Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.722
|
čitano: 13.084.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
malina22 kaže...

Evo stigao laptop pa evo poneka slika.

 Ja čekam 5min jer sam mislio da mi je internet toliko očajan da neće učita slike i tek onda sam skužio da uopće nema slika 

 

EDIT: Taman sam nakon odgovora pročitao tvoj EDIT, sad mi je još više smiješno 

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 21:40 (Mr.ddevil).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze preporuka za laptop do 500  do 550 eura potreban za net i autocad i sl

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Da li tko ima iskustva sa trgovinom Power Computers iz Čakovca?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav
Je li ima netko da je kupovao laptop iz HP Pavilion Gaming serije? Odlican je omjer cijene i performansi, pa me zanima koliko je zadovoljan?
Zanima me kakav je u multitaskingu (i5 varijanta - i7 rasprodan u BiH), koliko je bucan i kakav je display.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Keyb89 kaže...
Pozdrav
Je li ima netko da je kupovao laptop iz HP Pavilion Gaming serije? Odlican je omjer cijene i performansi, pa me zanima koliko je zadovoljan?
Zanima me kakav je u multitaskingu (i5 varijanta - i7 rasprodan u BiH), koliko je bucan i kakav je display.

 Dobre komponente ima laptop, ali mane su mu ekran i to što je ispušni ventilator na desnoj strani pa ti puše topao zrak na ruku ako si dešnjak. Na tvome mjestu gledao bih Y520, ako se možeš protegnut do njega naravno.

Ex-girl she the female version of me
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
malina22 kaže...

Evo stigao laptop pa evo poneka slika.

 

EDIT: Evo uspjelo.

 

Utisci. Laptop je sav napravljen od plastike. Nema savijanja na tastaturi, niti skripe. Minimalno savijanje monitora. Temperature su malo povisene, mada to pripisujem instaliranju sistema i pratecih programa, nije bilo idle rada otkad je upaljen. 

 

 super izgleda, nema veze ako je plastika glavno da je cvrsta i da dobro izgleda, nego koju si konfiguraciju uzeo? Ekran je IPS?

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajmo reći da sam suzio izbor laptopa na nekoliko, hoće mi ekipa u dućanu zamjeniti HDD za SSD i korigirati cijenu, ili oni to ne rade?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam i5 7300HQ, SSD+HDD, GTX1050(Nije Ti verzija, nisu imali a meni se zurilo, a ionako ne planiram igrati na njemu), 8gb rama. Ekran jeste IPS i izgleda poprilicno dobro. Jedino sto ne mogu da skontam jeste kako da iskljucim pozadinsko osvjetljenje na tastaturi posto nijedna FN precica koja u upustvu je navedena ne radi. 

 

Uz laptop dođu usb sa driverima i CD sa driverima, naljepnica, krpa i to je to. 

 

Temperture su u prilogu. Pristojne su kad se uzme u obzir da je laptop dosta tanka. Vecinu vremena je necujan.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa,treba mi laptop za curicu 1.srednje ,buđet je 3.5-4K kn na karticu,mora imat na sebi  Winse!!

Hvala!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Laptop za 1. Srednje, malo zvuci glupo ako vec ima kakav PC za radit prezentacije , za sto joj treba laptop, surfanje, ili misli igrat nesto, i treba li SSD ili moze obicni HDD ?
Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gallifrey kaže...

 i ja se također to pitam ???

 

Vjerujem da su po snazi jači i kvalitetniji  od bilo kojeg novog do 3500 kn ... samo je pitanje koliko mogu još izdržati ... vjerojatno su odradili 4 godine do sada...

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nista igranje,surfanje,pogledat koji film,mozda malo Worda i Exela,SSD je pozeljan,ne pratim razvoj prijenosnika pa nisam u toku,frendica me pitala za malu svoju kao nagradu za 5.0 prosjek i upis u gimnaziju!
Osobno nisam fan prijenosnika ja sam hardcore desktopaš :D,lap mi je nuzno zlo ..
AUDIOFIL
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
volegradele kaže...
Nista igranje,surfanje,pogledat koji film,mozda malo Worda i Exela,SSD je pozeljan,ne pratim razvoj prijenosnika pa nisam u toku,frendica me pitala za malu svoju kao nagradu za 5.0 prosjek i upis u gimnaziju!
Osobno nisam fan prijenosnika ja sam hardcore desktopaš :D,lap mi je nuzno zlo ..

 kilk ,ovaj mi se čini da bi ti bio dobar, samo čekaj da kolege još daju pokoji savjet (links je za neke stvari skupa trgovina pa ni sam neznam jel cijena OK)

 

EDIT: Neznam jel ti smeta free DOS al meni se čini glupo plaćat windows već instaliran oko 1000kn više

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 17:15 (Mr.ddevil).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

MSI Gaming-Notebook GS73VR 7RF Stealth Pro

http://www.saturn.at/de/product/_msi-gaming-notebook-gs73vr-7rf-stealth-pro-7rg-008de-0017b3-008-1588386.html

 

CPU    Intel Core i7-7700HQ, 4x 2.80GHz
RAM    16GB DDR4 (1x 16GB)
HDD    1TB
SSD    256GB M.2 PCIe/​NVMe (2280/​M-Key Slot)
Freie Slots    1x M.2 PCIe/​NVMe (2280/​M-Key), 1x M.2 SATA/​AHCI (2280/​M-Key)
Optisches Laufwerk    N/​A
Grafik    NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q, 8GB, HDMI 1.4, Mini DisplayPort 1.2
Display    17.3", 1920x1080, non-glare, 120Hz-Display
Anschlüsse    3x USB-A 3.0, 1x USB-A 2.0, 1x Thunderbolt 3, 1x Gb LAN
Wireless    WLAN 802.11a/​b/​g/​n/​ac, Bluetooth 4.1
Cardreader    SD/​SDHC/​SDXC
Webcam    2.0 Megapixel
Betriebssystem    Windows 10 Home 64bit
Akku    Li-Ionen, 3 Zellen, 5700mAh, 65Wh

Gewicht    2.40kg

 

Pozitivno je cijelo aluminijsko kuciste, lagan je i prenosiv, dobro opremljen portovima, display sa visokim osvjezenjem od 120Hz.

 

Negativno je sto nije IPS i nema G-Sync, ali koliko sam citao, kad laptopi sa G-Syncom ne mogu ukljuciti Intelovu grafiku u 2D radu,

kao sto je surfanje, pa brze trose bateriju.

 

Nisam bas nasao previse videa o njemu, ali mi se cini da je jako tezak za odrzavanje,

jer kod MSI-a komponente na ploci su okrenute prema tipkovnici, pa se nadogradnja ili zamjena memorije ili SSD-a

ne moze samo odozdola rijesiti, nego se treba cijeli laptop rastaviti.

 

Ista stvar je i sa ciscenjem, jer ima tri ventilatora, pa je pitanje koliko je lagano cistit ga. Mozda je najbolje redovito ga

ispuhivati sa zrakom iz konzerve.

 

Dali si ga sad uzeti, ili cekati Ryzen laptop sa RX 580 grafikom?

 

EDIT: Kupio, prekrasan mi je, ne mogu docekati Ryzena, a ASUS mi je mailom odgovorio da je ova slika koncept i da ne mogu napraviti takav laptop:

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 10:57 (Čitatelj).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

frendica me pitala za prenosno računalo(2 u 1) veličine 12, 13 incha. Koristio bi se za internet, Microsoft office, potreban ssd, i5.

Cjenovni rang od 6000-6800kn

Ono što je meni palo za oko  je https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-yoga-510-14isk-80vb00e4sc.aspx

 

Hvala na pomoći

 

 

 

 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lac kaže...

Pozdrav,

 

frendica me pitala za prenosno računalo(2 u 1) veličine 12, 13 incha. Koristio bi se za internet, Microsoft office, potreban ssd, i5.

Cjenovni rang od 6000-6800kn

Ono što je meni palo za oko  je https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-yoga-510-14isk-80vb00e4sc.aspx

 

Hvala na pomoći

 

 

 

 

 Taj lenovo previše košta, a ne čini mi se nešto extra, vidi ovaj , klik

 

EDIT: Taj lenovo košta doslovno 1500kn više zato što dolazi sa windows 10

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 21:45 (Mr.ddevil).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ali njoj je potreban 2u1 (tablet i laptop)

 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lac kaže...

Da, ali njoj je potreban 2u1 (tablet i laptop)

 

 Opps, nisam vidia , sorry 

Trust nobody, become the best !
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

   Molio bih Vas za savijet. 

 

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-510-15-intel-core-i3-6100u-2-30ghz-8gb-256gb-ssd-dvdrw-freedos-15-6-ips-full-hd-nvidia-geforce-940mx-4gb-p-n-80sr00lcsc.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

   Isplati li se ili postoji bolje rješenje.

   -Za povremeno pogledat film, office, i manje zahtjevne igrice. (World of Warcraft - TBC / WOTLK, PES 2015/2016.)

   -Windowsi poželjni ali nisu uvijet, Linux nikako.

   - Budžet: 4000-4500kn

 

   Hvala Vam :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo još odluka nije pala i gleda se. Novi primjer, pa ajmo vidit šta vi mislite.

 

https://www.mikronis.hr/hp-250-g5-intel-core-i3-5005u-2-0ghz-8gb-256gb-ssd-dvdrw-freedos-15-6-full-hd-intel-hd-graphics-5500-2gb-p-n-x0q00es.aspx

 

Isplati li se uzet ovaj laptop. Najviše će se koristit za word, surfanje internetom, gledanje filmova. Samo mi objasnite ovaj tvrdi disk:  256GB SSD. Koliko će tu prostora bit sveukupno? Taj SSD mi nije najjasniji. I ova grafička Intel HD Graphics 5500 bi li podržavala eventualno Football manager.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ima jedan SSD unutra od 256gb i to je to. cca 230ak gb prostora

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Znači, taj i3 5005u je 2/4 procesor sa takton 2.0 GHz , on bi trebao bit dobar za football managera i sve ove radnje , surfanje itd..., ssd 256gb m.2 , m.2 znaci da je integriran, ima vecu brzinu od obicnog, imat ce 256gb prostora , sto je logicno, laptop je solidan , sto se toce dobiveno/ulozeno
Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam Asus RoG GL552JX i planiram na jesen za BF uzeti noviji RoG ili Omen. Da li će cijene padati za €300+? Je li netko uzimao laptop s amazona prošle godine ili neke druge stranice?

 

EDIT: BF - black friday 24.11

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 0:03 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel vrijedi 1050ti nad 1050 razliku u cijeni i koliko je bolja od trenutne 950m 4GB gddr5 koju imam na laptopu?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Molim Vas prijedlog laptopa do 4000 kn. Kupovina u ZG preko Dinersa na rate. Laptop bi služio, za text editiranje, Word, Excell, PP itd. Filmovi, surfanje netom itd, dakle ne zahtijevna upotreba. Obavezno SSD. 

 

Hvala Vam svima unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Za sto se odluciti :)

Acer Predator 17 G9-793-79NC Intel 6700HQ, gtx 1070, 32gb ddr4, IPS

HP OMEN 17-W210NG Intel 7700HQ, 16gb ddr4, gtx 1070, IPS

MSI GE72MVR 7RG-008 Apache Pro iste spec. kao hp omen... samo sa ekranom od 120hz

ASUS G752VS(KBL)-BA338T iste spec. Kao HP samo sa 32gb

Alienware R4 iste spec kao acer predator

Sad nisam ulazio u to sto se tice SSDa i HDDa. Tu su svi negdje otprilike. Gledao sam puno recenzija i sto se tice zagrijavanja dosta njih preporucuju stavljanje nove paste.

Mene zanima zna li netko iz iskustva na kojem se ne treba zezat s izmjenom paste i koji je po vasoj preporuci najbolji od navedenih
No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze pomoc ? :) Trebao bi savjet za kupnju laptopa do 7500 kn. Namjena su igre, muzicki programi, gledanje filmova, itd. Jel bi OVO bio nekakav best buy ? Hvala puno ! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice