Intel Skylake

poruka: 127
|
čitano: 17.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Intel Skylake

Nagađa se da će koštati 400$, što je skoro 20% više od trenutne cijene 6700k za možda 5% veće performanse na istom taktu.

7 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Jel se intel misli genut od filozofije k serije procesora i pustit da svaki proc bude za oc. Neka ostave k kao amd black, a ove druge bar da moreš dič bus i voltažu (ima još tu par sitnica) da neš izvučeš iz njih. Možda bi dobili još više kupaca :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 17:00 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Nebus taj film gledao, vidis da su i skylake odmah utrpali zakrpu. Ovo im je da dodatnu izvuku lovu od kupaca, poseban chipset i poseban cpu za oc koji onda oni dobrano naplate.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake
Patrick_cro kaže...
Nebus taj film gledao, vidis da su i skylake odmah utrpali zakrpu. Ovo im je da dodatnu izvuku lovu od kupaca, poseban chipset i poseban cpu za oc koji onda oni dobrano naplate.

 E pa onda neka zen bude što konkurentniji pa možda im dođe iz dupeta u bulju. Spika im je tupava žešče.

16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Ma koliko vidim po netu bit ce to sipak nazalost. Ja isto cekam da nesto naprave ali svaki put je to klinac, treba pricekati prve prave testove i vidjeti cijenu i oc mogucnosti.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Intel Skylake

Evo citirajte ovo za pola godine: Zen ce biti u rangu Skylakea, a u međuvremenu ce Intel izdati Kabylake koji ce se moci koristiti na trenutnom 1151 socketu. I tako ce AMD opet biti korak iza, ali ovaj puta jedan-dva koraka iza ne deset.

A ovo što se i non k Skylake mogao clockati na bilo kojem biosu u pocetku je samo pokazatelj kako Intel nema drugog opravdanja za K model osim zarade. Imaju super procesore, ali malo previše iskorištavaju svoju prednost, te ce kao i sa GTX 600 serijom Nvidia kartica - rađe ne izdati dosta jacu komponentu (iako mogu), nego ce naplatiti skuplje podrezanu verziju i uloziti manje love. Štede na svemu, tako i na stock cooleru koji na Skylakeu ni nema bakrenu podlogu...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake

jel netko stavljao stariji bios za non K procesore tj da ih moze klokati?

jer citam da ima spaljenih memorija i cudesa, takoder da nemres vidjeti temp, neradi integrirana itd itd?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 8:47 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Neki programi neispravno citaju temperaturu nakon non-k overclocka. Medutim workaraund je u 99% slucajeva koristit HWmonitor za citanje temperatura. Mislim da bi ti micanje onog microcode-a iz windows 10 trebalo biti dostatno za overclock skylake-a. Nebus nis skurio samo nemoj navijat napone, cim koristis DDR4 memoriju manje opterecujes memorijski kontroler.

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake

ja sam na win7, muci me aako cu prodavati plocu dali mogu vratiti bios? nisam shvatio tu pricu jer sumnjam da to mogu raditi  na asusu z170-p

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake

Bome micanje naponskog kontrolera iz cpu-a i predpostavljam da su jos stavili i nesto bolju pastu( tako barem pisu po internetu) je donijelo odlicne rezultate!

 

 

przim i5 6500 trenutno s prime-om 95 i temp s noctuom nh-d14 na ultra low modu je 47°c!

imam osjecaj da je racunalo ugasenolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 13:45 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel Skylake
D3lBoy kaže...

Evo citirajte ovo za pola godine: Zen ce biti u rangu Skylakea, a u međuvremenu ce Intel izdati Kabylake koji ce se moci koristiti na trenutnom 1151 socketu. I tako ce AMD opet biti korak iza, ali ovaj puta jedan-dva koraka iza ne deset.

A ovo što se i non k Skylake mogao clockati na bilo kojem biosu u pocetku je samo pokazatelj kako Intel nema drugog opravdanja za K model osim zarade. Imaju super procesore, ali malo previše iskorištavaju svoju prednost, te ce kao i sa GTX 600 serijom Nvidia kartica - rađe ne izdati dosta jacu komponentu (iako mogu), nego ce naplatiti skuplje podrezanu verziju i uloziti manje love. Štede na svemu, tako i na stock cooleru koji na Skylakeu ni nema bakrenu podlogu...

Poznavajući AMD, Zen će dosegnut Sandy/Ivy Bridge, a ne Haswell/Broadwell po performansama. Kaže mi moja kristalna kugla...

 

Skylake/Kabylake ostaju na vrhu u bilo kojem slučaju.


Koliko je puta samo AMD najavljivao neke uber performanse svojih proizvoda, pa su na kraju ispali totalno razočaranje? Zar itko od vas vjeruje da AMD može preko noći nadoknaditi godine zaostataka za Intelom? Budimo realni

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 16:38 (Hyperion).
10 godina
offline
Re: Intel Skylake

Nemora bit, problem je sto AMD nije nista izdao jako dugo, zato zaostaju. Ali svaki njihov CPU na launchu je bio vise nego dobar (osim prve verzije Bulldozera). Samo što oni rastežu taj FX od 2012. zato se cini da imaju slab cpu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 16:54 (D3lBoy).
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Hyperion kaže...

Poznavajući AMD, Zen će dosegnut Sandy/Ivy Bridge, a ne Haswell/Broadwell po performansama. Kaže mi moja kristalna kugla...

 

Skylake/Kabylake ostaju na vrhu u bilo kojem slučaju.


Koliko je puta samo AMD najavljivao neke uber performanse svojih proizvoda, pa su na kraju ispali totalno razočaranje? Zar itko od vas vjeruje da AMD može preko noći nadoknaditi godine zaostataka za Intelom? Budimo realni

AMD kao ime ne dizajnira procesore, to po naredbi vrhuške rade točno određeni ljudi koji su za to plačeni i angažirani tu je kvaka.

 

Buldozer CPU je bila oduka ondašnje AMD vrhuške, izgubljena ekipa je ponorela pa su sa CPU dizajnom otišli totalno ukrivo ili nizbrdo.

 

 

 

Zen CPU je potpuno druga priča, Jim Keller je angažiran ne da bere jagode nego da sa svojom ekipom dizajnira najbolji univerzalni CPU za sve potrebe.Kaj se tiče Zen CPU, u njega se nova AMD vrhuška nije mješala sve odluke su prepustili sposobnim CPU dizajnerima.

 

Dakle ako ti sumnjaš u Zen CPU, onda realno sumnjaš da Jim Keller i ekipa znaju svoj posao, a to fakat nema apsolutno nikakvog smisla.Sumnjati u gosn Kellera+ekipa, to je isto kao da kažeš pih Kimi Raikonneen baš i ne zna vozit auto kak spada.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-zen-arhitektura-cetvrtom-kvartalu-2016-godi/230196.aspx?page=3&jumpto=4786664&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Re: Intel Skylake
D3lBoy kaže...

Nemora bit, problem je sto AMD nije nista izdao jako dugo, zato zaostaju. Ali svaki njihov CPU na launchu je bio vise nego dobar (osim prve verzije Bulldozera). Samo što oni rastežu taj FX od 2012. zato se cini da imaju slab cpu.

AMD je izdao Steamrollera i Excavatora, odnosno nadogradnje Bulldozer arhitekture, kao što je to bio i Piledriver. Samo to je manje poznato, jer su procesori temeljeni na Steamrolleru i Excavatoru korišteni na FM2 socketu. Procesori za taj socket su namijenjeni za ljude manjeg džepa i nezahtjevne korisnike. Regularni Core i3 Haswell/Skylake opere pod s njima, i zbog tog Core i3 drži osjetno višu cijenu od njih. Jedina prednost je bolja integrirana grafička kod AMD-a. Međutim ni sa Steamrollerom i Excavatorom, AMD nije prestigao jednog starog Sandy Bridgea.

 

AMD u najboljem slučaju predviđa 40% bolje performanse u odnosu na postojeći Excavator, što je po njihovim predviđanjima razina performansi Haswella/Broadwella.

 

To je velim, zasigurno napuhana prognoza kao i uvijek kad je u pitanju AMD, pa će biti super ako prestignu Ivy Bridge i približe se Haswellu.

 

U svakom slučaju Zen je veliki napredak u odnosu na FX, te sa SMT-om i većim brojem jezgri, opet će moći konkurirati Intelu. Trenutna situacija na tržištu je u banani i neodrživa, pa i ja željno isčekujem Zen.

 

 

I ne bih se složio da je njihov svaki CPU bio dobar, a kamoli "više nego dobar" na launchu. Meni se čini da si ti zaboravio osvježenje Athlona 64 X2 u vrijeme Core 2 procesora. Tu je i Phenom prve generacije sa jako niskim taktovima i TLB bugom. Phenom II je izdan da konkurira Q9000 seriji procesora odnosno Penrynu, međutim već je izašao Nehalem koji je bio space shuttle za njega. Dalje ne treba ni pričati, Intel je uvijek nekoliko koraka ispred bio.

 

rambox kaže...

Zen CPU je potpuno druga priča, Jim Keller je angažiran ne da bere jagode nego da sa svojom ekipom dizajnira najbolji univerzalni CPU za sve potrebe.Kaj se tiče Zen CPU, u njega se nova AMD vrhuška nije mješala sve odluke su prepustili sposobnim CPU dizajnerima.

 

Dakle ako ti sumnjaš u Zen CPU, onda realno sumnjaš da Jim Keller i ekipa znaju svoj posao, a to fakat nema apsolutno nikakvog smisla.Sumnjati u gosn Kellera+ekipa, to je isto kao da kažeš pih Kimi Raikonneen baš i ne zna vozit auto kak spada.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-zen-arhitektura-cetvrtom-kvartalu-2016-godi/230196.aspx?page=3&jumpto=4786664&sort=asc&view=flat

Znam ja tko je Jim Keller i da su ga bili opet unovačili da dizajnira njihovu zadnju nadu, "ZEN". Samo mi nije jasno zašto je dao otišao opet 2015.?

 

Ja ću sumnjati i vidjet ćete da neće biti tih 40% povećanja performansi što najavljuju, već osjetno manje.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 18:49 (Hyperion).
10 godina
offline
Re: Intel Skylake

Pa da ali to je sve muženje FXa vec skoro 5 godina. Nije novi CPU na to sam mislio

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Hyperion kaže...

Znam ja tko je Jim Keller i da su ga bili opet unovačili da dizajnira njihovu zadnju nadu, "ZEN". Samo mi nije jasno zašto je dao otišao opet 2015.?

 

Ja ću sumnjati i vidjet ćete da neće biti tih 40% povećanja performansi što najavljuju, već osjetno manje.

Pa dao sam ti link u svom prijašnjem postu, tam sam ranije sve objasnil pa gdje je onda problem fučkaj ga sad?Uostalom pa sve je več poznato, samo nemoj mješat 40% veči IPC sa mogučim maksimalnim CPU frekvencijama na određenom proizvodnom procesu.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=1&jumpto=4645762&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/broadwell-crnom-trzistu/238885.aspx?page=0&jumpto=5017413&sort=asc&view=flat

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 19:13 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake

na koju foru se u skylake temi prica o nekom drugom procesoru drugog proizvodaca koji jos nema ni "ES" primjerak

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 19:16 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake
rambox kaže...

Uostalom pa sve je več poznato, samo nemoj mješat 40% veči IPC sa mogučim maksimalnim CPU frekvencijama na određenom proizvodnom procesu.

Znači ovaj put ćemo dobit dobar IPC ali zato nizak takt, za razliku od Bullya gdje je bilo obrnuto. Pa dobro kad ćemo dobit i jedno i drugo? 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Stjepanj kaže...

na koju foru se u skylake temi prica o nekom drugom procesoru drugog proizvodaca koji jos nema ni "ES" primjerak

 To je usputna rasprava ili korisno oftopičarenje a to je uvijek ok, za razliku od klasičnog oftopičarenja u nekoj temi koje nema veze sa ničim.

Penryn kaže...
rambox kaže...

Uostalom pa sve je več poznato, samo nemoj mješat 40% veči IPC sa mogučim maksimalnim CPU frekvencijama na određenom proizvodnom procesu.

Znači ovaj put ćemo dobit dobar IPC ali zato nizak takt, za razliku od Bullya gdje je bilo obrnuto. Pa dobro kad ćemo dobit i jedno i drugo? 

 Eto sad ti postavljaš glupa pitanja, i to namjerno jer i sam znaš o čem se tu zapravo radi.Pogledaj moj prijašnji post, dakle koja je stock CPU frekvencija 14nm/Haswell-E 8/16 procesora?

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 19:33 (rambox).
14 godina
offline
Intel Skylake

MSI je povukao zadnju verziju biosa koja je supportala Kaby Lake jer su našli bug.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Skylake

Znaci ništa od Kaby supporta :/ ?

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Intel Skylake
D3lBoy kaže...

Znaci ništa od Kaby supporta :/ ?

Ma fixat će vjerojatno, ali na njihovom forumu pišu ljudi da su imali velikih problema s tom verzijom. Onda je neki njemački reviewer pitao MSI i priznali su da je problem u BIOSU.

15 godina
offline
Re: Intel Skylake
softwaremaniac kaže...

Ma fixat će vjerojatno, ali na njihovom forumu pišu ljudi da su imali velikih problema s tom verzijom. Onda je neki njemački reviewer pitao MSI i priznali su da je problem u BIOSU.

Bolje da su se bavili testiranjem biosa za to vrijeme, a ne izdavali poluproizvod i to par mjeseci prije nego Kaby Lake uopće dolazi na tržište.

 

Ali očito to tako danas ide...

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 19:49 (Hyperion).
12 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Evo, da podijelim svoj problem sa Intel skylake platformom pa možda nekom pomogne danas , sutra kod odabira komponenti. Prije 15. dana sam uzeo nove komponente koje se nalaze pod "Moj PC" . Dakle sve je novo osim SSD-a i GPU-a . E sad, jučer je izbacio BSOD. Nažalost nisam ja bio za kompjuterom ali bio je brat koji mi je rekao da nije stigao slikati, ali pisalo je memory failure. Iskreno ne znam što je u pitanu ali prvo sam posumnjao na verziju biosa. Pogledao sam koju verziju imam i bila je F4 koja je izašla još 2015. godine, a do sada je izašla već F20 verzija. Dakle dosta se toga zakrpalo. Danas sam updejtao bios. Kad sam napravio update, novi bios više nije prepoznavao SSD, dakle kao da nije spojen u sistem, ništa. Hard disk je učitavao normalno. Nakon zamjene sata kablova i malo igranja i vraćanja sve na staro opet je prepoznao SSD. Nadam se da se samo izblesirao i da nije problem u SSD-u koji je ruku na srce već i star ali Hard disk sentinel kaže da je health status 100% i da je do sada na njega zapisano 2,55 TB podatak što mislim da nije puno za takav SSD. Ako sam  u krivu neka me netko ispravi. Nakon svega toga sam upalio GTA 5 i igrao jedno sat vremena i BSOD se više nije pojavljivao. Nadam se da će tako i ostati.

 

EDIT : Evo, ovako je to izgledalo (slika) . Dali je problem sa Windowsima 10?

 

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 22:54 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Skylake

Mozes probat memtest bar 3 passa, pa vidi ia li errora

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Napravio sam mem test i evo poruke koju sam dobio.

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Nikacc kaže...

Napravio sam mem test i evo poruke koju sam dobio.

 TAj test nije pouzdan, probaj na MEMTEST+

 

http://www.memtest86.com/

 

Edit: sada tek vidim da si koristio System file checker. Probaj ovaj program sa linka gore da testiraš RAM.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 14:10 (boxer).
12 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Errora više nema. Izgleda da je flashanje BIOS-a riješilo problem.

 

 

http://i.imgur.com/AsWebGc.jpg

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 12:41 (Nikacc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Skylake

Moguce, 9 passova je vise nego dovoljno. Moguce da ti je ostao neki jako stari BIOS koji nije imao dobar support sa tvojom memorijom

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Ajmo dalje za iste pare. Novi BSOD . Dakle, kompjuter je bio upaljen i nije se odvijao nikakav proces niti je tko bio na njemu, znači zatekao sam ga u ovakvom stanju (slika) . Razmišljanja?

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 22:40 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice