I7 vs Fx 8xxx Multitasking

poruka: 23
|
čitano: 5.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

Evo ponukan uradcima s youtube-a di su me stvarno extremno iznenadili neki video isječci di doticni FX-8xxx doslovno leti kroz tonu otvorenih "taskova"

evo recimo ovaj:

ja sam naravno probao na svom slabasnom i7 4770S( barem sto se tice takta:) takoder to napraviti s 3 otvorene igre bf3/SP, sc2, Grid, 3 videa neki 720p/1080p, 4 winrara i cini mi se da se vec tu poceo gusiti tj zadnja otvorena igra Grid mi se vrtila na slabasnih 30fpsa-(ultra) a i filmovi kao da nisu bas radili full fluidno!

i7 4770S:) i7 4770S:)
 

Pa evo molim neke koji imaju vremena(ja nemam) da snime video kao ovaj gore s youtubea jer mi se cini da Fx-ove "punokrvne jezgre" u tome zaista rade bolje nego intel-ove "virtualne";) HT(Hyper Threading)

Eto nadam se da cete ovo shvatiti kao ozbiljnu raspravu i zadatak za sve zeljne nadam se zanimljivog ishoda za sve!

LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 19:00 (Stjepanj).
Moj PC  
4 0 hvala 4
15 godina
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

Ovo je jasno.

 

Imaš hrpu tema za to na stranim forumima fx 8320/50 i nova serija 9xxx je bolja u multitaskingu gotovo je nemoguce ubit procesor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 19:17 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
toxic kaže...

Ovo je jasno.

 

Imaš hrpu tema za to na stranim forumima fx 8320/50 i nova serija 9xxx je bolja u multitaskingu gotovo je nemoguce ubit procesor.

 Eto mi nemamo ovdje na bug-u, a i7-ica i Fx-ova ko blata na forumu pa da vidimo jer me zanima a vjerujem i ostalelp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Stjepanj kaže...
toxic kaže...

Ovo je jasno.

 

Imaš hrpu tema za to na stranim forumima fx 8320/50 i nova serija 9xxx je bolja u multitaskingu gotovo je nemoguce ubit procesor.

 Eto mi nemamo ovdje na bug-u, a i7-ica i Fx-ova ko blata na forumu pa da vidimo jer me zanima a vjerujem i ostalelp

 ne znam da li disk ima utjecaja na to, ja nemam ssd a ovaj seager baracuda mi se ne cini dostojan izazova..

 

ali ako nema utjecaja rado cu pokusati snimiti i podjeliti

12 godina
protjeran
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

meni su sve igre na disku, a programi na ssd! tak da dobro velis disk odnosno ssd bi trebao imati poprilicno utjecaja na rezultat! samo navali

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Stjepanj kaže...

meni su sve igre na disku, a programi na ssd! tak da dobro velis disk odnosno ssd bi trebao imati poprilicno utjecaja na rezultat! samo navali

 onda nema smisla.. ima tu kolega na forumu koji imaju fx 8xxx i ssd pa ce oni sigurno napraviti testove a ako baš neće biti nikog onda ću ja.

10 godina
protjeran
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking

gpu rip!

www.mmo-balkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

Evo ga napravio sam test sa amd fx 8350 stock video traje oko 10 min evo i link od videa.https://drive.google.com/file/d/0BxDGQzg85xtJZEZZS2JxRlRBajA/view?usp=sharing

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
dreadmoore kaže...

Evo ga napravio sam test sa amd fx 8350 stock video traje oko 10 min evo i link od videa.https://drive.google.com/file/d/0BxDGQzg85xtJZEZZS2JxRlRBajA/view?usp=sharing

 

 

Puno hvala! leti a? ovdje je jedino mozda malo prezahtjevna arma 3 pogotovo za cpu(ako se ne varam:), inace s youtube linka doticni ima otvorene dvije igre, 10 filmova i 6 winrarova! lol! kod mene je vec pocelo da lagano rikava nakon 4 pustenog filma... treba nam netko s 6/8 core intel-ašom da se bori s fx-om?!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 1:11 (Stjepanj).
14 godina
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

Napravio sam jos jedan test sad sam pustio 12 filmova 6 winrar arhiva i 2 igre arma 3 i war thunder. Sutra cu postaviti link za video vec mi je kasno da se stim zafrkajem ima i sutra dan uglavno se vec vidi razlika svi filmovi pomalo stekaju hehe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 2:58 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

AMD-u svaka čast za multitasking. Vezano za onaj test sa matricama, ako napraviš opterećenje kome je bitan clockspeed i radi samo sa integerima, naravno da će FX dobiti. Da naprave isti test, ali da stave nasumične floating point brojeve, rezultati bi najverovatnije bili mnogo drugačiji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Stjepanj kaže...

Evo ponukan uradcima s youtube-a di su me stvarno extremno iznenadili neki video isječci di doticni FX-8xxx doslovno leti kroz tonu otvorenih "taskova"

evo recimo ovaj:

ja sam naravno probao na svom slabasnom i7 4770S( barem sto se tice takta:) takoder to napraviti s 3 otvorene igre bf3/SP, sc2, Grid, 3 videa neki 720p/1080p, 4 winrara i cini mi se da se vec tu poceo gusiti tj zadnja otvorena igra Grid mi se vrtila na slabasnih 30fpsa-(ultra) a i filmovi kao da nisu bas radili full fluidno!

 

Pa evo molim neke koji imaju vremena(ja nemam) da snime video kao ovaj gore s youtubea jer mi se cini da Fx-ove "punokrvne jezgre" u tome zaista rade bolje nego intel-ove "virtualne";) HT(Hyper Threading)

Eto nadam se da cete ovo shvatiti kao ozbiljnu raspravu i zadatak za sve zeljne nadam se zanimljivog ishoda za sve!

LP

 FX-8xxx nisu baš punokrvne jezgre. Imaju samo INT, ali ne i FP. Ali da, bolje su svakako od virtualnog HT-a, to je jasno.

12 godina
protjeran
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking

Daj tonci napravi ovaj moj test s tim svojim cistakom;)(8 core i7)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 20:00 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking

Ponestalo mi je filmova i igara, a nisam ni do 50% došao... Pravi testovi su ipak pravi testovi.

15 godina
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Stjepanj kaže...
.. kod mene je vec pocelo da lagano rikava nakon ..

 (a jesi naš'o utrljavat sol u multitasking ranu..).. pa imaš relativno malo RAMa (8), ni MBO nije neka. Očekivao sam nabrijaniju zvjer..

enivej, zna se da AMD ima jači, piše na internetu. To što tebi radi je anomalija...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

moram reći da sam oduševljem ovim videom. htio bih kupiti računalo nakon dugo vremena i volio bih da imam mogućnost snimanja 2,3 tv kanala dok se igram, mogu postavke biti slobodno na low. Na testu gore procesor izdrži impresivni broj puštenih videa, ali me zanima ima li slučajno koje razlike kad je snimanje u pitanju ? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Mark Robins kaže...

.., ali me zanima ima li slučajno koje razlike kad je snimanje u pitanju ? 

-za sangu? CPU/VGA? Da snimanje je lakše, tj običan copy streama, playanje je zahtijevnije jer traži dekoder (npr za AVC). Jedino usko grlo može biti HDD ili internet... (ne miješaj staro-analogno snimanje tj capture sa digitalnim streamom, pa će ti biti lakše razumjeti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

mislio sam na snimanje tv na kompjuteru koristeći tv tuner, ne snimanje streama. Vidim da pušta nekoliko videa bez problema uz igru, ali sam mislio da je kod snimanja možda nešto eventualno može biti teže možda....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Mark Robins kaže...

mislio sam na snimanje tv na kompjuteru koristeći tv tuner, ne snimanje streama. Vidim da pušta nekoliko videa bez problema uz igru, ali sam mislio da je kod snimanja možda nešto eventualno može biti teže možda....

 -tv tuner je opet ista stvar (jer više nema analognog signala, nema capturea..) dakle isti stream (ok ne baš, ima par vrsta transport streama, pa tako i oznake na tunerima, DVB-T/S/C ta tri slova znače upravo to.). Ali tuner može baratati samo s jednim streamom (ako imaš dual tuner tad dva) pa je opet beskorisno pitanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
I7 vs Fx 8xxx Multitasking

ima tv tunera koji mogu snimati i 6 kanala istovremeno,samo nema ih na hrvatskom tržištu. hvala ti na odgovoru,čini se da ću moći raditi sve što želim sa fx-om...

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Stjepanj kaže...

Daj tonci napravi ovaj moj test s tim svojim cistakom;)(8 core i7)

 Jedan mali test: export iz Premierea videa od nekih 5GB (4K) full load na 16 threadova, ali do nekih 80% i mašina responsivna kao da se ništa ne događa. (stock).

12 godina
neaktivan
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...

Daj tonci napravi ovaj moj test s tim svojim cistakom;)(8 core i7)

 Jedan mali test: export iz Premierea videa od nekih 5GB (4K) full load na 16 threadova, ali do nekih 80% i mašina responsivna kao da se ništa ne događa. (stock).

 I onda upalis unity,crysis,fc4,Bf4 mp,Cod aw?

mislim da bi izdrzao taj Intel to

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
15 godina
offline
Re: I7 vs Fx 8xxx Multitasking
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...

Daj tonci napravi ovaj moj test s tim svojim cistakom;)(8 core i7)

..ali do nekih 80% i mašina responsivna kao da se ništa ne događa. (stock).

- postoji tweak za tih +20%.. (nekad se koristio), smisao je baš da ostane nešto systemu odnosno kad rendaš uštediš par sati pa su 'profiči' koristili. Osvisi što ti je bitnije.. ali danas to radi GPU, daleko glađe.

 

- i btw padobransko.. imaš li ikakvo rješenje za kriranje (encoding) Appleovog ProRes iz win (ne s MACa). npr DNxHD jeli ti prošao kroz ruke, radi li?..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 21:52 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice