000

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ta mogucnost se puno placa i ako se ne varam dolazi tek sa HP Probookom 650 G1/G2 oko 6800kn (svi dolaze s Windowsima), eventualno i u Lenovo Thinkpad E560 za 6000kn, no nista od tog nebih preporucio jer imaju stedljive procesore (i7U ima 2 fizicke, a ne 4 jezgre + HT) i dosta slabe zasebne graficke. Preporuka protegnut se 250kn za: Asus N551JX  radi velikog ulozeno/dobiveno omjera i jos ga ima u Linksu, ako placas na rate. Preporucio bih i da se odmah raspitas za produljenje jamstva pa ce ti vjerojatno rec da ga mozes obavit unutar 6mj od kupnje, ali bolje da imas informacije iz prve ruke. Docking station moze ici preko USB 3.0, npr. klik pa prosvrljas po ebayu, ako je vrlo bitan. Osobno uopce ne vidim neku svrhu tih docking portova. Ja bih to sve rjesio sa adapterima i USB hubovima koji imaju svoje napajanje :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 10:18 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zamjenio sam svoj pc citaj specifikacije pod moj pc za laptop ovih specifikacija, valjda sam dobro prosao, jel imao netko ovdje takog acera, jel valja?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

evo jedan odlican usb3.0 hub 7 portova ako nekom treba

 

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/multimedija/usb-hub/29815/

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
domac5 kaže...

Zamjenio sam svoj pc citaj specifikacije pod moj pc za laptop ovih specifikacija, valjda sam dobro prosao, jel imao netko ovdje takog acera, jel valja?

 

nisi napisao kakav si ti imao kompjuter.. sto je od hardvera bilo unutra...

 

nisi napisao jeli to 740M sa ddr5 ili ddr3 memorijom i taj cpu je treća generacija znaci dosta je star.. ekran je dobar

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kopsi1304 kaže...
domac5 kaže...

Zamjenio sam svoj pc citaj specifikacije pod moj pc za laptop ovih specifikacija, valjda sam dobro prosao, jel imao netko ovdje takog acera, jel valja?

 

nisi napisao kakav si ti imao kompjuter.. sto je od hardvera bilo unutra...

 

nisi napisao jeli to 740M sa ddr5 ili ddr3 memorijom i taj cpu je treća generacija znaci dosta je star.. ekran je dobar

 Specifikacije mog starog pc-a pisu pod moj pc. 

Inace imao je amd phenom 925 4x2.8 ghz, xfx hd 6850, 4 gb ddr3 ram, 1 TB hard, 120 gb ssd. Vec sad u radu vidim da je laptop oke iako je malo stariji za mene i moje potrebe vise nego dovoljno, osim sto bez problema pokrece filmove moze se i gta v igrat na njemu, ne na nekoj high grafici ali nisam ni na kompu mogao nis posebno jaku grafiku imat bez stekanja

740M graficka u laptopu ima ddr 3 memoriju kod mene 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 17:33 (domac5).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...

kako god bilo za istu cijenu je suludo ne uzeti i7 asus gl552 vs i5 asus n551 po meni, kuciste je super cvrsto + m2 slot

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=12843

Slažem se, no pretpostavio sam da ne želi gamerski laptop s crvenim tipkama nego više neki model za ured, pa zato serija N umjesto GL.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

domac5 

 

a dobro, nije loš trade.. okej si prošao 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kakav je laptop toshiba c70b360?? Da li bi se moglo na njemu koristiti AutoCAD i da li bi podržavao 24 incni monitor Full HD?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 21:28 (elander).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih pomoć oko kupnje laptopa.

Znači treba mi laptop za faks, gledanje filmova i tu i tamo koju igricu(tipa CSGO).

Mora imati FHD ekran, SSD je poželjan, bez windowsa.

Budžet neću navesti, samo da ima ove gore navedene stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemas potrebe ici preko Acer v3-574g sa IPS FHD, 940M, i3-5005U, solidnom izradom i svj.tipk za 4000kn: klik1 Blize 5000kn verzija sa i5U vise nije tolki best buy jer imas Asus K550JX: klik2 sa manje kvalitetnim ekranom, vrlo slicnom izradom te boljim hladjenjem radi dosta jaceg hardvera (950M, i5-4200H) koji je vjerojatno overkill za CS:GO (vjerojatno jer neznam jesi jedan od onih koji zele imat prek 100fps za tu igru) a nije overkill za zahtjevnije igre. Verzija tog K550JX sa IPS ekranom i alu izradom je N550JX/N551JX Asus oko 6000kn: klik3 klik4, a za 6800kn je najskuplja preporuka, isti N Asus: klik5 samo sa jos boljom 960M grafickom (naspram 950M visi takt i GDDR5 memorija) i malo novijim i5HQ (Q znaci da je quad core, dok su svi ostali laptop i5/i3 dual core sa HT). Sad ti vidi sto ti je overkill, a sto ne i obavezno pogledaj rezultate tih grafickih za par igrica koje bi htio igrat pa pripazi malo s kojim laptop cpu su testirane i kolko to utjece na performanse, tj. kolko je igra opcenito cpu zahtjevna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 9:56 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kopsi1304 kaže...

tits4bits 

 

razlika je u Hyperthreading-u kojeg ti programi za grafičku obradu u pravilu ne koriste

 

 

HT itekako koriste grafički programi pogotovo CAD, Artlantis, AfterEffect, photoshop, i ostali grafički programi i programi za renderiranje.

 

Dakle 16GB RAM, IPS, i7 evo ponude:

 

Lenovo Y700-15ISK - mana 15.6" ekran (vidi brzinu hdd-a)

Acer Aspire VN7-792G-73EK (treba kupiti još 8GB, vidi brzinu HDD-a)

 

Skuplje: Acer Predator G9-791-797G (dolazi sa 970M ali treba kupiti još 8GB ram-a i 5400rpm je HDD što nije baš dobro i ne znam da li može stat još SSD u njega)

 

 

 Još je lik izvalio da je i5 sa četiri jezgre bolji od i7 sa "dvije jezgre i HT-om"....Majko mila, nadam se da je mislio na I3, ili ver i5-ice jel ako je ovo istina bolje da ne komentira više..

 

Ljudi nemojte uzimati savjete od svakoga na forumu...Imate tu par forumaša - Robija , Fiću etc. držite se njih

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 10:22 (DarthMarkus).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DarthMarkus kaže...

 

 

Još je lik izvalio da je i5 sa četiri jezgre bolji od i7 sa "dvije jezgre i HT-om"....Majko mila, nadam se da je mislio na I3, ili ver i5-ice jel ako je ovo istina bolje da ne komentira više.

 

Ljudi nemojte uzimati savjete od svakoga na forumu...Imate tu par forumaša - Robija , Fiću etc. držite se njih

Ako svi vjerujete u iste zablude to ne znači da ste u pravu, a i tko vam kriv što ne znate čitati benchmarke pa integriranu grafiku stavljate ispred visine takta ili broja jezgri, ili što ne znate što je HT i čemu služi, nego mislite da nekako magično čini procesor boljim iako se ne koristi. Većina benchmarka na kojima se vidi prednost HTa je izvedena na Linux platformi, a to nešto valjda govori, da se radi o načinu rada gdje ima dosta paralelnog procesuiranja poput serverske farme. I onda netko neuk poput tebe čita te rezultate rada procesora pod Linuxom, gdje računalo služi kao server, pa misli da to isto vrijedi i za rad pod Windowsima i editiranje slika.

 

i5 6300HQ ne samo što ima viši radni takt od većine dvojezgrenih i7 iste generacije, nego ima i duplo više L2 te L3 casha, to je procesor u rangu četverojezgrenog i7 4712HQ, pa ako ne znaš uspoređivati i7 sa i5, onda eto nađi dvojezgreni i7 koji je bolji od četverojezgrenog i7 4712HQ

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

- prvo si izvalio mega glupost kako za grafičke programe ne treba HT

 

- svaki idiot zna da je 4 fizičke jezgre bolje od 2 jezgre + HT (I5 vs I3 i ) izuzev PentiumG vs I3 slučaja

 

- u gornjem segmetu laptopa (koje preporučamo ljudima) 95% proceva su quad core i7 , dakle punokrvne mobilne ver dotičnih

 

- svoj buć si pokušao opravdati s krivom usporedbom, točka

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 15:24 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa jeli ovo dovoljno za pokrenuti AutoCAD i 24 Full HD

 

Das Satellite C70-B-360 Notebook von Toshiba

  • Display: 43,9 cm (17,3 Zoll) TruBrite® HD+ TFT Hochhelligkeits-Display mit LED-Hintergrundbeleuchtung und 16:9 Seitenverhältnis, Auflösung: 1.600 x 900
  • Betriebssystem: Windows 8.1, vorinstalliert (64-bit)
  • Prozessor: Intel® Pentium® Prozessor 3805U (1,90 GHz, 2 MB 3rd level cache)
  • Grafik: Intel® HD Graphics 5500
  • Speicher: 1 TB (5.400 U/min) S-ATA
  • 8 GB DDR3L RAM
  • Stereo-Lautsprecher mit DTS Sound-Tuning
  • Konnektivität: WLAN b/g/n , Bluetooth® 4.0
  • Schnittstellen: 2 x USB 3.0 (1 x inkl. Sleep-and-Charge Funktion), 1 x USB 2.0, HDMI®-out, miniSD™/microSD™ Kartenleser mit UHS-I Support
  • Lithium-Ionen Akku mit bis zu sieben Stunden Laufzeit
  • UVP inkl. MwSt.: 599 Euro
  • Erhältlich bei Media Markt
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DarthMarkus kaže...

- prvo si izvalio mega glupost kako za grafičke programe ne treba HT

Kako rekoh imate profesionalne portale koji se time bave i na kojima je to sve već testirano.

 

Tu se govori o brzini obrade a ne o kvaliteti videa odnosno slike. Ukoliko se radi o manjim i srednjim veličinama datoteka razlika u brzini se mjeri u sekundama, kod većih datoteka razlika je par minuta.

 

Za izradu i obradu YouTube clipova, izradu reklamnog materijala, AutoCad modeliarnje ili čime se većina vas bavi nećete primjetiti nikakvu razliku između i7 6700HQ i i5 6300HQ.

 

Za kvalitetu je bitniji faktor da se procesor ne pregrijava te da mu se zbog toga ne mijenja takt, te grafikča kartica i koliko ima CUDA.

 

Glumite kao da radite CGI za Hollywood.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 16:09 (tits4bits).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
elander kaže...

Ekipa jeli ovo dovoljno za pokrenuti AutoCAD i 24 Full HD

 


  • Prozessor: Intel® Pentium® Prozessor 3805U (1,90 GHz, 2 MB 3rd level cache)
  • Grafik: Intel® HD Graphics 5500
  • 8 GB DDR3L RAM

Trebao bi raditi. Iako bi možda bolji bio laptop sa i3 5005U, i 8GB RAM, kojeg bi se moglo naći po sličnoj cijeni.

 

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD.html

 

 

Intel®HD Graphics 5500 - max. rezolucija 3840 x 2160 @ 60 Hz

 

 

https://geizhals.de/?fs=i3+5005u+8gb+15.6&in=

 

https://geizhals.de/?fs=i3+5005u+8gb+17.3&in=

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 16:42 (tits4bits).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
grafički programi pogotovo CAD, Artlantis, AfterEffect, photoshop, i ostali grafički programi i programi za renderiranje

 

Kako je bolje renderirati slike, 3D objekte ili transkodirati video... preko i7 procesora sa 4 jezgre i 4 threada na 3.2GHz, ili preko nVidia GeForce GTX 960M koja ima 640 CUDA jezgri koje rade svaka na 1 GHz?

 

Najlakše je ponavljati mantru da je više bolje, daj najskuplji procesor i to je to. Lako je tako biti pametan i ne imati pojma o ničemu.

 

EDIT: - krivi broj CUDA jezgri, 1100 je za PC inačicu 960

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 23:49 (tits4bits).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pitsam prije par dana za laptop cirka 5.5k i odlučio sam se za Asus k550jx, iako nema ips, izrada ne tako dobra i sve, ali performanse koje bih dobio za novce jednostavno best buy
I sad u iščekivanju novaca na računu, prijatelj mi predloži Lenovo Ideapad 700, cijena cca 5450-5650 (centro.hr i protis)
Pa me zanima pogotovo tvoje mišljenje, a naravno i ostalih.
Vidim da nema ladicu za optički disk, pa je malo ograničen sta se tiče nadogradnje ssda, ali ima procesor zeru slabiji od i7 4720hq, ali za igre i moje korištenje vezano uz posao (ne zanima me nikakva video ili photo obrada i karafeke) to i nije toliko bitno, ali ima brži ram, 4gb vrama, ips ekran, te osvjetljenu tipkovnicu
When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dominik_045 kaže...

Sto je bolje uzet i zasto ??

Za koju namjenu, čemu će služiti laptop?

 

Asus dolazi s instaliranim Windows 10, i ima BlueRay DVD, Lenovo nema operativni sustav i nema DVD. Asusa nema na skldištu.

Ako je za igranje igara, po toj cijeni je onda bolje uzeti neki laptop sa 960M grafičkom.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Namjena bi bila gledanje utakmica i igranje igri (npr. Fifa i World od Tanks)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dominik_045 kaže...
Namjena bi bila gledanje utakmica i igranje igri (npr. Fifa i World od Tanks)

Isti taj Lenovo, 800kn povoljniji.

 

http://www.centro.hr/lenovo-ideapad-700-notebook-15-6-black.aspx

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=300_223&products_id=13473

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 23:25 (tits4bits).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ideapad 700 i ideapad y700 su razliciti modeli laptopa
When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
true_blue kaže...
Ideapad 700 i ideapad y700 su razliciti modeli laptopa

Razlika je u dizajnu, Y700 je gaming laptop sa crvenim ukrasnim elementima, a 700 je konzervativnije office izdanje. Sve ostalo mislim da je isto.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Trebam laptop, velicina ekrana 14 ili 13.3, preferiram 14. Hmm ovo ce zvucati zanimljivo. Prioriteti:
- baterija
- ekran
- tipkovnica (bilo bi ok da je backlite no ne mora)
- i5
- da mogu staviti bar 12gb rama (najidealnije 16) za pocetak 8 je dovoljno
- hmmm m2 za ssd bi bilo super da mogu upiknuti neki turbo brzi

Na laptopu ce se vrtiti debian te oko ~5 virtualki.

Naravno, sto je jeftinije, gledao sam lenovo l460 jos ne znam jel bi se protegnuo do t460 ali radije bi ostao na nizim sferama
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
beenky kaže...
Trebam laptop, velicina ekrana 14 ili 13.3, preferiram 14. Hmm ovo ce zvucati zanimljivo. Prioriteti:
- baterija - ekran - tipkovnica (bilo bi ok da je backlite no ne mora) - i5 - da mogu staviti bar 12gb rama (najidealnije 16) za pocetak 8 je dovoljno - hmmm m2 za ssd bi bilo super da mogu upiknuti neki turbo brzi

Na laptopu ce se vrtiti debian te oko ~5 virtualki.

Naravno, sto je jeftinije, gledao sam lenovo l460 jos ne znam jel bi se protegnuo do t460 ali radije bi ostao na nizim sferama

HP ProBook 440 G3 Intel Core i5 6200U 2.30GHz, 4GB RAM (max. 16), 256GB SSD, FreeDOS, 14" IPS FHD

 

https://www.mikronis.hr/hp-probook-440-g3-intel-core-i5-6200u-2-30ghz-4gb-256gb-ssd-freedos-14-full-hd-intel-hd-graphics-520-p-n-t6n83ea.aspx

http://www8.hp.com/hr/hr/products/laptops/product-detail.html?oid=7834551#!tab=specs

http://www.notebookcheck.net/HP-ProBook-440-G3-Notebook-Review.156151.0.html

 

Asus Zenbook UX32LA Core i7 5500U, 8GB RAM (max. 12), 1000GB HDD, 13.3" TN LED HD, 3x USB 3.0, Windows 10

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-ux303la-ro429t-core-i7-5500u-8gb-1000gb-hd-graphics-13-3-led-hd-lan-hdmi-bt-kamera-usb-3-0-windows-10-smede-015860039

https://www.asus.com/Notebooks/ASUS-ZenBook-UX303UA/specifications/

http://www.notebookcheck.net/Asus-Zenbook-UX303LA-Subnotebook-Review.140381.0.html

 

Acer Aspire V3-372, Core i5 6200U, 8GB RAM (max. 16), 256GB SSD, 13.3 IPS FHD, Linux

 

http://www.instar-informatika.hr/ultrabook-acer-aspire-v3-372-nxg7bex002-core-i5-6200u-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-133-ips-fhd-g-lan-bt-hdmi-kamera-usb-30-linux/NX.G7BEX.002/product/

http://www.acer.com/ac/hr/HR/content/model/NX.G7BEX.002

http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V3-372-Subnotebook-Review.156818.0.html

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim i ja sad da ga nema..a jel bi mogao da bude dostupan uskoro i zašto ga uopće nema na tržištu ??

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice