PHP problem sa permutacijama

poruka: 5
|
čitano: 1.194
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
PHP problem sa permutacijama

Pozdrav, imam listu od 100 imena i prezimena spremljenih u bazu, potrebno je da u php-u ispisujem jednu po jednu kombinaciju bez ponavljanja (Ime - Prezime).

Ne mogu da shvatim formulu po kojoj ću to da uradim,  primjer skraćene liste: 

Ime1   Prezime1

Ime2   Prezime2

Ime3   Prezime3

Ime4   Prezime4

 

Uspijem uredno ispisat prvu kombinaciju i drugu; (Ime1,Prezime1) (Ime2,Prezime2) (Ime3,Prezime3) (Ime4, Prezime4) te drugu kombinaciju (Ime1, Prezime2) (Ime2, Prezime3) (Ime3, Prezime4) (Ime4, Prezime1).

Dalje ne ide, ne mogu da shvatim formulu po osnovu koje bi radio, probao sam na razne načine ali ne ide.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PHP problem sa permutacijama

foreach (string ime in imenaList)

    foreach (string prezime u prezimenaList)

        write(ime + " " + prezime);

 

Dakle, vrtiš listu imena. Za svako ime, odvrtiš listu prezimena i lijepiš ime + prezime. Ispalo bi ovako:

 

Ime1 Prezime1

Ime1 Prezime2

Ime1 Prezime3

Ime1 PrezimeN

...

Ime2 Prezime1

Ime2 Prezime2

Ime2 Prezime3

Ime2 PrezimeN

...

 

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
PHP problem sa permutacijama

Problem je što mora da se Ime vrti od 1 do 100 a ne posebno za jedno Ime sve mogućnosti. To me zeza cijelo vrijeme.

Još jedno podpitanje kako bi mogao Array niz od 10 brojeva (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10) ispisati od broja 5 do 10 te nastaviti do 5. (5,6,7,8,9,10,1,2,3,4).

Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PHP problem sa permutacijama

Ovako izgleda veoma jednostavno za izradit, mučim se prošlu cijelu noć bez spavanja i ništa!

Nakon drugog kruga permutacije dolazi do problema, ne mogu da shvatim formulu za dalje, koja će se moći primjeniti i na veće nizove recimo niz od 1000 imena i prezimena.

Bio bih zahvalan ukoliko mi netko tko je dobar sa matematikom objasni-predloži formulu po kojoj bi radio.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PHP problem sa permutacijama
qwertzii kaže...

Problem je što mora da se Ime vrti od 1 do 100 a ne posebno za jedno Ime sve mogućnosti. To me zeza cijelo vrijeme.

Još jedno podpitanje kako bi mogao Array niz od 10 brojeva (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10) ispisati od broja 5 do 10 te nastaviti do 5. (5,6,7,8,9,10,1,2,3,4).

Hvala na odgovoru.

inace slabo znam php, ali za ovo ti je potreban samo modulo operator

 

dakle u petlji koja i vrti od 0 do 10 radi:

 

     trazeni_broj = 1 + (4 + i) % 10

 

opcenito mozes napravit i funkciju koja ce ti to lijepo formulirat, a ja sam ti fino samo njen

oblik rekao (dakle mozes parametrizirat oblik ispisa)

 

Ono sto upisani kod ispisuje na ekranu

 

 

EDIT: array ili ne potpuno nebitno jel, mozes ti to sve fino pospremit u array ak treba.

cini mi se da tebe vise muce algoritmi od samog PHP-a

 

I daj malo bolje objasni sto u koleginom ispisu nije a da ti trazis, jer on ti je tocno rekao

permutacije svih imena i prezimena iz seta imena i seta prezimena

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 16:53 (Mojpismonosa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice