AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.099.356
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Msi je vec izbacio update biosa  i sad  ryzeni imaju boost klok +250mhz znaci novi benchmarci bi trebali stici vec veceras ili sutra 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Msi je vec izbacio update biosa  i sad  ryzeni imaju boost klok +250mhz znaci novi benchmarci bi trebali stici vec veceras ili sutra 

 Eto o tome pričam, zar se nije moglo par dana ranije, lol. Da vendor/msi je kriv ali da su sjeli za stol sve su mogli na vrijeme uskladiti. Ovak šteta je počinjena, nepotrebno.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
dreadmoore kaže...

Msi je vec izbacio update biosa  i sad  ryzeni imaju boost klok +250mhz znaci novi benchmarci bi trebali stici vec veceras ili sutra 

 Eto o tome pričam, zar se nije moglo par dana ranije, lol. Da vendor/msi je kriv ali da su sjeli za stol sve su mogli na vrijeme uskladiti. Ovak šteta je počinjena, nepotrebno.

 Nema tu nikakve stete bar sam ja tog misljenja i intel isto suti o svojim propustima.Samo sto se za njih sazna tek  nakon 10 god proizvodnog procesa, dok kod amd-a bar pokusavaju otkriti problem u sto kracem roku.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
dreadmoore kaže...

Msi je vec izbacio update biosa  i sad  ryzeni imaju boost klok +250mhz znaci novi benchmarci bi trebali stici vec veceras ili sutra 

 Eto o tome pričam, zar se nije moglo par dana ranije, lol. Da vendor/msi je kriv ali da su sjeli za stol sve su mogli na vrijeme uskladiti. Ovak šteta je počinjena, nepotrebno.

 tko zna kakve su to sve pozadinske igre. ne bi se čudio ni da je konkurentska firma procesora imala prste u tome.

 

ja uvijek kažem nije sve crno bijelo, najgore je ono sivo u sredini. a dok se to sivo otpetlja šteta je već načinjena.

 

al dobro šta je tu je. testovi na forumu će se napravit, usporedit sa ostakom svijeta, i onda ćemo svi znat na čemu smo.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači imaš superioran proizvod i onda zajebeš na finesama uz bumpanje cijena umjesto da pokoriš tržište. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Znači imaš superioran proizvod i onda zajebeš na finesama uz bumpanje cijena umjesto da pokoriš tržište. 

 ma dobro sad baš pokorit... :D

 

šutnuo je intel u guzicu da krene naprijed i to je dovoljno. sad će na intelovoj tromosti nešto i zaradit ovu i iduću godinu, a dalje šta bude. makar se već zna da silicijski limit od 5ghz je i dalje problem, a smanjivanje procesa je extremno skup. ugl šta bude bude.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
XXX kaže...

Znači imaš superioran proizvod i onda zajebeš na finesama uz bumpanje cijena umjesto da pokoriš tržište. 

 ma dobro sad baš pokorit... :D

 

šutnuo je intel u guzicu da krene naprijed i to je dovoljno. sad će na intelovoj tromosti nešto i zaradit ovu i iduću godinu, a dalje šta bude. makar se već zna da silicijski limit od 5ghz je i dalje problem, a smanjivanje procesa je extremno skup. ugl šta bude bude.

 upravo to jer nema vise 14++ moraju se malo trgnuti ali iskreno nebi me iznenadilo da izbace jos neku seriju 14nm+++++++++ kojem je stock klok 5.5ghz da sve to nadoknade ako nemogu sa ipc mogu ghz ako nista 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ja sam odlucio nezanimaju me nikakve akcije 3600 ako se zamjenjuje sa 2600 kostace ispod 150 eura sto je pr oke...jedino me muci ovaj bios i nemogucnost raida jel imam raid..jos to sa boost frekv..sacekati bios i onda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa nekaj i rade valjda ak je istina

https://www.techpowerup.com/256596/intel-ice-lake-ipc-best-case-a-massive-40-uplift-over-skylake-18-on-average

 

"A Chinese tech-forum member with access to an "Ice Lake" 6-core/12-thread sample put the chip through the CPU-Z internal benchmark (test module version 17.01). At a clock-speed of 3.60 GHz, the "Ice Lake" chip allegedly achieved a single-core score of 635 points. To put this number into perspective, a Ryzen 7 3800X "Matisse" supposedly needs to run at 4.70 GHz to match this score, and a Core i7-7700K "Kaby Lake" needs to run at 5.20 GHz. Desktop "Ice Lake" processors are unlikely to launch in 2019. The first "Ice Lake" processors are 4-core/8-thread chips designed for ultraportable notebook platforms, which come out in Q4-2019, and desktop "Ice Lake" parts are expected only in 2020."

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

pa nekaj i rade valjda ak je istina

https://www.techpowerup.com/256596/intel-ice-lake-ipc-best-case-a-massive-40-uplift-over-skylake-18-on-average

 

"A Chinese tech-forum member with access to an "Ice Lake" 6-core/12-thread sample put the chip through the CPU-Z internal benchmark (test module version 17.01). At a clock-speed of 3.60 GHz, the "Ice Lake" chip allegedly achieved a single-core score of 635 points. To put this number into perspective, a Ryzen 7 3800X "Matisse" supposedly needs to run at 4.70 GHz to match this score, and a Core i7-7700K "Kaby Lake" needs to run at 5.20 GHz. Desktop "Ice Lake" processors are unlikely to launch in 2019. The first "Ice Lake" processors are 4-core/8-thread chips designed for ultraportable notebook platforms, which come out in Q4-2019, and desktop "Ice Lake" parts are expected only in 2020."

 kazu da je taj screenshoot velika intelova laz

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

pa nekaj i rade valjda ak je istina

https://www.techpowerup.com/256596/intel-ice-lake-ipc-best-case-a-massive-40-uplift-over-skylake-18-on-average

 

"A Chinese tech-forum member with access to an "Ice Lake" 6-core/12-thread sample put the chip through the CPU-Z internal benchmark (test module version 17.01). At a clock-speed of 3.60 GHz, the "Ice Lake" chip allegedly achieved a single-core score of 635 points. To put this number into perspective, a Ryzen 7 3800X "Matisse" supposedly needs to run at 4.70 GHz to match this score, and a Core i7-7700K "Kaby Lake" needs to run at 5.20 GHz. Desktop "Ice Lake" processors are unlikely to launch in 2019. The first "Ice Lake" processors are 4-core/8-thread chips designed for ultraportable notebook platforms, which come out in Q4-2019, and desktop "Ice Lake" parts are expected only in 2020."

 kazu da je taj screenshoot velika intelova laz

 pa nista cudno za intel nakon debakla sa principled technologies i benchmarkima prije godinu dana...

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

pa nekaj i rade valjda ak je istina

https://www.techpowerup.com/256596/intel-ice-lake-ipc-best-case-a-massive-40-uplift-over-skylake-18-on-average

 

"A Chinese tech-forum member with access to an "Ice Lake" 6-core/12-thread sample put the chip through the CPU-Z internal benchmark (test module version 17.01). At a clock-speed of 3.60 GHz, the "Ice Lake" chip allegedly achieved a single-core score of 635 points. To put this number into perspective, a Ryzen 7 3800X "Matisse" supposedly needs to run at 4.70 GHz to match this score, and a Core i7-7700K "Kaby Lake" needs to run at 5.20 GHz. Desktop "Ice Lake" processors are unlikely to launch in 2019. The first "Ice Lake" processors are 4-core/8-thread chips designed for ultraportable notebook platforms, which come out in Q4-2019, and desktop "Ice Lake" parts are expected only in 2020."

 Isto tako se i za ryzene najavljivalo do 5 ghz boost, za 320$ 12 jezgri itd pa na kraju koliko je toga istinitog? To je samo jedan rumor, vrlo vrlo upitan, ne treba ga ni doživljavati dok ne izađe nešto konkretnije. No ako je istinito laptopi će procvijetati, napokon punokrvne performanse uz nisku potrošnju koje možeš nositi do balkona i uživati na suncu dok radiš s 50 tabova u chromeu, visual studio i winamp.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svaki put ista prica, cim Amd nesto izda eto Intela i Nvidije doslovno drugi dan s nekom uber boljom stvari, nevjerovatno brijem da u Amd-u imaju hrpu krtica.😂
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 21:24 (IvanBrekalo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta vi mislite o ovom šta priča??

Dali se slažete?

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 21:25 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Eto piknuo jedan 3600

 

 

i kakav je, ja mislim da sutra idem po istog i po neku b450  ne znam ni sam koju 

 

da i ja pređem s intela više  - sa i5 6600 - treba mi nekaj jace za 1080TI za 4k ali mi se ne troši previše

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
Bloodraven kaže...

Eto piknuo jedan 3600

 

 

i kakav je, ja mislim da sutra idem po istog i po neku b450  ne znam ni sam koju 

 

da i ja pređem s intela više  - sa i5 6600 - treba mi nekaj jace za 1080TI za 4k ali mi se ne troši previše

 pa bolji je od 2600 jedno 10-15 posto u igrama...necu ti previse pametovati ima pametnijih vamo, pogledaj koji je bios najbolji(msi asus giga,asrock) i probaj..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
Bloodraven kaže...

Eto piknuo jedan 3600

 

 

i kakav je, ja mislim da sutra idem po istog i po neku b450  ne znam ni sam koju 

 

da i ja pređem s intela više  - sa i5 6600 - treba mi nekaj jace za 1080TI za 4k ali mi se ne troši previše

 E bas ce ti u 4k biti od nekog velikog znacaja javi nam koliko si frejomova dobio pitanje dali ces imati +10 ili mozda prije +1-2 fps

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
Bloodraven kaže...

Eto piknuo jedan 3600

 

 

i kakav je, ja mislim da sutra idem po istog i po neku b450  ne znam ni sam koju 

 

da i ja pređem s intela više  - sa i5 6600 - treba mi nekaj jace za 1080TI za 4k ali mi se ne troši previše

 MSI B450 A-PRO, MSI B450 Tomahawk i MSI B450 Carbon Pro AC 

dreadmoore kaže...
VooDooZg kaže...
Bloodraven kaže...

Eto piknuo jedan 3600

 

 

i kakav je, ja mislim da sutra idem po istog i po neku b450  ne znam ni sam koju 

 

da i ja pređem s intela više  - sa i5 6600 - treba mi nekaj jace za 1080TI za 4k ali mi se ne troši previše

 E bas ce ti u 4k biti od nekog velikog znacaja javi nam koliko si frejomova dobio pitanje dali ces imati +10 ili mozda prije +1-2 fps

 I ryzen 5 1600 na 3.9ghz je jaci od i5 7600k na 4.8ghz, a kamoli ovaj strojcek 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 E bas ce ti u 4k biti od nekog velikog znacaja javi nam koliko si frejomova dobio pitanje dali ces imati +10 ili mozda prije +1-2 fps

 da. 4k je više gpu bound. ali ako ništa bit će stabilniji onaj 0.1% low frametime. a nije ni to za bacit.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa je, tko je gledao DF recenziju i kada su analizirali Crysis 3 i na osnovu toga ili nečeg drugog uzeo Ryzen 1600x umjesto i5 7600k, danas je sretan...istina tada je trebao pregrmiti lošije performanse u starim engineima ali u najnovijim igrama razlika je velika.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 21:52 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pa je, tko je gledao DF recenziju i kada su analizirali Crysis 3 i na osnovu toga ili nečeg drugog uzeo Ryzen 1600x umjesto i5 7600k, danas je sretan...istina tada je trebao pregrmiti lošije performanse u starim engineima ali u najnovijim igrama razlika je velika.

 

 

Evo i ovaj malko noviji sta je postan tu vec par puta, tebe nije bilo pa vjerovatno nisi ni vidio. Ali i taj video je isto tako jako dobar pokazatelj kakvo je stanje sa 6-7gen...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Istina ali s druge strane i5 7600k da ideš prodavat vjerojatno bi dobio više para nego za 1600X...sam napišeš da se kloka na 4.8 i da tjera sve ko blesav i ode u roku keks.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudska glupost i neznanje, nema im kraja.  Ja ću sad ić stavit ovaj svoj i7 6700K za 2000kn na oglas.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislioc jel ti opet napumpani piše postove ili ware? nemogu vas razaznat. Svi ste mi isti..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Javi, ako ti ko kupi. i7-6700K ide po 1500kn na njuski. Na jednom forumu njuskalo nebi trebalo biti mjerilo isplativosti, pogotovo da ne znam kakvi dealovi (XXX) budu mjerilo. Moze svatko pisat za sto je kolko dobio, ali realno kog boli k. Isto, ako je gaming mjerilo broj1 neka se tema preimenuje u Ryzen gaming ili nesto slicno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ljudska glupost i neznanje, nema im kraja.  Ja ću sad ić stavit ovaj svoj i7 6700K za 2000kn na oglas.

 Malo pogrešan tajming, trebao si to napravit prije par mjeseci. em je izašao novi ryzen em mulci sad skupljau za more.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Istina ali s druge strane i5 7600k da ideš prodavat vjerojatno bi dobio više para nego za 1600X...sam napišeš da se kloka na 4.8 i da tjera sve ko blesav i ode u roku keks.

 Ode zato jer se jato djece vata na to, intel je intel i nvidia je nvidia makar bila skuplja i slabija... Iskreno, ne vrijedi to samo i za djecu, nego i za ljude koji ne prate ovakve stvari niti malo...

 

edit: msi stavio novi bios, 3900x sad boosta do 4.65ghz (prije je boosta 4.35-4.4 max) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 22:40 (hahhaajaads).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

Evo i ovaj malko noviji sta je postan tu vec par puta, tebe nije bilo pa vjerovatno nisi ni vidio. Ali i taj video je isto tako jako dobar pokazatelj kakvo je stanje sa 6-7gen...

 Za divno čudo taj 7600k jadničak se dobro i drži. Negdje vodi jedan negdje drugi, a performanse u Battlefieldu V su još i ok, istina da su mu 1% low lošiji, ali s obzirom kad je izašao i da je to četverojezgreni procesor bez ht-a nije toliko ni loše.

 

Ne bih se složio da je taj video pokazatelj 6-7gen, jer tu postoje i 6700k i 7700k, a onda je priča potpuno drugačija. link

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Evo i ovaj malko noviji sta je postan tu vec par puta, tebe nije bilo pa vjerovatno nisi ni vidio. Ali i taj video je isto tako jako dobar pokazatelj kakvo je stanje sa 6-7gen...

 Za divno čudo taj 7600k jadničak se dobro i drži. Negdje vodi jedan negdje drugi, a performanse u Battlefieldu V su još i ok, istina da su mu 1% low lošiji, ali s obzirom kad je izašao i da je to četverojezgreni procesor bez ht-a nije toliko ni loše.

 

Ne bih se složio da je taj video pokazatelj 6-7gen, jer tu postoje i 6700k i 7700k, a onda je priča potpuno drugačija. link

 

 I ne kuzim zasto ne stavljaju "nove" popularne titlove u benchmark.. Tipa slabo vidim bf5 a pogotovo pubg i apex... Doslovno je jedan lik testirao R5 3600X protiv i9 9900k u apexu i vodio ga je ak se ne varam za 10ak fpsa, vjerovatno i9 9900k nije bio klokan ali opet mi se malo cini to cudnim... Video je postavljem prije nekoliko stranica od Derya, ja ga nemrem nac na ytu...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi bi htjeli puno bolje performanse od Intela u gamingu, no kad se uzme u obzir da AMD koristi chiplet dizajn, s odvojenim memorijskim kontrolerom što jako hendikepira latencije, ovo je impresivno. Prošlo je vrijeme monolitnog ringbus dizajna kakve Intel koristi, sve je skuplje i kompleksnije skalirat na niži proizvodni proces i dodavati jezgre. AMD je napravio revolucionaran dizajn s kojim se uspješno nose s takvim poteškoćama, visok yield i niski troškovi proizvodnje, jedna arhitektura za sve segmente tržišta, lagano dodavanje/micanje jezgri, odlične multi-thread performanse, i u 3 generaciji nakon svih tih poliranja odlične i single thread performanse. S takvim budžetom su napravili perfektnu stvar, postavili odlične temelje za danji razvoj i zadali solidan udarac Intelu koji još nije pronašao savršenu formulu, jako se muče sa nižim proizvodnim procesom i proći će još neko vrijeme dok to bude profitabilno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
6 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice