INTEL ili AMD zaključana tema

poruka: 69
|
čitano: 10.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Opcija Intel ili opcija AMD: Pitanje je sad?

Pozdrav. Želim sastaviti novo računalo. Malo sam pregledavao dijelove na Ve Milovim i HG Spotovim stranicama, tražio dodatne podatke na stranicama proizvođača i došao do zaključka: AMD još nije izdao 45 nm procesore, nemaju matičnih ploča koje se mogu kupiti u Hrvatskoj a da podržavaju DDR 2 i DDR 3, ali podržavaju DX 10.1 grafičke kartice; dok Intel s druge strane ima matične ploče koje podržavaju DDR 2 i DDR 3, izdao je 45 nm procesore, ali njihove matične pak ne podržavaju DX 10.1 grafičke kartice. Sada sam u nedoumici. Želio bih matičnu koja podržava 45 nm procesore, DX 10.1 grafičke kartice i DDR 2 i DDR 3. Ne znam da li mi se isplati uzeti AMD Athlon 64 X2 i

AM2+ matičnu ploču pa za godinu dana to mjenjati ili uzeti Intel Core 2 Duo 8200, Gigabyte matičnu koja podržava DDR 2 i DDR 3, ali ne podržava DX 10.1 grafičke kartice?


Legio patria nostra!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Maticna ploca nema veze s directX 10.1 - bitna je samo graficka kartica koju kupujes (da li ima podrsku za dX 10.1 ili ne).

Alles heute.


"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse
"I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?


Legio patria nostra!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Opcija Intel ili opcija AMD: Pitanje je sad?

ja ima amd-a i svidja mi se, sada opet planiram uzet amd-a (mada je malo sporiji od intela) ali zelim imat amd proc, grafu a i maticnu s amd chipsetom samo me zanima jeli ova ploca dobar izbor??????'

16 godina
neaktivan
offline
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Legionar kaže...

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?


 Google is your friend hr.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

 

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse
"I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 14:02 (Hazunfefer).
16 godina
protjeran
offline
INTEL vs. AMD

ja imam cyrix to si tbrebate i vi kupit najbolji je kakav amd kakav intel

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Opcija Intel ili opcija AMD: Pitanje je sad?

Uzmi jedno od te dvije matične, AMD Athlon 64 X2 5200+ i dvije gige DDR 2 rama 800 HHz, ATI Radeon HD3850 512 MB RAM-a.


Legio patria nostra!
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Legionar kaže...

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?


Never ask stupid questions before looking on Google!!!


Meaningless ideals will eventually crumble before reality
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD
Hazunfefer kaže...
Legionar kaže...

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?


 Google is your friend hr.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

 

 ali to je wikipedia  Belji se
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Jimmy kaže...
Hazunfefer kaže...
 Google is your friend hr.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

 

 ali to je wikipedia  Belji se
 a ti si na forumu "Lektoriranje i recenzenti"? ili nemas sto pametnije za napisati?

 

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse
"I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 20:13 (Hazunfefer).
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD
Hazunfefer kaže...
Jimmy kaže...
Hazunfefer kaže...
Legionar kaže...

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?


 Google is your friend hr.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

 

 ali to je wikipedia  Belji se
 a ti si na forumu "Lektoriranje i recenzenti"? ili nemas sto pametnije za napisati?
ako te baš zanima:
ne Smijeh

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Jimmy kaže...
Hazunfefer kaže...
Jimmy kaže...
Hazunfefer kaže...
Legionar kaže...

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?


 Google is your friend hr.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

 

 ali to je wikipedia  Belji se
 a ti si na forumu "Lektoriranje i recenzenti"? ili nemas sto pametnije za napisati?
ako te baš zanima:
ne Smijeh

 
Sve sto trebam znati naucio sam jos u vrticu. Tako da me bas ne zanima.

"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse
"I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Da AMD još nema 45 nanometarski proizvodni proces.

Intel ga ima.


by Mario Novak-XPCBIT
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

IMHO nema smisla ovakvoj temi.

 

Realnost je da je Intel bolji u ovom trenutku, i da nema konkurencije iz AMD-a.

 

A sad što je isplativije i slične stvari, o tome bi se dalo dosta diskutirati.

 

Ovake teme inače završe time što dođe naki AMD/Intel fan boy

i pobija ovaku normalnu izjavu u temi jer on ''voli tu marku''...

 

Ista stvar sa nVidia vs Ati.


► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD

istina je da je su trenutno amd procesori losiji (za nekih 15%) ali su puno jeftiniji. ostajem vjeran amd-u i opet buh ga kupio

16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Razer kaže...

IMHO nema smisla ovakvoj temi.

 

Realnost je da je Intel bolji u ovom trenutku, i da nema konkurencije iz AMD-a.

 

A sad što je isplativije i slične stvari, o tome bi se dalo dosta diskutirati.

 

Ovake teme inače završe time što dođe naki AMD/Intel fan boy

i pobija ovaku normalnu izjavu u temi jer on ''voli tu marku''...

 

Ista stvar sa nVidia vs Ati.


pametno zboriš Razere.

Ovakve threads bi trebalo zabranit.

Ne vode ničemu osim kad tad svađi


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD

razlike izmedu 65 i 45 nm procesora su u potrosnji i zagrijavanju sto je mizerno kod jednih i drugih prije svega, tako da te to ne treba zabrinjavati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 16:14 (igy).
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD

ja bih uzeo jaci amd-ov procesor pa ne bi trebao mijenjati za godinu dana....

16 godina
protjeran
offline
RE: INTEL vs. AMD
LUXX kaže...
Razer kaže...

IMHO nema smisla ovakvoj temi.

 

Realnost je da je Intel bolji u ovom trenutku, i da nema konkurencije iz AMD-a.

 

A sad što je isplativije i slične stvari, o tome bi se dalo dosta diskutirati.

 

Ovake teme inače završe time što dođe naki AMD/Intel fan boy

i pobija ovaku normalnu izjavu u temi jer on ''voli tu marku''...

 

Ista stvar sa nVidia vs Ati.


pametno zboriš Razere.

Ovakve threads bi trebalo zabranit.

Ne vode ničemu osim kad tad svađi

 

Koji put svađa dobro dođe SmijehSmijeh

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Legionar kaže...

Što onda znači PCI-E 2.0 X16?

 

Nasljednik AGP utora je PCI-E.  Ne brini za ovaj 2.0,sve je kompatibilno.

Dakle kupuješ PCI-E karticu i ploča ti ima utor PCI-E.

 

Nema potrebe za svađom ni wikipediom.

 
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Hvala na odgovoru. Zbunio me je taj PCI-E 2.0 X16. Uglavnom ja mislim da oni kojima je do toga da mogu prosječno igrati nove naslove igara trebaju uzeti opciju AMD procesora, a oni koji vole imati sve najnovije ili su ozbiljni kompjutoraši oni trebaju uzeti opciju Intel procesora.


Legio patria nostra!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Legionar kaže...

Hvala na odgovoru. Zbunio me je taj PCI-E 2.0 X16. Uglavnom ja mislim da oni kojima je do toga da mogu prosječno igrati nove naslove igara trebaju uzeti opciju AMD procesora, a oni koji vole imati sve najnovije ili su ozbiljni kompjutoraši oni trebaju uzeti opciju Intel procesora.


 Koji zaključak, Bože...

Znači ''ozbiljni kompjuteraši'' ne trebali uzimati AMD?

Ovo je samo potvrdilo, moju, gore navedenu, izjavu.

► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD

netocno, amd-ov procesor moze sve sto i intelov  medutim ipak intel je trenutno u prednosti (ali ti to ne mozes osjetiti) , a ne razumijem ovu podjelu na ozbiljno i neozbiljno te prosjecno i neprosjecno. znam prijatelja koji ima amd-ov procesor i dobru maticnu i graficku i igra crysis na maksimalnoj rezoluciji i detaljima a platio ga je 1000 kn. Crysis igram i ja na slabijem amd-ovom procesoru.... tako da ne uvazavam ovu podjelu

16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Nisam rekao da ozbiljni kompjutoraši ne bi trebali uzeti AMD nego da su Intelovi procesori za ljude koji se ozbiljnom bave računalima i za one koji imaju malo dublji džep. To se tiče procesora Intel Core 2 Duo E6550 na dalje i Quada. Dok je AMD ipak jeftiniji i za one koji nemaju baš mnogo novca za računalo i za one koji se računalom koriste za osnovne stvari.


Legio patria nostra!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Legionar kaže...

 Dok je AMD ipak jeftiniji i za one koji nemaju baš mnogo novca za računalo i za one koji se računalom koriste za osnovne stvari.

 Za cca 800 kn mozes kupiti core2duo E4xxx cpu, koji se overclocka na FSB1066 ili cak 1333... nema tog amd-a (za te novce) koji ce mu se pribliziti, razlike su puno vece od 10-15%... a postoje i jos jeftinije varijante u vidu E2160... Amd je trenutno neisplativ u bilo kojem cjenovnom rangu bez obzira koje zadatke tvoj PC obavlja. Dakle nema govora o dubokim dzepovima, core2duo je dobar izbor i za korisnike koji se kako velis "računalom koriste za osnovne stvari".
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

yes,nema sta ..intel je u posljednje vrijeme daleko "dalji" od amd-a..  al i ja sam jedan od onih koji je na strani amd-a.. nije to onako sto je on prislonio za dusu.. vec dosta je jeftiniji..amd puno cilja na prodaju u svim segmentima drustva..pa to naravno ima i svoju posljedicu da i nema bas toliko jake procesore kao intel,koji ima jake procesore i brzi je u koraku al zato puno skuplji.. za sada AMD go go go...a kad nekad love bude bilo na baccanje bice onda Intel go go.. Šutim

sve to zavisi od covjeka pa do covjeka...nema tu price..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
human01d kaže...

yes,nema sta ..intel je u posljednje vrijeme daleko "dalji" od amd-a..  al i ja sam jedan od onih koji je na strani amd-a.. nije to onako sto je on prislonio za dusu.. vec dosta je jeftiniji..amd puno cilja na prodaju u svim segmentima drustva..pa to naravno ima i svoju posljedicu da i nema bas toliko jake procesore kao intel,koji ima jake procesore i brzi je u koraku al zato puno skuplji.. za sada AMD go go go...a kad nekad love bude bilo na baccanje bice onda Intel go go.. Šutim

sve to zavisi od covjeka pa do covjeka...nema tu price..

 Joj joj.... ajmo biti konkretni, core2duo cpu se moze kupiti za nekih 450 kn, overclockati za 50% i takav cpu je daleko daleko bolji od amd-a koji kosta isto toliko!

Sto jos tu nije jasno? Ocito ti se ipak amd "prislonio za dusu" kako si rekao... Zar treba imati love na bacanje da se kupi cpu za 450 kn? Mozda ja nisam upucen u cijene pa se amd prodaje za 50 kuna ili?

Trenutno ne zavisi od covjeka do covjeka, intel je bolji cpu u apsolutno svim segmentima od najnizeg za uredsku uporabu (par stotina kuna) do najjacih extreme procesora koji kostaju preko 1000€.

A neki ljudi se ocito s time ne mogu pomiriti kao da posjeduju dionice AMD-a :-)
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Ovakve rasprave baš i nemaju nekakovga smisla. "Kupujem Intel jer sam uvjek imo intel i intel je najbolji" i sl. su gluposti fanboyeva. Kad je vrijeme kupnje pogleda se stanje na trzištu te se kupi procesor koji daje najbolji omjer ulozenoga/dobivenoga bez obzira kako se on zvao Intel ili AMD.I naravno sve zavisi o potrebama krajnjega korsiniga koji kupuje procesor prema svojim mogucnostima i potrebama.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Ima smisla jer netko ocito nije upucen u cijene core2duo procesora i mogucnosti OC-a! Koliko god sve zavisi o potrebama krajnjeg korisnika,

intel je pravi izbor u ovom trenutku! Ima procesora od 200 kn na vise... cemu kupovat losiji amd? Kao sto sam vec pitao, ima li amd-a za 50 kn?

 

Meni nije cilj niti raspravljat niti biti "fanboy" nego samo ukazati na trenutno stanje na trzistu... valjda je zato covjek i pitao pa eto

samo mu odgovaram...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 18:20 (Vicko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice